Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Cze 2014 20:27 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 1
Witam wszystkich,
jeśli gdzieś na tym forum jest odpowiedź na moje pytania to przepraszam za zaśmiecanie, ale ja nie potrafiłem niczego wyszukać.
Sytuacja wygląda następująco: 19-go maja(dzień promocji) kupiłem w wizz airze 4 bilety z Katowic do Barcelony na 12 września i 4 kolejne na lot z Barcelony do Katowic na 21-go września.
Problem polega na tym, że 20 września musimy być na weselu którego nie planowaliśmy. Postanowiliśmy za wszelką cenę na weselu być i spróbować zmienić datę lotu. Najlepiej byłoby tydzień wcześniej.

Próbowałem zmienić daty lotu na stronie wizz aira ale wyskakują jakieś horrendalne kwoty (ponad 3.000zł, gdzie za wszystkie bilety w obie strony zapłaciliśmy około 2.300zł). Próbowałem też rozbić nas na pary z przelotem z barcelony na 2 różne lotniska, ale tego też nie zdołałem dokonać.

Czy ktoś się orientuje w tym temacie?
Byłbym wdzięczny za rozjaśnienie tej kwestii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 02 Cze 2014 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Niestety, opłat za zmianę rezerwacji i różnicy w cenie biletu nie przeskoczysz. Kupując bilet "zaakceptowałeś" te warunki. Czasem bardziej "opłaca" się kupić nowe bilety, a stare spisać na straty. Np (ceny mogą imo jeszcze spaść):
Załącznik:
bcn-bgy.png
bcn-bgy.png [ 11.58 KiB | Obejrzany 20461 razy ]
a potem
Załącznik:
bgy-wmi.png
bgy-wmi.png [ 11.69 KiB | Obejrzany 20461 razy ]
lub
Załącznik:
bgy-wro.png
bgy-wro.png [ 11.07 KiB | Obejrzany 20461 razy ]
Albo bez przesiadek, ale o tej opcji pewnie wiesz:
Załącznik:
bcn-ktw.png
bcn-ktw.png [ 13.36 KiB | Obejrzany 20456 razy ]
Plus oczywiście jakiś bagaż nadawany/duży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Cze 2014 10:50 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 31
witam
kupiłem bilety kat - tel aviv i tel aviv - katowice. Niestety za dość wysoką cenę na jednym odcinku. Obecnie mógłbym te bilety kupić około 500 zł taniej. Dlatego tez zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:
-zakup nowych biletów
-zmiana rezerwacji za stare bilety. Dopłacam z tego co wyczytałem 80 zł od osoby (bo do odlotu jest ponad 30 dni).
Mam w związku z tym pytanie - zmiana może dotyczyć celu loty = miejsca dolotu/wylotu. Czytałem, że można to zrobić na stronie wizzaira - czyli nie jest koneiczne dzwonienie na infolinie i czekanie x minut przy tej "promocyjnej" stawce za minutę? Czy ta zmiana jest prosta dla średnio ogarniętego internauty ?;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Cze 2014 11:20 

spróbuj zadzwonić na tani tel. wizzair 22 351-94-92 i zapytać o koszt oraz możliwość zmiany tego na co chcesz zmienić
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Cze 2014 11:25 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 31
a koszt zmiany nie wynika z tabelki wizza?
tani tel wizz - czyli jaka jest stawka za minutę? czyli samodzielnie na stronie nie mozna dokonac zmiany, konieczna jest rozmowa tel?
a czy jezeli chce zmienić lot - to musze jednoczesnie podac na kiedy chce zmienić? bo wolałbym np. zeby te pieniądze ze zmienionego lotu "były zamrożone", żebym je mógł wykorzystać na inny lot.
jeżeli zmieniam i różnica jest taka, że zmieniony lot jest droższy, to oczywiście dopłacam. A jeżeli jest tańszy od kwoty mi została, to pozostała kwota zostaje/przepada?
dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Cze 2014 11:40 

- to co sobie wymyśliłaś/eś nie koniecznie da się zrealizować (np. z ciekawości wszedłem na zmianę lotów z/do Tel Awiwu z Warszawy, mogę zmienić odpłatnie, ale na tym samym kierunku daty do przodu i do tyłu)
- koszt rozmowy żaden w ramach abonamentu lub w taryfach na doładowanie 18-29 gr/minuta
- na przyszłość, w momencie rezerwacji jest opcja wykupienia bezpłatnych zmian rezerwacji
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Lip 2014 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Chcę zmienić termin lotu Wizzair, ale mam wrażenie, że opłaty, jakie są doliczane nie są zgodne z regulaminem Wizzair. A może czegoś nie rozumiem? Może ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć jak to działa?

Moje rozumienie jest takie, że koszt zmiany terminu lotu na stronie Wizzair wynika z poniższej tabelki:
Załącznik:
Opłaty za zmianę.PNG
Opłaty za zmianę.PNG [ 10.32 KiB | Obejrzany 20104 razy ]

Ponieważ chcę zmienić lot jutrzejszy, to w moim przypadku koszt powinien wynosić 189 PLN (38 GBP) plus ewentualna różnica w koszcie biletów. Aby uniknąć konieczności pokrywania tej różnicy, chciałem zamienić swój lot na lot w takiej samej lub nieco niższej cenie. Próbowałem kilka terminów, ale za każdym razem, oprócz opłaty serwisowej za zmianę terminu, doliczana jest opłata 19 GBP, określana jaka różnica w kosztach taryf:
Załącznik:
Koszt zmiany na 31.08.PNG
Koszt zmiany na 31.08.PNG [ 33.62 KiB | Obejrzany 20104 razy ]

Co to za opłata? Przykładowo: zmieniam lot, który kosztował 73 GBP:
Załącznik:
Podsumowanie płatności.PNG
Podsumowanie płatności.PNG [ 6.05 KiB | Obejrzany 20104 razy ]

na lot, który kosztuje teraz 52 GBP:
Załącznik:
Ceny na 31.08.PNG
Ceny na 31.08.PNG [ 16.58 KiB | Obejrzany 20104 razy ]

i ciągle dolicza mi tę opłatę. Nie rozumiem...
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Lip 2017 18:49 

Rejestracja: 08 Sie 2012
Posty: 4
Loty: 2
Kilometry: 34 736
Witam,
mam problem odnośnie zmiany rezerwacji w wizzair i kompletnie nie mam pojęcia jak mogę to rozwiać. Sytuacja wygląda tak:
kupiłem 2 bilety na lot Warszawa - Agadir i Agadir Warszawa w październiku. Okazało się, że kuzyn ma ślub i nie wypada na nim nie być :)
Postanowiliśmy skrócić wakacje i wrócić dwa dni wcześniej co wiąże się ze zmianą biletu z Agadiru do Warszawy.
W panelu klikamy wszystko tak jak należy i strona Wizzair podaje nam ze do zapłaty jest 308zł (tutaj pojawiło się zdziwienie, że dużo taniej niż podają w instrukcjach na stronie przewoźnika). Zadowoleni klikamy dalej aż wizzair prosi o podanie numeru karty itd, cena dalej 308zł. Klikamy zapłać i pojawia się komunikat, że transakcja odrzucona (na karcie mieliśmy tylko tyle żeby opłacić zmianę rezerwacji)
Kilka razy próbujemy i dalej to samo, aż za 4 razem nagle kwota do zapłaty wynosi 704 zł!
Dzwonimy do wizzaira. Pani mówi ze nie mogło się pojawić 308zł i do zapłaty jest 704zł.
Co lepsze okazuje się ze lot Agadir - Warszawa, w pierwszym terminie który kupiliśmy jest już nieaktywny i musimy zapłacić 704zł.
Jakie sugerujecie rozwiązanie?
Jak stracić w tej całej sytuacji jak najmniej kasy?
Będę wdzięczny za wszystkie pomocne komentarze.
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Lip 2017 18:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Na powrót zwyczajnie kupić nowy bilet jak nie dziś to poczekać na promo lub jak ciut stanieje .Pierwotny bilet powrotny do kosza, nawet forumowego jak chcecie ;) A co znaczy
tymon napisał(a):

Co lepsze okazuje się ze lot Agadir - Warszawa, w pierwszym terminie który kupiliśmy jest już nieaktywny i musimy zapłacić 704zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Lip 2017 19:13 

Rejestracja: 08 Sie 2012
Posty: 4
Loty: 2
Kilometry: 34 736
a znaczy to to, że w chwili obecnej mamy tylko lot Warszawa - Agadir, natomiast bilet powrotny (już z nową datą) ma status "oczekiwanie na zapłatę". :D nie mam opcji żeby zrezygnować ze zmiany rezerwacji i pozostać przy pierwszym terminie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Lip 2017 19:26 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Czyli nie czekając na rady podjąłeś decyzję o płatnej zmianie.Jeśli już dokonałeś opłaty to chyba sprawa nieodwracalna.Następnym razem się tak nie spiesz zwłaszcza jak to termin nie na jutro ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Lip 2017 19:32 

Rejestracja: 08 Sie 2012
Posty: 4
Loty: 2
Kilometry: 34 736
miriam napisał(a):
Czyli nie czekając na rady podjąłeś decyzję o płatnej zmianie.Jeśli już dokonałeś opłaty to chyba sprawa nieodwracalna.Następnym razem się tak nie spiesz zwłaszcza jak to termin nie na jutro ;)


tylko ja jeszcze nic nie zapłaciłem. Pokazywało 308zł (tyle byłem gotowy zapłacić) a po kilku nie udanych próbach zapłaty pojawiła się cena 704zł :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Lip 2017 19:38 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
To masz szczęście, jak nie zapłacisz wszystko wróci do pierwotnej postaci i będziesz mógł skorzystać z rady i kupić oddzielnie nowe bilety na nowy termin powrotu.Może to potrwać nawet tydzień niestety, zanim przestaną czekać na wpłatę.Co nie przeszkadza w razie czego kupić nowe powrotne.Ale nie spiesz się dawno nie było promocji -20%,więc warto poczekać ;)


Ostatnio edytowany przez miriam, 25 Lip 2017 19:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Lip 2017 19:39 

Wejdź przez starą stronę
https://book.wizzair.com/pl-PL/FlightSearch

I zobacz po wejsciu na swoją rezerwację co da się zrobić
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Lip 2017 19:44 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@gorny77 Obecnie właściwie tylko podejrzeć swoją rezerwację może i w jego sytuacji nic więcej :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Lip 2017 19:49 

W innym temacie pisałem, że w starej rezerwacji da się zmieniać - nie dotyczy tylko nowych rezerwacji
Sam kilkanaście dni temu dokupilem pierwszeństwo
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Lip 2017 19:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Tyle,że obecnie on ma status oczekuje na zapłatę czy potwierdzenie,więc nie ma ruchu ani na starej ,ani na nowej wersji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Sie 2017 22:43 

Rejestracja: 18 Sie 2017
Posty: 1
Mam wykupiony lot w obie strony i po przylocie na wakacje chciałbym zmienić datę loty powrotnego. Wykupiłem usługę WizzFlex jednak pojawiły się problemy przy zmianie lotu. Wszystko idzie dobrze w czasie zmiany lotu ale po zakończeniu wszystkich czynności zmiana nie jest zaakceptowana. Pisałem do Wizzair i czekam na odpowiedź, dzwonić nie chcę (zapłacę majątek) jeśli tutaj ktoś da skuteczne działanie.

Macie jakieś rozwiązania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Sie 2017 23:19 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Chyba mają jakieś problemy ze stroną po ostatniej aktualizacji. U mnie nie działa w tej samej sytuacji opcja zwrotu środków na konto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Sie 2017 00:21 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Opcja zwrotu środków to ściema w Wizz Flex - naliczają wyimaginowane opłaty których nie ma w cenniku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group