Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost dotyczący możliwości zmian rezerwacji w linii Wizzair (aktualizacja 30 września 2021 r.)

W przypadku modyfikacji pierwotnego terminu lotu przynajmniej/minimum o 2 godziny dostępne są opcje :

1) zaakceptuj -- nikt nikomu nic nie zwraca i nie trzeba dopłacać, po prostu mamy nowy termin lotu taki, jak przedstawiona propozycja

2) rozpocznij zmianę rezerwacji -- nikt nikomu nic nie zwraca i nie trzeba dopłacać, ale sami wybieramy sobie nowy termin lotu w zakresie -14 dni ... +30 dni od daty wylotu dla lotu, który został zmieniony. Do niedawna Wizzair ze względu na ograniczenia lotów z powodu pandemiii zezwalał na zmiany -14 dni .. +60 dni od daty wylotu. Upewnij się jaki terminy zmian lotu znajduje się w mailu od Wizzair. W razie możliwości +30 dni a potrzeby przełożenia na termin mieszczący się w +60 dni, można też próbować dokonać zmian na infolinii.

Pytanie 1: czy można w tym wariancie zmieniać lotniska w kraju wylotu/docelowym?
Odpowiedź: tak, można. są tzw. lotniska alternatywne. zazwyczaj kilka najbliższych z siatki Wizza. Lista lotnisk alternatywnych tworzona przez forumowiczów znajduje się tutaj: lista-lotnisk-alternatywnych,226,152194

Pytanie 2: czy wcześniej wykupiona usługa flex też się zachowuje?
Odpowiedź: tak

3) wnioskuj o zwrot środków -- i teraz tu są warianty:
a) zmiana poniesionych kosztów na 100% w postaci punktów Wizzair: dostępna jeśli pierwotna opłata odbyła się punktami Wizzair. (Od rezerwacji dokonanych przed lipcem 2020 i opłaconych punktami, może być jeszcze zwrot na starych zasadach tzn. 120% na konto Wizz)

b) zmiana poniesionych kosztów na 120% w postaci punktów Wizzair: dostępna, jeśli pierwotna opłata odbyła się gotówką.
uwaga! 120% to trochę skrót myślowy, bo 120% otrzymuje się tylko za bilety, a za wszystkie dodatkowe usługi (np. priority, bagaż rejestrowany, miejsca, wizz flex) otrzymuje się 100%.

Przykładowa informacja z emaila rezerwującego lot:
Fare price 4x49 PLN (w zwrocie: 120%, czyli 4x58,8 PLN)
Seat Fee 226 PLN (w zwrocie: 100%, czyli 226 PLN)
Administration fee 148 PLN (w zwrocie: 120%, czyli 177,6 PLN)
FLXP 20 PLN (w zwrocie: 100%, czyli 20 PLN)
Priority Boarding 320 PLN (w zwrocie: 100%, czyli 320 PLN)
Grand total 910 PLN (w zwrocie: 4x58,8 + 226 + 177,6 + 20 + 320 = 978,8)

Dodatkowo, jest możliwy wariant:

c) zwrot 100% poniesionych kosztów na wskazaną kartę/konto bankowe - możliwy jedynie w przypadku opłacenia rezerwacji gotówką. W tym wariancie należy najpierw wnioskować o zwrot w postaci punktów w wysokości 120% poniesionych kosztów na konto Wizz (czyli wykorzystać wariant 3b) a następnie zamienić otrzymane 120% punktów na 100% w gotówce:
https://wizzair.com/pl-pl/wniosek-o-prz ... edytu-wizz

Pytanie 3: dla wariantu (3a) i (3b) -- jak długo są ważne zwrócone środki w wysokości 100% / 120% w postaci punktów Wizzair? kiedyś były bezterminowo, a teraz?
Odpowiedź: 1 rok

Pytanie 4: dla wariantu (3a) -- czy jest możliwy zwrot w postaci 100% w gotówce na kartę lub konto bankowe jeśli bilety były opłacone wyłącznie punktami Wizzair?
Odpowiedź: nie jest to możliwe.

Pytanie 5: dla wariantu (3c) -- czy najpierw dokonuje się zwrotu w postaci 120% na punkty, a później wnioskuje się o zmianę tych 120% na 100% w postaci gotówki na kartę lub na konto? czy też od razu jest dostępna opcja 100% na kartę/konto?
Odpowiedź: najpierw trzeba przyjąć zwrot w postaci punktów. jeśli płatność była gotówką to jest to 120% poniesionych kosztów. następnie trzeba złożyć odpowiedni wniosek o przekształcenie otrzymanych 120% punktów na 100% gotówki. opcja (3c) jest możliwa tylko, gdy opłacaliśmy gotówką (przelewem, kartą płatniczą itp). w przypadku, gdy opłacaliśmy bilety punktami, jest tylko możliwość zwrotu 100% poniesionych kosztów w postaci punktów.

Pytanie 6: co mogę zrobić w przypadku zmiany terminu lotu o mniej niż 2 godziny?
Odpowiedź: w takim przypadku otrzymujemy jedynie maila informacyjnego od Wizzair o zmianie godzin lotu. Nic nie musimy zatwierdzać, zmiana jest dokonywana w rezerwacji automatycznie - stosowny komunikat widoczny jest w szczegółach rezerwacji po zalogowaniu się na konto (nie ma go w aplikacji).

Podziękowania za zebranie informacji dla @geos @ZENNNEK @dg72 @smieci @Misiatek @miriam @maczala1


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1685 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
#1541 PostWysłany: 03 Cze 2023 00:18 

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 8
Loty: 121
Kilometry: 172 961
Dzięki serdeczne za pomoc i szybka odpowiedź. Zaryzykuję, najwyżej polecę w przedostatni weekend Marca. Zostało jeszcze prawie 10 miesięcy do wylotu więc mam jednak nadzieję, że się uda :) wychodzi, że z Wizzairem to można przełożyć loty z rozkładu zimowego na lato przy dobrych wiatrach 😁
Wymiana na 120% kredytu nie wchodzi w grę bo bilety kupione za 90zł, w tej chwili cena jakoś 4x większa. Docelowy termin to Wielkanoc więc raczej nie ma szans by ceny spadły tak, by kredyt był w stanie pokryć koszty biletu.
Rozważę też infolinię, ale kiedyś miałem przeprawy zarówno z Polską jak i Brytyjską infolinią i nie wspominam tego pozytywnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#1542 PostWysłany: 03 Cze 2023 00:31 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
matek1212 napisał(a):
Mam dziwny problem i nie wiem czy to chwilowy problem ze strony Wizzair czy zniknęła mi możliwość zmiany. Chodzi o lot z Rzeszowa do Rzymu który zmienił się z W6 na W4. Jeszcze nie zdecydowałem co chcę zrobić z tym lotem ale dzisiaj sprawdziłem i zniknęła mi możliwość zmiany, akceptacji itd. Jak wejdę w lot to wyświetla się komunikat "You have a change that you need to accept in order to accomplish your check-in to this flight" ale nie mam jak tego zaakceptować nawet jakbym chciał. Ktoś tak ma? Czy to może chwilowe czy będę musiał dzwonić na infolinię?


FCO-RZE na sezon zimowy - tym razem zmiana rozkładu. Ponownie dostępne zmiany online.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1543 PostWysłany: 27 Cze 2023 07:49 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 21
Loty: 44
Kilometry: 67 855
Witam, może ktoś pomoże.
Wizz zmienił z W6 na W4 i dał mi możliwość wykorzystania 1 z 3 opcji akceptacja/zmiana/zwrot kosztów, logując się w przeglądarce mam informacje ze dla rezerwacji mam zmianę która muszę potwierdzić ale nigdzie nie mogę znaleźć gdzie to zmienić, podpowie ktoś gdzie szukać tych 3 opcji do wyboru? próbowałem zmienić termin lotu ale przy płatności dolicza mi różnice w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1544 PostWysłany: 27 Cze 2023 08:39 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
zadzwoń na infolinię i ustal szczegóły zmian. 32 213 29 16
Góra
 Profil Relacje PM off
mechanizm_maltanski uważa post za pomocny.
 
      
#1545 PostWysłany: 28 Cze 2023 22:32 

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 8
Loty: 121
Kilometry: 172 961
Część, mam 2 pytania:
1. Wiecie czy zmieniło się coś w polityce Wizzair? W FAQ w sekcji ZWROTY ŚRODKÓW I ODSZKODOWANIA -> MÓJ LOT ZOSTAŁ ZMIENIONY PRZEZ WIZZ AIR – CO MAM ZROBIĆ? widzę taki zapis:
Wizz Air nie oferuje pasażerom możliwości zwrotu środków ani zmiany rezerwacji w przypadku, gdy zmiana została zainicjowana do 14 dnia poprzedzającego odlot, a skutkiem zmiany jest różnica czasu wynosząca mniej niż pięć godzin.
2. Czy jak zmienię pierwotny lot z Krakowa, powrót do Krakowa na lot z Krakowa, powrót do Katowic to czy przy zmianie jednego z odcinków będę mógł zmienić obydwa? Przy dwóch lotniskach wylotu/powrotu jest większa szansa na modyfikację rozkładu.
Z góry dzięki za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1546 PostWysłany: 28 Cze 2023 22:46 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@danielorzel1991 Jeśli nastąpi istotna zmiana planu podróży któregoś z odcinków lotu objętego tym samym nr rezerwacji to masz prawo zmienić oba odcinki. W przypadku kiedy wylot jest z innego lotniska niż powrót nie ma opcji samodzielnej zmiany i trzeba to zrobić telefonicznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1547 PostWysłany: 28 Cze 2023 23:05 

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 8
Loty: 121
Kilometry: 172 961
@miriam dzięki za odpowiedź! Rozumiem przez to, że w takim przypadku będę mógł zmienić ponownie na wylot z Krakowa, powrót do Krakowa bo Kraków jest lotniskiem zapasowym dla Katowic i vice versa.

Dalej pozostaje pytanie czy pojęcie istotnej zmiany planu podróży dla Wizzair oznacza >= 2h czy może coś zmienili i w tej chwili oznacza >= 5h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1548 PostWysłany: 28 Cze 2023 23:17 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Możesz powtórnie zmienić na Kraków o ile któryś lot zmienią. Zmiana planu podróży dająca opcję -14/+30 dni w systemie póki co nadal oznacza >= 2h jednak wielu konsultantów(jeśli nie ma opcji samodzielnej zmiany) obecnie stosuje interpretację >= 5h i trzeba polować na takiego ,który podejdzie inaczej. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1549 PostWysłany: 15 Lip 2023 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Czy udało się komuś zamienić Wiedeń na Katowice/Kraków przy zmianach rozkładowych (lotniska nie ma na liście alternatywnych dla VIE)?
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
 
      
#1550 PostWysłany: 20 Lip 2023 08:24 

Rejestracja: 05 Lip 2023
Posty: 1
Witam,

Odwołano nam lot z Abu Zabi do Mediolanu, w ogóle zniknęła ta trasa z systemu rezerwacyjnego. W związku z tym, że mamy bilety z Mediolanu do Krakowa wciąż aktualne pytanie jest co możemy zrobić? 120% mnie nie za bardzo interesuje, gdzie znajdę "alternatywne lotniska", żeby przebukować bilet na inne lotnisko z Abu Zabi? Czy jest jakiś nowy numer infolinii (krajowy numer)?
I drugie pytanie, czy jeśli są dwie osoby na jednym numerze rezerwacji, można przebukować jedną osobę a drugiej zwrócić koszty?
Góra
 Profil Relacje PM off
zbery uważa post za pomocny.
 
      
#1551 PostWysłany: 20 Lip 2023 08:30 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
De Marek napisał(a):
Czy jest jakiś nowy numer infolinii (krajowy numer)?


Post #360.

viewtopic.php?t=23835
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1552 PostWysłany: 20 Lip 2023 09:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
De Marek napisał(a):
gdzie znajdę "alternatywne lotniska", żeby przebukować bilet na inne lotnisko z Abu Zabi?

Logujesz się na konto Wizz, wchodzisz w szczegóły rezerwacji i będziesz miał przycisk "Rozpocznij zmianę rezerwacji". Otworzy się okienko, w którym będziesz mógł sprawdzić alternatywne trasy dla tej skasowanej (w tym również z lotniska alternatywnego dla Abu Zabi/Abu Dhabi)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1553 PostWysłany: 20 Lip 2023 10:22 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Gdyby ktoś miał sytuację, że skasują mu lot 2 godziny przed odlotem i rezerwacja zniknie całkiem z systemu ( co wyklucza wszelkie samodzielne zmiany) to zostaje tylko infolinia z darmowego numeru do zmian..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1554 PostWysłany: 20 Lip 2023 20:05 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 271
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Garmond napisał(a):
Czy udało się komuś zamienić Wiedeń na Katowice/Kraków przy zmianach rozkładowych (lotniska nie ma na liście alternatywnych dla VIE)?


Mi się udało kilka razy na KTW, KRK i WRO.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#1555 PostWysłany: 21 Lip 2023 19:49 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 48
Mam problem przy zmianie terminów lotów.

Dostałem e-maila, zmiana terminów lotów. Loty tego samego dnia, ale przesunięte o kilka godzin.
Lot "do" - chcę przyjąć propozycję WizzAira.
Lod "powrót" - ze względu na zmianę godzin chcę przesunąć na kolejny dzień.

Loty na połączenia są w sprzedaży - także bilety są dostępne. Po kliknięciu w "zmień rezerwację" - loty figurują jako "wyprzedane". Nawet ten, który WizzAir "automatycznie" mi przydzielił przy zmianie...

Ktoś wie o co tutaj chodzi?

Zadzwoniłbym na infolinię, ale już nieczynna (chyba do 18 pracuje).


Jak wchodzą na stronę i chcę kupić bilety na loty, które mnie interesują to mogę to zrobić. Ale przebookować rezerwacji nie mogę.
Miał ktoś taką sytuację?


EDIT: może się komuś przyda.
Infolinia jednak czynna tyle, że tylko po angielsku. Bez żadnych problemów zmienili mi loty jak chciałem - trwało to może 3 minuty. E-mail z potwierdzeniem przyszedł już na skrzynkę.
Ta strona Wizza to jakoś ostatnio działa, jak działa (przynajmniej u mnie)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1556 PostWysłany: 21 Lip 2023 20:14 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Odczekaj i spróbuj powtórnie,sprawdź też przez aplikację.Jeśli problem dalej będzie to zmienisz jutro telefonicznie. O widzę,ze w międzyczasie sam sobie poradziłeś ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1557 PostWysłany: 24 Lip 2023 13:56 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Support Wizzair to stan umysłu.
- Wizz: Dzień dobry. Z tej strony Krysia z Wizzair, czy życzy Pan sobie zwrotu na kartę użytą podczas zakupu, czy mam zwrócić 120% w kredytach na konto Wizzair?
- JA: Poproszę o zwrot 120% na konto Wizzair.
- Wizz: Dziękuję, zatem zleciłam wypłatę środków na kartę kredytową.
- JA: Prosiłem o zwrot 120% na konto Wizzair.
- Wizz: Przepraszam za pomyłkę, ale już zleciłam zwrot na kartę kredytową. Nie mam możliwości wprowadzenia modyfikacji dyspozycji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek lubi ten post.
 
      
#1558 PostWysłany: 24 Lip 2023 14:03 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Można to było przeprocesować samemu online i po 10 minutach mieć środki Wizz na koncie myWizz.

Dłużej trwało napisanie tego postu, telefonowanie to już osobna kwestia.

Można pisać prześmiewczo Krysia, Grażyna z Wizz, ale tak naprawdę to Ty tej prostej sprawy nie ogarnąłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1559 PostWysłany: 24 Lip 2023 14:10 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Nie, nie można było przeprocesować samodzielnie. Skontaktował się ze mną Wizzair właśnie dlatego, że dyspozycja złożona samodzielnie nie przeprocesowała się właściwie (problem techniczny).

Zrób coś dobrego dla siebie i idź pobiegać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1560 PostWysłany: 26 Sie 2023 09:58 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
Szybkie pytanie.
Jak mam kupiony lot w obie strony razem.
To w przypadku zmiany godzin mogę odwołać tylko lot w jedną stronę czy muszę odwołać całą rezerwację (czyli lot tam i powrót)?

Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1685 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 85  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group