Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost dotyczący możliwości zmian rezerwacji w linii Wizzair (aktualizacja 30 września 2021 r.)

W przypadku modyfikacji pierwotnego terminu lotu przynajmniej/minimum o 2 godziny dostępne są opcje :

1) zaakceptuj -- nikt nikomu nic nie zwraca i nie trzeba dopłacać, po prostu mamy nowy termin lotu taki, jak przedstawiona propozycja

2) rozpocznij zmianę rezerwacji -- nikt nikomu nic nie zwraca i nie trzeba dopłacać, ale sami wybieramy sobie nowy termin lotu w zakresie -14 dni ... +30 dni od daty wylotu dla lotu, który został zmieniony. Do niedawna Wizzair ze względu na ograniczenia lotów z powodu pandemiii zezwalał na zmiany -14 dni .. +60 dni od daty wylotu. Upewnij się jaki terminy zmian lotu znajduje się w mailu od Wizzair. W razie możliwości +30 dni a potrzeby przełożenia na termin mieszczący się w +60 dni, można też próbować dokonać zmian na infolinii.

Pytanie 1: czy można w tym wariancie zmieniać lotniska w kraju wylotu/docelowym?
Odpowiedź: tak, można. są tzw. lotniska alternatywne. zazwyczaj kilka najbliższych z siatki Wizza. Lista lotnisk alternatywnych tworzona przez forumowiczów znajduje się tutaj: lista-lotnisk-alternatywnych,226,152194

Pytanie 2: czy wcześniej wykupiona usługa flex też się zachowuje?
Odpowiedź: tak

3) wnioskuj o zwrot środków -- i teraz tu są warianty:
a) zmiana poniesionych kosztów na 100% w postaci punktów Wizzair: dostępna jeśli pierwotna opłata odbyła się punktami Wizzair. (Od rezerwacji dokonanych przed lipcem 2020 i opłaconych punktami, może być jeszcze zwrot na starych zasadach tzn. 120% na konto Wizz)

b) zmiana poniesionych kosztów na 120% w postaci punktów Wizzair: dostępna, jeśli pierwotna opłata odbyła się gotówką.
uwaga! 120% to trochę skrót myślowy, bo 120% otrzymuje się tylko za bilety, a za wszystkie dodatkowe usługi (np. priority, bagaż rejestrowany, miejsca, wizz flex) otrzymuje się 100%.

Przykładowa informacja z emaila rezerwującego lot:
Fare price 4x49 PLN (w zwrocie: 120%, czyli 4x58,8 PLN)
Seat Fee 226 PLN (w zwrocie: 100%, czyli 226 PLN)
Administration fee 148 PLN (w zwrocie: 120%, czyli 177,6 PLN)
FLXP 20 PLN (w zwrocie: 100%, czyli 20 PLN)
Priority Boarding 320 PLN (w zwrocie: 100%, czyli 320 PLN)
Grand total 910 PLN (w zwrocie: 4x58,8 + 226 + 177,6 + 20 + 320 = 978,8)

Dodatkowo, jest możliwy wariant:

c) zwrot 100% poniesionych kosztów na wskazaną kartę/konto bankowe - możliwy jedynie w przypadku opłacenia rezerwacji gotówką. W tym wariancie należy najpierw wnioskować o zwrot w postaci punktów w wysokości 120% poniesionych kosztów na konto Wizz (czyli wykorzystać wariant 3b) a następnie zamienić otrzymane 120% punktów na 100% w gotówce:
https://wizzair.com/pl-pl/wniosek-o-prz ... edytu-wizz

Pytanie 3: dla wariantu (3a) i (3b) -- jak długo są ważne zwrócone środki w wysokości 100% / 120% w postaci punktów Wizzair? kiedyś były bezterminowo, a teraz?
Odpowiedź: 1 rok

Pytanie 4: dla wariantu (3a) -- czy jest możliwy zwrot w postaci 100% w gotówce na kartę lub konto bankowe jeśli bilety były opłacone wyłącznie punktami Wizzair?
Odpowiedź: nie jest to możliwe.

Pytanie 5: dla wariantu (3c) -- czy najpierw dokonuje się zwrotu w postaci 120% na punkty, a później wnioskuje się o zmianę tych 120% na 100% w postaci gotówki na kartę lub na konto? czy też od razu jest dostępna opcja 100% na kartę/konto?
Odpowiedź: najpierw trzeba przyjąć zwrot w postaci punktów. jeśli płatność była gotówką to jest to 120% poniesionych kosztów. następnie trzeba złożyć odpowiedni wniosek o przekształcenie otrzymanych 120% punktów na 100% gotówki. opcja (3c) jest możliwa tylko, gdy opłacaliśmy gotówką (przelewem, kartą płatniczą itp). w przypadku, gdy opłacaliśmy bilety punktami, jest tylko możliwość zwrotu 100% poniesionych kosztów w postaci punktów.

Pytanie 6: co mogę zrobić w przypadku zmiany terminu lotu o mniej niż 2 godziny?
Odpowiedź: w takim przypadku otrzymujemy jedynie maila informacyjnego od Wizzair o zmianie godzin lotu. Nic nie musimy zatwierdzać, zmiana jest dokonywana w rezerwacji automatycznie - stosowny komunikat widoczny jest w szczegółach rezerwacji po zalogowaniu się na konto (nie ma go w aplikacji).

Podziękowania za zebranie informacji dla @geos @ZENNNEK @dg72 @smieci @Misiatek @miriam @maczala1


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1685 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
#781 PostWysłany: 20 Lis 2019 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Nie da się. Ruchy dotyczą całej rezerwacji
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#782 PostWysłany: 20 Lis 2019 20:29 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@wtak Samodzielnie się nie da ,ale na infolinii owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#783 PostWysłany: 20 Lis 2019 23:32 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 245
niebieski
Mam 1 dodatkowe pytanie - jeśli lot był w euro opłacony to jak policzy wizz zwrot tzn czy przeleja na konto wizz euro czy może PLN a jak PLN to po jakim kursie ?
Placilem w euro używając karty multiwalutowej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#784 PostWysłany: 21 Lis 2019 00:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Ostatnie kursy kształtowały się u mnie w okolicy 4,41 - zarówno przy przeliczeniu wpływu w PLN (mam EUR jako walutę konta Wizz), jak i przy kupnie biletu w PLN za środki z konta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#785 PostWysłany: 21 Lis 2019 13:21 

Rejestracja: 21 Lis 2019
Posty: 1
Mam ten sam problem co Stingomaniaczka, swoją drogą szkoda że nie napisała jak tę sytuacje rozwiazano. Mianowicie przychodzą maile od wizzaira o zmianie rozkładu lotów. Chcą abym wybrał jedną z 3 opcji czyli standardowo i zaakceptował, a gdy zaloguje sie na wizzie to nie mam żadnych opcji do wybrania dalej mam lot w terminie pierwotnym, a przy wyszukiwaniu na ten dzien rozkładu także ten lot figuruje, tylko bilety 5 razy droższe. Ma ktoś doświadczenie apropo takiej sytuacji, czy standardowo dzwonić na Maltę. Trochę się schizuje, ponieważ nocleg jest klepnięty, nietani i bez możliwości rezygnacji, niestety. Pozdrawiam :)

Załączniki:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png [ 183.47 KiB | Obejrzany 1657 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#786 PostWysłany: 21 Lis 2019 13:47 

Ty możesz dzwonić na ten tani u góry ekranu

22 1284905
Góra
 PM off
Monika Letman lubi ten post.
Monika Letman uważa post za pomocny.
 
      
#787 PostWysłany: 27 Lis 2019 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Czy z waszego doświadczenia można coś ugrać na infolinii u kolejnych konsultantów jeśli chodzi o zmianę lotniska wylotowego z Katowic na Budapeszt - lot do Dubaju DWC ?
Mi to pasuje ale konsultanci powtarzają że tylko lotniska z PL są alternatywne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#788 PostWysłany: 27 Lis 2019 17:30 

Tylko inna data, bo z Polski nie ma lotniska alternatywnego, a na Budapeszt NIE zmienią

Chyba, że przez formularz napiszesz, ale i tu obecnie po osobistych doświadczeniach też na 99% nie zmienią

O ile oczywiście zaistniało coś co pozwala na darmową zmianę
Góra
 PM off  
      
#789 PostWysłany: 27 Lis 2019 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Tak miałem piątek - środa co najbardziej odpowiadało mi terminowo i urlopowo teraz mam do wyboru poniedziałki i piątki , wykasowali środy. A z Budapesztu Wizz air lata codziennie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#790 PostWysłany: 27 Lis 2019 18:56 

I nic z tym nie zrobisz, z powodów wcześniej wymienionych

Chyba, że anulujesz ow czy rt i kupisz za 120% w pkt jak chcesz , ale zapewne cenowo się nie kalkuluje
Góra
 PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
#791 PostWysłany: 01 Gru 2019 15:26 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Zmieniono mi daty wylotow. Rezerwacja RT z i do KTW. Czy telefonicznie uda mi sie rodzielic ze wylot z KTW a powrot do GDN? Da rade?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#792 PostWysłany: 01 Gru 2019 15:28 

Telefonicznie tak, nawet kilka dni temu ktos tu pisał o takiej udanej zmianie
Góra
 PM off  
      
#793 PostWysłany: 08 Gru 2019 21:19 

Rejestracja: 08 Gru 2019
Posty: 1
W moim przypadku nastąpiła zmiana terminu lotu powrotnego. Wylot dzień później. Nie otrzymałem od WizzAir żadnej informacji. Przycisk "Akceptuj zmieniony lot" nie działa, tzn. informacja o zmianie lotu nie znika, odprawa online nie jest dostępna ("Odprawa online nie jest możliwa w przypadku przerwanych lotów."). W locie powrotnym zniknęły zarezerwowane miejsca.

Załącznik:
WizzAir.jpg
WizzAir.jpg [ 161.58 KiB | Obejrzany 1286 razy ]


Czy ktoś może poradzić, co w tej sytuacji zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#794 PostWysłany: 08 Gru 2019 21:42 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Spróbuj w aplikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#795 PostWysłany: 08 Gru 2019 21:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Jak też nie da rady to zadzwoń jutro na polski nr wizza 22 1284905
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#796 PostWysłany: 08 Gru 2019 22:02 

d-t-x napisał(a):
Spróbuj w aplikacji.

W apce niczego nie zmienisz i nie zaakceptujesz

Jest tylko info o zmianie i konieczności zalogowania na stronę online
Góra
 PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#797 PostWysłany: 10 Gru 2019 17:08 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 51
Dostałem maila od WizzAira o zmienionym rozkładzie lotów i automatycznej zmianie rezerwacji na loty 3 dni wcześniej, co nie bardzo mi pasuje i będę sprawdzał loty z innych miast. Loty są w lutym, czy jest jakiś termin do kiedy muszę podjąć decyzję czy chce otrzymać zwrot środków czy lecieć w nowym terminie? Jeśli nie kliknę do samego końca przycisku "akceptuj zmieniony lot" to mogą anulować moją rezerwację? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#798 PostWysłany: 10 Gru 2019 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@Pepe5

Decyzję możesz podjąć chyba aż do momentu kiedy kończy się odprawa online na nowy termin lotu, czyli do 3 godzin przed odlotem (gwarancji co do 3 godzin nie daję, ale ostatnio sam klikałem jak było już mniej niż 24 h).
Góra
 Profil Relacje PM off
Pepe5 lubi ten post.
Pepe5 uważa post za pomocny.
 
      
#799 PostWysłany: 05 Sty 2020 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Popełniłem błąd i z rozpędu zaakceptowałem zmianę daty lotu. Myślałem, ze zmienili tylko godzinę. Okazało się, że przenieśli mi lot w soboty na piątek co w sumie wyszło zupełnie przez przypadek (dobrze, że wyszło bo bym się przekonał dopiero w czasie odprawy o tym).
Czy obecnie Wizz w takiej sytuacji przenosi na inne lotnisko czy zaakcpetowałem więc mam się cmoknąć i tyle.
Czy pod numerem na górze coś załatwię?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#800 PostWysłany: 05 Sty 2020 19:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Zadzwonić nigdy nie zaszkodzi, choć sukcesu nie wróżę. A dawno akceptowałeś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1685 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 85  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: babilas oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group