Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost dotyczący możliwości zmian rezerwacji w linii Wizzair (aktualizacja 30 września 2021 r.)

W przypadku modyfikacji pierwotnego terminu lotu przynajmniej/minimum o 2 godziny dostępne są opcje :

1) zaakceptuj -- nikt nikomu nic nie zwraca i nie trzeba dopłacać, po prostu mamy nowy termin lotu taki, jak przedstawiona propozycja

2) rozpocznij zmianę rezerwacji -- nikt nikomu nic nie zwraca i nie trzeba dopłacać, ale sami wybieramy sobie nowy termin lotu w zakresie -14 dni ... +30 dni od daty wylotu dla lotu, który został zmieniony. Do niedawna Wizzair ze względu na ograniczenia lotów z powodu pandemiii zezwalał na zmiany -14 dni .. +60 dni od daty wylotu. Upewnij się jaki terminy zmian lotu znajduje się w mailu od Wizzair. W razie możliwości +30 dni a potrzeby przełożenia na termin mieszczący się w +60 dni, można też próbować dokonać zmian na infolinii.

Pytanie 1: czy można w tym wariancie zmieniać lotniska w kraju wylotu/docelowym?
Odpowiedź: tak, można. są tzw. lotniska alternatywne. zazwyczaj kilka najbliższych z siatki Wizza. Lista lotnisk alternatywnych tworzona przez forumowiczów znajduje się tutaj: lista-lotnisk-alternatywnych,226,152194

Pytanie 2: czy wcześniej wykupiona usługa flex też się zachowuje?
Odpowiedź: tak

3) wnioskuj o zwrot środków -- i teraz tu są warianty:
a) zmiana poniesionych kosztów na 100% w postaci punktów Wizzair: dostępna jeśli pierwotna opłata odbyła się punktami Wizzair. (Od rezerwacji dokonanych przed lipcem 2020 i opłaconych punktami, może być jeszcze zwrot na starych zasadach tzn. 120% na konto Wizz)

b) zmiana poniesionych kosztów na 120% w postaci punktów Wizzair: dostępna, jeśli pierwotna opłata odbyła się gotówką.
uwaga! 120% to trochę skrót myślowy, bo 120% otrzymuje się tylko za bilety, a za wszystkie dodatkowe usługi (np. priority, bagaż rejestrowany, miejsca, wizz flex) otrzymuje się 100%.

Przykładowa informacja z emaila rezerwującego lot:
Fare price 4x49 PLN (w zwrocie: 120%, czyli 4x58,8 PLN)
Seat Fee 226 PLN (w zwrocie: 100%, czyli 226 PLN)
Administration fee 148 PLN (w zwrocie: 120%, czyli 177,6 PLN)
FLXP 20 PLN (w zwrocie: 100%, czyli 20 PLN)
Priority Boarding 320 PLN (w zwrocie: 100%, czyli 320 PLN)
Grand total 910 PLN (w zwrocie: 4x58,8 + 226 + 177,6 + 20 + 320 = 978,8)

Dodatkowo, jest możliwy wariant:

c) zwrot 100% poniesionych kosztów na wskazaną kartę/konto bankowe - możliwy jedynie w przypadku opłacenia rezerwacji gotówką. W tym wariancie należy najpierw wnioskować o zwrot w postaci punktów w wysokości 120% poniesionych kosztów na konto Wizz (czyli wykorzystać wariant 3b) a następnie zamienić otrzymane 120% punktów na 100% w gotówce:
https://wizzair.com/pl-pl/wniosek-o-prz ... edytu-wizz

Pytanie 3: dla wariantu (3a) i (3b) -- jak długo są ważne zwrócone środki w wysokości 100% / 120% w postaci punktów Wizzair? kiedyś były bezterminowo, a teraz?
Odpowiedź: 1 rok

Pytanie 4: dla wariantu (3a) -- czy jest możliwy zwrot w postaci 100% w gotówce na kartę lub konto bankowe jeśli bilety były opłacone wyłącznie punktami Wizzair?
Odpowiedź: nie jest to możliwe.

Pytanie 5: dla wariantu (3c) -- czy najpierw dokonuje się zwrotu w postaci 120% na punkty, a później wnioskuje się o zmianę tych 120% na 100% w postaci gotówki na kartę lub na konto? czy też od razu jest dostępna opcja 100% na kartę/konto?
Odpowiedź: najpierw trzeba przyjąć zwrot w postaci punktów. jeśli płatność była gotówką to jest to 120% poniesionych kosztów. następnie trzeba złożyć odpowiedni wniosek o przekształcenie otrzymanych 120% punktów na 100% gotówki. opcja (3c) jest możliwa tylko, gdy opłacaliśmy gotówką (przelewem, kartą płatniczą itp). w przypadku, gdy opłacaliśmy bilety punktami, jest tylko możliwość zwrotu 100% poniesionych kosztów w postaci punktów.

Pytanie 6: co mogę zrobić w przypadku zmiany terminu lotu o mniej niż 2 godziny?
Odpowiedź: w takim przypadku otrzymujemy jedynie maila informacyjnego od Wizzair o zmianie godzin lotu. Nic nie musimy zatwierdzać, zmiana jest dokonywana w rezerwacji automatycznie - stosowny komunikat widoczny jest w szczegółach rezerwacji po zalogowaniu się na konto (nie ma go w aplikacji).

Podziękowania za zebranie informacji dla @geos @ZENNNEK @dg72 @smieci @Misiatek @miriam @maczala1


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1685 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
#1321 PostWysłany: 15 Cze 2022 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Jeśli masz loty RT na 1 rezerwacji to zmienić możesz całość w takiej sytuacji (musisz zmieścić się datami -14/+30 dni).
Ważne!! Zmiana lotu powyżej 2h uprawnia do takiej zmiany.

Wejdź na swoje konto Wizzair, w rezerwację zmienioną i zasymuluj taką zmianę.
Góra
 Profil Relacje PM off
szyszu1987 uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1322 PostWysłany: 15 Cze 2022 20:44 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
-- 15 Cze 2022 20:44 --

Lub zadzwoń 221284905 i załatwisz, jak chcesz.
Do jutra do 9 rano rozmowa tylko po angielsku.

-- 15 Cze 2022 20:44 --

szyszu1987 napisał(a):
Cześć wszystkim! Jestem prawie pewien odpowiedzi na moje pytanie, ale łudzę się jeszcze, że może coś mi umknęło, że może czytam bez zrozumienia... Jeśli Wizzair w ramach jednej rezerwacji (lot do i z Norwegii) zmienił godzinę wylotu tylko dla jednego z lotów (tego do Norwegii), to - rozumiem - opcja zmiany rezerwacji dotyczy tylko tego konkretnego lotu (a nie obu)?
Mieliśmy wylecieć bardzo wcześnie rano; po zmianie rozkładu będzie to późne popołudnie, tracimy zatem ponad pół dnia... Gdybyśmy mieli taką możliwość, wolelibyśmy przełożyć cały wyjazd o jeden dzień (czyli wylecieć i wrócić dzień później, niż pierwotnie zakładaliśmy), ale chyba nie ma tak dobrze, co? Z góry wielkie dzięki za rozwianie moich wątpliwości :)
Góra
 Profil Relacje PM off
szyszu1987 uważa post za pomocny.
 
      
#1323 PostWysłany: 18 Lip 2022 15:13 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
Pytanie do znawców procedur Wizz.
Był sobie bilet RT na lot KTW-NAP, kupowany w marcu 22.
W kwietniu zmienił się rozkład, przez co algorytm Wizz zaproponował absurdalne terminy nowych lotów. Z 26.08 do 5.09 zaproponowali 1.09 do 15.09. Osoba która dostała maila jest średnio ogarnięta, kliknela i zaakceptowała te propozycję. Nikomu się nie przyznała i tak to leżało do teraz.

Próbowałem powalczyć na infolinii, ale odbiliśmy się od ściany.
Pytanie czy komuś, kiedyś udało się coś podobnego odkręcić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1324 PostWysłany: 18 Lip 2022 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Przykro mi, ale szanse na zmiane oceniam na 0%
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
connexBB uważa post za pomocny.
 
      
#1325 PostWysłany: 24 Sie 2022 10:15 

Rejestracja: 06 Maj 2020
Posty: 17
Pytanie:
Wizz zmienił mocno godziny mojego lotu (Wwa-Bari), te nowe zupełnie mi nie leżą, wolę polecieć gdzie indziej. Po zalogowaniu mogę bezkosztowo zmienić trasę, ale alternatywy to tylko Rzym lub Neapol.
Czy ktoś próbował (np. przez chat) zmienić trasę jakoś istotniej? Tzn zachować Warszawę jako lotnisko wylotu ale żeby polecieć do innego kraju, np zamiast Włoch wybrać Grecję/Hiszpanię/MAltę? Termin oczywiście ten sam lub zbliżony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1326 PostWysłany: 24 Sie 2022 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Sam spróbuj i podziel się później rezultatem;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1327 PostWysłany: 24 Sie 2022 10:45 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
@ari1979 jakieś zamiany na sąsiedni kraj miały miejsce w historii tego forum, ale nie jest to łatwe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1328 PostWysłany: 24 Sie 2022 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Miały miejsce wtedy, gdy nie było lotnisk alternatywnych w danym kraju. A tu ma do wyboru we Włoszech Rzym i Neapol. Moim zdaniem bez szans.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1329 PostWysłany: 24 Sie 2022 10:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Inny kraj można, ale graniczący z docelowym i jeśli lotnisko jest blisko tego pierwotnego celu podróży. Kiedyś zmieniałem Katanię na Maltę - to standardowo umożliwiał system.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
ari1979 uważa post za pomocny.
 
      
#1330 PostWysłany: 24 Sie 2022 11:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
@ari1979 przejrzyj wikipost w tym temacie:
lista-lotnisk-alternatywnych,226,152194

W praktyce bez szans na zmianę na jakiś odległy kierunek, myślę że poza Rzymem i Neapolem może być ciężko coś ugrać. Ewentualnie na czacie albo infolinii możesz spróbować ich pomęczyć o Katanię czy Bolonię. ale wielkiego sukcesu bym nie wróżył.
Góra
 Profil Relacje PM off
ari1979 uważa post za pomocny.
 
      
#1331 PostWysłany: 24 Sie 2022 12:06 

Rejestracja: 06 Maj 2020
Posty: 17
OK, dzięki wszystkim za feedback!

@elwirka oczywiście dam znać jaki będzie efekt moich rozmów z WA ale póki co od 3h na czacie dowiaduję się że "Unfortunately, all our agents are busy at the moment." ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1332 PostWysłany: 24 Sie 2022 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Czat od jakiegoś dłuższego czasu (kilka dni) jest praktycznie nieosiągalny.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ari1979 uważa post za pomocny.
 
      
#1333 PostWysłany: 26 Sie 2022 12:59 

Rejestracja: 06 Maj 2020
Posty: 17
elwirka napisał(a):
Sam spróbuj i podziel się później rezultatem;-)


cóż, po trzech dniach bezskutecznych prób udało mi się w końcu dobić na czat. I to tyle dobrych wieści ;)
Mój plan A to była zmiana kierunku lotu na Malagę (ok, wiem, mało realne, ale warto spróbować ;) ), a plan B który wydawał mi się możliwy do ugrania to Malta. W obu przypadkach odpowiedź była odmowna - to nie są alternatywne lotniska i za darmo nie zrobią tej zmiany.

Wezmę zwrot środków na konto i pomyślę co dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#1334 PostWysłany: 21 Paź 2022 17:53 

Rejestracja: 06 Wrz 2016
Posty: 84
Wizzair zmienił mi godziny wylotów o 2h i zaproponował zmiane note 2h która mam zaakceptować (mogę zmienić inne rzeczy ale termin mi generalnie pasuje). Pytania:
1. Czy nowy termin jest dla mnie trzymany zanim potwierdzę zmiane?
2. Ile mam czasu na akceptację takiej zmiany? - lot jest za rok

… generalnie wolał bym obecnie zostawić tak jak jest i mieć rezerwacje flex :) - choć termin mi pasuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1335 PostWysłany: 21 Paź 2022 18:08 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Trzymają miejsce/a i może czekać. Nawet kolejna zmiana podmieni tą obecną.
Góra
 Profil Relacje PM off
PIZMAKO uważa post za pomocny.
 
      
#1336 PostWysłany: 26 Paź 2022 12:01 

Rejestracja: 06 Wrz 2016
Posty: 84
W podpiętym poście jest info ze lot musi zmienić się o 2h aby zmiana była możliwa (wcześniej było 15 minut). Czy ta informacja jest zapisana w jakimś regulaminie). Przeszedłem przez regulamin wizz i nie ma tam żadnej informacji o czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1337 PostWysłany: 26 Paź 2022 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Nie jest zapisana nigdzie. Wizz to sobie ustalił i na chwilę obecną stosuje w systemie. Przy zmianie mniejszej niż 2h często można zmienić/anulować lot na infolinii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1338 PostWysłany: 26 Paź 2022 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 88
Chcę tylko potwierdzić, że udało mi się dokonać zmiany terminu lotu na darmowej infolinii pomimo, że miałem zmianę mniejszą niż 2 godziny tak więc warto spróbować. Próbowałem to również zrobić przez czat ale za każdym razem jak połączyło mnie z agentem dostawałem informację An agent left the chat Please wait..., wiec chyba szkoda czas na czat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1339 PostWysłany: 26 Paź 2022 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Czat jest faktycznie zrypany ostatnio. U mnie to samo, nawet po udanej próbie połączenia, później info - An agent left the chat. Raz pojawiło się nawet już w trakcie rozmowy. Tez uważam że obecnie szkoda czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1340 PostWysłany: 26 Paź 2022 22:46 

Rejestracja: 01 Wrz 2014
Posty: 16
Czy faktycznie prawo daje możliwość zmiany terminu wyłącznie w obrębie 30 dni od pierwotnej daty wylotu? ktoś mi wspomniał, że w tym czasie należy tylko złożyć deklarację co do wyboru opcji, ale że można wybrać lot w dogodnym dla siebie i dowolnym terminie.

Wyjazd w ciągu 30 dni mi nie pasuje, a zwrot kasy nie urządza, bo kupiłam bilety w najniższej możliwej taryfie, i te dodatkowe 20% nie pokrywają nawet 10% utraconej rezerwacji noclegu. Odwołali lot ze względu na strajk więc nie ma opcji domagać się odszkodowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1685 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 85  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group