Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Paź 2014 16:13 

Witam,

Jakiś czas temu za przy użyciu Vouchera (przyznanego przez Alitalię jako 'zadośćuczynienie' za kłopoty przy okazji poprzedniego lotu) zarezerwowałem lot Alitalią. Lot za 3 tyg., własnie przyszła informacja o tym że lot został anulowany (w obie strony). Na infolinii zaproponowano przebukowanie na najbliższe terminy tj. wylot dzień wcześniej, powrót dzień później. Kompletnie mi to nie pasuje - pobyt z 3 dni wydłuża się do 5. Przebukowania na inną linię konsultant odmówił (podobno nie widzi ich w systemie i nie ma takiej możliwości). Co ciekawe odmówił także zwrotu równowartości biletu (bo użyty został voucher), odmówił także zwrotu voucheru (bo nie podlegają zwrotom).

Pytanie do fachowców - czy ktoś miał podobną sytuację, czy faktycznie oni są 'w prawie' i jestem umoczony? Strasznie mnie wkurza ich arogancja.

pozdrawiam,
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 08 Paź 2014 17:06 

HON fly4free
Formalnie powinien zaproponować alternatywne połączenia, także innych linii, jeśli są dostępne w oryginalnych datach, ale w praktyce linie unikają tego jak ognia i ciężko też na nich to wymusić - nie ma żadnego skutecznego instrumentu, żeby zmusić przewoźnika przed podróżą do takiej zmiany - zostaje kupić samemu bilet i dochodzić zwrotu, ale to będzie 1) kosztowne 2) długotrwałe, bo na zasadach ogólnych.

Ja bym w tym wypadku upierał się na zwrocie vouchera jeśli nie chcesz lecieć - powinni wyemitować nowy, zwłaszcza że i tak będzie na ich loty, albo w ogole zmienić tydzień podróży.
 Relacje PM off
beyond uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 08 Paź 2014 17:29 

No właśnie wszystko rozumiem, niechęć do przebukowania na inną linię też, ale brak możliwości wykorzystania vouchera jeszcze raz to juz zwykłe świnstwo - ale dzęki za opinię.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 08 Paź 2014 17:53 
Awatar użytkownika

Loty: 245
Kilometry: 250 572
Zbanowany
niebieski
Opisz sprawę na ich profilu FB

#5 PostWysłany: 08 Paź 2014 18:04 

Dabry pomysł. Tak zrobię.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 08 Paź 2014 18:08 
Awatar użytkownika

Spróbuj może też opisać sprawę e-mailowo na ich support, zawsze to lepiej niż telefoniczne rozmowy i lepszy dowód do dochodzenia swoich praw.
millemigliabenelux@alitalia.it
 Relacje PM off

#7 PostWysłany: 10 Paź 2014 13:21 

Opisałem sprawę na FB - zainteresowali się, poprosili o szczegóły. Dziś odebrałem tel. od konsultanta z którym rozmawiałem poprzednio (zresztą na ich infolinii jest chyba tylko jeden rozmawiający po polsku) ze szczerymi przeprosinami za kłopot i błędną informację. Co prawda w gotówce nie oddadzą, na inną linię też nie przebukują ale voucher obiecali oddać.

Tak swoją drogą jeśli już trzeba załatwić coś telefonicznie w AZ, to lepiej chyba po angielsku bo gość z polskim generalnie nigdy nic nie może (system nie pozwala, on nie widzi, przełożony się nie zgadza, itp. żenada).

Dzięki wszystkim za pomoc!
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

[ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości