Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Wrz 2013 22:46 

Rejestracja: 26 Mar 2012
Posty: 19
Witam

Mam do was szybkie pytanie. Miałem leciec na Teneryfe wraz z dziewczyna ale niestety ona nie może. W związku z tym musze zmienić jedno nazwisko na podwójnej rezerwacji ( ja plus dziewczyna ). Zamiast niej chce poleciec z moim bratem. W związku z tym pytanie. Jaki bedzie koszt zmiany nazwiska. Czy policza to pojedynczo czy za cała rezerwacje czyli 2 osoby. Lot tam i powrot to dwie osobne rezerwacje. Od czego zalezy naliczanie za rezerwacje poniewaz na stornie ryanair oplata podana jest w euro i tak samo w funtach czyli 110 od lotu.

Czy jest jakas szansa na male obejście tego problemu tzn. np sciema na infolini ze chodzilo o mojego brata czyli nazwiska po zmianie rezerwacji będzie to samo.

z góry dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
#2 PostWysłany: 23 Wrz 2013 23:12 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
raczej nie uda Ci się ich ściemnić :) poszukaj lepiej nowych biletów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Wrz 2013 23:35 

Rejestracja: 26 Mar 2012
Posty: 19
hmm a jakby zagrac numer z podmiana nazwiska mojej dziewczyny ze wzgledu na slub?? juz by było bliżej

co się dzieje jak skapną się dopiero już przy wpuszczaniu do samolotu? kiedy jest ostateczny mozliwy moment zeby oplacic zmianae nazwiska na lotnisku?

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Wrz 2013 23:51 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
iskandhar napisał(a):
Przepraszam za banalność postu, ale dzisiaj zakupiłem bilet na 14.10 Z Londynu do Modlina, niestety zamiar był inny...na środę 16.10
I tu pojawiły się schody, przebookowałem i co się okazało, że przebookowanie kosztowało mnie 30 funtów, razem z naliczeniem dopłaty za bilet (wiadomo mecz Ang-Pol) 45 Funtów. Dodzwonic się na ich infolinię, moze nie graniczy z cudem, ale z kosztem kilkunastu złotych (2zł/min). Makabra jakaś, taniej wyniosłoby mnie zakupienie nowego biletu, niż zmiana rezerwacji. Tylko czekają by kogoś wyrolować. Zresztą podkreślę ku przestrodze dla innych, wyrolowałem się sam, ale system mają makabryczny !!!


to z innego wątku
nie rób wiochy, bo FR nigdy nie odpuszcza, żeby oskubać pasażerów. Kup nowe bilety i po sprawie. Jak wolisz wydać kilkadziesiąt/set pln na infolinię i dowiedzieć się, że to nic nie da, to się baw. Na swój koszt. Takich tematów na forum są tysiące, wystarczy poszukać. FR wie, że Polak potrafi :]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Wrz 2013 08:22 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jak w wyżej, na 99% taniej i prościej będzie kupić nowy bilet. Zresztą jeśli się nie mylę w tradycyjnych liniach w ogóle nie ma takich cudów jak zmiana nazwiska.

Jedyne co udało mi się załatwić za darmo Z FR to zmiana obywatelstwa, które błędnie wpisałem. Miało to akurat wpływ w mojej konkretnej sytuacji, więc byłem pozytywnie zaskoczony, że udało się to zrobić tylko kosztem dodzwonienia się na infolinię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Wrz 2013 13:13 

Rejestracja: 26 Mar 2012
Posty: 19
obecnie bilet w jedna strone kosztuje 200 funtow wiec moze jednak warto pokusic sie o zrobienie tej wiochy jak to ujeliscie

oki pewnie i tak skonczy sie ze bede musial zaplacic za zmiane w zwiazku z tym ostatnie pytanie do was

jak moge uiscic ta oplate zamiast 110 funto chcialbym zaplacic 110 euro
niestety prz zmienie rezerwacji widze tylko kwote 110 funtow

dzieki i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Wrz 2013 13:26 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Nazwisko pasażera można zmienić w trybie online za opłatą w wysokości 110 £/110 € oraz na lotnisku lub za pośrednictwem centrum rezerwacji po uiszczeniu opłaty w wysokości 160 £/160 €. Zmiany nazwisk pasażerów można dokonać na 4 godziny przed planowanym terminem odlotu w trybie online lub za pośrednictwem centrum rezerwacji (w godzinach pracy). Każda zmiana nazwiska dokonana w ramach rezerwacji musi dotyczyć całej trasy lotu danego pasażera.

próbuj....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Wrz 2013 13:36 

Rejestracja: 26 Mar 2012
Posty: 19
to juz zdazylem wyczytac rozchodzi sie o to dla kogo jest olata w euro a dla kogo w funciakach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Wrz 2013 14:25 

choodzik napisał(a):
to juz zdazylem wyczytac rozchodzi sie o to dla kogo jest olata w euro a dla kogo w funciakach


wylot z np. Londyn Stansted oraz angielska infolinia ryanair - opłata w funtach
wylot np z Modlina, Porto, Budapesztu + np. polska infolinia - opłata w euro

Brat nie ma ani 0,001% szans na kilka lotów na biletach z danymi dziewczyny tam naprawdę przeważnie wyjątkowo bystre i rozgarnięte osoby pracują, pozostaje oficjalna zmiana na np. polskiej infolinii za 110 euro/osoba/lot
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Wrz 2013 14:47 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Anonymous napisał(a):
Brat nie ma ani 0,001% szans na kilka lotów na biletach z danymi dziewczyny tam naprawdę przeważnie wyjątkowo bystre i rozgarnięte osoby pracują, pozostaje oficjalna zmiana na np. polskiej infolinii za 110 euro/osoba/lot


czy opłata jest za lot czy za rezerwację? bo jak za lot to wychodzi 440eur, co mija się z celem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Wrz 2013 15:02 

maxima napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Brat nie ma ani 0,001% szans na kilka lotów na biletach z danymi dziewczyny tam naprawdę przeważnie wyjątkowo bystre i rozgarnięte osoby pracują, pozostaje oficjalna zmiana na np. polskiej infolinii za 110 euro/osoba/lot


czy opłata jest za lot czy za rezerwację? bo jak za lot to wychodzi 440eur, co mija się z celem :)


dlatego też kombinuje "jak koń pod górę", ale nic nie wymyśli, bo się niestety nie da
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Wrz 2013 20:09 

Rejestracja: 30 Wrz 2013
Posty: 1
Cześć,
Mam gorącą prośbę o pomoc. Nigdy do tej pory nie miałem do czynienia ze zmianą lotu w ryanair, ale teraz mnie zmusiła do tego sytuacja. Odwołali mój lot do Budapesztu. Chcę na cokolwiek zmienić i zawsze jest dopłata. Jedynie w przypadku Barcelony znalazłem chociaż lot w jedną stronę z darmową zmianą (pierwszy screen).
Załącznik:
Komentarz do pliku: Mój wybór
ryanair1.PNG
ryanair1.PNG [ 26.67 KiB | Obejrzany 10840 razy ]


Jednak jak akceptuję to wychodzi cena prawie 1300 PLN :shock: Czy wiecie może dlaczego lub czy jest szansa na zmianę "niskokosztową"?
Załącznik:
Komentarz do pliku: cena
ryanair2.PNG
ryanair2.PNG [ 13.37 KiB | Obejrzany 10840 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Cze 2019 10:03 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Podbijam temat. Mam bilety POZ-MLA-POZ kupione za 880 zł na lipiec br. i chciałbym zmienić rezerwację na inne osoby za opłatą. Obecnie bilety kosztują ponad 2200 zł, więc jest sens ekonomiczny płacenia za zmianę, ale do kilkuset złotych.
W aplikacji jest taka możliwość z opisem "Możesz dokonać zmian w pisowni imienia i/lub nazwiska, ale wiąże się to z opłatą" - ktoś z Was orientuje się o jakich kosztach mowa? Ile to może kosztować?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Cze 2019 13:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Cze 2019 10:18 

Jak się uda to za skromne 110 euro osoba w dwie strony
Góra
 PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 10 Cze 2019 11:29 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Anonymous napisał(a):
skromne 110 euro osoba w dwie strony


Dziękuję za szybką odpowiedź. Opłacalność prawie żadna i jeszcze nie ma gwarancji, że system przepuści zmiany...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Cze 2019 13:43 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
@sansibear System przepuści jeśli dopłacisz 552 zł(115 E) za pasażera.Przy obecnej cenie jaką podałeś, jeśli jest ktoś chętny akurat na ten kierunek i termin to ma jednak taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 11 Cze 2019 10:29 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2172
srebrny
Cenę zawsze mozesz podpatrzec na stronie, pokazuje przy kazdej zmianie ile wynosi dopłata
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot], maczala1 oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group