Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Paź 2018 23:17 

Rejestracja: 24 Wrz 2011
Posty: 55
Hej,

Chciałem zarezerwować kilka biletów na przyszły rok SASem i zauważyłem dużą różnicę cenową biletów na tej samej trasie, gdzie rezerwowałem bilety w tym roku.
Po dokładniejszej analizie zauważyłem, że część na paliwo (tzw. YQ) nazwana przez SAS "Domestic/International fees" zwiększyła się z około 240zł do około 700zł. Potwierdziłem to na locie listopadowym który rezerwowałem w maju. Obecnie opłata na dokładnie to połączenie w tych samych datach jest prawie 200% wyższa.
Czy jest to celowy zabieg linii lotniczej? Czy może wiecie o jakiejś oficjalnej informacji na ten temat? Czy można spodziewać się jeszcze obniżki tego podatku? Czy część podatków jest jakkolwiek regulowana przez jakikolwiek urząd czy też linie mogą sobie wrzucić dowolną kwotę w podatki i nazwać to jak chcą?

Dzięki za odpowiedzi,
Wojtek.

*Dla ciekawskich - mowa o połączeniu ZRH-CPH-GDN + GDN-CPH-ZRH. Opłata z maja to 66chf, obecnie około 180chf.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 30 Paź 2018 23:35 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Program SAS-u ulega drastycznej dewaluacji (vide zmiany dot. zdobywania mil od 1 grudnia), więc obawiam się, że pewnie to też jeden z elementów tej degradacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group