Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Mar 2020 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
Cześć,

Mam dosyć nietypowy problem jak pewno wiele osób w ostatnim czasie.
Miałem zakupiony lot w dwie strony z Warszawy (WAW) do Santiago (SCL) 8.02 - 21.03. Odbyłem lot z Warszawy do Santiago i 16 dni przed lotem powrotnym dostałem informacje, że lot ten jest odwołany. Nie było to spowodowane decyzjami rządu ani virusem, tylko względami ekonomicznymi. Alitalii po prostu nie opłacało się lecieć. Po kilkudniowych próbach kontaktu z infolinią udało nam się uzyskać lot zastępczy SCL -> GRU -> FCO -> WAW. W związku z zamknięciem lotów do Polski FCO -> WAW został odwołany (do tej pory nie dostałem żadnego powiadomienia), do tego dzisiaj dostałem maila, że lot GRU -> FCO też został odwołany (nie znam powodów ale nie ma na dzień dzisiejszy żadnej decyzji Włoch ani Brazylii o zawieszeniu lotów).

Wróciłem do domu tydzień wcześniej alternatywnym transportem (najtańszym jaki był możliwy ale z Buenos Aires zamiast Santiago). Czy istnieje szansa na odzyskanie kosztów poniesionych za ten lot alternatywny? Pierwotnie było to Buenos -> Londyn -> Kraków ale odwołali lot Londyn -> Kraków i lecieliśmy Londyn -> Berlin, a potem autobus do Katowic. Na powrót wydałem 2500 PLN od osoby, a linia chce mi oddać maks 1250 PLN (połowa ceny biletu RT).

Jeżeli nie to czy jest szansa uzyskania odszkodowania np. za odcinek GRU -> FCO który został anulowany dzisiaj? 6 dni przed odlotem najwyrazniej nie z powodu virusa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 16 Mar 2020 19:07 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Loty są odwoływane generalnie z powodów okołowirusowych, nawet jeśli nie ma bezwzględnego zakazu ruchu między danymi krajami.

W twoim przypadku pozostaje jedynie ewentualnie droga sądowa z trudnym do przewidzenia, ze względu na obecną sytuację, skutkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Mar 2020 20:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Siła wyższa, więc ciemno to widzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Mar 2020 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
nawet na wyrównanie kosztów? Maks co moge liczyc to 50%?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Mar 2020 20:57 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Te 50% to rozliczenie niewykorzystanych odcinków podróży i bym to póki co szybko brał, póki Alitalia chce wypłacić. Potem możesz rozważać ewentualnie dalsze działania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Mar 2020 21:12 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Szczegolnie, ze tym razem Alitalia moze tego nie przezyc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Mar 2020 21:16 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ten wirus to jest coś fajnego co mogło się Alitalia przytrafic. Teraz będzie można robić rewolucje, zwalniać, zatrudniać, dofinansowywać z kasy państwa bez przeszkód UE i związków zawodowych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Mar 2020 21:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Prędzej Keith Richards umrze, niż Alitalia.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Mar 2020 21:45 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Scenariusz z Keithem jest jak najbardziej realny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group