Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lut 2020 16:30 

Rejestracja: 05 Paź 2018
Posty: 6
Właśnie dostałem maila z Ryanair, z zachowaniem terminu 14 dni przed odlotem, że następuje zmiana odlotu o 10min. Czy w tym przypadku mogę odstąpić od umowy? Jakie procedury w tym zakresie ma Ryanair?

Kiedyś miałem analogiczną sytuację w Wizzair i w systemie mogłem zwrot wyklikać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 25 Lut 2020 16:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Nie odstąpisz
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Lut 2020 16:33 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
FR niestety przy tak małych zmianach tego nie stosuje i nawet na czacie trudno coś ugrać.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz.dudko uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Lut 2020 16:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Kiedyś w Ryanair trzeba było mieć zmianę wylotu o 2 lub 3 godziny (w zależności od konsultanta na czacie ;) ), żeby dali możliwość anulowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Mar 2020 14:05 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 331
Mam taką samą sytuację.
Do lotu jeszcze daleko, ale właśnie dostałem na e-mail podobno drugie (szczerze - nie zauważyłem pierwszego) powiadomienie o zmianie czasu wylotu/przylotu.
Też jest minimalna zmiana 10-15 minut
Po kliknięciu linka - mam tylko dwie opcje - zaakceptować zmianę lub zmienić lot (po skontaktowaniu się z Ryanairem).

Trochę już latam (oczywiście nie tak jak doświadczeni użytkownicy forum), ale nigdy nie miałem jeszcze zmiany/anulowania lotu.

W związku z czym mam 3 pytania do osób bardziej doświadczonych:
Do kiedy mam czas do namysłu?
Co będzie jeśli nie wybiorę żadnej z tych dwóch opcji w wymaganym terminie?
Jeśli w grę wchodzi tylko zamiana, to czy ten nowy lot musi być na tej samej trasie (z punktu A do punktu B) czy też może być to zupełnie inny lot z siatki Ryanair (np. z punktu C do D)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Mar 2020 15:52 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Czas do namysłu jest praktycznie do dnia wylotu dokąd aktywna jest odprawa przez internet.Modyfikacja trasy zwykle była ograniczona do lotnisk alternatywnych ale jak będzie za jakiś czas trudno powiedzieć.Jeśli nie zmienisz lub nie klikniesz akceptuj nie dokonasz odprawy .
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegorzkatowice lubi ten post.
grzegorzkatowice uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group