Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 21 Lip 2022 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@turbodoczes
Wyjaśnisz Tajowi pogranicznikowi że był ślub, odpowiesz na kilka pytan i nie będzie problemu. Ewentualnie zapyta po co jedziesz z drewnem do lasu.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#122 PostWysłany: 25 Sie 2022 15:28 

Rejestracja: 25 Sie 2022
Posty: 4
hej,
podobna sprawa/problem, co r_piotr, przy czym kontrola graniczna w Polsce i bardziej zagmatwana sytuacja.
W skrócie: lot z Polski do Londynu (od 1.10.2021 musi być z paszportem). Paszport mam i ma on ważność do października 2023 i jest na podwójne nazwisko; ALE - w roku 2020 zmieniłam dowód osobisty i wróciłam do nazwiska panieńskiego (jeden człon).
(Tak wiem, powinnam była wymienić też paszport, bo skończyła się jego ważność po 60 dniach od zmiany danych osobowych).
Nie mam teraz przed wylotem do londynu szansy na nowy paszport, więc pytanie za 100 punktów: czy na odprawie w PL wylecę jeśli okaże mój obecny paszport (bilety są kupione na to samo nazwisko, co w paszporcie, więc jest zgodność danych na bilecie z danymi w paszporcie).
Jedynie, czy służby będą widzieć, że mam dowód osobisty na inne nazwisko i że paszport jest do wymiany? ??
Plis help!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 11 Wrz 2022 20:11 

Rejestracja: 25 Sie 2022
Posty: 4
UPDATE: udało mi się wylecieć z PL na dowodzie, a wrócić na paszporcie. Oczywiście polecam zawczasu ogarnąć temat i zaoszczędzić sobie nerwów. Ale można tak podróżować, gdyby ktoś szukał potwierdzenia, to oto jest.


Ostatnio edytowany przez puhacz, 12 Wrz 2022 10:30, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 11 Wrz 2022 20:19 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
A czasem nie odwrotnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 11 Wrz 2022 21:10 

Rejestracja: 25 Sie 2022
Posty: 4
na kontroli granicznej przy wylocie w PL dowód, a na powrocie w PL paszport (w Anglii oczywiście tylko paszport)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 20 Wrz 2022 21:31 

Rejestracja: 20 Wrz 2022
Posty: 2
Hej, nie wiem co robić, więc pytam, czy ktoś był w podobnej sytuacji. Ślub zawarty we wrześniu, wymiana paszportu musi nastąpić do 90 dni po upływie zmiany nazwiska. Lecę z Wielkiej Brytanii na Fuerteventurę na święta Bożego Narodzenia. Zamówiłam bilet na panieńskie nazwisko bo nie wymieniłam i teraz nie wiem czy wymieniać paszport bo czy zdążę w tym czasie terminu, tutaj to dramat jakiś. Ale czy mnie wpuszczą i wypuszczą z kraju?


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 17 Lip 2023 10:54, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 20 Wrz 2022 21:40 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
- zadzwoń do urzędu, dopytaj o przybliżony termin wymiany dokumentów.
- jeżeli nie zdążysz wymienić dokumentów leć z dotychczasowym paszportem.
- gramatyka/ortografia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#128 PostWysłany: 20 Wrz 2022 21:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
A bardziej zrozumiale po polsku dasz radę opisać ten dramat ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 20 Wrz 2022 22:01 

Rejestracja: 20 Wrz 2022
Posty: 2
Nie, nie da, jak tak bardzo kłuje w oczy, to radzę się trzymać z daleka od wszelkich forów. 😏


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 17 Lip 2023 10:54, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 24 Lis 2022 21:13 

Rejestracja: 24 Lis 2022
Posty: 1
turbodoczes napisał(a):
Cześć,

odgrzewam trochę temat i bardzo proszę o pomoc doświadczonych froumowiczów.

Razem z żoną dostaliśmy od wujka w ramach prezentu ślubnego bilety lotnicze do Tajlandii na przełom października i listopada tego roku (zakupione w połowie czerwca 2022). Wujek nie pomyślał i kupił bilety na nazwisko panieńskie małżonki.

Bilety zostały zakupione przez pośrednika GO TO GATE. Lot ma być realizowany przez dwóch operatorów - Lufthansę oraz Thai Airways (Poznań-Frankfurt-Bangkok-Frankfurt-Poznań). Kontaktowaliśmy się zarówno z GO TO GATE które powiedziało nam że mamy rozmawiać bezpośrednio z liniami, oraz liniami lotniczymi które odesłały nas do pośrednika w sprawie tematów związanych z jakimikolwiek zmianami. Dzisiaj rozmawiałem z uprzejmą Panią z GO TO GATE która powiedziała, że jeżeli dwóch operatorów realizuje tę podróż to z doświadczenia nie ma szans aby obaj zgodzili się na zmianę nazwiska na bilecie (nawet a odpisem aktu małżeństwa itd.).

Także finalnie wygląda na to, że mamy nierefundowany bilet na nazwisko Panieńskie żony. I tu rodzą się moje pytania.

1) Czy ktoś może miał podobną sytuację tj. dwóch operatorów i pośrednik i udało mu się zmienić nazwisko z panieńskiego na obecne?
2) Obecny "stary" paszport z nazwiskiem panieńskim żony jest nadal ważny do końca 2023. Teoretycznie jest on ważny tylko 2 miesiące po ślubie. Czy z Waszego doświadczenia jest szansa aby żona odbyła tą podróż na paszporcie z nazwiskiem panieńskim? Co tak naprawde Straż Graniczna jest w stanie zweryfikować na granicy? Czytałem wątek od początku ale były to posty z przed kilku lat i może systemy teleinformatyczne graniczników poszły do przodu. Czy po sprawdzeniu paszportu wpisują gdzieś PESEL i widzą że ktoś zmienił stan cywilny/nazwisko?

Będę bardzo wdzięczny za informacje lub wskazówki. Nie chcemy sobie fundować tego mega stresu na każdej granicy, ale obawiam się że to w tej sytuacji jedyna opcja żeby nie stracić 13kPLN.

Kuba


Cześć,
Jestem w praktycznie takiej samej sytuacji. Bilety kupione przez mytrip LOT+ TURKISH. Jak możesz to odpowiedz proszę jak z tego wybrneliście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 09 Mar 2023 13:03 

Rejestracja: 02 Lut 2023
Posty: 2
Odpowiedź dla wszystkich którzy zmienili nazwisko a kupili bilet na stare nazwisko i na stary paszport z niezmienionym nazwiskiem.

Można tak polecieć, moja żona kilka dni temu to przetestowała. Nikt nie robił żadnych problemów, bo nawet tego nikt nie zauważył. Jedynie paszport musi być ważny i nazwiska na paszporcie i bilecie muszą być takie same.
Lot z Warszawy z odprawą celną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 09 Mar 2023 13:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Proponuję zapoznać się, czym różni się odprawa celna od kontroli granicznej...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#133 PostWysłany: 15 Mar 2023 00:01 

Rejestracja: 02 Lut 2023
Posty: 2
Dobrze, to dla moderatora uzupełnienie poprzedniego posta - Lot z Warszawy z odprawą celną i kontrolą graniczną. Generalnie z tym czymś gdzie służba graniczna/ celna sprawdza paszporty - niezależnie jak chcesz to sobie nazwać nie zmienia to sedna sprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 06 Kwi 2023 08:38 

Rejestracja: 01 Mar 2021
Posty: 107
Loty: 55
Kilometry: 84 576
niebieski
Ja mam problem chyba odwrotny niż reszta. Kupiłem bilet dla siebie i narzeczonej do Wiednia już na nowe nazwisko. W teorii powinna zdążyc wyrobić nowy dowód, bo jest miesiąc między ślubem a lotem. Ale co jeśli dowód by nie zdążył dotrzeć. Czy wystarczy stary dowód plus akt ślubu? Przerabiał ktoś taką sytuację?

EDIT: Napisałem na czacie Ryanair, bo ta linia lecimy i uzyskałem odpowiedź jak na screenie. Wrzucam dla innych w podobnej sytuacji jak ja.
Załącznik:
IMG_20230406_112317.png
IMG_20230406_112317.png [ 24.15 KiB | Obejrzany 1974 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 16 Lip 2023 20:39 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
Przeczytałem już chyba cały internet, ale widzę, że były pod koniec roku jakieś zmiany, a tradycyjnie, na naszych stronach rządowych są sprzeczne informacje...

Jest promocja w AirChina - chcemy z narzeczoną kupić bilety na 6-16 listopada. Będzie już po ślubie (mamy 2 września) i przy rezerwacji nie wiem czy wpisać starego nazwiska (będzie miała podwójne) i numer aktualnego paszportu, bo:

1) - za gov.pl i treścią ustawy
Kiedy dokument traci ważność
po upływie 120 dni od zmiany: nazwiska, imienia (imion), daty urodzenia, płci, numeru PESEL,

2)
W ciągu 30 dni od wydania aktu małżeństwa jest obowiązek złożenia wniosków o nowy dokument.

3)
Wyczytałem gdzieś jeszcze, że paszport może stracić ważność po 60 dniach od wydania aktu małżeństwa.

Oczywiście jest możliwość wyrobienia nowego paszportu, ale zmiany w AirChina kosztują 150 euro, a jeśli to podchodzi też pod numer dokumentu, to cena nie jest już taka atrakcyjna. O ile w ogóle można u nich to zmienić, bo to w końcu AirChina :-)

Ktoś ma w miarę świeże i sprawdzone informacje, jak to teraz wygląda? Jutro rano zadzwonię do urzędu - kwestia czy promocja się utrzyma :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Trendiction [Bot] oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group