Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Gru 2017 23:10 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
No wlasnie tak byłoby najlepiej ale odrazu przy kupnie biletu wiedzę pole do wpisania danych z paszportu ;) Image


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
#62 PostWysłany: 04 Gru 2017 23:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7778
złoty
To można potem zmienić,przecież ludzie gubią paszporty lub np.kończy się ważność od czasu zakupu biletu do lotu i trzeba wymienić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 04 Gru 2017 23:53 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
No tez prawda :D przerabiał ktos takie zmiany w UIA?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 15 Sty 2018 13:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
zmiana-nazwiska-po-slubie-a-bilet-lotniczy,225,97888
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 15 Sty 2018 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Miałem podobną wątpliwość przy rezerwacji biletów we wrześniu (tuż przed ślubem). Skontaktowałem się wtedy z UIA i oto odpowiedź:

Dear ****

Thank you for contacting UIA.

Yes, you can change the serial number and validity of passport after receiving of the new passport (without any charges) Please contact us when you receive the new data and we will add it in reservation.


Kupiłem więc bilety na nowe nazwisko, a dane paszportowe podałem ze starego paszportu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 05 Lut 2018 23:17 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 6
Cześć! Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc. Zarezerwowałam już bilety do Indonezji na nazwisko panieńskie, gdyż wiem że nie zdążę wymienić dokumentów po ślubie (wylot w środę, zaraz po ślubie w sobotę). Data ważności w paszporcie z panieńskim nazwiskiem to grudzień 2020. Dowiedziałam się jednak że ten paszport po ślubie jest ważny tylko 60 dni, niezależnie od wpisanej w nim daty ważności, a żeby wjechać do Indonezji paszport musi być ważny przez 6 miesięcy. Co mam zrobić w tej sytuacji? Czy ktoś jest w stanie w jakikolwiek sposób to zobaczyć w systemie (że paszport ma inną datę ważności niż ta w nim wpisana)? Będę wylatywać ze Szwecji, z przesiadkami w Zurychu i Singapurze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 05 Lut 2018 23:23 

Data ważności to grudzień 2020r i do powrotu z podróży powrotnej zapomnij o sprawie, potem ewentualnie czy zwyczajnie wymienisz na nowy z nazwiskiem po ślubie
Góra
 PM off  
      
#68 PostWysłany: 05 Lut 2018 23:38 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 6
Czyli przy wylocie raczej w systemie nie będzie widnieć inna data ważności, a przynajmniej nie w tak krótkim czasie? Martwi mnie to i wolałabym żeby nikt mi przy odprawie nie powiedział, że jednak nie polecę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 05 Lut 2018 23:48 

Wydumany problem, to są dane niesprawdzalne i nie sprawdzane
Ale zawsze możesz jak ci to.przeszkadza zrezygnować z podróży poślubnej, bo jak Cię "poczytać" nie ma szans, by zgodnie z prawem polecieć ;)
Góra
 PM off
Tomek Zien lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 05 Lut 2018 23:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4050
Nie zmieniać nazwiska po ślubie, i nie będzie żadnych problemów.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 06 Lut 2018 00:17 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 6
Skąd mam wiedzieć czy dane są sprawdzane i sprawdzalne... Nie wiem jak działają systemy i nie mam doświadczenia w dalekich podróżach i dlatego pytam bardziej doświadczonych. Nazwisko zmieniam inaczej nie byłoby tematu. Nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie, a jeżeli to ma komuś pomóc w przyszłości to chyba warto odpowiedzieć, a nie dawać rady w stylu nie jedź w podróż poślubną. Po co te złośliwości...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 06 Lut 2018 00:33 

W świetle przepisów osoby przebywające po ślubie za granicą w terminie 90 dni w twoim wypadku od ślubu muszą wystąpić z wnioskiem o wymianę paszportu

http://duw.pl/pl/obsluga-klienta/paszpo ... owych.html

To nie złośliwości, to realia w wersji śmiechu przez łzy jak to prosząc o pomoc nie słucha się rad praktycznych
Mimo wszystko udanej bezstresowej podróży poślubnej życzę
Góra
 PM off  
      
#73 PostWysłany: 06 Lut 2018 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
jak ma pomoc jak tacy jak ty nie szukają?

tylko pretensje i żale a poświecić 3 min to już się nie chce, co?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 06 Lut 2018 00:53 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 6
Uwierz mi, że już to czytałam i szukałam. Założenie tu konta by zadać pytanie to więcej wysiłku niż przeczytanie strony z linku. Wg tego co jest tam napisane w przypadku przebywania za granicą jest 90 dni na złożenie podania o zmianę paszportu, który po ślubie ma w tym wypadku ważność 4 miesiące. Żeby wjechać do Indonezji paszport musi być ważny 6 miesięcy. Pytanie brzmiało, czy przy wylocie są oni to w stanie zobaczyć. Najwyraźniej nie, skoro mówicie, że jest to nie sprawdzane i niesprawdzalne i oni innej informacji niż ta podana w paszporcie (która w tamtym momencie jest inna niż rzeczywista ważność paszportu) nie widzą. Powiedzcie czy dobrze was zrozumiałam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 06 Lut 2018 00:59 

Dobrze, póki paszport nie zostanie anulowany np. po zlozeniu wniosku i wydaniu nowego to w twoim wypadku termin ważności to grudzień 2020r
Góra
 PM off  
      
#76 PostWysłany: 06 Lut 2018 01:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4050
Odpowiedz padła już kilka razy w tym wątku. W Indonezji nie sprawdzą Cię w polskiej bazie PESEL.
Możesz lecieć ze starym paszportem.


Sio...spać :D
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 06 Lut 2018 01:02 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7778
złoty
Nie obawiaj się,przy wyjeździe nikt oprócz ciebie i ew.męża nie będzie wiedział ,że zmieniłaś nazwisko,w systemie tego nie będzie.A do kraju wrócisz nawet gdyby to było już wiadome.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 06 Lut 2018 01:06 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 6
Dziękuję!!! Miejcie cierpliwość dla ześwirowanej i zestresowanej przyszłej panny młodej :D Dobrej nocy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 06 Lut 2018 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Współczuje panu młodemu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 06 Lut 2018 01:12 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 6
Sam chciał :) może wytrzyma :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group