Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 11 Sty 2019 19:59 

Głównie stąd, że czytałem także inne miejsca w internecie (nie mówię, że fachowe, bo choćby takie jak Wykop), gdzie się straszy wywaleniem prosto z lotniska do morza ;) a i Amerykanie na stronie ambasady "zalecają" wymianę.

Na ustraveldocs w FAQ w kwestii zmiany nazwiska jest zapisane: "Jeżeli zmiana nazwiska uległa oficjalnej zmianie na skutek małżeństwa, rozwodu, lub decyzji sądowej, należy otrzymać nowy paszport. W momencie uzyskania nowego paszportu, Departament Stanu rekomenduje ubieganie się o nowa wizę do USA, aby ułatwić państwu podróż do i ze Stanów Zjednoczonych".

Więc rozchodzi się o to, kiedy my będziemy dla nich małżeństwem i czy oni w jakikolwiek sposób mogą to zweryfikować. Zakładam, że namówimy księdza, żeby zaniósł papiery do USC później niż data naszego lotu.
 Relacje PM off  

#102 PostWysłany: 13 Lut 2019 16:51 

boots napisał(a):
Dz.U. 2006 nr 143 poz. 1027
Cytuj:
Art. 37. 1. Dokument paszportowy traci ważność:
1) z dniem zawiadomienia o jego utracie, zniszczeniu lub znalezieniu;
2) z dniem utraty obywatelstwa polskiego przez posiadacza dokumentu
paszportowego;
3) z dniem śmierci jego posiadacza;
4) po upływie 60 dni od dnia doręczenia ostatecznej decyzji administracyjnej lub prawomocnego orzeczenia sądu stwierdzającego zmianę danych, o których mowa w art. 18 ust. 1 pkt 1–3, 5 i 9, albo sporządzenia aktu małżeństwa stwierdzającego zmianę nazwiska, a w przypadku małżeństwa zawartego przed konsulem lub organem zagranicznym – od dnia doręczenia odpisu aktu
małżeństwa.

2. W przypadku obywateli polskich przebywających za granicą termin, o którym
mowa w ust. 1 pkt 4, wynosi 4 miesiące.

15.06 biorę ślub. A 2 tygodnie później chcę lecieć na staż do Tajlandii - czyli będę musiała się ubiegać o wizę. Oczywiście o wizę muszę się ubiegać ze starym paszportem. Potem, po ślubie, i tak nie będę miała czasu wyrobić nowego paszportu, a tym bardzije jeszcze wizy. Mój pobyt w Tajlandii będzie trwał 3 miesiące, a więc dłużej, niż 60 dni. Czy jeśli 2 tygodnie po ślubie wyjadę zagranicę na 3 miesiące, to mój paszport straci ważność po 60 dniach, czy dopiero po 4 miesiącach, bo będę przebywać zagranicą?
 Relacje PM off  

#103 PostWysłany: 25 Cze 2019 06:38 

Cześć :)
Ktoś z was wie może co w przypadku podróży niedługo po ślubie, tak że nie uda się wyrobić nowych dokumentów, a sama podróż będzie dłuższa niż 60 dni ważności paszportu.
Nie przejmować się tym i jechać na dokumentach z nazwiskiem panieńskim czy próbować przełożyć podróż?
W innych krajach widzą informację o tym że paszport wcześniej utracił ważność decyzja administracyjną niż wynika to z informacji w samym paszporcie?
 Relacje PM off  

#104 PostWysłany: 25 Cze 2019 07:22 
Awatar użytkownika

złoty
@zlyyyy
Z żoną po ślubie (oczywiście zmieniła nazwisko na moje) podróżowaliśmy na starym dowodzie i paszporcie zarówno po UE jak i na Ukrainę, nigdzie nie było problemu.
 Relacje PM off  

#105 PostWysłany: 25 Cze 2019 09:32 

@panprofesor82
Było to po tych magicznych 60 dniach? I rozumiem że wszystkie bilety były na nazwisko panieńskie?
W naszym przypadku dochodzi jeszcze wiza itp bo chodzi między innymi o Australię gdzie trzeba wczensiej o nią aplikować.
 Relacje PM off  

#106 PostWysłany: 25 Cze 2019 09:46 
Awatar użytkownika

złoty
Tak wszędzie na biletach było nazwisko panieńskie. Australia i wiza to bardziej złożone tematy ale na pewno do niedawna było tak, że służby przy weryfikacji dokumentów posiadały dostęp tylko do bazy danych w zakresie aktualności/oryginalności dokumentów i w żaden sposób nie było to powiązane z bazą USC.
 Relacje PM off  

#107 PostWysłany: 10 Wrz 2019 12:00 

Jak myślicie, czy jest szansa zmienić panieńskie nazwisko z rezerwacji na nowe po ślubie w SCOOT AIRLINE inaczej niż zmiana pasażera która wiąże się z opłatą 89 EUR ?
Mam wielojęzyczny odpis skrócony aktu małżeństwa ale mam wątpliwości czy to w czymkolwiek pomoże
 Relacje PM off  

#108 PostWysłany: 17 Wrz 2019 00:00 

niebieski
Hej,
czy orientujecie się czy przy podróży z nazwiskiem dwuczłonowym (po ślubie), kiedy bilety są na nazwisko panieńskie (pierwsze) - może wystąpić jakiś problem? Mamy stary paszport, akt małżeństwa, także po angielsku.
Wiem, że niektóre narodowości (Hiszpanie, Brazylijczycy) mogą mieć nawet po kilka nazwisk, a podróżują na jedno. Wydaje mi sie że tutaj powinno być podobnie, ale pewności nie mam. Jakieś doświadczenia?
 Relacje PM off  

#109 PostWysłany: 09 Paź 2019 06:18 

Hey,
Całą noc wertowałam forum i takiego przypadku nie znalazłam.

Czy ktoś kiedyś próbował lecieć z biletem na podwójne nazwisko posiadając paszport na pojedyncze (albo odwrotnie) ?

Linie lotnicze (Aeromexico, część lotu obsługiwana przez inną linię) nie umożliwiają zmiany nazwiska na bilecie. Na moje pytanie czy mogę lecieć z takim biletem, mając w paszporcie krótsze nazwisko, przedstawiając dokument potwierdzający jego zmianę, odpowiedzieli: Yes you can, but we cannot guarantee your boarding.

Ktoś kiedyś tak zrobił??

Nowy bilet ponad 6 tys ;(
 Relacje PM off  

#110 PostWysłany: 09 Paź 2019 07:05 
Awatar użytkownika

złoty
skoro oni nie gwarantują to nie wymagaj tego od nas

moje najciekawsze wpisy są w koszu - serdecznie zapraszam
 Relacje PM off  

#111 PostWysłany: 09 Paź 2019 09:14 

Czy ktoś tak kiedyś zrobił?

Nie: Czy Waszym zdaniem z pewnością mnie wpuszczą?

Pytam o doświadczenia, nie o gwarancję.

Pozdrawiam :)
 Relacje PM off  

[ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 5 gości