Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 11 Sty 2019 19:59 

Rejestracja: 11 Sty 2019
Posty: 2
Głównie stąd, że czytałem także inne miejsca w internecie (nie mówię, że fachowe, bo choćby takie jak Wykop), gdzie się straszy wywaleniem prosto z lotniska do morza ;) a i Amerykanie na stronie ambasady "zalecają" wymianę.

Na ustraveldocs w FAQ w kwestii zmiany nazwiska jest zapisane: "Jeżeli zmiana nazwiska uległa oficjalnej zmianie na skutek małżeństwa, rozwodu, lub decyzji sądowej, należy otrzymać nowy paszport. W momencie uzyskania nowego paszportu, Departament Stanu rekomenduje ubieganie się o nowa wizę do USA, aby ułatwić państwu podróż do i ze Stanów Zjednoczonych".

Więc rozchodzi się o to, kiedy my będziemy dla nich małżeństwem i czy oni w jakikolwiek sposób mogą to zweryfikować. Zakładam, że namówimy księdza, żeby zaniósł papiery do USC później niż data naszego lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#102 PostWysłany: 13 Lut 2019 16:51 

Rejestracja: 01 Kwi 2014
Posty: 1
boots napisał(a):
Dz.U. 2006 nr 143 poz. 1027
Cytuj:
Art. 37. 1. Dokument paszportowy traci ważność:
1) z dniem zawiadomienia o jego utracie, zniszczeniu lub znalezieniu;
2) z dniem utraty obywatelstwa polskiego przez posiadacza dokumentu
paszportowego;
3) z dniem śmierci jego posiadacza;
4) po upływie 60 dni od dnia doręczenia ostatecznej decyzji administracyjnej lub prawomocnego orzeczenia sądu stwierdzającego zmianę danych, o których mowa w art. 18 ust. 1 pkt 1–3, 5 i 9, albo sporządzenia aktu małżeństwa stwierdzającego zmianę nazwiska, a w przypadku małżeństwa zawartego przed konsulem lub organem zagranicznym – od dnia doręczenia odpisu aktu
małżeństwa.

2. W przypadku obywateli polskich przebywających za granicą termin, o którym
mowa w ust. 1 pkt 4, wynosi 4 miesiące.


15.06 biorę ślub. A 2 tygodnie później chcę lecieć na staż do Tajlandii - czyli będę musiała się ubiegać o wizę. Oczywiście o wizę muszę się ubiegać ze starym paszportem. Potem, po ślubie, i tak nie będę miała czasu wyrobić nowego paszportu, a tym bardzije jeszcze wizy. Mój pobyt w Tajlandii będzie trwał 3 miesiące, a więc dłużej, niż 60 dni. Czy jeśli 2 tygodnie po ślubie wyjadę zagranicę na 3 miesiące, to mój paszport straci ważność po 60 dniach, czy dopiero po 4 miesiącach, bo będę przebywać zagranicą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 25 Cze 2019 06:38 

Rejestracja: 08 Maj 2014
Posty: 6
Cześć :)
Ktoś z was wie może co w przypadku podróży niedługo po ślubie, tak że nie uda się wyrobić nowych dokumentów, a sama podróż będzie dłuższa niż 60 dni ważności paszportu.
Nie przejmować się tym i jechać na dokumentach z nazwiskiem panieńskim czy próbować przełożyć podróż?
W innych krajach widzą informację o tym że paszport wcześniej utracił ważność decyzja administracyjną niż wynika to z informacji w samym paszporcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 25 Cze 2019 07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@zlyyyy
Z żoną po ślubie (oczywiście zmieniła nazwisko na moje) podróżowaliśmy na starym dowodzie i paszporcie zarówno po UE jak i na Ukrainę, nigdzie nie było problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 25 Cze 2019 09:32 

Rejestracja: 08 Maj 2014
Posty: 6
@panprofesor82
Było to po tych magicznych 60 dniach? I rozumiem że wszystkie bilety były na nazwisko panieńskie?
W naszym przypadku dochodzi jeszcze wiza itp bo chodzi między innymi o Australię gdzie trzeba wczensiej o nią aplikować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 25 Cze 2019 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Tak wszędzie na biletach było nazwisko panieńskie. Australia i wiza to bardziej złożone tematy ale na pewno do niedawna było tak, że służby przy weryfikacji dokumentów posiadały dostęp tylko do bazy danych w zakresie aktualności/oryginalności dokumentów i w żaden sposób nie było to powiązane z bazą USC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 10 Wrz 2019 12:00 

Rejestracja: 14 Lut 2016
Posty: 34
Jak myślicie, czy jest szansa zmienić panieńskie nazwisko z rezerwacji na nowe po ślubie w SCOOT AIRLINE inaczej niż zmiana pasażera która wiąże się z opłatą 89 EUR ?
Mam wielojęzyczny odpis skrócony aktu małżeństwa ale mam wątpliwości czy to w czymkolwiek pomoże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 17 Wrz 2019 00:00 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Hej,
czy orientujecie się czy przy podróży z nazwiskiem dwuczłonowym (po ślubie), kiedy bilety są na nazwisko panieńskie (pierwsze) - może wystąpić jakiś problem? Mamy stary paszport, akt małżeństwa, także po angielsku.
Wiem, że niektóre narodowości (Hiszpanie, Brazylijczycy) mogą mieć nawet po kilka nazwisk, a podróżują na jedno. Wydaje mi sie że tutaj powinno być podobnie, ale pewności nie mam. Jakieś doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 09 Paź 2019 06:18 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 2
Hey,
Całą noc wertowałam forum i takiego przypadku nie znalazłam.

Czy ktoś kiedyś próbował lecieć z biletem na podwójne nazwisko posiadając paszport na pojedyncze (albo odwrotnie) ?

Linie lotnicze (Aeromexico, część lotu obsługiwana przez inną linię) nie umożliwiają zmiany nazwiska na bilecie. Na moje pytanie czy mogę lecieć z takim biletem, mając w paszporcie krótsze nazwisko, przedstawiając dokument potwierdzający jego zmianę, odpowiedzieli: Yes you can, but we cannot guarantee your boarding.

Ktoś kiedyś tak zrobił??

Nowy bilet ponad 6 tys ;(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 09 Paź 2019 07:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
skoro oni nie gwarantują to nie wymagaj tego od nas
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 09 Paź 2019 09:14 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 2
Czy ktoś tak kiedyś zrobił?

Nie: Czy Waszym zdaniem z pewnością mnie wpuszczą?

Pytam o doświadczenia, nie o gwarancję.

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 17 Lis 2019 15:24 

Rejestracja: 01 Paź 2018
Posty: 2
Loty: 47
Kilometry: 76 783
Witam, nie wiem czy to dobry wątek, ale sprawa moze kogoś zainteresuje. Rok temu w związku ze zmianą nazwiska żony po ślubie jedna z linii naliczyła kilkaset złotych opłaty za zmianę. Po złożeniu pozwu, zwrócili pieniądze.

Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami to służę pomocą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 19 Lis 2019 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 580
Kilometry: 924 658
złoty
@Owca90, nazwa linii?
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 22 Cze 2020 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Witam, czy ktos z Was zmienial moze nazwisko po slubie w rezerwacjach EasyJet? Normalnie zmiana nazwiska (kompletnie osoby) jest dostepna przez www i kosztuje 31€. Tyczy sie to glownie kompletnej zmiany pasazara, natomiast mnie interesuje czy w momencie zmiany nazwiska po slubie easyjet rowniez w takim wypadku zada oplaty gdy jest to wciaz ta sama osoba. Macie jakies doswiadczenia ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 01 Gru 2020 14:22 

Rejestracja: 23 Gru 2017
Posty: 9
@Flyguy
Minęło kilka miesięcy od pytania, odpowiedz pewnie juz Cie nie interesuje, ale gdyby komukolwiek w przyszłości pomogło, powiem o swoim przypadku. Zadzwoniłem na infolinie (UK), po podaniu danych rezerwacji zmiana nazwiska natychmiastowa, za darmo. To była sytuacja, w której lot został przeniesiony na ponad rok do przodu z powodu pandemii, mam nadzieje, ze procedura normalnie wyglada tak samo i tez jest darmowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
seba uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 01 Gru 2020 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Tak, potwierdzam. Zalatwilem do na Niemieckiej infolinii. Musialem przeslac akt malzenstwa, wiec moga o to zapytac. Zmiana bezplatna
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
seba uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 21 Lip 2022 12:48 

Rejestracja: 21 Lip 2022
Posty: 2
Cześć,

odgrzewam trochę temat i bardzo proszę o pomoc doświadczonych froumowiczów.

Razem z żoną dostaliśmy od wujka w ramach prezentu ślubnego bilety lotnicze do Tajlandii na przełom października i listopada tego roku (zakupione w połowie czerwca 2022). Wujek nie pomyślał i kupił bilety na nazwisko panieńskie małżonki.

Bilety zostały zakupione przez pośrednika GO TO GATE. Lot ma być realizowany przez dwóch operatorów - Lufthansę oraz Thai Airways (Poznań-Frankfurt-Bangkok-Frankfurt-Poznań). Kontaktowaliśmy się zarówno z GO TO GATE które powiedziało nam że mamy rozmawiać bezpośrednio z liniami, oraz liniami lotniczymi które odesłały nas do pośrednika w sprawie tematów związanych z jakimikolwiek zmianami. Dzisiaj rozmawiałem z uprzejmą Panią z GO TO GATE która powiedziała, że jeżeli dwóch operatorów realizuje tę podróż to z doświadczenia nie ma szans aby obaj zgodzili się na zmianę nazwiska na bilecie (nawet a odpisem aktu małżeństwa itd.).

Także finalnie wygląda na to, że mamy nierefundowany bilet na nazwisko Panieńskie żony. I tu rodzą się moje pytania.

1) Czy ktoś może miał podobną sytuację tj. dwóch operatorów i pośrednik i udało mu się zmienić nazwisko z panieńskiego na obecne?
2) Obecny "stary" paszport z nazwiskiem panieńskim żony jest nadal ważny do końca 2023. Teoretycznie jest on ważny tylko 2 miesiące po ślubie. Czy z Waszego doświadczenia jest szansa aby żona odbyła tą podróż na paszporcie z nazwiskiem panieńskim? Co tak naprawde Straż Graniczna jest w stanie zweryfikować na granicy? Czytałem wątek od początku ale były to posty z przed kilku lat i może systemy teleinformatyczne graniczników poszły do przodu. Czy po sprawdzeniu paszportu wpisują gdzieś PESEL i widzą że ktoś zmienił stan cywilny/nazwisko?

Będę bardzo wdzięczny za informacje lub wskazówki. Nie chcemy sobie fundować tego mega stresu na każdej granicy, ale obawiam się że to w tej sytuacji jedyna opcja żeby nie stracić 13kPLN.

Kuba
Góra
 Profil Relacje PM off
Sylwia Kurys lubi ten post.
 
      
#118 PostWysłany: 21 Lip 2022 13:09 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
Na starym paszporcie nie bedzie problemu poniewaz kontrole graniczna przechodzi w frankfurcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 21 Lip 2022 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1509
Loty: 607
Kilometry: 969 740
srebrny
Rozumiem, że macie lecieć do Tajlandii przez Niemcy. Kontrola graniczna będzie na niemieckim lotnisku. Wydaje mi się mało prawdopodobne, aby niemiecki pogranicznik miał dostęp do danych polskiego USC. Ważność paszportu nie wygasa automatycznie, żona bez problemu powinna przekroczyć granicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 21 Lip 2022 22:43 

Rejestracja: 21 Lip 2022
Posty: 2
Tak, do Tajlandii przez Niemcy.

Bardzo Wam dziękuję, jednocześnie zachęcam też inne osoby do podzielenia się swoją opinią. Byłbym bardzo wdzięczny.

To co dodatkowo mnie zastanawia to sytuacja z paszportem covidowym i obligatoryjnym ubezpieczeniem. Przy kontroli wejściowej w Tajlandii żona pokaże paszport z nazwiskiem Panieńskim, ale paszport covidowy (kod QR) już się zaktualizował na nowe nazwisko. Dodatkowo nie wykupię jej ubezpieczenia na nazwisko Panieńskie tylko już obecne. Także jak Taj granicznik dostanie paszport z jednym nazwiskiem a inne dokumenty z drugim to pewnie jej nie wpuści?

Zagmatwana sprawa :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group