Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 13 Mar 2018 22:14 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 82
Loty: 66
Kilometry: 79 244
Ryglu napisał(a):
Miałem podobną wątpliwość przy rezerwacji biletów we wrześniu (tuż przed ślubem). Skontaktowałem się wtedy z UIA i oto odpowiedź:

Dear ****

Thank you for contacting UIA.

Yes, you can change the serial number and validity of passport after receiving of the new passport (without any charges) Please contact us when you receive the new data and we will add it in reservation.


Kupiłem więc bilety na nowe nazwisko, a dane paszportowe podałem ze starego paszportu.


Możesz potwierdzić, że w praktyce nie było problemu z darmową zmianą danych paszportu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#82 PostWysłany: 13 Mar 2018 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Numer paszportu uaktualniałem 03.03. Napisałem z prośba o aktualizację na dwóch rezerwacjach i dostałem taką odpowiedź:

Dear Mr. ****, good day.

Thank you for request.

Please be informed passport data for ******* was successfully amended in reservations ***** and *****.

If you have additional questions please do not hesitate to contact us.

We wish you a nice day.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mariusz Sa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: [opinie] Tripsta.pl
#83 PostWysłany: 13 Maj 2018 00:07 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 69
Loty: 50
Kilometry: 139 962
Kupiłem bilety na podróż do Brazylii dla mnie i mojej narzeczonej. Wpisałem jej imię i panieńskie (obecne) nazwisko. Jednak w momencie wylotu będzie już miała moje nazwisko. Zastanawiam się teraz - jakie nazwisko wpisywać? W tym samym momencie wpisuje się numer paszportu, a tego sobie już nie "wymyślę", więc wpisałem ten obecny. Myślę, że wiele par planujących podróż poślubną miało ten sam problem - jak go rozwiązać? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 13 Maj 2018 08:42 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Niech leci na starym paszporcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 13 Maj 2018 21:03 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 69
Loty: 50
Kilometry: 139 962
Jak długo jest ważny stary paszport od momentu zmiany nazwiska (ślubu) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 13 Maj 2018 21:09 

eleles napisał(a):

"UTRATA WAŻNOŚCI PASZPORTU

po upływie 60 dni od dnia doręczenia ostatecznej decyzji administracyjnej lub prawomocnego orzeczenia sądu stwierdzającego zmianę danych albo sporządzenia aktu małżeństwa stwierdzającego zmianę nazwiska;"


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 14 Maj 2018 00:00, edytowano w sumie 1 raz
ciach wycieczka
Góra
 PM off
micnur lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 13 Maj 2018 21:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Dz.U. 2006 nr 143 poz. 1027
Cytuj:
Art. 37. 1. Dokument paszportowy traci ważność:
1) z dniem zawiadomienia o jego utracie, zniszczeniu lub znalezieniu;
2) z dniem utraty obywatelstwa polskiego przez posiadacza dokumentu
paszportowego;
3) z dniem śmierci jego posiadacza;
4) po upływie 60 dni od dnia doręczenia ostatecznej decyzji administracyjnej lub prawomocnego orzeczenia sądu stwierdzającego zmianę danych, o których mowa w art. 18 ust. 1 pkt 1–3, 5 i 9, albo sporządzenia aktu małżeństwa stwierdzającego zmianę nazwiska, a w przypadku małżeństwa zawartego przed konsulem lub organem zagranicznym – od dnia doręczenia odpisu aktu
małżeństwa.

2. W przypadku obywateli polskich przebywających za granicą termin, o którym
mowa w ust. 1 pkt 4, wynosi 4 miesiące.



Ostatnio edytowany przez Japonka76, 14 Maj 2018 00:01, edytowano w sumie 1 raz
ciach wycieczka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 15 Lip 2018 13:29 

Rejestracja: 09 Mar 2017
Posty: 12
Hej
Mam dość spory problem. Kupiłem kilka lotów na październik po azji Air Asia i Scoot ale w tym też lot na hawaje. Bilety zarezerwowane na panieńskie nazwisko mojej przyszłej małżonki. Czy ktoś zmieniał nazwisko w liniach jak Air Asia albo Scoot? Problem jest taki, że nie wiem czy ambasada USA wystawi Wizę na stary paszport z nazwiskiem. Plusem jest to że został nam miesiąc do ślubu i możemy teraz się jeszcze postarać o wizę do USA, ale czy później ewentualnie bez problemów zamienią nam Wizę USA na nowe nazwisko czy znów trzeba będzie płacić i spotykać się z Konsulem?
Rozumiem że paszport będzie nie ważny ale tak jak pisaliście nie będzie problemu z wjechaniem na terytorium USA ( ich te dziwne procedury)
Proszę o pomoc bo szkoda by było pogrążyć miesięczną podróż poślubną.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 15 Lip 2018 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ożeń się po powrocie.
Kliknik "pomógł" jak pomogłem :lol:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 15 Lip 2018 15:11 

Rejestracja: 12 Kwi 2018
Posty: 60
Zbanowany
@p3pi4n - zawsze możesz poprosić przyszłą małżonkę, aby po ślubie pozostała przy swoim nazwisku panieńskim. Wersja najbardziej oszczędna i pozwalająca zaoszczędzić sporo czasu. :D

A tak na poważnie, poniżej info jakie można znaleźć na stronie WWW linii lotniczych AirAsia:

Cytuj:
If you only want to edit the name without changing the guest:

For an error, misspelling, or wrong sequence, changes will only be allowed for the following:

- Typo error
- Add on/removal of English name for Chinese guest
- Title and gender change
- Sequence change - swap of first name and last name is allowed
- Please note that these changes are subject to approval.


Źródło: https://support.airasia.com/s/article/C ... uage=en_GB
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 27 Sie 2018 14:15 

Rejestracja: 27 Sie 2018
Posty: 2
witam,
mam podobny problem tylko z dowodem osobistym żony, wszystko zarezerwowane na panieńskie nazwisko. Wycieczka do Albanii 15 września powrót 23'go. Starty dowód ważny po zmianie nazwiska do 21 grudnia. /na dowodzie data ważności 2023/. Czy może być problem z lotem jeśli w Albanii trzeba mieć dowód ważny jeszcze minimum 3 miesiące od daty powrotu czyli teoretycznie należało by wrócić do 21 września.
proszę o rady.
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 27 Sie 2018 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
moja rada-przejrzyj ten temat, nawet pobieżnie a znajdziesz rozwiązanie, średnio co dwie strony
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 27 Sie 2018 15:13 

Rejestracja: 27 Sie 2018
Posty: 2
są posty owszem czytałem ale dotyczą paszportów i lotów do państw w których nie ma, że dowód musi być minimum ważny 3m'ce od daty powrotu, bo teoretycznie żony już nie będzie ważny minimum 3miesiące w dniu powrotu..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 24 Wrz 2018 20:21 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 20
Jesteśmy już 5 miesięcy po ślubie, żona zmieniła dzisiaj dowód, a za 2 tygodnie lot na Kretę. Rzadko latamy, ale podczas naszej ostatniej europejskiej podróży, podczas odprawy nie podawałem żadnych numerów dowodów, a na lotnisku skanowali tylko bilet i zerkali w dowód. Można próbować wylotu na starym dowodzie? Oczywiście bilet kupiony na nazwisko panieńskie. Lot Ryanairem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 24 Wrz 2018 20:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Laurent napisał(a):
Można próbować wylotu na starym dowodzie?
Próbować można..
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 24 Wrz 2018 20:33 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Laurenta A w momencie odbioru nowego dowodu poprzedni nie jest jakoś zaznaczany jako nieaktualny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 24 Wrz 2018 20:45 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 20
jak to powiedzieli w urzędzie "można zachować na pamiątkę"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 24 Wrz 2018 20:58 

A niech podejdzie z przedziurawionym dziurkaczem lub z obciętym rogiem dowodem osobistym do gate na lotnisku, zapewne się zdziwi
Lepiej jest skontaktować się z linią lotniczą celem modyfikacji za darmo, być może po przesłaniu aktu małżeństwa
Góra
 PM off  
      
#99 PostWysłany: 11 Sty 2019 19:42 

Rejestracja: 11 Sty 2019
Posty: 2
Witam,

przeczytałem cały wątek i szczerze mówiąc mam teraz mętlik w głowie.

Sytuacja jest taka: ja i narzeczona mamy swoje paszporty (ona na nazwisko panieńskie, jeszcze przed ślubem jesteśmy), każdy z wizą do USA.

Chcielibyśmy polecieć do USA w podróż poślubną, ale *od razu* po ślubie. Ślub będzie 29 czerwca, chcielibyśmy wylecieć już 2 lipca. Narzeczona planuje zmieniać nazwisko. Wymiana paszportu czy w ogóle uzyskanie nowych dokumentów (choćby dowodu) w ogóle nie wchodzi w grę, bo fizycznie jest za mało czasu.

Z tego co wiem, ksiądz ma 5 dni na zgłoszenie naszego małżeństwa do Urzędu Stanu Cywilnego. Czy jest więc tak, że jeśli wylecimy do USA zanim ksiądz zgłosi nasz ślub, to bez problemu się tam dostaniemy jako "nie-małżeństwo"? ;) A może w ogóle nie trzeba tak kombinować? I czy później może się pojawić jakiś problem, np po powrocie albo w trakcie transportu po USA (planujemy latać po kraju)?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 11 Sty 2019 19:47 

Skoro na wymianę ma 60 dni, a wizy i paszporty ważne....to skąd ten mętlik
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group