Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 174 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Cze 2018 14:44 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 10
Drodzy forumowicze,

Kupiłem na stronie lot.com bilety w dwie strony na trasie Gdańsk-Warszawa-Singapur-Denpasar. Odcinek Gdańsk-Singapur obsługuje LOT, Singapur-Denpasar Jetair.

Po miesiącu od rezerwacji dostałem informację, że nastąpiła zmiana rozkładu lotów Dreamlinera do Singapuru i mój lot powrotny został zmieniony.

Pierwotnie miałem wylecieć 5 września z Denpasar i przylecieć do Gdańska 6 września rano.
Mój lot Denpasar-Singapur pozostał bez zmian, a z Singapuru do Gdańska został przełożony na... 8 września, a czyli z Denpasar wylecę zgodnie z planem, ale będę miał dwa dni oczekiwania w Singapurze na lot do Warszawy.

Chciałem zmienić lot z Denpasar do Singapuru na 7 września, ale Pani na infolinii powiedziała, że nie da się nic z tym zrobić, bo nie ma wolnych miejsc na ten lot w mojej klasie rezerwacyjnej (oczywiście kupowałem najtańsze dostępne bilety w klasie ekonomicznej).

Proszę o radę, co mogę w tej sytuacji zrobić?
Co mi się należy za tę niedogodność?
W zasadzie to mój pierwszy lot z przesiadkami, więc proszę bardziej doświadczonych o radę.

Pozdrawiam,
Patryk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 04 Cze 2018 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Należy się?! Jeszcze powinieneś dopłacić za stopover;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Cze 2018 15:00 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@patrykx , tak jak pisał przedmówca -ciesz się stopoverem za free! Nie wiem czy nie dostaniesz darmowego hotelu ( jakbyś miał wybór to bierz mbs ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Cze 2018 15:10, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Cze 2018 15:30 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 10
Będę szczery - chciałem lot ze zwiedzaniem Singapuru po drodze, więc się cieszę. Nie kupiłem takiego, bo był sporo droższy.
Przy pierwszym kontakcie z infolinią Pan powiedział, że nie ma problemu ze zmianą lotu Denpasar-Singapur (chciałem jeden dzień w Singapurze). Dzisiaj Pani na infolinii sprawdziła, że się nie da.

Właśnie napisałem tutaj, bo nie mam doświadczenia, a Pani na infolinii wspominała coś o hotelu.... dlatego zaświtała mi żarówka, że coś mi się z tytułu niedogodności należy.
Dzięki za komentarze.

Jeśli ktoś miał podobne doświadczenia i wie jak ich podejść, by dostać za darmo fajny hotel, a najlepiej jeszcze np. transport z lotniska to proszę o dalsze wpisy :-))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Cze 2018 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Zadzwon i powiedz ze chcesz hotel w centrum bo ci strasznie utrudnili plany powrotu.
Prawda jest taka ze przy tak znacznym wyprzedzeniu to jedyne co ci przysluguje to zwrot pieniedzy, ale linie czesto ida na ugode i rózne historie sie slyszalo, nocleg, niby nie da sie ale jednak da sie wrócic tym samym lotem, jak nie tym to lotem partnera np. lufthansa do Monachium a z tamtad dolot do Gdanska itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Cze 2018 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Możesz od LOT-u zasadnie żądać zmiany biletu na połączenie innym przewoźnikiem w pierwotnych datach(gdybyś na przykład koniecznie chciał wrócić tego 6 września do Gdańska). Ale jako, że to chyba nie jest dla Ciebie najkorzystniejsze, bo chcesz zwiedzić Singapur, to pozostaje Ci żądać zapewnienia hotelu w Singapurze. Będą się wykręcać, mówić, że nie ma opcji, że to nie możliwe, ale nie ustępuj.

Zastanawiałem się też chwilę czy możesz domagać się zmiany lotu z Denpasar do Singapuru Jetstairem(bo chyba nie chodziło Ci jednak o Jetair?), ale w sumie nie znajduję argumentów, że tak miałoby nie być. A słowa konsultantki, że nie mogą tego zrobić, bo „nie ma biletów w tej klasie rezerwacyjnej", można włożyć między bajki. Jetair ma po 3 loty na tej trasie w tych dniach i na pewno niejeden bilet jeszcze się znajdzie.

Możesz więc żądać(alternatywnie, tj. jedno z trzech):
1) zmiany lotów na takie z krótszymi przesiadkami(i wygodniejsze daty dla Ciebie)
2) zmiany lotu powrotnego na innego przewoźnika, by wrócić bliżej pierwotnej daty powrotu
3) zapewnienia hotelu na czas pobytu w Singapurze

Możesz być pewny, że LOT nie będzie chciał spełnić żadnego z tych żądań, bo taka jest polityka działania dużych korporacji: odmawiać, utrudniać, licząc że zmęczy się klienta. Jeśli jesteś gotowy na intensywny kontakt z LOT-em, wysyłanie wielu maili, powoływanie się na przepisy(rozporządzenie 261/04) to walcz. Świadomość praw podstawą ich dalszego respektowania.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji


Ostatnio edytowany przez Pabloo, 04 Cze 2018 19:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Cze 2018 17:45 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Prawo do opieki (czyli hotel + posiłki) przysługuje bezwarunkowo. Wcześniejsze powiadomienie zwalnia jedynie przewoźnika z obowiązku wypłaty odszkodowania.
Niemniej przewoźnik ma obowiązek zaproponować najwcześniejszy możliwy lot, nie tylko z własnej siatki.

Tyle teorii ;-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 04 Cze 2018 18:00 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 10
Dziękuję za cenne sugestie.
Pierwszy konsultant na infolinii zapewniał, że nie będzie najmniejszego problemu ze zmianą lotu Denpasar - Singapur (JETSTAR ASIA, pisałem poprzednio z pamięci, sorry za błąd), dlatego dzisiaj trochę
się zdziwiłem, gdy po kilkukrotnym sprawdzaniu i oddzwanianiu Pani powiedziała, że się nie da.

Pomęczę ich trochę stawiając nacisk na opłacenie mi hotelu.
Zanim do tego przystąpię, zgodnie z Waszymi sugestiami, poczytam przepisy i regulamin.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Lip 2018 12:47 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 12
Hej. Mam taka sytuacje:

Lot Geneva - Pekin - Chiang Mai z AirChina
W oryginalnej rezerwacji przesiadka w Pekinie miała trwac 3godz 10 min i przylot do Chiang Mai o 13:00
Nastapila zmiana lotu (poprzedniego juz nie ma w systemie) i teraz zamiast 3:10h przesiadka trwa 12:10h a w Chiang Mai jestem o 22:10

Rozumiem ze takie zmiany sie zdarzają i nie mam z tym wiekszego problemu, aczkolwiek jednym z powodow wyboru tego polaczenia byl wlasnie rozsadny czas przesiadki. 12h na lotnisku brzmi dosc bolesnie.
Napisalem maila do Air China w Szwajcarii i Chinach z zapytaniem co proponuja w tej sytuacji.

Czy ktos ma doswiadczenie czy mozna cos zwojowac w tej sytuacji? Innego lotu mi nie wyczaruja, ale bardziej chodzi mi o hotel? Wyzywienie? Dostep do lounge?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lip 2018 12:52 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@rakomir: a gdzie rezerwowałeś lot? Jak w OTA to skontaktuj się z nimi i spróbuj załatwić zmianę tak aby było dogodnie. Też mam bilety z GVA z AirChina kupowane przez Orbitz i byli bardzo uczynni jeśli chodzi o dobranie dobrych lotów po zmianach.
Góra
 Profil Relacje PM off
mati lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 09 Lip 2018 13:01 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 12
@seal , dzięki

Loty kupowalem przez billigflug.de, ktorzy to napisali mi maila informujacego o zmianie z informacje ze jesli mi nie pasuje powinienem powiadomic Air China.

Cytuj:
If you do not agree with the change made by Air China, please absolutely and directly contact the operating airline for a departure within the next 72 hours.


Do nich rowniez odpisalem. Dam wszystkim troche czasu na odpowiedz i zobaczymy co to przyniesie.
Po prostu ciekawi mnie czy ktos mial podobna sytuacje i czym sie zakonczyla.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lip 2018 15:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Lip 2018 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
jeśli loty są za więcej niż 2 tygodnie, to niczego nie można oczekiwać, najwyżej zrezygnować, albo przyjąć i jeśli będzie mała kolejka do bezpłatnych wiz, to zwiedzić Pekin, jeśli całość zajmie ok.5h, tzn. wyjście i powrót przed lotem, to reszta spokojnie wystarczy na dotarcie do np. Tienanmen i przed zakazane miasto i zjedzenie czegoś w centrum
Góra
 Profil Relacje PM off
rakomir lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 09 Lip 2018 13:43 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@rakomir: dziwne podejście OTA - jeśli u nich się kupowało bilet to oni są władni do wszelkich zmian, również w dobraniu lotów w miarę możliwości które są dostępne - np z przesiadką do PEK zamiast bezpośredniego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Lip 2018 16:20 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 12
kostek966 napisał(a):
jeśli loty są za więcej niż 2 tygodnie, to niczego nie można oczekiwać, najwyżej zrezygnować, albo przyjąć i jeśli będzie mała kolejka do bezpłatnych wiz, to zwiedzić Pekin, jeśli całość zajmie ok.5h, tzn. wyjście i powrót przed lotem, to reszta spokojnie wystarczy na dotarcie do np. Tienanmen i przed zakazane miasto i zjedzenie czegoś w centrum


Tak tez zapewne zrobimy w ostatecznosci + skorzystamy z lounge, ale poki co czekam na odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Lip 2018 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Nie musisz siedzieć 12h na lotnisku. Masz pół doby na zwiedzanie Pekinu. Jak dla mnie bardzo spoko opcja
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Lip 2018 23:18 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Jestem w podobnej sytuacji. Lot na trasie Warszawa - Londyn - New Delhi - Mumbai - Warszawa
Lece z kolezanka ktora dzis dostala email, ze jej lot Warszawa - Londyn, czyli nasz pierwszy, jest przesuniety o 3 godziny. Kompletnie nam to nie pasuje. Po pierwsze lecimy razem, po drugie mamy juz zaplanowany pociag do Warszawy. Moj lot pozostaje bez zmian
Pytanie, czy da sie to zmienic jesli jutro od rana bede dzwonic do posrednika? Dodam, ze lot pierwotny nie jest odwolany, dalej mozna kupic bilet
Doradzcie jak z nimi rozmawiac...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Lip 2018 23:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jeszcze raz napisz o co chodzi.
Wszystko na jednym bilecie, na różnych, kiedy wylot...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Lip 2018 23:39 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Wszystkie loty na jednym bilecie ale dwie osobne rezerwacje.
Dzis taka wiadomosc do jednej z nas

Thank you for booking with us. We are sorry to have to write to you with details of a change to your booking.

Passengers Names:

1.xxxxxx MRS

Flights schedule

BA 847 19NOV WAW-LHR 1245 1430

BA 257 19NOV LHR-DEL 1850 0850+1

pierwotnie zamiast 1245 mamy wylot z WAW o 1550, i ja dalej tak mam. Dalszy lot wspolnie ALE!!! nie jestesmy z Warszawy i trzeba dopasowac pociag. Jedna osoba bedzie musiala czekac w Warszawie dodatkowe 3 godziny, a ta druga bedzie musiala czekac w Londynie na ta pierwsza dodatkowe 3 godziny.
Poradzisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Lip 2018 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
gdyby każdy miał tylko takie zmartwienia ?, z mojego doświadczenia na ostatnich lotach z LHR, bym powiedział, że trochę zapasu na przesiadkę to tylko plus, bo opóźnienia, a i odwołane loty zdarzają się, całe szczęście, że na jednym bilecie.
Ja miałem na dwóch, dolot LH i zapas czasu, a i tak przez opóźnienia w wylocie i drugim podejściu na LHR z powodu mgły, byłem prawie pewien, że nie zdążę na drugi lot do Australii, pędząc przez kontrole i podziemnym korytarzem zdążyłem, ale tylko dla tego, że samolot poczekał jakieś 15 min, więc dla samego stresu wolałbym sam poczekać tą godzinkę i bez pośpiechu się odprawić niż ryzykować, że zostanę na lotnisku i będę widział odlatujące moje wakacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Lip 2018 12:27 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@TIT: poczekaj może i Ty dostaniesz powiadomienie o zmianie. Kiedy koleżanka dostała? Co widzisz w swojej rezerwacji u przewoźnika na stronie? Bo wydaje się to dziwne że niektórym przesuwają a innym nie z tego samego lotu choć możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 174 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group