Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Kwi 2016 07:58 
Awatar użytkownika

Loty: 86
Kilometry: 259 049
Moja sytuacja wygląda następująco. Mam zarezerwowany lot z Limy przez Londyn do Amsterdamu. Ok. 1,5 miesiąca przed lotem pośrednik, u którego kupowałam bilet (Travelstart) poinformował mnie o zmianach na rezerwacji, do których miałam się ustosunkować. Zmiany są znaczne dla mnie i zupełnie mi nie pasują. Przesunęła się godzina powrotu do Londynu przez co zmienili mi lot Londyn - Amsterdam. Nie dość, że do Amsterdamu dolecę 4h. później i nie zdążę na mój wykupiony już transfer z powrotem do Polski. Przylot jest po godzinie 22:00 co zapewne zmusi mnie do noclegu w Amsterdamie i wykupienia nowego biletu. To jeszcze zmienili mi lotniska w Londynie i jestem zmuszona przetransportować się między Gatwick a Heathrow co oczywiście podraża moje koszty i czas też jest niewielki na przesiadkę więc możliwe, że nie zdążę!
Pośrednikowi odpisałam, że zmiany mi nie odpowiadają i zaproponowałam swoje rozwiązania. Po moim mailu zmienili u siebie na stronie rezerwację na pierwotną i odpisali, że potrzebują więcej czasu na rozpatrzenie mojego przypadku i od ponad 2 tyg. się nie odezwali. Na stronie British Airways moja rezerwacja jest oczywiście z niekorzystnymi dla mnie zmianami. Lecę do Peru już za 2 tyg. a w dalszym ciągu nie wiem co z moją sytuacją. W BA mówią, że bilet nie był kupiony u nich i nie mogą nic pomóc. Jakie rozwiązania pozostają mi w obecnej sytuacji?
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 20 Kwi 2016 08:27 
Awatar użytkownika

Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Najpierw cisnąć pośrednika telefonicznie i nie dać się zbyć słodkim pierdzeniem

Jak to nic nie da próbować z BA - miałem przypadek z OK, że przy zmianie też mnie odsyłali do pośrednika, ale w końcu załatwiłem to z nimi

#3 PostWysłany: 20 Kwi 2016 08:55 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
niebieski
Ile masz czasu na przesiadke miedzy Gatwick, a Heathrow? Minimum wymagane to 3h. A myslalas o porzuceniu ostatniego odcinka lotu i kupieniu nowego biletu powrotnego z LGW?

Ten lot na trasie Lima - Heathrow, to byl gdzies z przesiadka i teraz przerzucili Cie na bezposredni na Gatwick?

#4 PostWysłany: 20 Kwi 2016 09:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

@Alison lecimy tym samy lotem, i już to mam za sobą.
Kłóciłem się przez 3 tygodnie, i wygrałem. Mam im przesłać skanem bilety za przejazd autobusem i zwrócą kasę. :)

@Aga_podrozniczka tak
Początku był LIM-LGW-AMS i potem zmienili godzinę wyloty z LIM o 15 minut, i bym nie zdążył na drugi lot do AMS z LGW, no i dostałem lot z LHR, oczywiście na mój koszt, bo to moja wina.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 20 Kwi 2016 09:12 
Awatar użytkownika

Wiem właśnie, że zalecane są min. 3 h. - ja mam 4h. ale lecę z Ameryki Płd. i obawiam się dłuższych kontroli a na Heathrow muszę jeszcze nadać bagaż rejestrowany więc dosyć na styk wychodzi. Mam lot Lima-Gatwick a potem Heathrow-Amsterdam. Pierwotnie było Lima-Gatwick (bez przesiadek) i Gatwick-Amsterdam.

Rozważam porzucenie ostatniego odcinka choć to ostateczność - wolałabym coś ugrać z nimi, bo jakby nie było narażają mnie tym samym na dodatkowe koszty z ich winy.

@Zeus lot z LHR na Twój koszt, bo z twojej winy? Tzn.?
Z kim wywalczyłeś, że zwrócą Ci za bilet autobusowy? Pośrednik czy BA?
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 20 Kwi 2016 09:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Pośrednik nie ma nic do tego, tylko BA.

Jako ze mi zmienili lot z 15 maja, i zmiana lotniska w Londynie, to sam ma się zająć z przejazdem (notabene 45-50 minut autobusem), no i jeżeli oferuje coś takiego BA, to znaczy ze realne.

I tu jest ta piękna odpowiedz od nich

British Airways napisał(a):
I know making changes to our timetables can be very inconvenient. We’re also aware our customers often rely on us for a particular route and timing. When we need to make a change to a flight, we try and make sure this has as little impact on your journey as possible. As long as we have contact details for you or your travel agent, we’ll let you know of any amendments as soon as we can. We'll also try to offer you a more suitable alternative, where possible.

I realise the changes made may be far from ideal for you, however at this time I'm unable to offer you any alternative to those already suggested by our Customer Support team.

I understand you’ve incurred costs as a result of the change to your flight. As we’ve told you of the changes to your journey in plenty of time before travel, we’re not able to reimburse you any additional costs or offer you compensation as a result of this change. I'm sorry to disappoint you.

We’re grateful you’ve taken the time to let us know what happened, because it’s only through your comments we’re able to focus on areas where we need to improve. I know our Operations team will value your insight.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 20 Kwi 2016 09:24 
Awatar użytkownika

niebieski
Jak wysiadziesz na Gatwick, to idziesz do kontroli paszportowej dla obywateli EU, tam nikt nie bedzie robil przesluchania. Sa tez bramki na paszporty biometryczne i nikt nie wnika skad sie przyjechalo. Ewentualnie mogliby Cie wylosowac na kontrole bagazu, ale jak nie bedziesz w nim nic miala, to nie spodziewalabym sie jakiegos opoznienia. 4h wystarcza na transfer miedzy lotniskami, szczegolnie wieczorem, gdy jest maly ruch na tej trasie. Korki na obwodnicy M25 sa w druga strone.

Moim zdaniem za duzo nie ugrasz poza proba zmiany lotu na cos z przesiadka, ale czy masz wize na loty przez USA? Jak sie spoznisz na lot na Heathrow z powodu opoznienia przylotu i bedzie mniej niz 3h na przesiadke, to wtedy powinni dac Ci hotel i lot nastepnego dnia. Mozesz zawalczyc o koszt transferu miedzy lotniskami, to jest jakies 20 funtow.

#8 PostWysłany: 21 Kwi 2016 12:54 
Awatar użytkownika

Dzięki za podpowiedzi, muszż teraz się zastanowić co mi się najbardziej opłaca bo na zmiany w locie, które będą dla mnie korzystne już przestałam liczyć.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 21 Kwi 2016 13:28 

niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):

szczegolnie wieczorem, gdy jest maly ruch na tej trasie. Korki na obwodnicy M25 sa w druga strone.

1. to bedzie taki wczesny dosyc wieczor
2. na M25 nie ma "malego ruchu", no chyba ze w srodku nocy :lol:
3. akurat miedzy J13 a J16, M25 jest czesto zakorkowana i to wlasnie po stronie "clockwise"

oczywiscie 4h to do zrobienia jak najbardziej, ja osobiscie poszukalbym lotu z LGW do Polski (Norwegian) i nie bawil sie w transfery
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#10 PostWysłany: 21 Kwi 2016 14:18 
Awatar użytkownika

niebieski
radzio666 napisał(a):
1. to bedzie taki wczesny dosyc wieczor
2. na M25 nie ma "malego ruchu", no chyba ze w srodku nocy :lol:
3. akurat miedzy J13 a J16, M25 jest czesto zakorkowana i to wlasnie po stronie "clockwise"

oczywiscie 4h to do zrobienia jak najbardziej, ja osobiscie poszukalbym lotu z LGW do Polski (Norwegian) i nie bawil sie w transfery

Ale J13 to juz koncowka trasy przejazdu miedzy Gatwick i Heathrow, praktycznie ostatnia prosta, bo zjezdza sie na Heathrow zaraz potem. 4h w zupelnosci wystarcza, zreszta BA zaklada, ze 3h sa ok.

Na pewno do przemyslenia jest kwestia porzucenia ostatniego odcinka, jesli sa sensowne polaczenia z Gatwick do miejsca docelowego.

#11 PostWysłany: 25 Kwi 2016 13:37 
Awatar użytkownika

@Zeus a na jakiego maila pisałeś do BA?
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 25 Kwi 2016 13:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

@Alison tu: https://www.britishairways.com/travel/c ... blic/en_gb
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 25 Kwi 2016 15:26 
Awatar użytkownika

@Zeus To wyglądało mi bardziej na jakąś reklamację za odbyte już loty dlatego po paru dniach oczekiwania na odpowiedź zwątpiłam czy dobrze napisałam. Ok, czekam zatem cierpliwie. Dzięki!
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 25 Kwi 2016 15:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

@Alison trzeba cierpliwości u nich. Ja się będę kłócić jeszcze w LON, o zwrot kasy, bo kupuję ten przejazd za 20 GBP + 5GBP :(
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 25 Kwi 2016 15:51 
Awatar użytkownika

niebieski
alison napisał(a):
@Zeus To wyglądało mi bardziej na jakąś reklamację za odbyte już loty dlatego po paru dniach oczekiwania na odpowiedź zwątpiłam czy dobrze napisałam. Ok, czekam zatem cierpliwie. Dzięki!

Sugeruje kontakt telefoniczny chyba, ze chcesz czekac miesiac. BA jest ostatnio strasznie wolna z odpowiedziami. Jest chyba jakis numer w Polsce, w razie czego tam przelacza Cie dalej, jak bedzie trzeba. Dodam, ze ja nie dostalam odpowiedzi na moj email ze stycznia w sprawie zaginionych Avios z listopada.
Zeus lubi ten post.

#16 PostWysłany: 04 Maj 2016 14:48 

Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Mam podobną sytuację z Rumbo i Qatar Airways. Zmienili mi godzinę wyloty z Wiednia o 8 h wcześniej, przez co nie mam jak tam się dostać. Dzwoniłem do Qatar, nie robią problemów i mogą mi zmienić lot na Warszawę, co mi bardziej odpowiada, jednak uzależniają to od zgody Rumbo. Dzwoniłem do Rumbo, mają w ciągu 48h mi dać znać, co mogą zaproponowac alternatywnie.

#17 PostWysłany: 18 Maj 2016 23:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Dzięki @Aga_podrozniczka i @radzio666

Wszystko odbiło się beż problemu! :)

Samolot wylądował z 45 minutowym opóźnieniem (zapomnieli o jakieś papiery w LIM i musieliśmy na nie czekać) co spowodowało ze zamiast 15:35, wylądowaliśmy o 16:10.

Dobrze ze load factor był mały (każdy pasażer miał po 3 miejsca :D ), kontrola celna psem była szybka (wąchaniem psem), kontrola graniczna (losowo parę osób i drzwi) także szybka, no i bagaże były już na taśmie.

O 1632 mieliśmy już plecaki na plecach i zdążyliśmy na autobus który kupiłem bilet na 1635 (to się nazywa fart)

Jedyne korki (poniedziałek) które zaświadczyliśmy, to przy "skrzyżowaniu" M25-A3113 i M25-M3, ale to chwilowe.

Całość z LGW do LHR zajęło nam 55 minut :)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#18 PostWysłany: 19 Maj 2016 09:32 
Awatar użytkownika

niebieski
To faktycznie rekordowo i fartownie :-) Niezly czas, bo na bagaze to mozna sobie czasami poczekac na Gatwick.

#19 PostWysłany: 19 Maj 2016 11:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Aga_podrozniczka napisał(a):
Niezly czas, bo na bagaze to mozna sobie czasami poczekac na Gatwick.

Nom, z porównaniu z WAW, i LOTem, gdzie na bagaże czekaliśmy 20 minut ^^
 Relacje PM off  

[ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość