Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Paź 2016 16:58 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4036
złoty
Dziś odwołali mi lutowy lot FCO-TXL. Widzę, że przestali wykonywać loty tego dnia (zapewne z powodu wielkich kłopotów, targających firmą).
Napisali oczywiście, ze nie mogą zaproponować innego lotu.
Nie chce kasy, bo tanio kupiłem bilet. Ktos przerabiał eurowingsa lub jakaś instytucje niemiecką, która pomaga z dużym prawdopodobieństwem na sukces?!


Ostatnio edytowany przez jacek96 24 Paź 2016 20:36, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 24 Paź 2016 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Przecież to są 4 miesiące jeszcze więc chyba tylko przysługuje zwrot kasy, nie?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Paź 2016 17:25 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
jacek96 napisał(a):
Dziś odwołali mi lutowy lot MXP-SXF. Widzę, że przestali wykonywać loty tego dnia (zapewne z powodu wielkich kłopotów, targających firmą).
Napisali oczywiście, ze nie mogą zaproponować innego lotu.
Nie chce kasy, bo tanio kupiłem bilet. Ktos przerabiał eurowingsa lub jakaś instytucje niemiecką, która pomaga z dużym prawdopodobieństwem na sukces?!

Nie bardzo masz wyjście w tej sytuacji albo bierzesz kasę albo inny termin lotu jak jeszcze w ogóle obsługują trasę w innych datach.Odszkodowanie nie przysługuje jeśli już teraz cię powiadomili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Paź 2016 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Nic nie kosztuje próba kontaktu, szczególnie, że masz czas. Wydaje mi się, że jak trafisz na kogoś sensownego powinnien zmienić, może na Tegel, może z przesiadką... Jeżeli koniecznie MXP-SXF to zerknij na U2 - może się opłacać zwrot kasy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Paź 2016 18:25 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4036
złoty
@‌namteH‌ @‌miriam‌
Nie macie racji, ale nieważne. Nie pytam o odszkodowanie, tylko czy ktos wyegzekwował prawo do zmiany przewoźnika.
@‌Aron‌ sporo czasu, wiec popisze z nimi i sobie poczekam. Sorki, oczywiście mam TXL, ale mogę zmienić na SXF.
Jak ktos ma jakieś doświadczenia w temacie eurowingsa, albo niemieckiego urzędu. który pomaga w takich sprawach, to chętnie przyjmę wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 24 Paź 2016 18:29 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Ciekawy topic. Też chętnie się dowiem, czy (w tym przypadku: mając sporo czasu) da się w praktyce wyegzekwować prawo zmiany na innego przewoźnika bez wchodzenia na drogę sądową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Paź 2016 19:03 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Tez się chętnie dowiem czy ktoś poleciał z innym przewoźnikiem. Przerabiałam temat z Ryanair przesunęli mi lot tak ze byłabym na wakacjach 1 dzień zamiast 5. Oczywiście mowy nie było o alternatywnym prźewozniku jedynie zwrot kasy lub lot, który zaproponowali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Paź 2016 19:07 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4036
złoty
U FR chyba nikomu się to nie udało.
Eurowings, to trochę inna liga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Paź 2016 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Najpierw bym poszukał, jakie są opcje na ten termin, najpierw samym Eurowings, później A*.
Jeżeli są, a na trasie Mediolan-Berlin jest od liku (coś zgodnego z powyższymi założeniami powinno Ci przypasować), najpierw bym uderzył, że zależy mi na zmianie na inny lot, a nie na zwrocie. Dodatkowo dałbym info w jakim zakresie jestem elastyczny, jeżeli dalej by twierdzili, że nie ma możliwości zaproponowałbym kilka opcji (najpierw tą samą linią, później LH, później A*).

Miałem kilka sytuacji, że musiałem zmieniać lot (zarówno tani i klasyczni), zawsze udało mi się dogadać, a dodatkowym problemem bywał zakup prze OTA. Kilka razy słyszałem na początku, że nie ma takiej opcji, ale nigdy nie doszło do sytuacji że musiałbym gdzieś zewnętrznie próbować egzekwować, uporem, odpowiednio dobraną argumentacją dochodziliśmy do satysfakcjonujących rozwiązań.

Nigdy nie miałem doczynienia w tym zakresie z Eurowings.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Paź 2016 19:52 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4036
złoty
Z Mediolanu byłoby łatwiej, a z Rzymu 3x w tygodniu będą latać w wyszukiwanym okresie.
Właśnie do nich napisałem, ze zgodnie z przepisami nie wyrażam zgody i proponuję zmianę na AZ, (gdyż ma najlepsze dla mnie godziny) i podałem odpowiadający mi lot.
Zobaczymy co odpiszą. Akurat ta rezerwacja była bezpośrednio robiona,wiec ten niekorzystny aspekt odpada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Paź 2016 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
To ja już czegoś nie rozumiem, piszesz o MXP (Milan Malpensa) czy o FCO (Rome Fiumicino).

A jeżeli chodzi o AZ to łatwiej byłoby gdybyś wybrał coś z sojuszu, a nie z konkurencji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 24 Paź 2016 20:34 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4036
złoty
Ja tez nie rozumiem :mrgreen: za dużo lotów i pomieszałem nieźle w pierwszym poście.
Odwołany lot FCO-TXL. To jak odmówią, to wtedy zaproponuje coś z aliansu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Lut 2018 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
widzę, że post stary ale chętnie się dowiem co Wam zaproponowano.
Ja mam podobną sytuację eurowings zaprzestał latanie na trasie DUS-WAW-DUS.
Tak się składa, że mam wykupione dwa loty powrotne na tej trasie.
Na razie kontaktowałem się w związku z pierwszym:

29.03.2018 DUS-WAW 06:50 - 08:40 EW 9724

03.04.2018 WAW-DUS 20:05 - 21:55 EW 9723

Niestety konsultant na infolinii nie mógł mi nic zaproponować. Nawet z elastycznością +/- 4 dni.
Próbowałem wyegzekwować zmianę na LOT, bo to jedyny przewoźnik który lata na tej trasie bezpośrednio a co więcej w podobnych godzinach ale nie było o tym mowy.

Po tym jak odmówiłem zwrotu pieniędzy, konsultant trochę zmiękł i poinformował, że mogą być jeszcze jakieś zmiany na Austrian Airlines bo jak ma zapisane w systemie i że w tym przypadku muszę czekać...
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Lut 2018 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Eurowings należy do Lufthansy więc jeśli już tak bardzo nie chcą przebukować na bezpośredni LOT to bez mrugnięcia okiem powinni przepisać na Lufę via FRA lub MUC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Lut 2018 15:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Wcale nie muszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Lut 2018 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie napisał, że muszą;)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 24 Lut 2018 16:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
bez mrugnięcia okiem powinni = muszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Lut 2018 00:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
zgodnie z prawem muszą zaoferować alternatywny plan podróży (jeśli taki jest wybór pasażera), a czym to będzie LO czy LH czy coś innego, to nie ma już większego znaczenia, ale nie mogą dać opcji tylko zwrot kasy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Lut 2018 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
@marek2011 możesz powiedzieć który artykuł o tym stanowi? boję się, że skoro do wylotu mam jeszcze miesiąc wystawią mnie do wiatru oferując tylko zwrot pieniędzy
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Lut 2018 01:47 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
art. 8 rozporządzenia 261/2004

rezygnacji z obsługi danej trasy z przyczyn handlowych jest równoznaczna z odwołaniem wszystkich lotów, na które sprzedano choć jeden bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group