Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Sie 2021 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Hej, mam podobny problem. Bilety LH kupione bezpośrednio na stronie przewoźnika.
Podróż WAW-MUC-LIS przesunięto mi wylot z Monachium o 4 godziny przez co w Lizbonie ląduję o 23ej a mam jeszcze godzinę jazdy do hotelu.
I pytanie czy zaproponowana zmiana to jedyna możliwa opcja, czy po kontakcie jest możliwość zaproponowania czegoś innego? No i jak najlepiej się kontaktować z LH?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 11 Sie 2021 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Wejdź na www lufthansa wybierz sobie lot jaki ci pasuje. Nie musisz zupełnie sugerować się pierwotną rezerwacją. Możesz dowolnie zmienić po siatce godziny i lotniska przesiadkowe, a także linie np Swiss itp.
Ba, możesz też zmienić daty. Lotniska wylotu i przylotu pozostawiasz bez zmian.
Uzbrojony w wiedzę co chcesz dzwonisz na infolinię i podajesz nowe daty i numery lotów. Czas oczekiwania od kwadransa do godziny.
I masz zmienione.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 11 Sie 2021 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Dzięki. A jak się sprawa ma jeśli chodzi o godziny lotu powrotnego jeśli zmianie uległ jedynie lot TAM? Bo powrót mi mało pasował już przy zakupie, ale różnica w cenie zrobiła swoje.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Sie 2021 10:01 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
wg mnie spora szansa na sukces, choć oczywiście 100% pewności nie mam
parę razy zmieniałem rezerwacje w LH i zawsze były to zmiany po mojej myśli. nawet, jeśli - wg teorii - "nie da się"
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 11 Sie 2021 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Potwierdzam, zawsze zmieniam całą rezerwację. Jeśli zdarzy Ci się ktoś, kto powie że się nie da, to podziękuj powiedz że przemyślisz i rozłącz się. Potem dzwonisz ponownie.
Ostatnio zmieniłem lot przełożony o 2 godziny na rok do przodu...
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 11 Sie 2021 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
No dobra czyli przegapiłem okazję pewnie. Zmieniłem sobie fajnie lot TAM nawet lepiej niż było choć i tak było super. Lot powrotny zostałem zbity z tropu i pani powiedziała "nie da się" a ja skapitulowałem.

Rozumiem, że teraz to już po jabłkach i jak zaakceptowałem zmianę to muszę czekać na ewentualną kolejną korektę rozkładu?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Sie 2021 00:03 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Tak to jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Wrz 2021 11:33 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Przez przypadek właśnie trafiłem na wiadomość od Lufhansa o tym, że zmienili mi powrót z CUN w stycxniu o jeden dzień i w związku z tym mam kilka opcji wyboru o czym pozniej, ale to co mnie martwi to to, ze e-mail jest z polowy lipca.
Co w tamiej sytuacji?
Czy skoro minelo tyle czasu to zmienili i tyle i nic nie moge zrobic, czy wszystkie 3 opcje powinny byc nadal dostepne?
Tak, wiem moge do nich zadzwonic, ale najpierw chcialem zapytac was jak to wyglada w praktyce zeby nie pozbawic sie jakiejs mozliwosci wyboru...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 03 Wrz 2021 12:31 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
wszystko masz na stronie Lufy . Kazda zmiane zrobisz online i od tego zacznij
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 09 Lis 2021 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 11
Witajcie. Chciałam się poradzić, bo nie spotkałam się wcześniej z taką sytuacją. Mianowicie: w lipcu kupiłam bilet do Nowego Jorku z Warszawy, przez Lizbonę. Przewoźnik TP, bilet kupiony za pośrednictwem MyTrip.
Wylot 22.03.2022, powrót 5.04.2022. W piątek dostałam maila od MyTrip:
"Hi Klaudia,
Your flight(s) for booking #nie podawaj numeru rezerwacji - MOD# has been cancelled by the airline. Unfortunately, you will not be able to travel as planned.
The airline provides the following options, as available to us as a travel intermediary, and we are contacting you to offer our services regarding your preferred option:

Rebook your flight(s)
The airline has not offered you new flights for automatic rebooking. We offer to provide you with information on alternative flights and to rebook you to the available option with a Payment of our assistance fee.
Please find the alternative option below:
Alternative Flight Details:

Tue, 22 Mar - TAP Portugal 1207 - 4h 10m

Departing: Warsaw Chopin Airport (WAW) at 7:00 pm

Arriving: Lisbon Portela Airport (LIS) at 10:10 pm

--------Long Connection--Transit Time: 13h 50m--------



Wed, 23 Mar - TAP Portugal 201 - 8h 30m

Departing: Lisbon Portela Airport (LIS) at 0:00 pm

Arriving: Newark Liberty Airport (EWR) at 4:30 pm

------------------------------------------------------------------------------------------



Thu, 7 Apr - TAP Portugal 204 - 16h 45m

Departing: Newark Liberty Airport (EWR) at 11:00 pm

Arriving: Lisbon Portela Airport (LIS) at 11:15 am

------------------------------------------------------------------------------------------



Fri, 8 Apr - TAP Portugal 1208 - 4h 0m

Departing: Lisbon Portela Airport (LIS) at 1:15 pm

Arriving: Warsaw Chopin Airport (WAW) at 6:15 pm

------------------------------------------------------------------------------------------
If you would like to proceed with this alternative flight, please use this https://uk.mytrip.com/rf/payment-link?c ... anguage=en for payment of our assistance fee. The payment link has an expiration till 2021-11-06 date 10:00 hours. Contact us if you want us to send a new link. Upon receipt of your payment, we will automatically be notified and initiate your request."

Sprawdziłam swoją rezerwację na stronie TAP Portugal i tam z kolei ciągle "wisi" mój pierwotny lot z NYC do Lizbony, który przypadał na 5.04, ale zmienił się lot z Lizbony do Warszawy, który został przesunięty na 7.04.

Kompletnie się w tym pogubiłam. Nie wiem czy mam zatwierdzić zmianę lotu poprzez MyTrip, czy mam czekać jak pozmienia się sytuacja i na bieżąco śledzić rozkład lotów przewoźnika. Co się stanie, jeżeli zignoruję maila od MyTrip (a dali mi 5 dni na odpowiedź). Będę bardzo, bardzo wdzięczna za pomoc :-)

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez puhacz, 09 Lis 2021 13:39, edytowano w sumie 1 raz
Numer rezerwacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Lis 2021 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
mafelka napisał(a):
The payment link has an expiration till 2021-11-06 date 10:00 hours.

To już chyba po ptokach?

Miałem podobną sytuację do Twojej w maju, gdzie TAP anulował mi jeden z lotów i automatycznie zaproponował podróż w czasie (lot z LIS przed dolotem do LIS). Dostałem podobnego maila - ale nie było nic o "handling fee", zmiana została dokonana 4free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Lis 2021 13:38 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
Właśnie dostałem maila od FR że godzina mojego odlotu zmienia się o 4:15 h. Nie chcą mi zwrócić pieniędzy. Czy jest jakaś konkretna podstawa prawna co do ilości godzin przesunięcia?

Na infolinii Ryanair oczywiście powołują się na 5 godzin... opóźnienia. Masakra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 05 Sty 2022 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Mam pytanie dotyczące mojej rezerwacji.
Lot z Miami do Montrealu AC.
Pierwotna godzina odlotu 7:15.
Dwa dni wcześniej jest już informacja, że lot jest przesunięty na godzinę 9.00.
Odprawiłem się i na karcie pokładowej jest rzeczywiście informacja, że lot jest o 9.00 i że o 8.20 zaczyna się boarding.
I teraz moje pytanie: czy mogę przyjechać na lotnisko np. o 7.00 i spokojnie poczekać na lot, czy powinienem być wcześniej pod pierwotną godzinę lotu (jeżeli coś by się zmieniło - np. o 6)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Sty 2022 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Garmond ze wzgledu na kontrole lepiej byc na lotnisku minimum 2h przed planowym odlotem, a rekomendowane jest nawet 3h, czyli gdy bedziesz tam o 6 jest OK. ;)

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 06 Sty 2022 00:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 05 Sty 2022 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
A ktoś już przerabiał taką sytuację?
(Dziękuję @cccc za Twoją odpowiedź, ale czytając ostatnio Twoje posty mam lekkie obawy co do rzetelności Twoich informacji).

Ok. Edit: trochę inną odpowiedź mi udzieliłeś pisząc, że mogę przyjechać później (zachowując 2 godzinny margines).
I kolejny raz zmieniłeś swojego posta, usuwając najważniejszą (wg wcześniejszej wypowiedzi) radę.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 06 Sty 2022 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Garmond napisał(a):
Mam pytanie dotyczące mojej rezerwacji.
Lot z Miami do Montrealu AC.
Pierwotna godzina odlotu 7:15.
Dwa dni wcześniej jest już informacja, że lot jest przesunięty na godzinę 9.00.
Odprawiłem się i na karcie pokładowej jest rzeczywiście informacja, że lot jest o 9.00 i że o 8.20 zaczyna się boarding.
I teraz moje pytanie: czy mogę przyjechać na lotnisko np. o 7.00 i spokojnie poczekać na lot, czy powinienem być wcześniej pod pierwotną godzinę lotu (jeżeli coś by się zmieniło - np. o 6)?


@Garmond przyznam, ze zaszokowales tym pytaniem, usunalem tylko poczatkowa informacje, ze nie musisz ustawiac sie do pierwotnego lotu, a tylko do planowanego (przesunietego), abys przypadkiem zle nie zrozumial, co chcialem przekazac. Powinno byc chyba logiczne, jesli masz doswiadczenia w podrozach samolotem. ;)

A co chcialem przekazac istotnego (dalsza czesc zdania) jest niezmieniona.
Air Canada poleca 2 h przed odlotem, a lotnisko MIA zaleca 3 h przed odlotem, ze wzgledu na kontrole covidowe.
Na wszelki wypadek podaje konkretne zrodla potwierdzajace dokladnie to, co napisalem wczesniej:

Air Canada
When to arrive at the airport?

To/from the U.S. -> 120 minutes (2 hours)

https://www.aircanada.com/ca/en/aco/hom ... mes.html#/

How early should you get to the Miami airport?
Q: How early should I arrive at the airport?
A: We always recommend arriving at least 2 hours before a domestic flight and 3 hours before an international flight.

https://www.miami-airport.com/COVID_19.asp
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 06 Sty 2022 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Nie mam czasu i ochoty na wyjaśnienia co chciałeś napisać, a co napisałeś.
Zostawmy to.
Na przyszłość zastanów się co chcesz przekazać i w jaki sposób, zanim popełnisz kolejny post.
A jeżeli chcesz coś dodać to dopisz, a nie zmieniaj wcześniejszej treści, tylko dlatego że przestała być wygodna.
W imieniu potomnych za to dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 06 Sty 2022 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
@Garmond A wracajac do zadanego pierwotnie pytania, sprawdzenie w kliku miejscach odpowie na pytanie:
http://webvids.miami-airport.com/webfids/ na kilkanascie godzin przed widoczne juz sa wszystkie loty, mozna filtrowac/sortowac/szukac
https://flightaware.com/live/findflight ... ation=CYUL podobnie jak powyzej, ale info nie z MIA, a z agregatora
https://www.flightradar24.com/airport/mia/departures podstawa podstaw
Zawsze mozna analogowo zadzwonic na informacje lotniskowa w MIA :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 07 Sty 2022 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Dla zainteresowanych informacja jak się potoczyła historia że zmienioną godziną odlotu: finalnie odbył się on o czasie po zmianach wprowadzonych przez AC.
Ciekawostką jest jednak fakt, że jeszcze o 6 rano (na 1,5 godziny przed pierwotnym odlotem) na stronie lotniska na informacja, że lot odbędzie się zgodnie z rozkładem.
Dopiero chiwlę później pojawiła się informacja o zmianie godziny na późniejszą.
Ta sama (finalna) godzina była anonsowana przez linię oraz strony zewnętrzne (FlightRadar).
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 20 Cze 2022 12:10 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 63
Cześć, mam pytanie (jeśli głupie wybaczcie). LOT zmienił mi godziny lotu na takie, które nawet mi pasują :) zastanawiam się jednak, czy jest szansa przy tej okazji coś ugrać, np bagaż za free? Czy tylko zmiana/refund?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: snooka oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group