Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 20 Cze 2022 12:12 
Awatar użytkownika

Loty: 281
Kilometry: 325 395
niebieski
@emi nie. Zmiana / refund.
 Relacje PM off
emi lubi ten post.

#42 PostWysłany: 20 Cze 2022 12:37 

niebieski
Tu chyba najbardziej pasuje: Leciałem FR Krk-Zad (nie nie tym fekalnym;)) Po przejsciu kontroli paszportowej okazalo sie ze lot jest opozniony, planowo 21.40, na razie brak informacji o ile opozniony. Siedzielismy tuz za budkami SG i przypadkiem uslyszalem rozmowe innego pasazera ze straznikiem, powiedzial mubze wylot bedzie kolo 2 w nocy, zagadalem pasazera i to potwierdzil i stwierdzil ze jadą do domu bo są gdzieś z okolicy. Później straciłem go z oczu wiec nie wiem czy faktycznie pojechali. Po jakims czasie na ekranie pojawilo sie info ze wylot 02.30, rzut oka na flightradar i faktycznie samolot nie wystartowal jeszcze z zadaru. Finalnie samolot wystarowal 00.38 (chyba podstawili inny niz planowany) wiec jak tamci pojechali to mieli lipe. Pytalem sie SG czy mozna wyjsc z powrotem na lotnisko (za bramki Schengen), dostalem odpowiedz ze mozna ale zostanieny skresleni z listy pasazerow i nie polecimy i ze decyzja co z nami zrobic nalezy do przewoznika. Widzialem/slyszalem ze duzo ludzi tak podchodzilo i byly gorace dyskusje lacznie z powolywaniem sie na konstytucje ;) (% + pewnie brak palarni za bramkami). Ryan rozdal talony na kanapki, w ktoryms momencie pojawilo sie na ekranie ze odlot o 01. Mialem juz pare opoznien ale w sumie zawsze i tak najbardziej mi pasowalo czekanie na lotnisku i nigdy sie nie interesowalem co robic w takiej sytuacji. I tu pytania:
1. Faktycznie nie mozna przejsc w druga strone przez kontrole paszportowa bez utraty mozliwosci lotu czy po prostu nie chcieli sobie robic dodatkowego zamieszania?
2. Co w przypadku jesli np. jest info ze odlot o 11 nastepnego dnia, a wyczaruja samolot dajmy na to o 6 rano - teraz chyba bylo pare podobnych przypadkow. Jaka informacja jest wiążąca i jak to dokumentowac w przypadku jakiegos sporu - zdjecia ekranow? print screeny z apki? cos to pomoze?
Wiadomo ze najbezpieczniej siedziec przy gate i obserwowac co sie dzieje, ale widzialem tez przypadki gdzie ludzie przegapili odlot mimo tego ze byli juz po security i czekali 4/5/6 godzin na lotnisku.
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 20 Cze 2022 12:50 
Awatar użytkownika

niebieski
@dlugi_szmul

Ad. 1. To kompletna bzdura, że nie można wyjść ze strefy airside. Wielokrotnie przerabiałem podobną sytuację, gdy np. wróciłem spoza EU (lotnisko FCO) i przeszedłem przez kontrolę paszportową do części Schengen, a okazało się, że w saloniku nie ma prysznica (był tylko w strefie Non-Schengen) - wracałem do kontroli paszportowej i stanowczo poprosiłem o wpuszczenie ze względu na chęć skorzystania z saloniku - bez problemu to zrobiono. Podobnie, gdy w czasie pandemii Mazurek był zamknięty - musiałem z powrotem wychodzić do strefy Non-Schengen żeby zjeść śniadanie w Polonezie - potem kontrola paszportowa i lot. Nie ma zależności pomiędzy posiadanym biletem a chęcią przejścia do części Schengen/Non-Schengen. Jeżeli masz powód aby tam się udać (np. palarnia albo chociażby bar wegański bo jesteś powiedzmy weganinem), to nie mają podstawy prawnej aby Cię nie wypuścić i później ponownie wpuścić - odpowiedni argument (bez tego oczywiście odmówią, żeby uniknąć zbędnych spacerów i kolejek).

Ad. 2. Jak najwięcej dowodów. Screeny, zdjęcia lub http://flightaware.com jako faktyczny status wykonanej operacji lotniczej.
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 20 Cze 2022 14:32 

złoty
@1955845624 To chyba jednak nie jest aż tak uniwersalne, jak piszesz. Akurat sam również próbowałem w FCO. Wylatywałem z Schengen, był covid i saloniki na Schengen były zamknięte, a na non-Schengen był otwarty, więc probowałem przekroczyć granice, uprzejmie lecz stanowczo wytłumaczyłem że chcę skorzystać z saloniku. Nie pozwolili. Było to w lipcu 2021.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#45 PostWysłany: 20 Cze 2022 14:40 
Awatar użytkownika

niebieski
@NBE322 jeżeli jesteś uprawniony do przekroczenia granicy, masz przy sobie paszport - Straż Graniczna nie ma prawa odmówić Ci przekroczenia tej granicy. Nie jestem w stanie ocenić Twojego konkretnego przypadku, bo w tym terminie mogły obowiązywać jakieś dodatkowe obostrzenia (certyfikat covid? Test? Cokolwiek takiego). W tej chwili w naszym rejonie swobodnie się przemieszczamy i… no nie, ja bym zażądał podania powodu, dla którego nie wolno mi przekroczyć granicy. Nie ma tu „widzimisie” oficera. Mam paszport - mam prawo do przekroczenia granicy. Tym bardziej, że podaję powód: chęć skorzystania z saloniku. Nawet w Zurychu jakiś czas temu tak to wyglądało i trzeba było przejść przez kontrolę paszportową, bo salonik w Schengen był nieczynny - każdy tam szedł.
 Relacje PM off
dlugi_szmul lubi ten post.
dlugi_szmul uważa post za pomocny.

#46 PostWysłany: 20 Cze 2022 15:11 

Loty: 911
Kilometry: 876 816
platynowy
Można sobie przechodzić. Jedynie wyjście poza strefę airside i próba powtórnego wejścia powoduje, że nie wejdzie się automatycznie, bo system wykryje, że dany pasażer już wchodził. Więc strażnik musi sprawdzić i wpuścić "ręcznie". Pewnie im się nie chciało i stąd ich stwierdzenie, że nie można wychodzić, bo by się potem "narobili" wpuszczając z powrotem.
dlugi_szmul lubi ten post.
dlugi_szmul uważa post za pomocny.

#47 PostWysłany: 21 Cze 2022 18:11 

niebieski
W wolnej chwili napiszę do Sg, zobaczymy czy/co odpowiedzą. Jeszcze co mi przychodzi do głowy czy np na takich Balicach gdzie teoretycznie nie ma nocnych lotów przejście nie jest otwarte np 6-23...
 Relacje PM off  

[ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości