Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 20 Cze 2022 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 368
Kilometry: 398 097
niebieski
@emi nie. Zmiana / refund.
Góra
 Profil Relacje PM off
emi lubi ten post.
 
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#42 PostWysłany: 20 Cze 2022 12:37 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Tu chyba najbardziej pasuje: Leciałem FR Krk-Zad (nie nie tym fekalnym;)) Po przejsciu kontroli paszportowej okazalo sie ze lot jest opozniony, planowo 21.40, na razie brak informacji o ile opozniony. Siedzielismy tuz za budkami SG i przypadkiem uslyszalem rozmowe innego pasazera ze straznikiem, powiedzial mubze wylot bedzie kolo 2 w nocy, zagadalem pasazera i to potwierdzil i stwierdzil ze jadą do domu bo są gdzieś z okolicy. Później straciłem go z oczu wiec nie wiem czy faktycznie pojechali. Po jakims czasie na ekranie pojawilo sie info ze wylot 02.30, rzut oka na flightradar i faktycznie samolot nie wystartowal jeszcze z zadaru. Finalnie samolot wystarowal 00.38 (chyba podstawili inny niz planowany) wiec jak tamci pojechali to mieli lipe. Pytalem sie SG czy mozna wyjsc z powrotem na lotnisko (za bramki Schengen), dostalem odpowiedz ze mozna ale zostanieny skresleni z listy pasazerow i nie polecimy i ze decyzja co z nami zrobic nalezy do przewoznika. Widzialem/slyszalem ze duzo ludzi tak podchodzilo i byly gorace dyskusje lacznie z powolywaniem sie na konstytucje ;) (% + pewnie brak palarni za bramkami). Ryan rozdal talony na kanapki, w ktoryms momencie pojawilo sie na ekranie ze odlot o 01. Mialem juz pare opoznien ale w sumie zawsze i tak najbardziej mi pasowalo czekanie na lotnisku i nigdy sie nie interesowalem co robic w takiej sytuacji. I tu pytania:
1. Faktycznie nie mozna przejsc w druga strone przez kontrole paszportowa bez utraty mozliwosci lotu czy po prostu nie chcieli sobie robic dodatkowego zamieszania?
2. Co w przypadku jesli np. jest info ze odlot o 11 nastepnego dnia, a wyczaruja samolot dajmy na to o 6 rano - teraz chyba bylo pare podobnych przypadkow. Jaka informacja jest wiążąca i jak to dokumentowac w przypadku jakiegos sporu - zdjecia ekranow? print screeny z apki? cos to pomoze?
Wiadomo ze najbezpieczniej siedziec przy gate i obserwowac co sie dzieje, ale widzialem tez przypadki gdzie ludzie przegapili odlot mimo tego ze byli juz po security i czekali 4/5/6 godzin na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 20 Cze 2022 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 368
Kilometry: 398 097
niebieski
@dlugi_szmul

Ad. 1. To kompletna bzdura, że nie można wyjść ze strefy airside. Wielokrotnie przerabiałem podobną sytuację, gdy np. wróciłem spoza EU (lotnisko FCO) i przeszedłem przez kontrolę paszportową do części Schengen, a okazało się, że w saloniku nie ma prysznica (był tylko w strefie Non-Schengen) - wracałem do kontroli paszportowej i stanowczo poprosiłem o wpuszczenie ze względu na chęć skorzystania z saloniku - bez problemu to zrobiono. Podobnie, gdy w czasie pandemii Mazurek był zamknięty - musiałem z powrotem wychodzić do strefy Non-Schengen żeby zjeść śniadanie w Polonezie - potem kontrola paszportowa i lot. Nie ma zależności pomiędzy posiadanym biletem a chęcią przejścia do części Schengen/Non-Schengen. Jeżeli masz powód aby tam się udać (np. palarnia albo chociażby bar wegański bo jesteś powiedzmy weganinem), to nie mają podstawy prawnej aby Cię nie wypuścić i później ponownie wpuścić - odpowiedni argument (bez tego oczywiście odmówią, żeby uniknąć zbędnych spacerów i kolejek).

Ad. 2. Jak najwięcej dowodów. Screeny, zdjęcia lub http://flightaware.com jako faktyczny status wykonanej operacji lotniczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 20 Cze 2022 14:32 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@1955845624 To chyba jednak nie jest aż tak uniwersalne, jak piszesz. Akurat sam również próbowałem w FCO. Wylatywałem z Schengen, był covid i saloniki na Schengen były zamknięte, a na non-Schengen był otwarty, więc probowałem przekroczyć granice, uprzejmie lecz stanowczo wytłumaczyłem że chcę skorzystać z saloniku. Nie pozwolili. Było to w lipcu 2021.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 20 Cze 2022 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 368
Kilometry: 398 097
niebieski
@NBE322 jeżeli jesteś uprawniony do przekroczenia granicy, masz przy sobie paszport - Straż Graniczna nie ma prawa odmówić Ci przekroczenia tej granicy. Nie jestem w stanie ocenić Twojego konkretnego przypadku, bo w tym terminie mogły obowiązywać jakieś dodatkowe obostrzenia (certyfikat covid? Test? Cokolwiek takiego). W tej chwili w naszym rejonie swobodnie się przemieszczamy i… no nie, ja bym zażądał podania powodu, dla którego nie wolno mi przekroczyć granicy. Nie ma tu „widzimisie” oficera. Mam paszport - mam prawo do przekroczenia granicy. Tym bardziej, że podaję powód: chęć skorzystania z saloniku. Nawet w Zurychu jakiś czas temu tak to wyglądało i trzeba było przejść przez kontrolę paszportową, bo salonik w Schengen był nieczynny - każdy tam szedł.
Góra
 Profil Relacje PM off
dlugi_szmul lubi ten post.
dlugi_szmul uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 20 Cze 2022 15:11 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8895
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Można sobie przechodzić. Jedynie wyjście poza strefę airside i próba powtórnego wejścia powoduje, że nie wejdzie się automatycznie, bo system wykryje, że dany pasażer już wchodził. Więc strażnik musi sprawdzić i wpuścić "ręcznie". Pewnie im się nie chciało i stąd ich stwierdzenie, że nie można wychodzić, bo by się potem "narobili" wpuszczając z powrotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dlugi_szmul lubi ten post.
dlugi_szmul uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 21 Cze 2022 18:11 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
W wolnej chwili napiszę do Sg, zobaczymy czy/co odpowiedzą. Jeszcze co mi przychodzi do głowy czy np na takich Balicach gdzie teoretycznie nie ma nocnych lotów przejście nie jest otwarte np 6-23...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 17 Sty 2023 22:27 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 108
Hej,

Lot zmienił mi godziny wylotu z 8:15 na 11:25.
W miejscu docelowym miałam być o 17:40 a będę 20:45

Czy należy mi się refund?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
savoj uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 17 Sty 2023 23:39 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Ja bym bronił stanowiska, że w takiej sytuacji tak, ale LO może się zasłaniać "pięcioma godzinami".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 18 Sty 2023 18:35 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 108
Dzięki.
Refund zrobiony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 28 Sty 2023 13:36 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
mkdabr napisał(a):
Bardzo zależy od linii. Z moich dotychczasowych doświadczeń:
[...]
-Wizzair: ostatnio pozmieniali trochę lotów, najmniej o 10 minut, wg treści maila oferują standardowe 3 rozwiązania: zwrot na kartę, zwrot 120% na konto Wizz, zmiana terminu. Nie weryfikowałem, bo akurat ta zmiana mi nie przeszkadza, ale wierzę, że treść maila zgadza się z rzeczywistością. Dotychczas wszelkie zmiany godzin zwracane na konto Wizz lub przebukowywane bezproblemowo, po max. 5-minutowej rozmowie na infolinii,


Aktualnie tak nie jest, zmiana musi być większa niż 5 godzin, dzisiejsza odpowiedź Wizzair:
"If the flight change is less than 5 hours unfortunatelly you can not get a full refund or rebook your flight fo free"
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 28 Sty 2023 16:21 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
@Fafikdog Obecnie samodzielnie po wejściu w swoją rezerwację (bezpłatnie) zmienisz lub poprosisz o zwrot kasy jeśli zmiana rozkładu jest najmniej o 2h ,więc nie wiem kto udzielił ci informacji o minimum 5 h. Chyba, że przymierzają się do kolejnych obostrzeń dot. zmian i anulacji po przetasowaniach w rozkładzie lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 28 Sty 2023 16:48 

@Fafikdog właśnie, skąd ten cytat, bo od dawna było tak jak napisał @miriam
Zmiana dotychczasowej praktyki na 5h to byłoby lekkie kuriozum
Góra
 PM off  
      
#54 PostWysłany: 28 Sty 2023 19:11 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Przecież napisałem, że Wizzair.
Konsultant na czacie.
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 28 Sty 2023 19:34 

Konsultant na czacie to niekoniecznie cos wiazacego. Napisales to tak jakby to byla jakies oficjalne stanowisko lub przynajmniej odpowiedz na reklamacje. Takze czekamy na potwierdzenie informacji w ninnych zrodlach
Góra
 PM off  
      
#56 PostWysłany: 28 Sty 2023 21:52 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
No jeżeli konsultant nie jest wiarygodnym źródłem to ja dziękuję. :o
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 29 Sty 2023 12:52 

Właśnie na czacie otrzymałem informację, że dowolna zmiana terminu (nawet o 5 minut) upoważnia do anulowania biletu bez dodatkowych opłat lub zmiany na inny lot. Sam zatem oceń wiarygodność informacji przekazywanych tym kanałem komunikacji.
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 29 Sty 2023 14:01 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
To gdzie radzicie pytać?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 29 Sty 2023 14:25 

A masz taki przypadek czy tylko informacyjnie chcesz wiedzieć? Jeśli masz taki przypadek to dzwoń na ich infolinię a jeśli chcesz tylko informacyjnie wiedzieć to dzwoń na infolinię lub czekaj aż użytkownicy na forum potwierdzą jak wygląda (nowa) praktyka. Bo oczywiście nie można wykluczyć tego, że zmienili 2h na 5h. Pamiętaj też, że w Wizz masz ogólne warunki przewozu, które obowiązują od lipca 2020 r. W pkt 15.1.2. nie ma mowy o 5h. Po prostu wskazują, że przy zmianie terminu wylotu na infolinii można zmienić lub anulować rezerwację (ze zwrotem pełnej ceny).

https://wizzair.com/static/docs/default ... 42ad00.pdf
Góra
 PM off
Fafikdog lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 30 Sty 2023 01:22 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Chyba komuś się coś pokręciło.
Jest ogólna zasada, że np.,gdy samolot opóźniony jest na starcie o 5h, to możesz zrezygnować z lotu, nawet po checkinie.
Jednak, to zupełnie inna sytuacja i nie za bardzo sobie wyobrażam, że mogą wprowadzić 5h, które są wymagane do dokonania zmian w rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group