Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 285 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 06 Mar 2019 18:05 

Rejestracja: 26 Paź 2017
Posty: 10
No, czytałem już o ludziach, którzy latają na stare dokumenty. Kwestia tylko czy technika SG nie poszła do przodu i czy nie są w stanie teraz tego sprawdzić bo przecież teraz wszystkie paszporty skanują. Tak naprawdę wystarczyłoby, żeby Państwo unieważniło stary dokument po ślubie a im pewnie wyskoczy w systemie.
Dlatego stres, no ale jak trzeba będzie to się będziemy stresować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#242 PostWysłany: 06 Mar 2019 23:05 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
No , ok...ale paszport z panienskim nazwiskiem żona może pokazac dopiero w Amsterdamie.Przy wylocie z Polski ( chyba do Barcelony bedziesz leciał samolotem ) moze okazać się dowodem osobistym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 22 Mar 2019 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
_Katii_ napisał(a):
TAP AIR PORTUGAL kupiłam bilety w sierpniu 2018 z Warszawy do Lizbony, teraz zmienili mi godzinny lotu z (15: 10-18: 25) na (20: 30-23: 40), ta godzinna wylotu mi nie odpowiada, bo z Lizbony muszę dostać się dalej, a o tej porze nie mam już żadnych środków lokomocji. Ponadto niestety, ale mam już złożone i opłacone rezerwacje na hotele, w takiej sytuacji nie mogę zmienić terminu wyjazdu. Czy istniej taka możliwość, abym mogła starać się o zmianę godziny wylotu na 7 rano? – w tym dniu widnieją dwie proponowane godziny wylotu.


Mam ten sam problem. Czy jest jakiś infolinia lub adres e-mail, gdzie można sprawę pociągnąć w języku polskim? Nie otrzymałem żadnej informacji od TAP, a sprawdzając rezerwację na stronie Saudii, mam inną godzinę wylotu niż na bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 23 Mar 2019 14:05 

Rejestracja: 31 Sty 2019
Posty: 8
Jest przedstawiciel polski TAP, możesz zadzwonić na następujący numer: 0048226200597, a napisać na tapreservations@aviareps.com, ale myślę, że raczej musisz się kontaktować z serwisem u którego kupiłeś bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
#245 PostWysłany: 07 Lip 2019 21:20 

Rejestracja: 07 Lip 2019
Posty: 3
Hej,
Zakupiłem w styczniu tego roku podwójny bilet na Warszawa - Bangkok, Bangkok - Warszawa przez Mytrip liniami UIA (lot w listopadzie).
Odlot z Warszawy został przesunięty o 5h godzin wczesniej, to bardzo duzo. Chciałbym zmienić miejsce wylotu oraz powrotu na Kraków. Niestety po kontakcie bezpośrednim z liniami, zgadzają się tylko na następującą kombinacje Kraków - Bangkok, Bangkok - Warszawa. Co również nie jest przeze mnie do zaakceptowania ponieważ chciałbym zaparkować samochód pod lotniskiem. Czy bardzo problematyczne jest w tym przypadku uzyskanie zwrotu 120% na poczet nowego biletu, abym mógł kupić od nowa bilety ? Czy inne rozwiązanie jest lepsze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 07 Lip 2019 22:01 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
Od kiedy UIA daje 120%? chyba cos ci sie pomylilo, ale zgadasz sie z ich propozycja albo rezygnujesz i Mytrip oddaje ci kase.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz86 uważa post za pomocny.
 
      
#247 PostWysłany: 07 Lip 2019 22:01 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
UIA to nie Wizzair i 120% nie zwracają nawet na poczet ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz86 uważa post za pomocny.
 
      
#248 PostWysłany: 07 Lip 2019 22:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A czemu mieliby oddać 120%? Takie rzeczy to tylko Wizzair daje
Zapytaj się UIA czy mogą to zmienić na krk i ewentualnie poproś pośrednika, żeby dali linii możliwość zmiany lotów w rezerwacji bezpośrednio

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 07 Lip 2019 22:13 

Rejestracja: 07 Lip 2019
Posty: 3
Mytrip zabiera jakąś część kwoty która została pobrana z konta po drodze czy całość wraca? Mam wykupiony pakiet pomoc premium
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 07 Lip 2019 22:16 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Jeśli zmiana/rezygnacja wynika pośrednio z winy przewoźnika nie powinieneś ponosić kosztów .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 07 Lip 2019 22:21 

Rejestracja: 07 Lip 2019
Posty: 3
Dziękuje za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 07 Lip 2019 23:10 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
miriam napisał(a):
Jeśli zmiana/rezygnacja wynika pośrednio z winy przewoźnika nie powinieneś ponosić kosztów .


A poniżej wyjaśnienie dlaczego nie powinien ;)


C-292/18
Rozporządzenie (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 r. ustanawiające wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład albo odwołania lub dużego opóźnienia lotów, uchylające rozporządzenie (EWG) nr 295/91, a w szczególności jego art. 8 ust. 1 lit. a), należy interpretować w ten sposób, że cena biletu, którą należy uwzględnić w celu określenia kwoty zwrotu należnej od przewoźnika lotniczego pasażerowi w przypadku odwołania lotu, obejmuje różnicę między kwotą zapłaconą przez tego pasażera a kwotą otrzymaną przez tego przewoźnika lotniczego, która to różnica odpowiada prowizji otrzymanej przez osobę działającą w charakterze pośrednika między nimi, chyba że prowizja ta została określona bez wiedzy tegoż przewoźnika lotniczego, czego ustalenie należy do sądu odsyłającego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
miriam uważa post za pomocny.
 
      
#253 PostWysłany: 14 Sie 2019 15:56 

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 1
Witam, ja mam z również problem ze zmianą godziny wylotu ponieważ miałem lecieć z Londynu do Amsterdamu 28.08 o 7:55 i być po 10, a dziś dostałem maila że numer lotu został zmieniony zobaczyłem i ten numer na który mi zmienili jest o 19:55 i ląduje o 22:05 czy da się uzyskać jakieś odszkodowanie bo w Amsterdamie miałem być dwa dni a zostanie mi jeden... Czytałem że muszą poinformować 14dni przed, czy liczy się to od godziny wylotu tzn. 7:55 ? Maila dostałem oko 15.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 27 Sie 2019 06:59 

Rejestracja: 23 Cze 2019
Posty: 12
Chyba dobry temat...

Więc tak:

Lecę do USA w terminie 3-25 września z LHR do SFO liniami united airlines (ale bilety kupione w third party - opodo)

Wczoraj od united dostałem maila że na SFO będzie remont/zamknięty pas startowy w terminie 7-26 września:


https://www.google.com/amp/s/www.sfchro ... 379076.php

A to wspomiany mail:

Cytuj:
We're not going to let runway repairs at SFO slow you down
U
United Airlines, Inc.
do ja
48 minut temuSzczegóły

We're not going to let runway repairs at SFO slow you down



We have a hard hat heads-up for you: From September 7–26, our friends at San Francisco International Airport (SFO) will have a major runway closed for repairs. This could lead to delays, but we're here to help!

If your plans are flexible, you might want to consider flying a day earlier or later or connecting in a different city. The good news is that we'll waive the change fee. Visit united.com or use the United app to check your flight status and find more information about your options on our Important Notices page.

Thanks for packing a little extra patience!


Teraz za bardzo nie wiem co robić, z Londynu miałem lecieć do PL (już miałem kupować ten bilet - lot osobny.....). Auto w usa zarezerwowane do 25, plan też ogarnięty, jest nas dwóch.

Oni (united) daje mi możliwość zmiany danty za free (wczoraj pobieżnie patrzałem).

Pytanie - jak to najlepiej rozgryźć? Bardziej mi zależy na pewnym powrocie do PL (tu zaznaczam że bilety mam niestety osobne mięxzy SFO-LHR a dalej) niżli odszkodowaniach (a tu się dowiedziałem ze w usa jest inaczej niż EU).

A i jeszcze jedno - ten 26 września jest włącznie? Że normalnie będą startować 27? Czy jak to rozumieć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 27 Sie 2019 10:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@Xaxaxa Z tego co podali loty z SFO możliwe od 27.IX
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 27 Sie 2019 12:19 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Loty z SFO będą możliwe również wcześniej, ale główny pas startowy będzie w remoncie co spowoduje, w zależności od natężenia ruchu, większe lub mniejsze opóźnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 27 Sie 2019 18:01 

Rejestracja: 23 Cze 2019
Posty: 12
W united z 25 na 26 mogę zmienić "za darmo" tzn, linia się zrzeka opłaty, ale 27 już jest płatny...

EDIT:

https://www.flyertalk.com/forum/united- ... ted-4.html

Aha, czyli za darmo mogę tylko jeden dzień w przód co niestety nie ratuje :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 10 Wrz 2019 08:22 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
A co powiecie na to?
Norwegian, bilety kupione na stronie.

GDA-OSL-FLL
FLL-OSL-GDA

1 strona jest OK, wszystko w terminach, natomiast powrot:

Wylot z FLL mial byc o 18:00 - jest
Lądowanie w OSL 8:35 - jest
Wylot do GDA mial byc: 11:00 a jest 7:00 - czyli w czasie, kiedy bede jeszcze w powietrzu wracajac z FLL.

Co z tym fantem zrobic? Tzn. co zrobi Norwegian, bo napisalem do nich maila.

Wiecie z doswiadczenia?


//edit

Zdzwonilem sie z Norwegianem i dolece do Polski... ale 7h na lotnisku poczekam sobie na samolot do Gdanska.. zawsze to cos ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 11 Wrz 2019 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
@dziend0bry na jaki adres pisałes?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 11 Wrz 2019 20:24 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
dziend0bry napisał(a):
A co powiecie na to?
Norwegian, bilety kupione na stronie.

GDA-OSL-FLL
FLL-OSL-GDA

1 strona jest OK, wszystko w terminach, natomiast powrot:

Wylot z FLL mial byc o 18:00 - jest
Lądowanie w OSL 8:35 - jest
Wylot do GDA mial byc: 11:00 a jest 7:00 - czyli w czasie, kiedy bede jeszcze w powietrzu wracajac z FLL.

Co z tym fantem zrobic? Tzn. co zrobi Norwegian, bo napisalem do nich maila.

Wiecie z doswiadczenia?


//edit

Zdzwonilem sie z Norwegianem i dolece do Polski... ale 7h na lotnisku poczekam sobie na samolot do Gdanska.. zawsze to cos ;)


Masz szczęście, że Cię naprawdę do tego GDA nie wywieźli, bo dopiero byś miał przygodę, o ile byś przeżył.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 285 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group