Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 285 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 03 Maj 2018 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dostałem powiadomienie mailem od RyanAira że zmieniły się [nieznacznie, jakies 20 minut] godziny wylotu [podróż w dwie strony, tylko jedna, wylot, się zmieniła] w lipcu. Czy jest szansa żeby anulować całą rezerwacje i dostać zwrot kasy ? Z różnych powodów nie do końca chce mi się lecieć : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#142 PostWysłany: 03 Maj 2018 23:26 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@rw30 FR przy tak małej zmianie nie daje takiej możliwości,gdyby to był W6 nie było by problemu.Spróbować możesz,ale nie obiecuj sobie niczego :(
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#143 PostWysłany: 03 Maj 2018 23:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@rw30 dopóki nie ma zmiany o co najmniej 2 godziny, to niestety nic nie wynegocjujesz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#144 PostWysłany: 03 Maj 2018 23:30 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@rw30: niestety nikłe szanse na powodzenie - info ze strony linii:

Kod:
W razie istotnej zmiany godziny odlotu samolotu linii Ryanair ([b]opóźnienie lub przyspieszenie o więcej niż 3 godziny w stosunku do pierwotnej godziny odlotu[/b]), jeśli nie będzie dostępnego żadnego alternatywnego lotu, linie Ryanair na wniosek pasażera zaoferują kredyt podróżny lub zwrot całej kwoty zapłaconej za lot, dla którego zmieniono godzinę odlotu. Wszelka dalsza odpowiedzialność linii jest wykluczona.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#145 PostWysłany: 03 Maj 2018 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ok dzieki.


Zapomniałem napisać wcześniej że kiedyś w Vuelingu miałem podróż, też powrotna, i któryś z lotów przełożyli o 5 minut i drugi konsultant się zgodził na zwrot kasy [pierwszy telefon / pierwszy konsultant powiedział że to niemożliwe] bo też nie chciało mi się lecieć z jakiegoś powodu : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 03 Maj 2018 23:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
rw30 napisał(a):
bo też nie chciało mi się lecieć z jakiegoś powodu : )

Oj,czyżby syndrom wypalenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 04 Maj 2018 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tak, od jakichs 3 czy 4 lat

czy-warto-leciec-na-gran-canarie,1480,101339
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 04 Maj 2018 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
Nie wiem czy ci sie uda bo osobiscie nie mialem takiej sytuacji ale zagadaj na czacie I nawet jak za pierwszym razem odmowia to probuj dalej. gamonie z polskiego supportu czesto nie daja rady, wiec mozesz probowac tez po angielsku, nawet jest to wskazane, a nuz trafisz na jakiegos lajtowego goscia

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#149 PostWysłany: 04 Maj 2018 14:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
W sumie to tknęło mnie, żeby sprawdzić, czy coś się nie zmieniło w mojej majowej rezerwacji FR, z której nie skorzystam. Okazało się, że w stosunku do dnia zakupu biletów przesunięta została godzina wylotu - na stronie pokazuje wylot o 15 minut później niż w rezerwacji przysłanej na maila (przylot bez zmian :? ). Czy w takiej sytuacji przewoźnik również ma obowiązek mnie poinformować? Jeśli tak, to kiedy najpóźniej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 04 Maj 2018 22:02 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Kashpir Myślę,że gdyby przylot też był przesunięty o kwadrans to powinni poinformować,jednak tu czas przylotu się nie zmienił.Późniejszy o 15 min. wylot nie niesie więc dla pasażera konsekwencji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 04 Maj 2018 22:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
też tak pomyślałem, ale sumie zmiana to zmiana i należy ją zakomunikować - akurat na ten lot musiałbym dolecieć z innego lotniska i przesunięcie godziny wylotu na późniejszą mogłoby dać mi więcej opcji ;) to oczywiście szukanie dziury w całym, ale poczekam i jeśli nie przyślą żadnej informacji, to udam się na pogawędkę na czacie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#152 PostWysłany: 19 Maj 2018 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tunczaj napisał(a):
Nie wiem czy ci sie uda bo osobiscie nie mialem takiej sytuacji ale zagadaj na czacie I nawet jak za pierwszym razem odmowia to probuj dalej. gamonie z polskiego supportu czesto nie daja rady, wiec mozesz probowac tez po angielsku, nawet jest to wskazane, a nuz trafisz na jakiegos lajtowego goscia

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka


ha, problem rozwiązało się sam: udało mi się anulować tę rezerwację [ i jeszcze dwie inne :mrgreen: ] w związku ze zmianami dot. odprawy online :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 20 Maj 2018 00:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Szczęściarz, akurat ta moja, z której nie skorzystam, to 26 maja i się nie łapie na te zmiany... :evil:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 03 Cze 2018 11:51 

Rejestracja: 04 Lis 2013
Posty: 19
Hej, kilka dni temu zmieniono nam w Wizzair termin powrotu z ALGHERO (SARDYNIA), lot W6 1452. Teraz jest 16 czerwca 15:40-18:10, oryginalnie było 09:35-12:10. Po kliknięciu linka "Zwrot środków" wyskakuje takie małe okienko z przyciskiem "Zwrot na konto Wizz" a pod spodem jest napisane:

"Jeśli chcesz otrzymać zwrot środków przelewem bankowym lub na kartę użytą podczas rezerwacji, przeczytaj punkt trzeci e-maila z powiadomieniem o zmianie rozkładu lotów."

Rzecz w tym że tego maila nie dostałem więc nie wiem co może być napisane w tym punkcie trzecim. Nie wiem czy go w ogóle dostanę. I pytanie czy zwrot środków dotyczyłby tylko lotu powrotnego czy też całej rezerwacji. Termin lotu do ALGHERO, kod W6 1451 się nie zmienił, zmienił się tylko powrót więc nie jest to oczywiste.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 03 Cze 2018 12:14 

Wynika z tego, że jesteś zdecydowany, iż nie chcesz lecieć (w innym wypadku kliknij nie zobowiązująco na zmień lot i zobaczysz na co za darmo możesz sam zmienić)

Mogą za darmo anulować przez infolinię, zapewne dopiero jutro po 9 rano wystarczy do nich zadzwonić (22)1284905 nr darmowy i poprosić o co chcesz (zwrot środków, zwrot 120% w pkt wizz, zmiana na inny podobny lot -14/+30 dni)
Góra
 PM off  
      
#156 PostWysłany: 03 Cze 2018 12:18 

Rejestracja: 04 Lis 2013
Posty: 19
OK, ale czy anulują mi wszystko czy tylko sam lot powrotny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 03 Cze 2018 12:22 

Jak w ramach jednej rezerwacji to zapewne się zgodzą anulować całość z powodu zmiany godziny jednego z lotów

Spróbuj zadzwonić teraz, choć nie wiem czy w dni wolne pod tym nr. dyżurują

Ale przeczytaj co napisałem wcześniej, masz kilka fajnych możliwości w podanym zakresie czasu, a i zobaczysz jakie są lotniska alternatywne
Góra
 PM off  
      
#158 PostWysłany: 03 Cze 2018 12:32 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@anedam Jak sobie zażyczysz,tak zrobią.Chcesz anulacji obu lotów,masz prawo bo to jedna rezerwacja i nie szkodzi,że zmiana dotyczy tylko jednego z lotów.Warto jednak ,tak jak pisze kolega wyżej, zobaczyć na co fajnego można to zmienić zwłaszcza,że to sezon wakacyjny i ceny biletów nie są niskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 05 Cze 2018 15:54 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Kolega miał taką oto sytuację.
Lot ze Splitu z przesiadką w Zagrzebiu do Warszawy.
Kolega zjawia się na lotnisku dwie godziny przed odlotem i słyszy wezwania przez magafon aby się stawił w informacji, bo jego lot jest opóźniony i nie zdąży na przesiadkę w Zagrzebiu do Warszawy. Dostaje informację, że zmienią mu trasę na lot do Warszawy przez Wiedeń. W efekcie do Warszawy dolatuje 5 min później niż miał zaplanowane.
Dobre w tym wszystkim, że był w tym czasie na lotnisku. Inna osoba nie poleciała, bo zapewne postanowiła zjawić się nieco później przed odlotem.
Pytanie, czy można wywalczyć jakieś odszkodowanie za brak informacji o zmianie lotu? Żadnego telefonu czy smsa nie dostał. Doleciał na czas, więc opóźnienia nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 05 Cze 2018 15:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 285 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group