Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 183 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 07 Mar 2020 11:32 

Rejestracja: 11 Lut 2020
Posty: 1
Witam,

Mam przed sobą loty WAW-FRA-JFK-FRA-WAW Lufą, wylot 10 marca, powrót 17/18. Wczoraj Lufthansa anulowała połączenie FRA-WAW, i przebookowała na takie same połączenie, tylko 7 godzin później. Czy w związku z tym należy mi się odszkodowanie z tytułu dyrektywy unijnej? Jeśli tak, to jak za odcinek FRA-WAW, czy JFK-WAW?
Wszystko na jednym bilecie, kupowane na stronie LH, zmiana harmonogramu na pewno wczoraj bo sprawdzałem codziennie ze względu na ncov :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#82 PostWysłany: 07 Mar 2020 12:42 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2898
złoty
Jeśli masz wylądować 7 godzin później od pierwotnego planu podróży i zmiana nastąpiła mniej niż 14 dni od daty lotu to prawdopodobnie należy się za JFK-WAW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 08 Mar 2020 15:48 

Rejestracja: 08 Mar 2020
Posty: 2
Cześć, mam wielką prośbę o radę. W listopadzie 2019 roku kupiłam bilet do Japonii z przesiadką w Seul - Korea Południowa. Kilka dni temu Japonia oficjalnie poinformowała, że wszyscy podróżujący przez Korea i z Korea którzy przylecą do Japonii będą musieli obowiązkowo iść na 14 dniową kwarantannę. Moim miejsce docelowym do którego chcę się dostać jest Japonia - a nie Korea. Bilet lotniczy kupiłam przez Budgetair - linie Air France. Od tygodnia piszę zarówno do Budgetair oraz do Air france oraz do KLM z prośbą o zmianę lotu tak abym nie miała przesiadki w Korea.
Budgetair - nie odpisuje na maile, jak już odpisał chce ode mnie 1400 zł za zmianę lotu
KLM i Air france na każde moje pytanie i prośbę o zmianę lotu odpisuje abym kontaktowała się z pośrednikiem u którego kupiłam bilet

Powiedzcie co mam zrobić? Przecież nie zmieniam miejsce przesiadki bo mam takie widzi mi się tylko dlatego aby uniknąć obowiązkowej kwarantanny w Japonii = która jest moim docelowym miejscem do którego chcę lecieć. Czy ktoś wie w jaki sposób (poza mailem) skontaktować się z Budgetair - ta firma odpisuje raz na tydzień - a lot mam zaplanowany za kilka dni na 12 marca 2020. Czy jest szansa aby w jakiś sposób "zmusić" KLM lub Air France aby to oni zmienili mój lot na taki aby uniknąć przesiadki w Korea? Proszę o pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 08 Mar 2020 16:35 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Nie pisz tylko zadzwoń do AF i tam próbuj wyjaśnić sprawę w pierwszej kolejności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 08 Mar 2020 16:51 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Dodam tylko, że Korea odmienia się przez przypadki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 08 Mar 2020 17:07 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
Admission and Transit Restrictions:
Passengers who have been in the Hubei Province or Zhejiang Province (China People's Rep.) in the past 14 days are not allowed to enter Japan.
This does not apply to spouses or children of nationals of Japan if they can prove it.
Passengers who have been in Cheongdo County or Daegu City in Korea (Rep.) in the past 14 days are not allowed to enter Japan.
This does not apply to spouses or children of nationals of Japan if they can prove it.
Passengers who have been in Gyeongsan-si, Andong-si , Yeongcheon-si, Chilgok-gun, Uiseong-gun, Seongju-gun or Gunwi-gun in Gyeongsangbuk-do in Korea (Rep.) in the past 14 days are not allowed to enter Japan.
This does not apply to spouses or children of nationals of Japan if they can prove it.
Passengers who have been in Qom Province, Tehran Province or Gilan Province in Iran in the past 14 days are not allowed to enter Japan.
This does not apply to spouses or children of nationals of Japan if they can prove it.
Passengers who were in the cruise ship 'Westerdam' are not allowed to enter Japan


Nie ma zadnej mowy o kwarantanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 08 Mar 2020 17:11 

Rejestracja: 08 Mar 2020
Posty: 2
-- 08 Mar 2020 17:08 --

Sudoku napisał(a):
Dodam tylko, że Korea odmienia się przez przypadki.

Super. Dzięki za info. Bardzo mi się przydała ta informacja

-- 08 Mar 2020 17:11 --

Rajesh Kuthrappali napisał(a):
Admission and Transit Restrictions:
Passengers who have been in the Hubei Province or Zhejiang Province (China People's Rep.) in the past 14 days are not allowed to enter Japan.
This does not apply to spouses or children of nationals of Japan if they can prove it.
Passengers who have been in Cheongdo County or Daegu City in Korea (Rep.) in the past 14 days are not allowed to enter Japan.
This does not apply to spouses or children of nationals of Japan if they can prove it.
Passengers who have been in Gyeongsan-si, Andong-si , Yeongcheon-si, Chilgok-gun, Uiseong-gun, Seongju-gun or Gunwi-gun in Gyeongsangbuk-do in Korea (Rep.) in the past 14 days are not allowed to enter Japan.
This does not apply to spouses or children of nationals of Japan if they can prove it.
Passengers who have been in Qom Province, Tehran Province or Gilan Province in Iran in the past 14 days are not allowed to enter Japan.
This does not apply to spouses or children of nationals of Japan if they can prove it.
Passengers who were in the cruise ship 'Westerdam' are not allowed to enter Japan


Nie ma zadnej mowy o kwarantanie



Na stronie Japonii jest o tym mowa. Dodatkowo kontaktowałam się z Ambasadą Japonii w Polsce i mam od nich maila z informacją, że jeśli polecę tym lotem będę musiała odbyć kwarantannę.

https://www.japantimes.co.jp/news/2020/ ... mUKxqhKiM-
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 11 Sie 2020 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
SPLDER napisał(a):
Prawo do opieki (czyli hotel + posiłki) przysługuje bezwarunkowo. Wcześniejsze powiadomienie zwalnia jedynie przewoźnika z obowiązku wypłaty odszkodowania.
Niemniej przewoźnik ma obowiązek zaproponować najwcześniejszy możliwy lot, nie tylko z własnej siatki.

Tyle teorii ;-p



Witam wszystkich!

Mam problem ze swoim lotem LX z MAN do SIN via ZRH, jest to mój pierwszy taki długi lot tradycyjną linią lotniczą, więc proszę o wyrozumiałość.
Loty kupione przez GOTOGATE na jednym bilecie dnia 02/06/2020 wylot z MAN 17/10/2020, powrót z SIN 1/11/2020 i do dzisiaj były już trzy zmiany lotów, które dostałem automatycznie z Amadeusa.
W momencie kupowania biletu stopover w ZRH w drodze do SIN wynosił 5h40minut
Pod koniec czerwca przyszła zmiana i stopover wynosił już 10h30minut
Na początku sierpnia kolejna zmiana i stopover okazał się już 10h50minut
Wczoraj przychodzi następna zmiana i tym razem lot do SIN został przełożony na następny dzień, stopover trwa 26h tym razem.

Przed kontaktem z infolinią chciałbym poprosić Was o radę/wskazówki co zrobić. Czy mam opierać się na tym co @SPLDER napisał?
Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 11 Sie 2020 14:26 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
Male szanse ze Singapur otworzy granice i polecisz,wiec poczekaj spokojnie do pazdzernika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 16 Gru 2020 14:16 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 27
Sytuacja jest taka i dzieje się teraz
Lot z Jakarty (GARUDA) docelowo do Warszawy (LOT) przez Amsterdam.
Samolot kołuje nad lotniskiem w Amsterdamie przez 2h przez rzekomo złe warunki atmosferyczne, przez co 10 pasażerów spóźnia się na samolot do Warszawy.
Co w takim przypadku przysługuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 16 Gru 2020 14:18 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Jeśli na jednym bilecie, to na pewno przebookowanie dalszych odcinków lotu. Do domu wrócicie, raczej nie "utkniecie".
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 16 Gru 2020 14:22 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 27
Dzieki za blyskawiczna odpowiedz. Tak, jest na jednym bilecie. Sprawa jest w toku.
Czy przysługuje ew. odszkodowanie od linii ?
Czy oni mają obowiązek zapewnić najbliższy możliwy lot czy będziemy czekać do jutra do 10.30 na kolejny LOT ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 16 Gru 2020 14:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
1. Jak warunki pogodowe to nie
2. Najbliższy wolny lot
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 16 Gru 2020 14:26 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Jesli pogoda to odszkodowanie nie przysluguje. Jesli leci dzis KLM to masz prawo do przebookowania na innego przewoznika. Jesli nie to hotel transport do niego i wyzywienie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 16 Gru 2020 14:28 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 27
Nawet jeśli najbliższy lot to lot z przesiadką ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 16 Gru 2020 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 16 Gru 2020 14:36 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 27
-- 16 Gru 2020 14:31 --

Jest KLM o 15.35 do Gdanska i pozniej Warszawa

-- 16 Gru 2020 14:36 --

Okey, dostaliśmy bilety ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 16 Gru 2020 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5642
HON fly4free
Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od dostępności wolnych foteli. Jedną z opcji jeszcze dzisiaj jest bezpośredni AMS-WAW o 21:30, a innymi rejsy z przesiadką przez FRA, MUC, ZRH, VIE, DUS, a nawet BER. Na pewno coś zaproponują i mają obowiązek dostarczyć was do WAW, nie ma co się stresować.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 26 Maj 2021 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Cześć, proszę o radę. Norwegian zmienił rozkład lotów i zamiast przesiadki 1h mam ponad 20h z nocką w OSL. Linie na czacie na FB odsyłają mnie do OTA, wysłałem już zapytanie i próbuję się do nich dodzwonić (MyTrip).
Ale do bardziej doświadczonych jest szansa na jakąś zamianę czy szukać już innego lotu licząc na jakiś zwrot?
Wylot 14.07 na jednym bilecie.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 26 Maj 2021 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1491
złoty
Przy na tyle duzej zmianie to będziesz miał możliwość rezygnacji i zwrotu (minus prowizja).
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 183 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group