Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Cze 2017 20:56 

Rejestracja: 25 Lut 2017
Posty: 8
Witam,
za tydzień wyjeżdżam do USA, mam 16 lat. Lecę z Warszawy bez opieki, sam, z przesiadką do JFK. Z racji swojego wieku nie wiem czy niepotrzebna jest zgoda rodziców na mój wyjazd i upoważnienie do odebrania. Na lotnisku w NYC będzie czekał na mnie mój brat. Czy na pewno jest to konieczne? Trochę bym musiał wydać, bo to notariusz + tłumacz przysięgły. Dzięki z góry za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
#2 PostWysłany: 14 Cze 2017 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
a rodziców to nie interesuje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Cze 2017 21:48 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
@Cryptoniczny Byłeś na rozmowie o wizę,czemu nie popytałeś przy okazji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Cze 2017 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
braciaki czesto do mnie przylatuja do irlandii. kilkakrotnie lecieli z przesiadkami m.in w paryzu , newcastle, liverpoolu, londynie. nigdzie nie bylo wiekszych problemow. raz tylko pogranicznicy w polsce pytali sie dlaczego leca z przesiadka a nie bezposrednio. i jeszcze podczas stopu w newcastle takze pogranicznik dzwonil do mnie i pytal czy ich odbiore z lotniska w dublinie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Cze 2017 10:35, edytowano w sumie 1 raz
popraw pisownię (duze litery) ,proszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Cze 2017 01:45 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
Irlandia to nie USA

przyklad troche slaby :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Cze 2017 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
jesli linia nie ma przeciwskazan do lotu od 16 roku zycia. to nie powinno być problemu. Chyba że sie trafi na jakiegoś służbistę po drodze. Poczytaj regulamin lini lotniczych. np ryanair pozwala na loty od 16 roku z wyjatkiem hiszpanii i czegoś tam jeszcze. telefon do linii powinien wszystko wyjaśnić. W niektórych liniach adult jest dopiero od 18 roku zycia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Cze 2017 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Kevin dał radę.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
bora4 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Cze 2017 09:49 

a od kiedy to dziecko 16 lat może same starać się o wizę ?? pewnie było z rodzicami/opiekunami,dlaczego ich nie zapyta ? może cos tu jest nie tak i młody kolega chcę przykładowo uciec ?
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Cze 2017 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
uciec ale dokąd?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Cze 2017 10:39 

jak miałem około 16 lat to mi się włączało szwendanie hormony,wchodzenie w dorosłość, pierwsza miłość ( prawie nie udana :mrgreen: ), jak pokłóciłem się z rodzicami to uciekałem najpierw na podwórko w dużym bloku,następnym razem do miasta, a raz wskoczyłem w autobus i pojechałem do innego miasta -to były czasy totalnej,żelaznej komuny. Teraz dzieci dorastają szybciej, robią się samodzielne wcześniej , no i mają o wiele,wiele więcej możliwości " na złość mamie odmrozić sobie uszy " , może nasz przyszły wielki podróżnik i kolega postanowił polecieć do Stanów do brata "bo coś" a może nie ma żadnego brata i poszukuję info czy wpuszczą go do samolotu samego :shock:


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 15 Cze 2017 11:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Cze 2017 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 723
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
może kolega rzuca korpo w wieku 16 lat i ucieka do USA
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 16 Cze 2017 00:15 

Rejestracja: 25 Lut 2017
Posty: 8
-- 16 Cze 2017 00:12 --

Tak myślałem, że zaczną się "teorie spiskowe". Spokojnie, mam do czego wracać w Polsce i ubolewam nad tym, że dałem się namówić na tak długi wyjazd (prawie 2 miesiące). Pytam tylko dlatego, żeby się upewnić, czy na pewno jest potrzebna ta zgoda, bo nie ma oficjalnej informacji na stronie Ambasady USA i innych rządowych, że trzeba mieć ten Letter of Consent z upoważnieniem na odebranie.. Po buszowaniu już w angielskojęzycznych stronach linii doszedłem do wniosku, że tak. W następnym tygodniu idziemy do notariusza i tłumacza przysięgłego. Na rozmowę o wizę można iść samemu w wieku 14 lat, lecz ja byłem z mamą. To, że piszę w pierwszej osobie, nie znaczy, że chcę zostać/uciec/cokolwiek (pewnie to tak wygląda), po prostu do mnie należy obowiązek zadbania o wszystko, bo to nie rodziców, lecz mój wyjazd i staram się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Chcę uniknąć nieprzyjemności wynikających z mojego niedopilnowania sprawy, no bo jednak jak mówię, to mój wyjazd.

-- 16 Cze 2017 00:15 --

Podróżnikiem też powoli się staję, parę odległych lokalizacji europejskich i nie tylko zwiedzone. Także, no chyba bez obaw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Cze 2017 00:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22482
I pytasz o to forum. A nie ambasadę USA, która ci powie na 100% czy czy potrzebna zgoda czy nie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Kwi 2018 17:10 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 1
Przy wieździe do USA sprawdzali zgodę rodziców?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Kwi 2018 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Post co prawda nie nowy, ale tutaj sa odpowiednie informacje ze strony .gov:
Kod:
International travel

Some airlines automatically apply the unaccompanied-minor procedures to kids through age 17 on international flights,
and charge the standard unaccompanied-minor fee if applicable. Children must usually have the same passport, visa
or other international entry documentation required of adults.
In addition, certain countries require children leaving that country without both parents or a legal guardian to have a letter of consent,
in some cases notarized. Check with the embassy or consulate in the U.S. of the destination country for its requirements.
Airlines and travel agents are not responsible for ensuring that your child has the required international travel documents,
but they sometimes can provide useful information.

https://www.transportation.gov/sites/do ... _Alone.pdf
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Maciej87, Przemm oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group