Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Paź 2014 01:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Tak w sumie czysto informacyjnie, bo wiele osob sie wybiera do Brazylii. Nie wiem czy mozna jeszcze bardziej uwazac na swoja karte niz ja, a mimo wszystko gdzies mi ja zeskanowano. Jestem w Brazylii od okolo tygodnia, w tym czasie wyplacalem pieniadze 4 razy - zawsze w Banco do Brasil (byla tez jedna proba w Santander i Itau, ale tam nie wyplacilem ze wzgledu na dodatkowa prowizje), dodatkowo kilka razy placilem w restauracjach, ale zawsze mialem karte na oku. Nie mam wiec pojecia gdzie, ale najprawdopodobniej jednak w ktoryms z bankomatow zeskanowano mi karte i wczoraj wyplacono nia 10200 PHP w bankomacie na Filipinach czyli okolo 800-900zl. Przy kolejnej probie wyplacenia tej samej kwoty wspanialomyslny Alior Bank (kantor) zablokowal karte i skontaktowal sie ze mna.
Co ciekawe 2h wczesniej wyplacalem kase w Brazylii wiec powinni z automatu nie dopuscic do wyplaty na Filipinach, bo to fizycznie niemozliwe przemiescic sie tam w takim czasie.

Czy uda sie odzyskac pieniadze, okaze sie pewnie za miesiac-dwa.


Tak wiec sprawdzajcie kazdy bankomat 100 razy zanim wlozycie do niego karte :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 16 Paź 2014 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Mega wazny update!!

Na 100% karta zostala zeskanowana w bankomacie pod kasami przy wejsciu do wodospadow Iguazu po stronie Argentynskiej. Pewnosc mam dlatego, ze poznalismy tam dziewczyne z Polski i zarowno ona jak i my wyplacalismy tam kase, a tylko tam bylismy razem i wlasnie dostalem od niej info ze tez wyplacono z jej karty pieniadze na Filipinach.

Problem jest dosc powazny gdyz: by kupic bilet do parku mozna placic tylko w peso, wiec jedyna opcja jesli nie wymienilismy badz nie wyplacilismy kasy wczesniej w miescie to wyplata w tym bankomacie.

Tak wiec, kazdy kto byl w ostatnim czasie na wodopadach i wyplacal tam kase, niech blokuje karte, a wybierajacy sie niech pamietaja o wymianie kasy w miasteczku. Nawet kierowca autobusu proponowal nam wymiane po slabym kursie, dlatego nie wzielismy, a teraz zalujemy :(

Inna sprawa, to fakt ze to mega dziwne, ze w kasach mozna placic tylk w ich walucie, a jedyny bankomat skanuje karty :/ w srodku mozna juz placic w realach badz karta, ale bilet tylko za gotowke i to w peso.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 29 Paź 2014 19:17 

Rejestracja: 13 Paź 2013
Posty: 35
Loty: 113
Kilometry: 218 622
Potwierdzam! Niestety w taki sam sposób zostałam oszukana. Był to jedyny bankomat przy wodospadach po stronie argentyńskiej i było to moje jednorazowe użycie karty przez cały wyjazd. Pobrano mi taką samą kwotę tj. 10200 PHP z Quezon City Metropolitan!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lis 2014 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Tak tylko informacyjnie, sprawa zakończona sukcesem. Pieniądze zwrócone 4 dni od złożenia reklamacji w oddziale banku. Najdłużej trwało czekanie na konieczne do złożenia reklamacji potwierdzenie zgłoszenia na policję (3 tygodnie).

Załączniki:
IMG_4950.PNG
IMG_4950.PNG [ 97.68 KiB | Obejrzany 6596 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Lis 2014 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 22
Mniej więcej w tym samym czasie co ty próbowałem korzystać z tego samego bankomatu, ale wykorzystując wszystkie możliwe opcje nie udało mi się nic wypłacić (karta mBanku). Ostatecznie wypłaciłem z bankomatu wewnątrz parku (który też był przez jakiś czas zepsuty). Jak na razie nic mi na szczeście nie zniknęło z konta, choć z uwagi, że traktuję te rachunek jako obrotowy tzn. wpłacam i wypłacam stosunkowo niskie kwoty (poniżej tysiąca) możliwe, że również były próby wypłacenia gotówki (pewnie nie da się tego nigdzie sprawdzić w historii rachunku). Teraz mam zagwozdkę czy blokować kartę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lis 2014 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Zamow w mbanku duplikat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lis 2014 20:59 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
A ja sobie plulam w brode ze niepotrzebnie kupilam kase od kierowcy, chociaz "moj" kierowca mial dobry przelicznik i kwota niewielka. Odnosnie zeskanowania wydaje mi sie ze zmiana pinu wystarczy. Ja zreszta zmienilam pin zaraz po powrocie z Brazylii (miesiac temu) tak profilaktycznie. Jednak przed jedna kradzieza sie nie ustrzeglam. Hostel El Misti w Rio rezerwowany przez booking com ukradl moje dane z karty i wyplacil ok 1000 zl. Na szczescie kasa wrocila na konto bez zlozenia reklamacji wiec przypuszczam, ze transakcje zostaly odrzucone na poczatku (karta zabezpieczona 3D).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Sty 2015 10:55 

Rejestracja: 13 Paź 2013
Posty: 35
Loty: 113
Kilometry: 218 622
Mi również udało się odzyskać skradzione pieniądze. W Getin Online równo po 30 dniach kasa wróciła na konto, natomiast wcześniej nie musiałam zgłaszać tego incydentu na policje, wystarczyło zgłoszenie nieautoryzowanej transakcji w banku.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 31 Mar 2016 11:45 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 68
Loty: 78
Kilometry: 158 859
Temat aktualny, tzn. 25.03.2016 w jakiś sposób zostały zeskanowane karty moja i kumpla w tamtym rejonie, nie wiem jak generalnie wniosek jest jeden są dobrzy w tym :o Karty użyłem przy płatności za wstęp do Wodospadów i Parku Ptaków, cały czas podczas pobytu znajdowała się w ochronnym pokrowcu, wyjąłem ją na czas płatności ok 30 sek., cały czas była na widoku, terminal typowy jak wiele których widziałem wcześniej wieczorem boom sms z info o blokadzie karty i prośba o autoryzacje dwóch transakcji na terenie USA na kwotę 700 USD. Na szczęście Alior stanął na wysokości zadania:]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Mar 2016 11:56 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
aviel napisał(a):
A ja sobie plulam w brode ze niepotrzebnie kupilam kase od kierowcy, chociaz "moj" kierowca mial dobry przelicznik i kwota niewielka. Odnosnie zeskanowania wydaje mi sie ze zmiana pinu wystarczy. Ja zreszta zmienilam pin zaraz po powrocie z Brazylii (miesiac temu) tak profilaktycznie. Jednak przed jedna kradzieza sie nie ustrzeglam. Hostel El Misti w Rio rezerwowany przez booking com ukradl moje dane z karty i wyplacil ok 1000 zl. Na szczescie kasa wrocila na konto bez zlozenia reklamacji wiec przypuszczam, ze transakcje zostaly odrzucone na poczatku (karta zabezpieczona 3D).



Na niektórych kartach można przeprowadzić transakcję bez PINu a nawet bez kodu CVV. Lepiej zastrzec kartę i poprosić bank o duplikat, wtedy (do następnego zeskanowania :lol:) możemy się nie martwić o pieniędze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Kwi 2016 02:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Tak technicznie rozumiem, że skan karty polega na zeskanowaniu informacji z paska magnetycznego tudzież chipa. A może po prostu prostym sposobem można podłożyć coś metalowego (listek aluminiowy np) w okolice paska zaraz przy wlocie do bankomatu zeby dane nie uciekły.
Tylko ostrożnie bo może też bankomat zjeść i ów listek i co wtedy. Ot taki OT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Kwi 2016 06:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 32
Loty: 108
Kilometry: 141 240
Poprawcie mnie jeśli się mylę ale jeśli chodzi o techniczne kwestie kopiowania kart w bankomacie to bardzo trudno jest skopiować chip karty więc na ogół kopiowany jest pasek karty, dlatego karty wydane przez np. BZWBK (nie wiem czy przez inne banki też) mają domyślnie wyłączoną możliwość płacenia tymże paskiem i żeby móc zapłacić tym sposobem, należy uprzednio taką funkcję sobie sobie włączyć. Natomiast jeśli chodzi o już raz skopiowaną kartę, lub też taką co do której zachodzi podejrzenie, że ktoś mógł ją skopiować lub poznał dane karty (czyli nr karty, cvv, itd) to wydaje mi się, że najbezpieczniej będzie kartę zastrzec i w jej miejsce wyrobić nową, w duplikaty bym się nie bawił.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Cze 2016 21:54 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
a to nie jest tak, że skanowanie karty swoja drogą ale jeszcze muszą jakoś PIN podejrzeć? czyli jakaś kamera czy cos...jakby dobrze zasłonić klawiaturę przy wpisywaniu? na pasku czy chipie nie ma PINu a on jest potrzebny do wypłaty z bankomatu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Cze 2016 22:28 

Brawo. :D
Na tym właśnie polega skimming.
Nakładka na otworze , do którego wkładamy kartę ( kopiująca pasek lub czip) + mikrokamera do odczytania PIN u. Trzeba zasłaniać klawiaturę. A np bankomaty PKO BP mają fabrycznie zainstalowany plastik zasłaniający część cyfr.
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Cze 2016 10:02 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Napisał to już @messnex , ja tylko powtórzę.
Nie ma obecnie możliwości skopiowania chipa karty. Nie będę wchodził w sposób kodowania komunikacji karta<>bankomat (zresztą nie czuję się specjalistą w tej kwestii), ale musimy przyjąć że nie da się tego zrobić bez fizycznej ingerencji w chip. Poza tym żeby doszło do rzeczonej komunikacji musi nastąpić fizyczne zetknięcie wszystkich sześciu styków chipu z urządzeniem, do czego nie może dojść podczas wkładanie karty do bankomatu.
Największe zło to pasek magnetyczny. Kiedy wydawcy kart go zlikwidują, tego typu sytuacji nie będzie, a że mocno się z tym ociągają to proceder trwa. Widocznie straty z tego tytułu nie są na tyle duże żeby wymieniać na całym świecie systemy autoryzacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Cze 2016 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 444
Kilometry: 719 366
Google twierdzi, że jednak się da http://krebsonsecurity.com/2015/08/chip ... in-mexico/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Cze 2016 11:32 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Można też przeprowadzić atak proxy na funkcję zbliżeniową, niemniej skopiować karty w ten sposób też się się da. Istnieje natomiast ryzyko, że ktoś może wykonać transakcję w czasie gdy nasza karta jest w zasięgu urządzenia które za pomocą sieci komórkowej przesyła informację z naszej karty do aplikacji w telefonie złodzieja. Co do paska magnetycznego - bardzo podoba mi się możliwość wyłączenia transakcji z użyciem paska w aplikacji karty revolut. Nie zabezpieczy nas to przed skopiowaniem paska, ale kopia będzie bezużyteczna do czasu gdy nie uruchomimy ponownie funkcji paska magnetycznego. A pasek magnetyczny jest potrzebny tylko w niektórych zacofanych technologicznie krajach (np USA :-p). Blokada paska magnetycznego w połączeniu z możliwością włączenia blokady karty na transakcję poza krajem w którym przebywamy stanowi niezłe zabezpieczenie, mam nadzieję taka funkcjonalność że wkrótce zostanie wprowadzona przez nasze banki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Cze 2016 12:04 

SPLDER napisał(a):
pasek magnetyczny jest potrzebny tylko w niektórych zacofanych technologicznie krajach (np USA :-p). .

Nie wiem od czego to zależy, ale u nas w Polsce też często przy płaceniu czip nie działa i trzeba użyć paska magnetycznego. Mimo że karta nowoczesna. Świeżo wydana.
A poza tym napiszę trochę przewrotnie. Niech się banki martwią o zabezpieczenia. Tysiące razy korzystałem z karty w różnych miejscach i tylko raz mnie skubnęli w Kijowie na ok 800 PLN w przeliczeniu. Miał być zwrot kasy z PKO BP do 30 dni. A już po 7 kasa wróciła.

https://www.fly4free.pl/forum/uwaga-na-bankomat-w-kijowie-skopiowanie-karty,1455,75758
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Gru 2022 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
podobny przypadek, najprawdopodobniej karta została zeskanowana w bankomacie Bradesco w Jijoca de Jericoacoara

szczegóły opisałem tutaj: n26-w-polsce,181,134977?start=280#p1572862
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Maj 2023 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Dołączę się i ja - karta Alior Kantor użyta tylko raz w Brazylii w listopadzie 2022 (pierwsze użycie w tamtym roku, od tego czasu leży nieużywana), w bankmacie na lotnisku IGU (nie pamiętam w którym), w poniedziałek info z banku o kilku transakcjach w Rio, na 5 BRL, 100, 100 i 10. Bank transakcje odrzucił, kartę zablokował - zresztą, środków na pokrycie na koncie nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group