Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 09 Maj 2014 01:05 

Rejestracja: 03 Paź 2012
Posty: 115
Loty: 24
Kilometry: 59 276
lisek1910 napisał(a):
Witam ja kupilem bileciki za ponad 6stówek do Dubaju od Air Serbia tylko ze w ....lipcu i ramadanie...:( jakos bede musial przezyc.
Auto juz wypozyczylem i mowili ze wystarczy polskie prawo jazdy. Mam teraz niepewność czytajac Wasze komentarze czy mi je wypozycza na miejscu. Podczas Ramadanu sa jakies specjalne wymogi na plazach? Gdzies przeczytalem ze na jumeirah beach mozna jesc i pic...


szczerze mowiac tez myslalem ze wystarczy normalne prawko ale okazalo sie ze jednak potrzeba miedzynarodowe ja wyrobilem w kilka dni takze masz sporo czasu (nie wiem kto Ci mowil ja zadzwonilem i okazalo sie ze potrzeba)

mnie uratowal rafal.szymczak(dzieki za wiadomosc) innaczej tak jak on musiałbym robic to na miejscu ale laduje ok 20 i nie sadze zeby ktos o tej godzinie tam siedzial.

z tego co wiem to w Polsce ok 35 zl kosztuje i po kilku dniach masz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#42 PostWysłany: 09 Maj 2014 05:34 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 51
Loty: 39
Kilometry: 77 320
Ardian dzięki za odpowiedź! Wolę jednak wyrobić. Co do tego ramadanu i plaży wypowie się ktoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 09 Maj 2014 09:21 

Rejestracja: 01 Lut 2014
Posty: 67
Cytuj:
Auto juz wypozyczylem i mowili ze wystarczy polskie prawo jazdy.

Plus miedzynarodowe ... albo rob jak chcesz ze wszystkimi konsekwencjami.

Cytuj:
Podczas Ramadanu sa jakies specjalne wymogi na plazach?

warto poczytac info o Ramadanie - generalnie jedzenie/picie w miejscach publicznych za dnia jest zabronione ... za to wieczory sa niezapomniane ... :D

Skoro masz juz bilet, to nie masz wyjscia i szybko sie nauczysz lokalnych zwyczajow w tym specyficznym czasie.

Emiraty nie sa juz tak arabskie jak kiedys ... przyklad na swiezo - ulotki z masazem za wycieraczkami samochodu w Dubai - kiedys nie do pomyslenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 09 Maj 2014 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
ardian napisał(a):
lisek1910 napisał(a):
Witam ja kupilem bileciki za ponad 6stówek do Dubaju od Air Serbia tylko ze w ....lipcu i ramadanie...:( jakos bede musial przezyc.
Auto juz wypozyczylem i mowili ze wystarczy polskie prawo jazdy. Mam teraz niepewność czytajac Wasze komentarze czy mi je wypozycza na miejscu. Podczas Ramadanu sa jakies specjalne wymogi na plazach? Gdzies przeczytalem ze na jumeirah beach mozna jesc i pic...


szczerze mowiac tez myslalem ze wystarczy normalne prawko ale okazalo sie ze jednak potrzeba miedzynarodowe ja wyrobilem w kilka dni takze masz sporo czasu (nie wiem kto Ci mowil ja zadzwonilem i okazalo sie ze potrzeba)

mnie uratowal rafal.szymczak(dzieki za wiadomosc) innaczej tak jak on musiałbym robic to na miejscu ale laduje ok 20 i nie sadze zeby ktos o tej godzinie tam siedzial.

z tego co wiem to w Polsce ok 35 zl kosztuje i po kilku dniach masz


prawko międzynarodowe wyrabiają w ciągu max. 3 dni roboczych. w praktyce często nawet szybciej, a w niektórych urzędach (choć nie jest to reguła) nawet od ręki. to taka mała książeczka, gdzie wklejają Twoje zdjęcie i wpisują (czasami odręcznie) Twoje dane.

załatwienie w PL jest b.proste i tanie, także ja bym wyrobiła na pewno. zresztą ZEA to nie jest najłatwiejszy kraj do podróżowania samochodem, także w razie jakby się coś stało (nawet głupia stłuczka), lepiej mieć ten dokument.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 09 Maj 2014 12:43 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 51
Loty: 39
Kilometry: 77 320
Fajnie wiedzieć.dzięki:-) o zasadach ubioru na plaży coś wiecie? Kobieta może być normalnie w stroju kąpielowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 09 Maj 2014 13:05 

Rejestracja: 01 Lut 2014
Posty: 67
Cytuj:
zasadach ubioru na plaży coś wiecie? Kobieta może być normalnie w stroju kąpielowym?

Zalezy o jakiej plazy mowimy. W hotelowej jest bardzo liberalnie. A takto zalezy, czy to jest plaza typu: public beach, family beach ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 09 Maj 2014 13:45 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 51
Loty: 39
Kilometry: 77 320
Chodzi mi o jumeirah beach .. O innych nie bardzo słyszałem.. Ostatnio oglądałem "Marcy Shan Życie w Dubaju" to wspominala też o jakiejś w JBR..Jakie polecicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 09 Maj 2014 13:55 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
W jakich zadupiach chcecie wynajmowac auto ze potrzebujecie cos innego niz standardowe prawo jazdy z terenu EU ?? To jakies brednie.

Dwa tygodnie temu wynajete w Dubai SIXT MB GL500 na 4 dni, w Abu Dhabi Hertz BMW740iL na 6 dni wystarczylo polskie prawo jazdy i jedna karta kredytowa. Uwaga na oplaty za bramki na drogach zostana doliczone do rachunku w Hertz.

Na plazach publicznych czy hotelowych kobiety moga byc w strojach bikini to nie stanowi problemu.
Nie widzialem co prawda strojow gdzie dolna czesc jest typu brazylijskiego czy string'ow, ale normalne bikini nie ma problemu. To nie Malediwy.

Marcy Shan kilka razy podawala mylne informacje co do UAE, nie wszystko wiesz mimo ze tam mieszkasz (np. jej info co do kobiecych taksowek). Nie ma zanaczenia jaka plaza w Dubai czy JBR przy Dubai Marina czy inna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 09 Maj 2014 14:03 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 51
Loty: 39
Kilometry: 77 320
2 tygodnie w tym ramadanie trzeba przeżyć więc plazowania trochę napewno będzie:-P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 09 Maj 2014 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Turndown napisał(a):
W jakich zadupiach chcecie wynajmowac auto ze potrzebujecie cos innego niz standardowe prawo jazdy z terenu EU ?? To jakies brednie.

Dwa tygodnie temu wynajete w Dubai SIXT MB GL500 na 4 dni, w Abu Dhabi Hertz BMW740iL na 6 dni wystarczylo polskie prawo jazdy i jedna karta kredytowa.



Wynajmowałam kilkakrotnie samochody w różnych miejscach na świecie. Też gdzieś miałam tak, że choć było w wymogach międzynarodowe prawo jazdy faktycznie nikt go nie chciał. Ale było też tak, że bez tego prawka by nie dało rady wypożyczyć.
To, że Tobie raz zdarzyło się wypożyczyć i tego nie chcieli o niczym nie świadczy, tym bardziej, że jak widać po wypowiedziach innych w tym wątku może być różnie.

Przepisy na które powołuje się MSZ są jasne:
Cytuj:
Przy pobytach nieprzekraczających 30 dni wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy.

https://www.msz.gov.pl/pl/p/abuzabi_ae_ ... arabskich/

Tutaj (warunki Budget Rent a Car - dla przykładu i po polsku, żeby nie było wątpliwości) także jest o tym:
http://www.emirates.com/pl/polish/desti ... _hire.aspx

Także IMO liczyć, że może nikt tego nie będzie chciał to trochę loteria, a wyrobienie w PL - tak jak pisałam - jest proste. I takie prawko może się przydać na kolejne wyjazdy (ważne jest chyba 3 lata).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 09 Maj 2014 15:51 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Jesli ma sie niewiele ponad 20 lat to moze byc ze wam stawiaja 'sztuczne' problemy w wypozyczalniach.
Ja nigdy w sieciowych wypozyczalniach nie mialem problemu z polskim czy innym unijnym prawem jazdy.
Nigdze nie napisalem ze wypozyczalem talko raz w Dubai samochod, napisale najbardziej aktualny stan sprzed dwoch tygodni. Mam topowe statusy w Sixt i Avis jesli ktos by sie pytal o ilosci wynajetych samochodow poza granicami polski. Moja opinia dotyczy swiatowych sieci wynajmu samochodow a nie dotyczy posrednikow, brokerow czy innych lokalnych w Etiopi. Poniewaz wiekszosc tutaj goni za zludna oszczednoscia u posrednikow wiec mogli miec takie problemy.

Obecne polskie prawo jazdy spelnia wymogi miedzynarodowego prawa jazdy, juz widze Irlandczyka goniacego po Irlandzkie miedzynarodowe prawo jazdy bo wybiera sie do Dubaju ;), predzej zwymysla pracownice biura wypozyczalni ze nie chce uznac jego unijnego prawa jazdy.

@lisek1910: w poprzednim ramadanie w hotelu Raffles Dubai to nawet zamkneli swoj basen i wozili nas do innego hotelu na basen, ja raczej omijam czas ramadanu podczas swoich wakacji. Pewnie nie bedzie tak zle jak pisza ale utrudnienia beda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 09 Maj 2014 17:59 

Rejestracja: 03 Paź 2012
Posty: 115
Loty: 24
Kilometry: 59 276
Nie wiem skad masz wiadomosci o irlandczykach bo ja wlasnie mieszkam w Irlandii pare lat i jakos nie bylo dla nich nowoscia ze pytalem o miedzynarodowe prawko i kilku iroli przede mna tez go wyrabialo tak wiec chyba (czasami)
jest potrzebne a ryzykowac nie ma co a koszt niewielki pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 11 Maj 2014 00:57 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 51
Loty: 39
Kilometry: 77 320
Jak wygląda sytuacja z parkowaniem w Dubaju? Płatne są parkingi?ciężko miejsca znaleźć w centrum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 11 Maj 2014 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
wntl napisał(a):
pawelgadek napisał(a):
Następnie udaliśmy się do lokalnej restauracji, gdzie również do dzisiaj nie wiemy co zjedliśmy. W każdym bądź razie jedzenie podane było bardzo dużych porcjach i smakowało całkiem nieźle. Cena również satysfakcjonująca- 75 diramów za całość.

Image

Te 75 dirhamów to od osoby ? Lece 24 - 28 maja :D
jakie jeszcze są ciekawe atrakcje w ferrari world ?



75 diramów za całość :D

Co do Ferrari World, to jest tam sporo atrakcji, m.in. można zmienić koło w bolidzie F1, zobaczyć jak się konstruuje samochody Ferrari fajną kolejką, przejechać się kilkoma kolejkami, odwiedzić muzem, poogladac samochody, cuda:) Wiadomo, ze jest to w miejscu zamkniętym, także też nie myslcie, ze to jest wielkości Europa Parku w Ruscie, ale jest co robić. Najlepsza atrakcją jest oczywiscie najszybszy Roller Coaster na świecie, którego nie możecie pominąć. Jak ktoś się boi, ma obawy, to niech się przełamie, bo wspomnienia na całe życie:)

lisek1910 napisał(a):
Witam ja kupilem bileciki za ponad 6stówek do Dubaju od Air Serbia tylko ze w ....lipcu i ramadanie...:( jakos bede musial przezyc.
Auto juz wypozyczylem i mowili ze wystarczy polskie prawo jazdy. Mam teraz niepewność czytajac Wasze komentarze czy mi je wypozycza na miejscu. Podczas Ramadanu sa jakies specjalne wymogi na plazach? Gdzies przeczytalem ze na jumeirah beach mozna jesc i pic...



Tak jak Ci już odpisało pare osób- wyrób sobie międzynarodowe prawo jazdy i po problemie. U nas w każdej wypożyczalni wymagali. Kolega załatwił za 35 zł i wyrobili mu od ręki. Ja bym za 35 zł nie ryzykował, bo bez auta ogólnie ciężko się poruszać..

Nie wiem o jakie picie Ci chodzi - chyba nie alkoholu?:> Nie jestem jakimś emiradzkim ekspertem, także nie chce sie wypowiadac na tematy, o ktorych nie wiem, zeby pozniej nie bylo zaskoczenia. Takze warto poczytac o tych informacjach w pewnych zrodlach: przewodniki, itp.


lisek1910 napisał(a):
Fajnie wiedzieć.dzięki:-) o zasadach ubioru na plaży coś wiecie? Kobieta może być normalnie w stroju kąpielowym?


Tak jak ktoś wcześniej pisał: Emiraty to już nie te same Emiraty co kilka lat temu. Musicie mieć świadomość, że jest to państwo, które nastawiło się na turystykę i z tego będzie czerpać zyski przez najbliższe lata. Dlatego nie mogą sobie oni pozwolić na żadne uchybienia czy skandale. Wiadomo, trzeba uwazac, ale tez bez przesady. Podczas pobytu na plazy europejki paradowaly w strojach kąpielowych i nic z tego tytułu nic sobie nie robił. Ponadto podczas zwiedzania Dubaju w godzinach wieczornych, widzielismy masę biegajacych europejek, w strojach sportowych i wszystko było ok:)

lisek1910 napisał(a):
Jak wygląda sytuacja z parkowaniem w Dubaju? Płatne są parkingi?ciężko miejsca znaleźć w centrum?


Co do parkingów to większych problemów nie było. Albo to szczęście, albo tak po prostu jest;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 20 Maj 2014 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
Właśnie wrocilem z Dubaju. Przelot Dublin- Bukareszt - Dubaj DWC- Bukareszt - Dublin jeśli ktoś ma pytania odnośnie lotniska DWC , wynajmu samochodu , itp służę pomocą .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 20 Maj 2014 18:44 

Rejestracja: 03 Paź 2012
Posty: 115
Loty: 24
Kilometry: 59 276
bora4 napisał(a):
Właśnie wrocilem z Dubaju. Przelot Dublin- Bukareszt - Dubaj DWC- Bukareszt - Dublin jeśli ktoś ma pytania odnośnie lotniska DWC , wynajmu samochodu , itp służę pomocą .

Za tydzien bede lecial ta sama trasa co Ty :D jak tam w Bukareszcie zwiedzales cos czy miales szybka przesiadke ja mam caly dzien na zwiedzanie wiec moze cos polecasz zobaczyc.
A odnosnie dubaju to jak temperatura :) da sie zyc czy juz straszny upal. :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 20 Maj 2014 20:27 

Rejestracja: 28 Mar 2012
Posty: 274
niebieski
bora4, gdzie nocowałeś? (wybieram się za miesiąc - robię mały research)

ardian nawet nie mów mi o upale, za miesiąc to pewnie będzie patelnia, mylę się?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 20 Maj 2014 21:28 

Rejestracja: 03 Paź 2012
Posty: 115
Loty: 24
Kilometry: 59 276
no tez jestem ciekawy jaka pogoda bo jak sprawdzam na necie to jest juz ok 40 st :shock: zobaczymy czy bora4 to potwierdzi a o koncu czerwca to nawet nie chce myslec :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 20 Maj 2014 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
ardian napisał(a):
no tez jestem ciekawy jaka pogoda bo jak sprawdzam na necie to jest juz ok 40 st :shock: zobaczymy czy bora4 to potwierdzi a o koncu czerwca to nawet nie chce myslec :lol:

Było troszkę gorąco , ale na szczęście termometr nie przekroczył 40 ;) max chyba z 38 było. Dało sie wytrzymac. Dubaj jest wspaniałe przystosowany do zwiedzania(wszędzie klimatyzacja- nawet przystanki autobusowe klimatyzowane !!) Gorzej z plazowaniem max 2 h na słońcu się wytrzyma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 20 Maj 2014 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
ardian napisał(a):
bora4 napisał(a):
Właśnie wrocilem z Dubaju. Przelot Dublin- Bukareszt - Dubaj DWC- Bukareszt - Dublin jeśli ktoś ma pytania odnośnie lotniska DWC , wynajmu samochodu , itp służę pomocą .

Za tydzien bede lecial ta sama trasa co Ty :D jak tam w Bukareszcie zwiedzales cos czy miales szybka przesiadke ja mam caly dzien na zwiedzanie wiec moze cos polecasz zobaczyc.
A odnosnie dubaju to jak temperatura :) da sie zyc czy juz straszny upal. :shock:

Ja miałem 24 na przesiadke. W centrum Bukaresztu w ok 2 h spaceru zobaczyć wszystkie atrakcje. A gdzie nocujesz w centrum czy w okolicach lotniska ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group