Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat od dawna nie aktualizowany w pierwszym poście, słuzy jedynie do luźnej wymiany informacji nt. stref tranzytowych
Informacji na temat przesiadek na poszczególnych lotniskach można również szukać w wątkach dedykowanych dla krajów w sekcji Lotniska i dojazd do nich


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 17 Sty 2015 00:43 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Piszę żeby rozwiać wątpliwości (chyba raz na zawsze) Budapeszt T2 na przyloty z poza Schengen nie ma możliwości tranzytu. Dziś przerabiałem to osobiście na trasie Stambuł-Budapeszt-Warszawa. Nie liczcie że 40 min na przesiadkę wystarczy. To jest dementi mitu że można - ja to zrobiłem przy mega sprzyjających warunkach(o tym gdzie indziej). Normalnie się nie da! postój w Budapeszcie to mega fajna sprawa:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
#262 PostWysłany: 27 Sty 2015 22:00 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 51
Przejrzałem cały temat i nie znalazłem odpiwedzi. Intersuje mnie Paryż Beauvais, to małe lotnisko więc pewnie nie ma tranzytu. Czy jak mam lądowanie 8,20, a nastepny lot 9,30 to spokojnie przejde przez kontrole bezpieczenstwa? Kolejek dużych nie ma do tych bramek?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 27 Sty 2015 22:04 

Jak pierwszy lot będzie o czasie to zdążysz, choć ponowna kontrola bezpieczeństwa obowiązkowa i musisz sprawdzić z którego terminala odlatuje ten drugi lot bo są dwa Terminale T1 i T2 oddalone od siebie jakieś 200 metrów.
Góra
 PM off  
      
#264 PostWysłany: 27 Sty 2015 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ktoś wie jak jest w DTM? Kilka razy padło pytanie w tym wątku, ale bez jednoznacznej odpowiedzi.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 27 Sty 2015 22:08 

Ponowna kontrola bezpieczeństwa obowiązkowa
Góra
 PM off
krasnal uważa post za pomocny.
 
      
#266 PostWysłany: 27 Sty 2015 22:27 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 51
Anonymous napisał(a):
Jak pierwszy lot będzie o czasie to zdążysz, choć ponowna kontrola bezpieczeństwa obowiązkowa i musisz sprawdzić z którego terminala odlatuje ten drugi lot bo są dwa Terminale T1 i T2 oddalone od siebie jakieś 200 metrów.


ląduje na terminalu 2, wylatuje z terminala 1, na flightradar24 sprawdziłem godziny przylotów z Katowic i średnio wychodzi 8,10, więc myśle że 1,10 starczy.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 27 Sty 2015 22:30 

zdanie klucz: lądowanie pierwszego lotu o czasie, do tego i tak się spiesz bo na kontroli bezpieczeństwa są bardzo skrupulatni (jedyne lotnisko, gdzie jak dotąd stosunkowo niedawno bo 18.01 otwarli i sprawdzili zawartość 3 z 4 walizek bagażu podręcznego)
Góra
 PM off  
      
#268 PostWysłany: 30 Sty 2015 22:19 

Rejestracja: 02 Sie 2014
Posty: 50
Trochę się zdziwiłem, bo myślałem, że na każdym lotnisku, kiedy lecę tradycyjnymi liniami, mogę od razu przejść do drugiego samolotu, bez odbywania kontroli itp. Zwłaszcza dziwi mnie, że na tej liście nie ma FRA, LHR, CDG i innych dużych lotnisk. Dlaczego nie można ominąć powtórnej kontroli? Rozumiem, bezpieczeństwo, ale bez przesady...
Czy w Azji, Ameryce i na innych kontynentach też tak jest? Czy w ogóle nie ma takiego transferu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 07 Lut 2015 20:55 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Czy ktoś wie jak wygląda sprawa na lotnisku Basel z tranzytem? przylot z Non-Schengen i wylot do Non-Schengen. Mam 2 godziny na przesiadkę, 2 różne linie lotnicze, przylot FR wylot W6, ponieważ w Wizz Air sa 2 oznaczenia lotnisk BSL i MLH - ( rozumiem że to to samo lotnisko? czy może jestem w błędzie ), przylatuje na BSL a wylot mam z MLH - jakieś rady?
Czy ponowna kontrola bezpieczeństwa jest obowiązkowa czy może tylko paszportowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 07 Lut 2015 21:18 

BSL i MLH to to samo lotnisko. Po przylocie sa strzałki kierujące do transit wiec powinno być to możliwe ale aż tak dokładnie sie nie przyglądałam bo miałam długa przesiadke w BSL i pojechałam zwiedzać miasto ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off
tomazs uważa post za pomocny.
 
      
#271 PostWysłany: 07 Lut 2015 21:39 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Dzięki za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 10 Lut 2015 14:25 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ktoś może mnie naprowadzić w temacie strefy tranzytowej w Charleroi? Byłem tam kilka razy, ale nie miałem dotychczas krótkiej przesiadki. Wysiadam z samolotu, idę za ludźmi w stronę budynku terminalu i... co dalej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 10 Lut 2015 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
... wchodzisz do terminalu, idziesz korytarzem i w pewnym momencie pojawiają się schody do góry i gotowe - jesteś w hali odlotów. Z tego co pamiętam to jest to jakoś logicznie oznaczone bo nie miałem większych problemów z odnalezieniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
#274 PostWysłany: 10 Lut 2015 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
Na lotnisku w BEG, trzeba przechodzić ponownie security, leciałem waw-beg-auh, przed samym gejtem jest kolejna kontrola, więc płyny nie przechodzą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 10 Lut 2015 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Przejście na Charleroi jest nieoficjalne - jak zapytasz o drogę skierują ciebie na landside. Trzeba trzymać się korytarza równoległego do pasa startowego.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 10 Lut 2015 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
ciacho_majonez napisał(a):
Ktoś może mnie naprowadzić w temacie strefy tranzytowej w Charleroi? Byłem tam kilka razy, ale nie miałem dotychczas krótkiej przesiadki. Wysiadam z samolotu, idę za ludźmi w stronę budynku terminalu i... co dalej?


Idziesz w stronę bramek 10-25 o ile dobrze pamiętam.W sobotę mogę sprawdzić gdyby była taka potrzeba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 10 Lut 2015 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Bramki 1-10 są na dole, 11-25 na górze.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 05 Mar 2015 18:02 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Czy może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć, że Dublin T1 nie ma strefy tranzytowej??
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 09 Mar 2015 21:02 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
W takim razie sam odpowiem.
Dublin T1 jest strefa tranzytowa, wyraźnie oznaczona, bez konieczności wychodzenia do strefy ogólnodostępnej lotniska. Przyspiesza przesiadkę, mimo wszystko konieczne jest przejście przez security z kontrolą podręcznego i płynów.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 15 Mar 2015 21:51 

Rejestracja: 04 Sty 2015
Posty: 5
Gaszpar napisał(a):
WaldekK napisał(a):
Z czystej ciekawości - czy na Torp można się ciągle przesiadać bez powtórnego security? Po wylądowaniu we czwartek skierowano nas przez sklep "na prawym końcu" terminala. Co prawda jest tam przejście do "strefy odlotów", ale było zagrodzone taśmą i na dodatek stała tam pani i pilnowała, żeby nikt nie przechodził.


Chyba nie! Dzisiaj leciałem z Warszawy i tak samo skierowali pasażerów z obydwu samolotów, które stały obok siebie- W6 z WAW i KTW pod bramkę 13 gdzie jest wejście do sklepu. Przejście do strefy bramek-zastrzeżonej było zagrodzone, nie można było wrócić i było pilnowane przez ochronę.
Oczywiście Torp jest tak małe,że spokojnie udało się przejść przez kontrolę bezpieczeństwa i jeszcze poczekać przy bramce. Choć korytarz od taśm do wyjścia krótki nie jest :)
chyba skończyły się stare dobre czasy ...


oooo kurdę, mam bilet na czwartek POZ-TRF-POZ i teraz przeczytałem tego posta :(
może ktoś się wypowiedzieć jak jest obecnie, trzeba przejść ponownie security czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group