Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat od dawna nie aktualizowany w pierwszym poście, słuzy jedynie do luźnej wymiany informacji nt. stref tranzytowych
Informacji na temat przesiadek na poszczególnych lotniskach można również szukać w wątkach dedykowanych dla krajów w sekcji Lotniska i dojazd do nich


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 31 Mar 2014 20:37 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
ewaolivka napisał(a):
Czyli nie ma tam strefy tranzytowej? Zmartwiłam się, strata porto to dla mnie duża strata... ;) Dziękuję ciacho-majonez.


Kurcze, teraz czytam ze zrozumieniem (z nazwą tematu) i muszę się szczerze przyznać, że nigdy nie przesiadałem się w BVA tego samego dnia :oops: Może niech ktoś inny wypowie się na temat strefy tranzytowej.

Jednak co do zasady nawet jeżeli strefy nie ma, powinni pozwolić przewieźć butelkę z duty free o ile jest szczelnie opakowania, zawiera paragon i została zapakowana w ostatnie 24h. Aczkolwiek znając zwyczaje panujące na tym konkretnym lotnisku mogą robić w takiej sytuacji problemy. I tego dotyczyła moja wypowiedź ;)

Niestety, na BVA(terminal 1) zabrano mi porto zakupione w bezcłowym na OPO :( Mimo opakowania z paragonem w środku, zakup 5 godzin wcześniej). Dodatkowo pytałam o możliwość przewiezienia panią z security parę dni wcześniej, gdy leciałam do Porto. Odpowiedziała pozytywnie. Nie wiem, dlaczego Humbak pisał o tych przepisach w poprzednich postach?
Czy to nie działa w BVA, czy po prostu miałam pecha :( W każdym razie jestem mocno wkurzona na Francuzów :evil: I już nigdy nie będę próbowała przesiadać się w BVA z ulubionym trunkiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#222 PostWysłany: 07 Kwi 2014 14:23 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 51
Witam,
widze ze CPH ma strefe tranzytową, jeśli mam przesiadke na tym samym bilecie (50 minut) to muszę bardzo się spieszyć z terminala 3 na terminal 1? A co jeśli nie będę miał możliwości przejścia przez strefe tranzytowa, wyrobie się?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 07 Maj 2014 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Z czystej ciekawości - czy na Torp można się ciągle przesiadać bez powtórnego security? Po wylądowaniu we czwartek skierowano nas przez sklep "na prawym końcu" terminala. Co prawda jest tam przejście do "strefy odlotów", ale było zagrodzone taśmą i na dodatek stała tam pani i pilnowała, żeby nikt nie przechodził.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 16 Maj 2014 11:03 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Bolonia_przylot z Modlina-odlot na Maltę_czas na przesiadkę 2.20_czy zdążę z bagażem rejestrowanym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 16 Maj 2014 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Warto dodać Budapeszt*

*da się przejść zawsze w przypadku lotu z schengen, jeśli przylot nie jest z szengen przechodzi się dodatkową kontrolę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 06 Lip 2014 09:02 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 2
Witam,

czy na lotnisku w Eindhoven jest strefa tranzytowa (mam 55 minut na przesiadkę)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 06 Lip 2014 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
lukaszek.bg napisał(a):
Witam,

czy na lotnisku w Eindhoven jest strefa tranzytowa (mam 55 minut na przesiadkę)?


ni ma
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 06 Lip 2014 14:02 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 2
rw30 napisał(a):
lukaszek.bg napisał(a):
Witam,

czy na lotnisku w Eindhoven jest strefa tranzytowa (mam 55 minut na przesiadkę)?


ni ma


A nie wiesz może czy 55 minut wystarczy na przesiadkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 06 Lip 2014 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
lukaszek.bg napisał(a):
rw30 napisał(a):
lukaszek.bg napisał(a):
Witam,

czy na lotnisku w Eindhoven jest strefa tranzytowa (mam 55 minut na przesiadkę)?


ni ma


A nie wiesz może czy 55 minut wystarczy na przesiadkę?


powinny, to nie jest duże lotnisko
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 12 Lip 2014 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Hej, a jak wygląda sytuacja we Wiedniu? (nie ma na pierwszej stronie a przydałoby się dopisać)

Lecąc Warszawa - Wiedeń - poza Schengen?
wiem że transfer tam jest ale przesiadając się na lot poza Schengen też?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 12 Lip 2014 20:12 

Poza Schengen też i chyba nawet nie musisz przechodzić przez security (ale ręki sobie uciąć nie dam). Lecąc z poza Schengen do Schengen kontrola paszportowa i security.
Góra
 PM off  
      
#232 PostWysłany: 17 Lip 2014 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Jeśli w Brukseli Charleroi jest tylko 55 minut na przesiadkę to da radę zdążyć czy nie ma mowy?

Warszawa - Charleroi - Podgorica

Wylot poza strefę Schengen. Jakby nie było powtórnego security to na styk mooooooże?
W Charleroi po wylądowaniu wyjście do terminala jest rękawem/autobusem/na piechotę?
Często są opóźnienia na tej trasie? :)

WMI - CRL
10:15 - 12:20

CRL - TGD (Podgorica)
13:15 - 15:45
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 25 Lip 2014 17:07 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
Szybkie pytanie.
Czy 40 minut w Poznaniu wystarczy? Lecę z Eindhoven ale dziś przyleciały tu 2 samoloty z ofiarami MH17 i lotnisko jest na 3 godz. zamknięte. Dam radę się przesiąść czy raczej czeka mnie Polski Bus nocą do Warszawy? Jak w Poznaniu jest z security?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 25 Lip 2014 17:53 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Według strony Portu Ławica Twój lot spodziewany 20.20, więc masz faktycznie 40 minut, bez czekania na odbiór bagażu powinno wystarczyć. Kontrola poznańskiego SOL-u była w kwietniu tego roku upierdliwa ale dość sprawna.
Góra
 Profil Relacje PM off
krrnadam lubi ten post.
 
      
#235 PostWysłany: 26 Lip 2014 15:16 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
krystoferson112, dzięki za wiadomość. Udało się na styk, choć sukces zawdzięczam uprzejmym osobom, które przepuściły mnie w kolejce do security check (kontrola strasznie wolna i w dodatku tylko na jednym stanowisku!) oraz opóźnionemu odlotowi samolotu do Warszawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 27 Lip 2014 01:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
btw do moderatorow - przydaloby sie moze uzupelnic pierwszy post watku
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 02 Sie 2014 06:35 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 33
Zbanowany
Czy jest "Stefa" tranzytowa ;) na lotnisku w Goteborgu dla tanich linii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 03 Sie 2014 17:28 

Rejestracja: 05 Lis 2010
Posty: 64
Ktoś może wie jak funkcjonuje strefa tranzytowa w CRL?
Przylatuję do CRL z bagażem rejestrowanym, ale ze względu na krótki czas przesiadki prawdopodobnie przepakujemy się tak, że ten rejestrowany nie będzie potrzebny na kolejnym locie z CRL.
Czy będę mógł przejść od razu do gate'u na kolejny lot, czy karuzele bagażowe są już po możliwości przejścia do gate'u i będę musiał wyjść do strefy ogólnodostępnej i ponownie przejść kontrolę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 10 Wrz 2014 13:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Lecąc W6 NYO-GDN zauważyłem, że w GDN jest teraz strefa tranzytowa, po wyjściu z samolotu idzie się na terminal i wchodzi się dokładnie tymi samymi schodami, co są za security (w nowym terminalu)

Nie wiem jak sprawa wygląda z FR, bo one są chyba obsługiwane ze starego terminala :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 10 Wrz 2014 14:14 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W Gdańsku bywa to różnie - raz się wchodzi od razu do pomieszczenia z odbiorem bagaży, innym razem, tak jak piszesz, do terminalu i trzeba obejść całe lotnisko, żeby wyjść na zewnątrz.

Niestety nie wiem, czy jest w tym jakaś reguła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group