Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat od dawna nie aktualizowany w pierwszym poście, słuzy jedynie do luźnej wymiany informacji nt. stref tranzytowych
Informacji na temat przesiadek na poszczególnych lotniskach można również szukać w wątkach dedykowanych dla krajów w sekcji Lotniska i dojazd do nich


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 30 Sty 2014 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Czy w Modlinie jest możliwość tranzytu? Może ktoś mądry wie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#202 PostWysłany: 30 Sty 2014 22:12 

W Modlinie nie istnieje taka możliwość.
Góra
 PM off  
      
#203 PostWysłany: 30 Sty 2014 23:22 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Dla pewności zapytam czy lecąc z Balic do Chicago i mając przesiadkę w Monachium , przejdę z zakupami w płynie z wolnocłówki w Krakowie. I wogole czy jest sens kupować na lotnisku czy może kupić na mieście i zapakować do bagażu rejestrowalnego.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 31 Sty 2014 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
noyle napisał(a):
Dla pewności zapytam czy lecąc z Balic do Chicago i mając przesiadkę w Monachium , przejdę z zakupami w płynie z wolnocłówki w Krakowie. I wogole czy jest sens kupować na lotnisku czy może kupić na mieście i zapakować do bagażu rejestrowalnego.


Będziesz pytał o każdy przypadek z osobna? Chyba w wątku jest wystarczająco dobrze wytłumaczone?

Lecisz z Unii przez Unię poza Unię, więc w czym problem? Trzymaj się tylko wytycznych pakowania oraz limitów wywozowych i będzie dobrze. I pamiętaj, że w KRK kupujesz po cenach pozaunijnych, pod warunkiem, że wylatujesz z Unii w 24h od zakupów.
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 01 Lut 2014 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Od 31 stycznia płyny, w tym alkohole zakupione w strefach bezcłowych poza UE lub na pokładzie pozaeuropejskiego przewoźnika lotniczego, nie będą konfiskowane na lotnisku przesiadkowym wewnątrz Unii. Muszą być jednak przepisowo zapakowane w momencie zakupu.
Zródło: onet.pl
http://biznes.pl/magazyny/transport/pra ... detal.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
humbak lubi ten post.
 
      
#206 PostWysłany: 01 Lut 2014 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
danziger napisał(a):
Od 31 stycznia płyny, w tym alkohole zakupione w strefach bezcłowych poza UE lub na pokładzie pozaeuropejskiego przewoźnika lotniczego, nie będą konfiskowane na lotnisku przesiadkowym wewnątrz Unii. Muszą być jednak przepisowo zapakowane w momencie zakupu.
Zródło: onet.pl
http://biznes.pl/magazyny/transport/pra ... detal.html


Czyżby wreszcie pierwszy raz ktoś mi jest w stanie wskazać różnicę z tym, co do tej pory? Dzięki danzi!
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 01 Lut 2014 14:04 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Przejrzałam wszystkie posty związane z lotniskiem w Budapeszcie, ale nadal nie jestem pewna. :/

Czy jeśli przylatuję do Budapesztu Wizzairem w Warszawy, a dalej lecę easyJetem do Genewy, to czy jest jakaś możliwość przejścia strefą tranzytową? Z tego co patrzyłam, to loty są z różnych terminali, tak? Bo 2A i 2B to chyba nie jest ten sam budynek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 01 Lut 2014 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
livien napisał(a):
Przejrzałam wszystkie posty związane z lotniskiem w Budapeszcie, ale nadal nie jestem pewna. :/

Czy jeśli przylatuję do Budapesztu Wizzairem w Warszawy, a dalej lecę easyJetem do Genewy, to czy jest jakaś możliwość przejścia strefą tranzytową? Z tego co patrzyłam, to loty są z różnych terminali, tak? Bo 2A i 2B to chyba nie jest ten sam budynek.


BUD był portem przesiadkowym Maleva. Struktury trazytowe pozostały, mimo bankructwa linii. I są nadal czynne! Tylko można je łatwo przeoczyć.

Po przylocie każdym LCC idziesz sobie po płycie i wpuszczają do hali przylotów. Zamiast kierować się "na lewo" do bagażowni, trzeba nieco "na prawo" za kontuarem dawnego tranzytu, gdzie jest klatka schodowa, którą idąc w górę (lub windą) dostaje się do... strefy odlotów! I włala!

2A i 2B są zasadniczo jednością, połączone wielkim Sky Court, gdzie sklepy, sklepy i saloniki i restauracje.

Zatem możesz śmiało się przetranzytować, pod warunkiem, że lecisz z podręcznym tylko i posiadając karty pokładowe online.
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 01 Lut 2014 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Przylatuje do Barcelony easyjetem z Londynu na terminal T2C, a wylatuje dalej Ryanem z T2B. Czy pomiędzy tymi terminalami jest możliwość przejścia strefą tranzytową? (zerknąłem na plan lotniska i są obok siebie) Pytam gdyż mam niewiele czasu, a lecę z Anglii i nie wiem czy mam spodziewać się jakiś dodatkowych kontroli. Ktoś coś wie, lub przerabiał?
Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 01 Lut 2014 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Andi napisał(a):
Przylatuje do Barcelony easyjetem z Londynu na terminal T2C, a wylatuje dalej Ryanem z T2B. Czy pomiędzy tymi terminalami jest możliwość przejścia strefą tranzytową? (zerknąłem na plan lotniska i są obok siebie) Pytam gdyż mam niewiele czasu, a lecę z Anglii i nie wiem czy mam spodziewać się jakiś dodatkowych kontroli. Ktoś coś wie, lub przerabiał?
Z góry dzięki za pomoc.


Z tego co ja kojarzę da się bo ten podział na C i B jest sztuczny :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 02 Lut 2014 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
Andi napisał(a):
Przylatuje do Barcelony easyjetem z Londynu na terminal T2C, a wylatuje dalej Ryanem z T2B. Czy pomiędzy tymi terminalami jest możliwość przejścia strefą tranzytową? (zerknąłem na plan lotniska i są obok siebie) Pytam gdyż mam niewiele czasu, a lecę z Anglii i nie wiem czy mam spodziewać się jakiś dodatkowych kontroli. Ktoś coś wie, lub przerabiał?
Z góry dzięki za pomoc.


T2 jest jedną wielką ciągłością, także w strefie tranzytowej.

Kontroli masz się spodziewać - paszportowej, bo przylatujesz z non-Schengen.
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 02 Lut 2014 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
humbak napisał(a):
Andi napisał(a):
Przylatuje do Barcelony easyjetem z Londynu na terminal T2C, a wylatuje dalej Ryanem z T2B. Czy pomiędzy tymi terminalami jest możliwość przejścia strefą tranzytową? (zerknąłem na plan lotniska i są obok siebie) Pytam gdyż mam niewiele czasu, a lecę z Anglii i nie wiem czy mam spodziewać się jakiś dodatkowych kontroli. Ktoś coś wie, lub przerabiał?
Z góry dzięki za pomoc.


T2 jest jedną wielką ciągłością, także w strefie tranzytowej.

Kontroli masz się spodziewać - paszportowej, bo przylatujesz z non-Schengen.

A czy to jest rozwiązane tak jak w Madrycie gdzie dla takich osób jest bramka w strefie tranzytowej bez konieczności wyjścia i ponownego przejścia przez security i kontrole bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 02 Lut 2014 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
Andi napisał(a):
humbak napisał(a):
Andi napisał(a):
Przylatuje do Barcelony easyjetem z Londynu na terminal T2C, a wylatuje dalej Ryanem z T2B. Czy pomiędzy tymi terminalami jest możliwość przejścia strefą tranzytową? (zerknąłem na plan lotniska i są obok siebie) Pytam gdyż mam niewiele czasu, a lecę z Anglii i nie wiem czy mam spodziewać się jakiś dodatkowych kontroli. Ktoś coś wie, lub przerabiał?
Z góry dzięki za pomoc.


T2 jest jedną wielką ciągłością, także w strefie tranzytowej.

Kontroli masz się spodziewać - paszportowej, bo przylatujesz z non-Schengen.

A czy to jest rozwiązane tak jak w Madrycie gdzie dla takich osób jest bramka w strefie tranzytowej bez konieczności wyjścia i ponownego przejścia przez security i kontrole bagażu.


Wiele zależy gdzie z samolotu wypuszczą. Jak przez rękaw, to prosto do strefy tranzytowej. Jak przez inne metody, to trudno powiedzieć jak to tam wygląda. Pewnie trzeba uważnie patrzeć na kierunkowskazy.
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 02 Lut 2014 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
OK dzięki za info, mam nadzieje że przez rękaw bo inaczej może być biegusiem ;)

Edit: Niestety w BCN było do autobusu co skutkowało ponownym przejściem przez security.


Ostatnio edytowany przez Andi, 02 Mar 2014 23:24, edytowano w sumie 1 raz
Aktualizacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 22 Lut 2014 21:59 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
W poniedziałek będę leciał do USA z przesiadką w Brukseli. Czy będę musiał na tym lotnisku przejść ponowne security? Pytam w kontekście zakupu jakiegoś alkoholu na bezcłówce w Polsce. Jeśli poproszę o zapakowanie w specjalną torbę, to będę mógł przenieść zakupy przez security? Przy okazji, czy mając boarding pass WAW-BRU-ORD będą mnie obowiązywały ceny Schengen czy non-Schengen? Bo niby lecę do USA, ale jednak po drodze ta nieszczęsna Bruksela.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 22 Lut 2014 22:36 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Non-Schengen.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 02 Mar 2014 23:05 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1025
niebieski
Czy wracając z Porto przez Beauvais można mieć porto z bezcłowego? Przeczytałam całość, ale o BVA nic nie ma. Niby wiem o zakupach w torbie z paragonen, ale wolę się upewnić. Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 02 Mar 2014 23:10 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nie zdziwiłbym się, gdyby robili problemy, każdorazowo w Beauvais spotykałem się z najbardziej upierdliwą kontrolą przy security. Obsługa jest świetnie wyćwiczona we wszystkich absurdach, jakie są w stanie zafundować linie niskokosztowe i chyba po prostu z nudów się czepia.

Ale to tylko moja opinia ;) w każdym razie radzę dokładnie to ustalić wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 02 Mar 2014 23:19 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1025
niebieski
Czyli nie ma tam strefy tranzytowej? Zmartwiłam się, strata porto to dla mnie duża strata... ;) Dziękuję ciacho-majonez.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 02 Mar 2014 23:22 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
ewaolivka napisał(a):
Czyli nie ma tam strefy tranzytowej? Zmartwiłam się, strata porto to dla mnie duża strata... ;) Dziękuję ciacho-majonez.


Kurcze, teraz czytam ze zrozumieniem (z nazwą tematu) i muszę się szczerze przyznać, że nigdy nie przesiadałem się w BVA tego samego dnia :oops: Może niech ktoś inny wypowie się na temat strefy tranzytowej.

Jednak co do zasady nawet jeżeli strefy nie ma, powinni pozwolić przewieźć butelkę z duty free o ile jest szczelnie opakowania, zawiera paragon i została zapakowana w ostatnie 24h. Aczkolwiek znając zwyczaje panujące na tym konkretnym lotnisku mogą robić w takiej sytuacji problemy. I tego dotyczyła moja wypowiedź ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group