Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 245 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 26 Lip 2018 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
55-60 minut to bardzo niewiele przy przesiadce we FRA na lot poza Schengen. Przy najmniejszym opoznieniu dolotu - nie do zrobienia, o ile drugi lot bedzie o czasie.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#82 PostWysłany: 17 Paź 2018 08:09 

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 5
Witam,

Po raz pierwszy lecę przez Frankfurt na 2 biletach. Najpierw z Krakowa do Frankfurtu a póniżej z Frankfurtu na poza strefe Schengen.
W związku z tym jak rozumiem na lotnisku we Frankfurcie po wylądowaniu muszę odebrać mój bagaż rejestrowany ? A następnie wyjść z lotniska, poszukać hali odlotów i nadać bagaż ponownie?
Jestem mega zestresowany :) i bardzo proszę o informacje bardziej doświadczonych podróżników jak to wygląda we Frankfurcie logistycznie?

pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 17 Paź 2018 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
@chrisstoff

Tak, odebrać bagaż.
Nie, nie wychodzić z lotniska. Tylko po odebraniu bagażu wyjechać schodami ruchomymi pietro wyżej. Na wyświetlaczu odszukać swoij lot i strefe checkinow w których bagaż nadasz ponownie. Oddasz bagaż i przechodzisz przez security, potem może być dlugi spacer do gate.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chrisstoff uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 17 Paź 2018 08:33 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Jakimi liniami lecisz? Moze trzeba bedzie zmienić terminal.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
chrisstoff uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 17 Paź 2018 08:42 

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 5
@tom971 - dziękuje bardzo, czy loty z Krakowa zwykle lądują przy jakimś określonym "gate" (Lufthansa) zastanawiam sie porostu w którym miejscu odbiorę bagaż? na mapce widzę ze baggage cliam jest w holu głównym po 2 stronach ale chyba także w terminalu E

@pbak - z Krakowa lece Lufthansa a z Frankfurtu wylatuje liniami Condor
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 17 Paź 2018 09:11 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Do Frankfurtu przylecisz na terminal A albo B. Tam gdzie przylecisz, idziesz do odbioru bagazu. Lapiesz swoja walizke, wychodzisz I znajdujesz sie w ogolnodostepnej czesci lotniska. Condor bedzie wylatywac z czesci B, C albo Z, idziesz tam, rzechodzisz ponowna kontrole bagazu, kontrole paszportowa I idziesz do bramki.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
chrisstoff uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 17 Paź 2018 09:26 

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 5
Dziekuje za informacje.

Po odbiorze bagażu wychodzę - czyli tak jak pisał @tom971 piertro wyżej ruchomymi schodami tak? i tam będzie ta ogólnodostępna część lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 17 Paź 2018 09:29 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Ze strefy odbioru bagazu wychodzisz normalnie, w poziomie :-) Wtedy trafiasz na czesc ogolnodostepna przylotow, czesc odlotow jest pietro wyzej, albo nawet dwa (Z).
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
chrisstoff uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 17 Paź 2018 09:53 

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 5
:) ok wychodzę w poziomie jestem w strefie ogólnodostępnej przylotów. Teraz muszę gdzieś nadać mój bagaż rejestrowany czyli idę piętro wyżej (albo dwa) do strefy odlotów i tam nadaje bagaż i idę do kontroli itd?
Przepraszam ale normalnie jestem strasznie zielony w tych sprawach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 17 Paź 2018 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Bez stresu, wszystko jest dobrze oznaczone, więc wszystko znajdziesz.

Po wylądowaniu kieruj się znakami do Baggage Claim, odbierasz bagaż i wychodzisz. Potem sprawdzasz gdzie masz Check-In i zgodnie ze znakami ciśniesz do Check-Inu w Departures.

Jakimi liniami lecisz ? Jeśli to Lufthansa to najpierw musisz sobie w kiosku wydrukować kartę pokładową a dopiero potem podejść do stanowisk z odprawą bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off
chrisstoff uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 17 Paź 2018 10:05 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
chrisstoff napisał(a):
:) ok wychodzę w poziomie jestem w strefie ogólnodostępnej przylotów. Teraz muszę gdzieś nadać mój bagaż rejestrowany czyli idę piętro wyżej (albo dwa) do strefy odlotów i tam nadaje bagaż i idę do kontroli itd?
Przepraszam ale normalnie jestem strasznie zielony w tych sprawach :)


Nadanie bagazu dla Condora o ile pamietam jest w czesci C. Wiec po odbiorze bagazu z Krakowa i wjezdzie na gore idziesz praktycznie przez caly terminal, zostawiasz bagaz a potem w zaleznosci od bramki wylotowej zostajesz w C albo wracasz do B lub Z. Brzmi bardziej skomplikowanie niz jest w rzeczywistosci.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
chrisstoff uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 17 Paź 2018 10:20 

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 5
-- 17 Paź 2018 10:16 --

Dzięki wielkie! :)

-- 17 Paź 2018 10:20 --

dawidchyl napisał(a):
Bez stresu, wszystko jest dobrze oznaczone, więc wszystko znajdziesz.

Po wylądowaniu kieruj się znakami do Baggage Claim, odbierasz bagaż i wychodzisz. Potem sprawdzasz gdzie masz Check-In i zgodnie ze znakami ciśniesz do Check-Inu w Departures.

Jakimi liniami lecisz ? Jeśli to Lufthansa to najpierw musisz sobie w kiosku wydrukować kartę pokładową a dopiero potem podejść do stanowisk z odprawą bagażu.


z Krakowa do Frankfurtu przylecę Lufthansa
Z Frankfurtu w dalsza drogę lecę Condorem.

Zawsze latałem sobie Lufhansa i jak się przesiadałem to nie mysialem o bagażu, teraz niestety kupiłem dwa bilety i nagle mnie olśniło, ze przecież musze walizkę przerzucić... faktycznie oznaczenie tam jest bardzo dobre. Dzieki za uspokojenie moze jednak sie uda ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 21 Sty 2019 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Ma ktoś może fotkę lub mapkę jak udać się do tego magicznego tunelu we FRA
Przylatuje z Azji a dalej lecę jakąś tania Francą do UK i nie chciał bym przechodzić przez Security bo będę miał trochę fajek i nie chce aby się szwaby doj....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 17 Lut 2019 12:11 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dzień dobry Lufthansą z KTW do FRA, gdzie mam przesiadkę na AirCanada do Montrealu. Wylot 6:15 z KTW, o 8:00 planowo we FRA, a potem 10:05 do Kanady - wszystko z Terminalu 1 (Economy L).
Z historii lotów widać, że zwykle (wiem, wiem - oczywiście nigdy nie wiadomo ;) ) Lufthansa jest szybciej we FRA o ok. 30 minuty, więc (teoretycznie) mam na przesiadkę nawet 2,5 godziny. No i tutaj mam zagwozdkę.
Mam kartę DC i - jeśli przylot byłby faktycznie choć trochę przed czasem - chciałbym na chwilę wstąpić do saloniku LuxxLounge przed dłuższym lotem za ocean. Ale aby z niego skorzystać trzeba wyjść za security - taki wyjątek podobno.
Pytanie czy jest to w praktyce wykonalne, skoro niektóre posty (a niektóre nie) tutaj i np. na tripadvisor mówią, że można trafić na kolejkę do security na 2-3 godziny i nawet nie zdążyć na samolot? Lecę na jednym bilecie, ale zaznaczam, że chodzi o ranek normalnego dnia roboczego - może to istotne?
Swoją drogą, jakby jednak tak wyjść poza security i nie zdążyć, to... przebukują czy pozostawią samemu sobie? Bagażu rejestrowanego nie muszę odbierać we FRA.
Na lotnisku we FRA podobno są dostępne w necie jakieś liczniki czasu do security - szukałem, informację widzę, ale licznika nie znalazłem. Jest coś takiego?
Podobno jeszcze jest coś na wzór Fast Tracka dla przesiadających się (?) - ale nie wiem czy jest i jak to działa i czy bezpłatne?
Uff, trochę tych pytań mam - wybaczcie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 18 Lut 2019 01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@sanchopan, kontrola bezpieczenstwa we FRA jest baaardzo powolna. Nie ryzykowalbym opuszczania airside, zwlaszcza w godzinach porannych.
Jesli mimo wszystko wyjdziesz i nie zdazysz z powrotem na boarding, nie masz szans na bezkosztowe przebukowanie biletu.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 18 Lut 2019 04:39 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
2-3 h czekania to ekstremum. Ja z reguly stoje max 30 minut. Dluzsze kolejki sa, jak sa strajki albo poczatek wakacji.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 18 Lut 2019 10:03 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A co z tym Fast Line we Frankfurcie, czy ktoś wie? Bo niby piszą, że "dla przesiadkowych" to jest jak już czasu mało czy może źle zrozumiałem?
No właśnie wszyscy piszą jak Wy: zwykle ok. 30 minut, ale niektórzy o 2-3 godzinach... :) Szukam tych kolejek do security podglądu online, ale mam podejrzenie, że to coś działa tylko na monitorach wewnątrz lotniska...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 18 Mar 2019 05:02 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Hej! Lecimy za 2 tygodnie trasą Rio - Lizbona - Frankfurt (TAP) i potem Frankfurt - Kraków (Ryanair). Mamy jakieś kremy do opalania i inne płyny większe niż 100ml i jak przypuszczam brazylijskie security nie będą mieć z tym problemu (przynajmniej nigdzie w Ameryce Pd nikt się jeszcze o to nie czepiał). Zastanawiam się jednak czy w Lizbonie albo Frankfurcie będziemy musieli przejść jeszcze raz przez security, a co za tym idzie stracimy nasze płyny? Lecimy tylko z bagażami podręcznymi, więc jeśli będzie opcja pozostania w strefie tranzytowej to tak właśnie zrobimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 18 Mar 2019 09:15 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
We Frankfurcie bedzie zmiana terminala i ponowne przejscie przez kontrole.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 21 Mar 2019 14:23 

Rejestracja: 21 Mar 2019
Posty: 2
Przeglądam forum, ale nie natrafiłem na informację o przesiadce do Vancouver.
Lecę 1 maja z Wrocławia, lufthansą, czas na przesiadkę ok. 1:15.
Jest może ktoś na forum, kto podobnie się przemieszczał i może podzielić się uwagami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 245 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group