Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Lip 2016 21:28 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
Skąd
  • Stambuł

Dokąd
  • Góry / Zwiedzanie / Plaże - gdziekolwiek!

Data wylotu
  • 12.08.2016

Data powrotu
  • 21.08.2016

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Ilość pasażerów
  • 2

Sam znalazłem
  • Kirgistan - 1800 zł, ale dopiero 13.08 wieczorem - 21.08 rano

Dodatkowe informacje
  • Mamy bilety na 12-21.08 do Stambułu Ataturk. Ze względu na obecną sytuację w Turcji nie uśmiecha nam się pozostanie w mieście, więc szukamy pomysłu żeby polecieć stamtąd gdziekolwiek dalej, najlepiej na jak najdłuższą część z tych 9 dni (ważne: lądujemy w IST 12.08 o 16:35 a wylatujemy z powrotem 21.08 o 17:30, więc te godziny nas ograniczają).

    Generalnie preferujemy aktywne zwiedzanie (góry, natura) ale jesteśmy otwarci też na dobre oferty na plaże czy do miast. Raczej poza Turcję, dla świętego spokoju z pkt. widzenia bezpieczeństwa :) No i w zasięgu 5 godz. lotu ze Stambułu, żeby to miało sens przy tak krótkim wyjeździe.

    Niestety destynacje które przychodzą nam do głowy są w sierpniu upalne nie do wytrzymania (np. Iran, Armenia), albo są do nich drogie połączenia. Najlepsze co znaleźliśmy to Kirgistan (Bishkek) za 1800 zł/os. Pegasusem, ale niestety dopiero 13.08 wieczorem - 21.08 rano, więc w tej opcji "marnujemy" 1.5 dnia w Stambule. No i zastanawiamy się czy na tylko 7 dni do Kirgistanu warto lecieć.

    Jak nic ciekawego nie znajdziemy to odpuścimy ten Stambuł całkowicie i polecimy/pojedziemy gdzieś z Warszawy - ale to już oczywiście inny temat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 26 Lip 2016 21:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Najlepiej by było lecieć z SAW ale chyba tego nie chcecie.
Jest też taka opcja: trik-jak-poleciec-z-gruzji-do-stambulu-za-turecka-dotacje,11,16433
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Lip 2016 22:09 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
Zeus napisał(a):
Najlepiej by było lecieć z SAW ale chyba tego nie chcecie.


No właśnie wolelibyśmy nie, bo to jednak spora komplikacja - choć znowu, jakby była jakaś super opcja to rozważymy.

Cytuj:


Ciekawe :) Ale Batumi chyba nie do końca wpisuje się w nasz styl podróżowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Lip 2016 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Gruzja, Macedonia... Biszkek widzę też w datach 12,08-21,08. Generalnie to kto wie, czy nie lepiej znaleźć coś całkowicie od nowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Lip 2016 22:22 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
igore napisał(a):
Gruzja, Macedonia... Biszkek widzę też w datach 12,08-21,08. Generalnie to kto wie, czy nie lepiej znaleźć coś całkowicie od nowa.


Dzięki, sprawdzę tą Macedonię. Biszkek owszem, jest 12-21.08, ale tanie loty są w takich godzinach że nie zdążymy dolecieć z WAW. Zdążylibyśmy tylko na lot z IST 21-go wieczorem, ale to już >3kPLN w dwie strony :-/
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Tadex71 26 Lip 2016 22:42, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Lip 2016 22:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Zawsze jedną można zostać w IST. Nie popadajmy w paranoję.

Zostaje też opcja Aten z IST
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Lip 2016 22:38 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
Zeus napisał(a):
Zawsze jedną można zostać w IST. Nie popadajmy w paranoję.


Ja jestem daleki od popadania w paranoję, ale moja żona (i jej rodzina) niekoniecznie ;)
Ale bardziej serio - mniej chodzi o bezpieczeństwo a bardziej o atmosferę w mieście oraz ew. utrudnienia. Rozmawiałem ze znajomą Turczynką i mówiła że oczywiście życie toczy się dalej - ale jest niezbyt przyjemna atmosfera, wszędzie mnóstwo policji, ulice raczej pustawe, itd. Więc sama mówiła że to niekoniecznie najlepszy moment żeby poznawać Stambuł.

Zeus napisał(a):
Zostaje też opcja Aten z IST


Thx - tylko widzę że to od 660 zł, więc - jak na Ateny - to chyba też nie superdeal?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Lip 2016 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Ja zostałbym mimo wszystko w Turcji i wybrał np. Kapadocje jak nie byliście. Można wypożyczyć auto. Teren olbrzymi, nie ma dużych skupisk ludzi (może poza Goreme), więc i prawdopodobieństwo, że na Was trafi, mniejsze. Ludzie tam też bardzo pomocni, i życzliwi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 26 Lip 2016 23:26 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Kapadocja, Antalia albo... wyspy książęce.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Lip 2016 08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Masz kilka opcji do Azji Środkowej - tutaj przykład, z tym że powrót jest 20 sierpnia. Z Szymkentu możecie jechać np. do Turkiestanu (było niedawno na forum), albo w drugą stronę, do Taszkientu, o ile uda się załatwić uzbecką wizę.
Możesz też ułożyć Turkishem do innych lotnisk, również w opcji multicity (OSS, FRU, ALA) w dniach, których dokładnie potrzebujesz, ale tu już cena wzrasta to 1800 zł.

Załączniki:
ist_cit.png
ist_cit.png [ 21.22 KiB | Obejrzany 1326 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group