Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Maj 2012 20:37 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 3
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z 18-dniowej wyprawy SZwecja - norwegia - Malmo-Ystad-Goteborg-Oslo-Stavanger.
Niestety zdjęcia na facebooku. W najbliższym czasie napiszę relacje i zrobię forogalerie na stronie.
Krótko mówiąc:
Wydatki na noclegi: 0zł
Transport 1300km: 250zł.
Jedzenie: średnio 10zł na dzień.
BIlety znalezione dzięki fly4free za 140zł w 2 strony z bagażem.

Link: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 802&type=3

Zapraszam i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
#2 PostWysłany: 15 Maj 2012 21:03 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 3
dziękujemy :D
Absolwent?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Maj 2012 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
świetne fotki a wasze koszty porażają, to się nazywa prawdziwy niskokosztowy wyjazd do Skandynawii
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Maj 2012 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
cos wiecej o darmowym sniadaniu i butelkach? ciekawi mnie o co chodzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Maj 2012 22:07 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
Jacob94 dobrze ujał moje odczucia. Z niecierpliwością czekam na relację, muszę się nauczyć takiego taniego podróżowania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Maj 2012 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
i o co chodzi z nieograniczoną pizza i kawa w ikea? :>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Maj 2012 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
przydałaby sie taka foto-blogo -relacja ;) chętnie bym poczytał
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Maj 2012 22:27 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Blackall napisał(a):
cos wiecej o darmowym sniadaniu i butelkach? ciekawi mnie o co chodzi :)


W supermarketach są automaty gdzie oddajesz puste plastikowe butelki po napojach itp. Automat wydaje Ci korony a jak oddajesz większą ilość towaru to dostajesz bon na zakupy w sklepie zamiast gotówki. Zwrot za butelkę to od 0,5 korony do bodajże 2 koron za 2 litrowe. Nie piszę "skup" bo to nie skup a wymiana. Wcześniej kupując napój płacisz już kaucję za tą butelkę, którą później możesz zwrócić i odzyskać kase. Od razu uwaga: Butelki z Polski nie da rady w ten sposób wymienić bo ma "nasz" kod kreskowy. Z drugiej strony czego to my nie wymyślimy...słyszałem, że Polacy drukują kody i naklejają na butelki.
W każdym razie odzyskujesz w ten sposób kasę i robisz zakupy na śniadanie :)
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Maj 2012 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
piopen napisał(a):
Blackall napisał(a):
cos wiecej o darmowym sniadaniu i butelkach? ciekawi mnie o co chodzi :)


W supermarketach są automaty gdzie oddajesz puste plastikowe butelki po napojach itp. Automat wydaje Ci korony a jak oddajesz większą ilość towaru to dostajesz bon na zakupy w sklepie zamiast gotówki. Zwrot za butelkę to od 0,5 korony do bodajże 2 koron za 2 litrowe. Nie piszę "skup" bo to nie skup a wymiana. Wcześniej kupując napój płacisz już kaucję za tą butelkę, którą później możesz zwrócić i odzyskać kase. Od razu uwaga: Butelki z Polski nie da rady w ten sposób wymienić bo ma "nasz" kod kreskowy. Z drugiej strony czego to my nie wymyślimy...słyszałem, że Polacy drukują kody i naklejają na butelki.
W każdym razie odzyskujesz w ten sposób kasę i robisz zakupy na śniadanie :)

darmowe sniadanie chodzilo mi o kosciol :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Maj 2012 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 84
Blackall napisał(a):
cos wiecej o darmowym sniadaniu i butelkach? ciekawi mnie o co chodzi :)

Swego czasu, gdy pomieszkiwałem w Oslo, robiło się podobnie. Wtedy za dużą zwrotną butelkę po Coli, Spricie itp. dostawało się 1,5 kr. We wszystkich supermarketach były takie automaty w ścianie które połykały nadające się butelki i drukowały voucher na odpowiednią kwotę. Dzięki temu, że mieszkaliśmy na kempingu a droga do miasta wiodła przez brudniejsze dzielnice Oslo, po drodze do centrum zawsze uzbierało się trochę butelek. Chlebek kupowaliśmy w Lidlu. Typowo polski, smaczny za 4 kr. Następnie udawaliśmy się do pobliskiego Kiwi, gdzie była darmowa krajalnica do chleba (chleb był droższy) i kukurydza w puszce za 4 kr. Do tego jakiś pasztecik z Polski i śniadanie mistrzów zaliczone. :)
_________________
Marcin
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Maj 2012 23:00 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 3
Dokładnie. Państwa Skandynawskie mają idealny system, który sprawia, że mieszkańcom żyje się dobrze, komfortowo, środowisko jest czyste.
Każda duża butelka jest warta 2 korony. Po koncertach, grilach, na plażach można znaleźć wiele butelek, które w supermarkecie, w wyznaczonej do tego maszynie wymienimy na pieniądze.
Dzięki temu jest tam bardzo czysto, a biedni ludzie mogą sobie dorobić.

W weekend napiszę relację, ze zdjęciami.
Pozdrawiam
Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Cze 2012 13:41 

Rejestracja: 19 Cze 2012
Posty: 10
Hej,
A ja zastanawiałam się dlaczego tam jest tak czystko :)
Będąc w Sandefjord nie byłam w marketach ale w Stomstad byłam świadkiem takiej sytuacji, że w markecie ludzie oddawali butelki do automatów :) Tak samo w Czechach :) Szkoda, że u nas czegoś takiego nie ma:) bynajmniej ja nie widziałam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Cze 2012 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Renia napisał(a):
Hej,
A ja zastanawiałam się dlaczego tam jest tak czystko :)
Będąc w Sandefjord nie byłam w marketach ale w Sromstad byłam świadkiem takiej sytuacji, że w markecie ludzie oddawali butelki do automatów :) Tak samo w Czechach :) Szkoda, że u nas czegoś takiego nie ma:) bynajmniej ja nie widziałam :)


Nie żebym się czepiał, ale http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Sie 2012 12:31 

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 68
link coś nie działa :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Sie 2012 12:37 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
jednooki napisał(a):
link coś nie działa :/


mi działa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Sie 2012 12:42 

Rejestracja: 22 Kwi 2011
Posty: 61
Loty: 1
Kilometry: 7 461
mi rowniez nie dziala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Sie 2012 12:46 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
treść jest taka:

Bynajmniej to nie przynajmniej!
Najważniejsze przesłanie bloga: słowo „bynajmniej” nie jest alternatywą dla słowa „przynajmniej„. Nigdy nie było i nie będzie.

Słowo „bynajmniej” ma zupełnie inne znaczenie niż słowo „przynajmniej” więc jeśli używasz ich zamiennie, to jesteś imbecylem.

Tak.

Jesteś.

Zamiast pisać w komentarzu, że nie jesteś nauczycielem języka polskiego, pomyśl, że pisząc to, pogrążasz się jeszcze bardziej.

Naprawdę.

Pomyśl. To proste.

Sprawdź znaczenie. Przestań być imbecylem.

Nie wiesz jak sprawdzić? – proszę bardzo:

bynajmniej ‚wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z następującą partykułą nie)
Głos miał donośny, ale bynajmniej nie przykry.

Z miłością bynajmniej się nie taił.

przynajmniej ‚partykuła wyznaczająca minimalny, możliwy do zaakceptowania przez mówiącego zakres czegoś, np. Wypij przynajmniej mleko., lub komunikująca, że ilość lub miara czegoś jest nie mniejsza od wymienionej i że może być większa, np. Wyjechała przynajmniej na rok.‚
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Sie 2012 12:50 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Nie wiem czy coś się zmieniło w ciągu ostatnich paru lat, ale u mnie na osiedlu (w Polsce) też nie było szans żeby butelki albo puszki leżały dłużej niż do południa dnia następnego. I to bez żadnych automatów :lol:
Tak że z tą czystością to bym nie przesadzał. Szczególnie w tych bardziej "kolorowych" dzielnicach skandynawskich miast.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Sie 2012 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
troche to smutne... ale ciesze sie ze nie umarles z glodu jedzac za 10 zl dziennie, taki budzet to jest wyczyn rowniez gdybys podrozowal po Polsce!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Sie 2012 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
dlugi_szmul napisał(a):
Tak że z tą czystością to bym nie przesadzał. Szczególnie w tych bardziej "kolorowych" dzielnicach skandynawskich miast.

Interesujące - może rozwiniesz? O jakie dzielnice konkretnie Ci chodzi?
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group