Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 17 Lip 2020 04:03 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 33
Loty: 20
Kilometry: 34 746
Kojarzycie może jak wygląda sytuacja z lotami do USA? Mam na sierpień Barcelona-Toronto-Boston i szukam informacji czy to ma szanse sie wydarzyc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#62 PostWysłany: 17 Lip 2020 07:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Raczej mala szansa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 17 Lip 2020 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 156
Aczkolwiek Pompeo (Sekretarz USA) na konferencjach prasowych wspomina, że chcą wznowić ruch transatlantycki jak najszybciej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 22 Lip 2020 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
https://travel.state.gov/content/travel ... overy.html

Już zaczynają się powoli otwierać. Z tego co rozumiem i tak ciągle obowiązuje 14dniowa kwarantanna. Powoli zaczynają wpuszczać inwestorów czy handlowców, personel medyczny i naukowców i studentów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 22 Lip 2020 11:58 

Rejestracja: 22 Lut 2020
Posty: 16
Tak jak wcześniej pisałem mam wylot 4 września do narzeczonej do IAD Dulles z Warszawy (Od 1 czerwca "oficjalnie" lot takie połączenie otworzył).
Napisałem do ambasady PL w Waszyngtonie to stwierdzili że LOT nie uruchomił takich lotów na trasie Warszawa Waszyngton.... :D
Mniejsza z tym. Bilet kupiony, wciąż nie został anulowany.
Narzeczona mi mówi że podobno 30 sierpnia mieli się otworzyć na turystów ale nie jest to nigdzie potwierdzone więc może to po prostu jej nadzieja :D
Pozostaje czekać, ja już się pogodziłem że we wrześniu nie polecę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 22 Lip 2020 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
czarekw1 napisał(a):
Napisałem do ambasady PL w Waszyngtonie to stwierdzili że LOT nie uruchomił takich lotów na trasie Warszawa Waszyngton.... :D Mniejsza z tym.

No między 1/06 a dniem dzisiejszym nie odbył się żaden lot o numerze LO39 (WAW-IAD).
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 25 Lip 2020 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Cos sie rusza w temacie, miejsmy nadzieje ze jak najszybciej

https://www.schengenvisainfo.com/news/p ... vel-to-us/

Artykul dodany wczoraj (wedlug googla) wiec nie wiem dlaczego widnieje tam data 02.06
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 25 Lip 2020 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Propozycja testowania pasażerów na lotach transatlantyckich w celu szybszego przywrócenia ruchu lotniczego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 28 Lip 2020 22:05 

Rejestracja: 28 Lip 2020
Posty: 13
Witam

Mam lot do LAX z Warszawy 31 sierpnia. Bookowałem bilet w KLM. Osoba z US napisała mi, że będę musiał wykonać test na Covid 24h przed wylotem.

Sądziłem, że już do USA wpuszczają normalnie.

Czyli prawdopodobnie nie polecę...?

Dzięki z góry...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 28 Lip 2020 22:21 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Stany dalej nie wpuszczają nierezydentów, którzy byli 14 dni przed przylotem w UE, skąd założenie że jest inaczej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 28 Lip 2020 22:37 

Rejestracja: 28 Lip 2020
Posty: 13
To ostro dałem du#y.... Zabukowałem sobie bilet do LAX przez KLM dwa tygodnie temu z Warszawy, bo się dało. Przyjąłem (idiotycznie), że skoro można sobie kupić bilet, to nie ma problemu z wjazdem do Stanów.

W dodatku personel medyczny informował mnie, że nie ma problemu z przylotem, tylko będę musiał zrobić sobie test na Covid 24h przed wylotem.

Byłem w zupełnym błędzie bookując bilet. Co teraz? Mogę jedynie przebukować bilet, ale wciąż nie wiem kiedy USA pozwoli nam na wlot do Stanów. Opcja anulowania przez stronę internetową też jest opisana jako "niemożliwa".

Z góry bardzo dziękuję za pomoc co mogę zrobić z zabukowanym aktualnie biletem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 28 Lip 2020 23:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
co mogę zrobić z zabukowanym aktualnie biletem.

To:
Cytuj:
Mogę jedynie przebukować bilet
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 28 Lip 2020 23:37 

Rejestracja: 28 Lip 2020
Posty: 13
Ale zaraz: KLM kilku dni po zabukowaniu biletu anulowało mi jeden lot powrotny i z automatu zamienili na inny o innej godzinie.

Image

W tym samym mailu napisali mi tak:

Image

Czy tutaj zwrot gotówki nie odbędzie się na luziku? To anulowanie zmienia postać rzeczy?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 28 Lip 2020 23:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
To zadzwoń do KLM...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 29 Lip 2020 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Flyguy napisał(a):
Cos sie rusza w temacie, miejsmy nadzieje ze jak najszybciej

https://www.schengenvisainfo.com/news/p ... vel-to-us/

Artykul dodany wczoraj (wedlug googla) wiec nie wiem dlaczego widnieje tam data 02.06

Raczej data 2 czerwca jest prawdziwa, być może nowa pojawiła się w Google po indeksowaniu wyników.
Z treści wynika zresztą wyraźnie, że to bardzo stary njus ;)

Nawet jeśli USA "otworzą się" łaskawie na Europę to nie sądzę, żeby przy tym poziomie nowych dziennych zakażeń Europa otworzyła się na USA jeszcze przed jesienią ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 02 Sie 2020 18:57 

Rejestracja: 02 Sie 2020
Posty: 7
Ma ktoś doświadczenie ze sprawnym wjazdem do USA na patencie WAW-OTP (lub inne niezbanowane przez USA które wpuści mnie na dowód) -IST-JFK?
Czy na JFK (albo przy wejściu do samolotu) pokazując polski paszport ciąży na mnie ciężar dowodu że ostatnie 14 dni spędziłem poza Schengen?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 02 Sie 2020 19:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Tak, ciąży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 03 Sie 2020 11:11 

Rejestracja: 14 Lut 2010
Posty: 128
Loty: 234
Kilometry: 316 182
Ciekawy patent z tym OTP, tylko czy coś lata bezpośrednio do US? Do Nowego Jorku wszystko przez Schengen widzę, więc pewnie znowu wpadamy w pobyt w Schengen w ciągu ostatnich 14 dni? No chyba że transfer nie jest wliczany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 03 Sie 2020 12:10 

Rejestracja: 02 Sie 2020
Posty: 7
TK ma przyzwoicie wycenianą trasę OTP-IST-JFK-IST-WAW.
Jeśli trzeba udowodnić 14-dniowy pobyt poza Schengen to oczywiście oprócz faktycznego "kiblowania" w Rumunii można się dwa tygodnie wcześniej wybrać na szybki RT do Bukaresztu, wlatując tam na paszporcie (stempel) i wylatując na dowodzie. Po dwóch tygodniach WAW-OTP znowu na dowodzie i wsiadając potem na OTP-IST-JFK można stemplem "udowodnić" dwutygodniowy pobyt poza Schengen. Przynajmniej w teorii :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 03 Sie 2020 12:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Tak, tylko że unijnych paszportów nie stemplują w Rumunii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Japończyk oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group