Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 662 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 02 Lip 2021 17:14 
Awatar użytkownika

Loty: 288
Kilometry: 910 591
srebrny
@man4business Patrząc historycznie, cały czas jesteśmy wrzucani do jednego wora z ograniczeniami. Zatem uważam, że tak samo będzie tutaj. Jak USA wpuści UK to wpuści też UE, jak nie wpuści UK to nie wpuści UE.

#442 PostWysłany: 02 Lip 2021 17:21 

srebrny
Okoliczności się zmieniły. UK to już nie Unia i może być potraktowane całkowicie odrębnie (nawet sobie potrafię wyobrazić, że UK wpuszczają a UE nadal nie).
 Relacje PM off  

#443 PostWysłany: 04 Lip 2021 23:00 
Awatar użytkownika

Loty: 288
Kilometry: 910 591
srebrny
Hej,

znacie kogoś, kto nie będąc członkiem załogi statku morskiego / powietrznego dostał kiedyś wizę do USA C-1? Tą tranzytową?

https://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-typecandd.asp

M.

#444 PostWysłany: 05 Lip 2021 07:28 

I po 4 lipca, dziś rozpoczęcie akcji ewakuacja z planów na USA w 2021 roku...
 Relacje PM off
brzemia lubi ten post.

#445 PostWysłany: 05 Lip 2021 15:57 
Awatar użytkownika

srebrny
Nie za bardzo rozumiem dlaczego większości z Was wydaje się, że przywrócenie ogólnego ruchu pasażerskiego TATL będzie miało jakieś magiczne powiązanie z Świętem Niepodległości, Dniem Pracy czy żniwami na kresach wschodnich.

Bardziej prawdopodobny jest fakt, że pewnego pięknego nic nieznaczącego dnia sierpnia, października a może lutego ograniczenie to zostanie zniesione i ani listopadowy indyk ani nic innego większego znaczenia w wyznaczaniu tej daty mieć nie będzie.
 Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.

#446 PostWysłany: 05 Lip 2021 16:24 

platynowy
Bo Amerykanie robia wszystko z wielką pompą. I ogłaszają to jako sukces. Patrzcie to my poradziliśmy sobie z wirusem najlepiej na świecie i już teraz mozecie do nas przyjechać wydawać swoją kasę.

Jest jeszcze tzw widownia wew czyli wyborcy którzy oczekują od prezydenta aby ameryka była na 1 miejscu. Czy jakoś tak to leciało
 Relacje PM off  

#447 PostWysłany: 05 Lip 2021 19:01 

srebrny
billabong napisał(a):
pewnego pięknego nic nieznaczącego dnia
Absolutnie masz rację. I dlatego mnie najbardziej wkurza nie to, że jest ban, ale że Unia Europejska, a jeszcze bardziej poszczególne jej kraje, bezwarunkowo (Holandia) lub warunkowo (zaszczepieni) otwarły się na obywateli USA. To jest tak jak nasza sytuacja ze zniesieniem wiz. Dobrze sobie przypomnijcie ile lat lizaliśmy asymetrycznie.... zanim wizy raczyli znieść. Wtedy był jakiś "wirtualny" (czytaj: sterowany ręcznie odmowami) parametr, teraz nawet na to się nie wysilają.
 Relacje PM off  

#448 PostWysłany: 05 Lip 2021 20:49 

Też czekamy co robić - miały być wakacje.

Wychodzi na to że trzeba zmieniać bilety/wyloty ... tylko nie wiadomo na kiedy.
Ferie? Wakacje za rok?

Trochę to loteria z tym otwieraniem się USA.
 Relacje PM off  

#449 PostWysłany: 05 Lip 2021 21:11 
Awatar użytkownika

Loty: 274
Kilometry: 434 453
srebrny
Wiesz, to jest pytanie z gatunku "Kto dogoni psa". A odpowiedzi na nie już sam sobie udzieliłeś. Brzmi ona: nie wiadomo.
Wakacje za rok to na pewno bezpieczniejszy termin niż ferie, ale co będzie, to ten no... nie wiadomo.
 Relacje PM off  

#450 PostWysłany: 05 Lip 2021 21:54 

platynowy
wielu tu czeka podobnie jak ja (2 loty pod koniec lipca), ale patrzy przez pryzmat luzowania obostrzeń w Polsce czy Europie, amerykanie mają swoje podejście dla nas często niezrozumiałe, więc przytoczę fragment z CNN travel, który pokazuje jak wolno znosi się tam restrykcje i wydaje mi się, że chcą najpierw uporać się z tym tematem u siebie, a potem być może pomyślą o innych ,szczególnie dalszych krajach,
Last weekend, CNN was on board the first cruise ship to sail out of a United States port in more than 15 months.
Celebrity Edge departed from Fort Lauderdale, Florida, on a seven-night voyage with ports of call in Mexico and the Bahamas. We're happy to report there were no lines at the buffet and plenty of lounge chairs available by the pool.
Over in Hawaii, the pre-travel testing requirement for fully vaccinated travelers will end July 8, which coincides with the Aloha States' vaccination rates hitting 60%.
On the same date, other new rules will come into effect. Indoor gathering sizes can go from 10 people to 25, and restaurants can have up to 75% capacity.
Up north in Canada, there are hopes that border restrictions with the US might relax come July 21.
Starting July 5, fully vaccinated Canadians and permanent residents arriving into the country after traveling abroad will be able to leave the mandatory two-week quarantine early if they test negative for Covid on entry.
Wolno ale jednak luzują i może się doczekamy, też czekam niecierpliwie, bo wcześniej nie chciałem jechać z powodu wizy, a jak już znieśli to pandemia i nadal g..
 Relacje PM off  

#451 PostWysłany: 05 Lip 2021 23:39 

No właśnie mam tak samo jak kostek czekałem na zniesienie wiele lat a jak już znieśli i miałem wykupiony lot, nocleg i ułożony cały plan zwiedzania NYC to chore decyzje polityków spowodowały niemożność wyjazdu. Byłbym w stanie to zrozumieć w zeszłym roku - nikt do końca nie wiedział co będzie i jak to się rozwinie w dodatku USA miało potężny problem z ilością zachorowań. Obecnie jednak jest to absolutny bezsens i nonsen sięgający nie księżyca ale marsa. Skoro się boją to powinni się logicznie myśląc zamknąć na wszystkich a tymczasem w Nowym Jorku pełno Ukraińców i Rosjan swobodnie sobie wlatują i zwiedzają - w dodatku z większości państw na świecie, mniej rozwiniętych gdzie diagnostyka rzeczywistej skali zachorowań jest na o niebo gorszym poziomie niż w UE można wlecieć i to jest największy ABSURD
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#452 PostWysłany: 06 Lip 2021 04:50 

złoty
Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia z Izraela, o mniejszej skuteczności szczepionki (66%) wobec wariantu Delta, obawiam się że o podróżach do USA w tym roku możemy zapomnieć.

#453 PostWysłany: 06 Lip 2021 07:40 

"miałem sen, piękny sen" dokładnie 4 lipca, zapowiedź otwarcia 1.01.2022r. :lol:
 Relacje PM off  

#454 PostWysłany: 06 Lip 2021 10:08 

złoty
Ja przełożyłem swój bilet, po raz kolejny o rok, choć bez przekonania, czy podróż dojdzie do skutku.
Mnie ta sytuacja odpowiada, gdy mogę bezkosztowo rolować okazyjny bilet na dogodniejszy okres.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#455 PostWysłany: 06 Lip 2021 11:20 

platynowy
A mógłbyś bardziej szczegółowo opisać jaka linia itp, ja mam AF i nie chcą dalej niż miesiąc, tłumaczenie że to były tanie bilety chyba nie jest zgodne z regulaminem jeśli były anulacje?
 Relacje PM off  

#456 PostWysłany: 06 Lip 2021 12:11 

Ja mam LOT i na razie przez kolejkę na infolinii nie mogę się przebić..
 Relacje PM off  

#457 PostWysłany: 06 Lip 2021 12:35 

Ja miałem na maj zeszłego roku kupione przez OPODO realizowane przez United wykonywane przez Lufthanse. W związku z sytuacją przełożyłem bezkosztowo na Sierpień - niestety nie doszło do skutku z wiadomych względów. Złożyłem o Refund i szczerze mówiąc nie liczyłem na to, że odzyskam pieniądze znając opinie o OPODO. O dziwo odzyskałem wszystko - okres oczekiwania 8 miesięcy i kilkanaście telefonów na infolinie niemiecką. Narazie nic nie kupuje dopóki sytuacja się jakoś nie wyklaruje, rozważam też ewentualny lot we wrześniu na Dominikane a potem US ale to tylko mgliste plany ze względu na sytuację, która może się zmienić z godziny na godzine.....
 Relacje PM off  

#458 PostWysłany: 06 Lip 2021 12:41 

złoty
@kostek966
Delta bezproblemowo zmienia na co i kiedy chcesz. AF/KLM już nie.
Nawet nie miałem anulacji, na szczęście na jednym z odcinków zostały zmienione godziny lotu.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#459 PostWysłany: 06 Lip 2021 15:45 
Awatar użytkownika

platynowy
SPLDER napisał(a):
Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia z Izraela, o mniejszej skuteczności szczepionki (66%) wobec wariantu Delta, obawiam się że o podróżach do USA w tym roku możemy zapomnieć.

Mowisz o 66% chroniacych praktycznie przed jakimikolwiek objawami. 95% natomiast to skutecznosc pozwalajaca na unikniecie hospitalizacji. Dobrym obrazem jest UK, przez ostatnie 10 dni ilosc zakazen wacha sie w granicach 20-30k dziennie, natomiast ilosc zgonow oscyluje w granicach 10-20 dziennie
3 ludzi lubi ten post.

#460 PostWysłany: 06 Lip 2021 15:48 

srebrny
jacek96 napisał(a):
Delta bezproblemowo zmienia na co i kiedy chcesz. AF/KLM już nie.
Nawet nie miałem anulacji, na szczęście na jednym z odcinków zostały zmienione godziny lotu.
To ciekawe, bo moje dwie rozmowy z DL póki co kończyły się tak samo: skasowane, zmienione? OK, możesz zmienić o +-3 dni, inaczej przeliczenie taryfy. A zawsze miałem przygotowany wariant w klasie I, to nie miało dla nich znaczenia.
 Relacje PM off  

[ 662 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Oszukani oraz 1 gość