Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 26 Kwi 2021 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1194
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
man4business napisał(a):
zresztą... to mówi Ursula. Ta, której krzesła nawet nie podano u Erdogana, więc nie wiem czy ją poważnie traktować.


Nie jest mi szczególnie po drodze z feminizmem, ale Twój komentarz jest żenujący. To, że nie podano jej tam krzesła świadczy o Erdoganie a nie o niej.
Sorry za OT.
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#322 PostWysłany: 26 Kwi 2021 08:45 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1856
HON fly4free
Jeśli odczytujesz, że chodzi mi o Ursulę jako kobietę, to znaczy, że to ty masz problem. Napisałbym dokładnie to samo, gdyby Ursula była Ursulem, bo chodzi o jej (jego) znaczenie w UE, a nie o to, że jest kobietą (mężczyzną).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#323 PostWysłany: 06 Maj 2021 03:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Mamy maj i nic z tym USA się nie rusza do przodu. Tak patrząc na te rozgrywki polityczne, to realna data (według mnie) to 1.01.2022. Wcześniej chyba nie ma co liczyć. A w USA teraz ogólnie dość fajnie (jestem tu od 5 dni, wcześniej 14 dni na Dominikanie). Nowy York w pełni otwarty, knajpy normalnie przyjmują gości w środku i w ogródkach. Otwarte są też piwiarnie, winiarnie i inne tego typu przybytki. Muzea, kina też pootwierane. Na ulicach nie ma obowiązku noszenia maseczek (nawet policja nie nosi), tylko w budynkach wiadomo maseczki obowiązkowe. Nowy York ogólnie wygląda tak jak sprzed pandemii, tylko mniej turystów. Wyraźnie widać mniej Chińczyków. SPodziewałem się jednak, że będzie dużo mniej ludzi, bo wczoraj byłem na Brooklyn Bridge i liczyłem, że w końcu zrobię sobie zdjęcie tam bez ludzi, no ale nie udało się. Na Time Square też pełno, nie mówiąc o Central Parku :)

Jak macie pytania o pobyt w USA w obecnych czasach, to piszcie na priv.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#324 PostWysłany: 07 Maj 2021 23:38 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 35
ledakar napisał(a):
A w USA teraz ogólnie dość fajnie (jestem tu od 5 dni, wcześniej 14 dni na Dominikanie). Nowy York w pełni otwarty, knajpy normalnie przyjmują gości w środku i w ogródkach. Otwarte są też piwiarnie, winiarnie i inne tego typu przybytki. Muzea, kina też pootwierane. Na ulicach nie ma obowiązku noszenia maseczek (nawet policja nie nosi), tylko w budynkach wiadomo maseczki obowiązkowe. Nowy York ogólnie wygląda tak jak sprzed pandemii, tylko mniej turystów. Wyraźnie widać mniej Chińczyków. SPodziewałem się jednak, że będzie dużo mniej ludzi, bo wczoraj byłem na Brooklyn Bridge i liczyłem, że w końcu zrobię sobie zdjęcie tam bez ludzi, no ale nie udało się. Na Time Square też pełno, nie mówiąc o Central Parku :)


Byłam w ostatni weekend w NYC i mam wrażenie jakbyśmy byli w innym mieście. W okolicy Times Square wiele restauracji zamkniętych, część oferuje jedynie wynosy. Maseczki noszone na ulicach w zależności od tego, w której części miasta się przebywa. Co do jednego mogę się zgodzić - turystów faktycznie jest niewiele, najlepsza pora na zwiedzanie bez tłumu ludzi :)

Gdyby ktoś poszukiwał informacji o wjeździe spoza Schengen to może się natknie na mój post, więc jeszcze tytułem wyjaśnienia parę słów: wleciałam do USA dokładnie 15. dnia przebywania poza Schengen na podstawie ESTA wydanej 3 tygodnie przed dniem wjazdu. Wniosek o wydanie ESTA zaakceptowany po godzinie od jego złożenia. Wjazd na podstawie testu RT-PCR (dopuszczane są również antygenowe, ale mi z racji na dalszą podróż korzystniej było robić PCR). Przylot na JFK, wylot z EWR. Pustki na obu lotniskach, po przejściu security zamknięta większość sklepów na EWR, w samolocie do Europy obłożenie na poziomie max. 40%.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#325 PostWysłany: 08 Maj 2021 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@Panna Anna To byliśmy w różnych miastach jak widać. Na East Village, Hells Kitchen mnóstwo ludzi w knajpach, na drinkach siedzących i normalnie obiadach. Rozmawiałem tez z taksówkarzem wracając wczoraj na lotnisko i powiedział, że idzie ku dobremu bo dużo się knajp otwiera i na wakacje będzie już w miarę taka normalność (jeśli to można tym nazwać). Nie ma obowiazku noszenia maseczek na dworze. Jedni noszą drudzy nie.

A turystów coraz więcej, jak wymeldowywalem się z hotelu - The Warwick (wylatywalem w piątek), to recepcja była czarna od ludzi, a by zjechać z 17-ego piętra winda na dol czekałem dobre z 10-15 minut bo wszystkie zajęte. Turyści zza granicy to większości Rosjanie i Ukraińcy - ich ban nie dotyczy.

Najciekawsze jednak przeżycie w samolocie (wróciłem kilka h temu do domu). Leciałem na trasie JFK-WAW - LO - lecieliśmy 2+ infant. Wahaliśmy się czy brać biznes w obecnych czasach, bo samoloty z USA do UE lataj teraz raczej puste, zatem zakładaliśmy ze i tak byłby wolne miejsca by się ba trójce rozłożyć (ja tak miałem wracając z Los Angeles do Franfkurtu w lutym - były pustki). Jednak trochę spanikowałem i wziąłem finalnie biznes, bo różnica w milach niewielka. Przyjeżdżamy na lotnisko i co się okazuje? Overbooking! Tłum ludzi. Cała ekonomiczna zajeta i Premium tez. Co do jednego miejsca. Polacy i Rosjanie. W biznesie było 5 miejsc wolnych.

Tyle z moich wrażeń.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#326 PostWysłany: 11 Maj 2021 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Przepraszam za jeden post pod drugim, ale podobno Prezes Lufthansy powiedział, że za 2-3 tygodnie mają wrócić już normalne loty do USA z Europy..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 11 Maj 2021 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
Powoli zaczynaja przywracac siatke wiec mysle, ze czerwiec wydaje sie realny. Oczywiscie to tylko gdybanie bo konkretnego planu jeszcze nie ma.

https://www.airliners.de/usa-ziele-muen ... plan/60395
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#328 PostWysłany: 11 Maj 2021 13:44 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1856
HON fly4free
Tak, czerwiec wydaje się realny - ale dla zaszczepionych turystów z USA. Tylko takie obietnice były złożone (przez Ursulę - wiadomo kogo), nikt nie obiecał niczego "zaszczepionym turystom z UE czy UK".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 11 Maj 2021 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@man4business Nikt nie mówi o Ursuli, a o informacjach z Lufthansy. To dwie różne rzeczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#330 PostWysłany: 11 Maj 2021 13:55 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1856
HON fly4free
Jakie są informacje z Lufthansy? Że tymi lotami polecą turyści z UE? Czy, że samoloty będą latać? Jeśli to drugie, to nadal obstawiam, że chodzi o zaszczepionych turystów z USA. Co z tego, że nie jest to optymalne obłożenie pasażerami, lepsze takie niż żadne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 11 Maj 2021 14:25 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Spokojnie. Może będą dobre wiadomości? Czy musimy być cały czas dołowani?
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#332 PostWysłany: 11 Maj 2021 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Jak zwykle zgodnie z zasadą nie wiem ale się wypowiem, poczekajmy jeszcze ten tydzień czy dwa
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#333 PostWysłany: 11 Maj 2021 15:57 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1856
HON fly4free
Właśnie to robimy. Od około 20 marca 2020 roku. Czekamy. Natomiast jeśli już coś dyskutujemy, to sens ma wyłącznie oparcie na jakichś konkretach - a te, póki co, wskazują wyłącznie na rozważanie jednej opcji, dla turystów z USA. Czy ktoś z was widział / czytał / słyszał coś o opcji w drugą stronę? Wiem, że to brzmi kuriozalnie, ale jak widać taka jest rzeczywistość. Nie takie absurdy mają miejsce, przecież USA włączyło na listę 84 bardzo groźnych wirusowo krajów również Izrael... i to się po prostu w żadnej kategorii logiki nie mieści.
Góra
 Profil Relacje PM off
wietrznieRozczarowna lubi ten post.
 
      
#334 PostWysłany: 11 Maj 2021 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
Nie bardzo wiem o jakich konkretach mowisz odnosnie otworzenia granic dla USA w EU. To rowniez byla informacja nie podyktowana jak do tej pory zadnym dokumentem, wypowiedziana przez polityka. Analogicznie do tego mozemy przytoczyc identyczna informacje np. z marca, o tym ze administracja Bidena mowi o polowie maja.

https://www.cnbc.com/2021/03/18/biden-e ... -say-.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#335 PostWysłany: 11 Maj 2021 17:27 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1856
HON fly4free
Na myśli mam to, że wypowiedzi wysokich rangą polityków UE (Ursula von der Leyen, również Adalbert Jahnz przedstawiciel Komisji Europejskiej, plus np takie wiadomości: https://www.schengenvisainfo.com/news/e ... s-britons/) nie stawiałbym na równi z wypowiedzią, cytuję "The sources spoke on condition of anonymity because they were not authorized to speak publicly.", czyli "tajnymi informatorami" telewizji, która plotkuje na ten temat...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 11 Maj 2021 17:39 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Ja również słyszałem od swoich źródeł z grupy LH, że "uwolnienie" TATL w obie strony jest mocno spodziewane w czerwcu lub najpóźniej na początku lipca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 17 Maj 2021 13:07 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Czy ktoś ma może jakieś "przecieki" w sprawie wznowienia lotów z UE. Czy jest szansa na Nowy Jork w te wakacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 17 Maj 2021 13:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Szansa jest, jak się poleci przez MEX/TUR itd na 14 dni przed lotem tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 18 Maj 2021 20:40 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1856
HON fly4free
marek2011 napisał(a):
Ja również słyszałem od swoich źródeł z grupy LH, że "uwolnienie" TATL w obie strony jest mocno spodziewane w czerwcu lub najpóźniej na początku lipca.
Tu masz wyjaśnienie tego fenomenu: https://www.paddleyourownkanoo.com/2021 ... re-banned/ Nie ma to niestety nic wspólnego ze spodziewanym zniesieniem obostrzeń na loty UE-USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 18 Maj 2021 21:02 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Czyli krótko mówiąc możemy pożegnać się z możliwością lotu do USA z UE w te wakacje???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group