Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 28 Lis 2020 21:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Odpowiedź masz w tym wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#162 PostWysłany: 01 Gru 2020 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Zastanawia mnie obecny LF na lotach EU->USA.
Czy jest gdzieś jakaś stronka, gdzie można podawać oraz sprawdzać jakieś szacunkowe LF na lotach na zasadzie zbierania danych od społeczności?

Np. seatguru fajnie działa, bo ludzie na bazie swoich lotów/doświadczeń wrzucą co nieco do netu odnośnie "seat'ów".
Z podawaniem LF jest więcej roboty, ale może by takie coś zadziałało?
W szczególności teraz w czasach COVIDa.

Mam lot do USA za ok miesiąc. Wiem jakie są obecne przepisy.
Liczę na jakiś cud ;)
Jednocześnie zastanawiam się kto lata tymi wszystkimi szerokokadłubowcami przez ocean?
Niektórzy przewoźnicy śmigają przez wielką wodę jakby corony nie było. Aż mi się nie chce wierzyć, że to wszystko pełne lata?
No chyba że cargo 100%, a pax 10% max.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 01 Gru 2020 11:10 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
Można sobie tu pogrzebać: https://www.iata.org/en/pressroom/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 01 Gru 2020 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
ofer napisał(a):
Jednocześnie zastanawiam się kto lata tymi wszystkimi szerokokadłubowcami przez ocean?

Cargo. American Airlines drastycznie obcina loty do UK do stycznia. https://simpleflying.com/american-airlines-london-cuts/
Virgin Atlantic tez wozi glownie powietrze w kabinie i cargo w brzuchu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#165 PostWysłany: 02 Gru 2020 10:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Cargo. Brat leciał w połowie października - 5 paxów na pokładzie z Londynu do SF - osoby z podwójnym obywatelstwem / PLR, dyplomaci
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 09 Gru 2020 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Informacyjnie: znalazłem frapujący mnie zapis m.in. na stronach Białego Domu - może ktoś by chciał się podłączyć do wspólnego zagłębienia tematu:
https://www.whitehouse.gov/presidential ... ronavirus/

========
Section 1. Suspension and Limitation on Entry. The entry into the United States, as immigrants or nonimmigrants, of all aliens who were physically present within the Schengen Area during the 14-day period preceding their entry or attempted entry into the United States is hereby suspended and limited subject to section 2 of this proclamation.

Sec. 2. Scope of Suspension and Limitation on Entry.
(a) Section 1 of this proclamation shall not apply to:
[...]
(ix) any alien whose entry would not pose a significant risk of introducing, transmitting, or spreading the virus, as determined by the Secretary of Health and Human Services, through the CDC Director or his designee;
=======

Ja mam przeciwciała - COVID przebyty. Wg mnie wpadam w tą kategorię :)
Subiektywnie interpretując: mogę lecieć ;)

Nie mogę znaleźć jednak konkretnych wytycznych "as determined by the Secretary of Health and Human Service".
Oczywiście na cud nie liczę, gdyby to tak działało jak moja szybka interpretacja to zapewne byłoby o tym głośno.

Tak czy inaczej, czy jest tu ktoś kto zagłębił się bardziej w te zapisy oraz podzieli się swoimi spostrzeżeniami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 09 Gru 2020 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
ofer napisał(a):
Ja mam przeciwciała - COVID przebyty. Wg mnie wpadam w tą kategorię :)
Subiektywnie interpretując: mogę lecieć ;)

Uważasz, że na podstawie testu kasetkowego, który czasami podaje nieprawdziwe wyniki, zrobionego w jakimś prywatnym laboratorium w Polsce za kilkadziesiąt złotych wpuszczą Cię do USA? ;) Wolne żarty. Tego testu nawet polski Sanepid nie uznaje a co dopiero departament stanu USA... :lol: :D
To jest tylko i wyłącznie dowód dla Ciebie, ewentualnie dla stacji krwiodawstwa, że jesteś "ozdrowieńcem" ale niestety nic poza tym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 09 Gru 2020 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@monroe

Nie przesadzalbyn, jest wiele krajow ktore nie dostaly bana a mialy duza wieksza liczbe zachorowan, np. Peru etc. i od nich nawet testu nie wymagano na wjezdzie u ''szczytu'' pandemii Utrzymanie bana bylo tylko i wylacznie polityczna zagrywka Trumpa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 09 Gru 2020 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@Flyguy
Owszem. Tylko ja o czymś innym - jeśli "ozdrowieńcy" będą mogli bez przeszkód wjechać na teren USA (przechorowanie Covid-19 lub test RT-PCR będzie wymogiem) to raczej nie z zaświadczeniem z np. Diagnostyki o zrobionym teście za kilkadziesiąt złotych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 09 Gru 2020 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Jasne, jesli o to chodzi to tak. Natomiast nie wyluczalbym tego ze wprowadza szybkie testy na lotnisku i na ich podstawie beda mowic '' Welcome to USA'' ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 11 Gru 2020 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
kolejne przecieki z Białego Domu: https://www.cnbc.com/2020/12/09/white-house-coronavirus-task-force-backs-restoration-of-inbound-travel-from-brazil-uk-and-europe-sources-say.html.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#172 PostWysłany: 12 Gru 2020 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
W styczniu będę 4 tygodnie poza UE i Strefą Schengen i mogę wracać przez USA i pomyślałem, że odwiedziłbym znajomych. Czy obecnie po przylocie do LAX / SFO obowiązuje kwarantanna, czy też normalnie mogę wlecieć i zostać kilka dni?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 15 Gru 2020 13:22 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 16
Witajcie,
Ja leciałem do USA 11 listopada na trasie Poznań-Frankfurt-Waszyngton-Atlanta. Pierwszy odcinek anulowany przez Lufthanse, a pozostałe się odbyły linią United (do Frankfurtu pojechałem samochodem) bo leciałem do USA do pracy. Całość odbyła się bez większych problemów.
Natomiast teraz 19.12 wracam do Polski taką samą trasą. Wszystkie loty są póki co potwierdzone. Ale chciałbym zapytać Was drodzy forumowicze, czy muszę mieć zrobiony test na Covid i czy grozi mi kwarantanna w Polsce (słyszałem, że niby wszystkich Polaków wracających do kraju wpuszczają bez kwarantanny, ale nie wiem czy to prawda)?
Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Gru 2020 14:42, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 15 Gru 2020 13:58 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Przeciez nikt nic madrzejszego Ci nie powie niz jest napisane na stronach gov.pl...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 15 Gru 2020 14:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Chcesz radę?

Poczytaj ostatnie posty

powrot-do-polski,8,150044?start=380
zakazy-lotow-do-polski-ew-obowiazek-kwarantanny-covid,15,154273
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 15 Gru 2020 17:23 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
A ja odpowiem z własnej praktyki - po powrocie, jeżeli masz obywatelstwo polskie, nie masz nakładanego obowiązku kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 21 Gru 2020 23:12 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
Jakbym musiał awaryjnie ( odpukać ! ) wracać do Europy z Meksyku przez USA to przy tranzycie ESTA jest potrzebna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 22 Gru 2020 02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
@PAWEL980
Oczywiście, ze ESTA potrzebna na tranzyt
https://esta-center.com/en/transit/index.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
PAWEL980 uważa post za pomocny.
 
      
#179 PostWysłany: 22 Gru 2020 12:13 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 55
Zbanowany
danziger napisał(a):
@PAWEL980
Oczywiście, ze ESTA potrzebna na tranzyt
https://esta-center.com/en/transit/index.html


We wniosku trzeba wpisywać dokładny adres gdzie się zatrzymam, rozumiem, że pomijam bądź daje "transit/airport"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 22 Gru 2020 12:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Polecam temat o ESTA...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group