Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zastrzeżony dowód
#1 PostWysłany: 18 Cze 2021 16:46 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 71
Loty: 76
Kilometry: 167 601
Hej,

zastrzegłem dowód osobisty z powodu zgubienia. Mam wykupiony lot Ryanairem na podstawie danych z dowodu. Czy jeśli będę podróżował z paszportem to czekają mnie jakieś potencjalne trudności? Czy, po prostu, podanie danych przy rezerwacji w Ryanair, jest tylko "techniczne", bo posłużenie się paszportem przy wylocie będzie całkowicie ok? Jakieś doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 18 Cze 2021 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2714
HON fly4free
Paszport jest ważnym środkiem potwierdzającym twoją tożsamość.
Góra
 Profil Relacje PM off
etnomalczik lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Cze 2021 16:59 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4807
platynowy
Paszport jest przede wszystkim najważniejszym dokumentem podróżnym 8-)

Możesz lecieć, sprawdzają tylko zgodność dokumentu z osobą i kartą pokładową oraz ważność dokumentu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 31 Maj 2023 08:37 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 940
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Taka historia z FB. Można mieć zastrzeżony dowód nawet o tym nie wiedząc, latając i biorąc kredyty, do czasu...

Cytuj:
Proszę mi wyjaśnić jeśli ktoś zrozumie co się stało, wczoraj nie pozwolono mi lecieć do Dablina ponieważ usłyszałam przy odprawie, ze system nakazuje zatrzymać mój dowód ponieważ zgłoszona została jego kradzież ponad rok temu. Faktyczne była taka sytuacja przeze mnie zgłoszona, skradziono mi cały portfel, dowód zablokowałam przez bank i odblokowałam w banku na dugi dzień ponieważ został mi zwrócony przez znalazcę. Od tej pory przynajmniej z trzy razy gdzieś leciałam np. Do Paryża, zawsze sprawdzano dowód, posługuje się nim na codzień, zaciągnelam tez raty. Skąd wiec ta sytuacja ? Nie poleciałam , zabrano mi dowód, przepadł urlop i pieniądze, ktoś coś rozumie ? Linie Ryanair. Coś mogę zrobić ? Dzięki
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Maj 2023 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Zastanawiam się jakim cudem Ryanair zmatchował zastrzeżony przez bank dowód.

Autor pisze, że "zablokował dowód przez bank" - z tego co wiem, to taką operację robi się na policji.
Dodatkowo potem dowód został "odblokowany przez bank".

Ze swojego doświadczenia zauważyłem, że dowód służy tylko do sprawdzenia czy zgadza się osoba stawająca do odprawy z tą widoczną na karcie pokładowej.

Wczoraj lecieliśmy samolotem (krajówka Ryanaira) i robiłem odprawę dla koleżanki to np. datę urodzin wpisałem z głowy, bo mi się nie chciało dzwonić do niej po dane.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Maj 2023 11:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Leciał do Dublina, czyli kontrola graniczna i prawdopodobnie tam znaleźli ze dowód jest zastrzeżony
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 31 Maj 2023 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Wszystko jasne - czyli dowód wykryła Straż Graniczna, a nie Ryanair.

To ma sens - oni są wpięci w system.

Tylko zastanawia mnie jakie jest to "zastrzeżenie przez bank" - wynikałoby, że bank może niezależnie od policji zrobić zastrzeżenie dowodu.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Maj 2023 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1596
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Bank może zastrzec dowód bez problemu, chyba nawet nie musisz być jego klientem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 31 Maj 2023 11:22 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4807
platynowy
piotrkr napisał(a):
Taka historia z FB. Można mieć zastrzeżony dowód nawet o tym nie wiedząc, latając i biorąc kredyty, do czasu...

Cytuj:
Proszę mi wyjaśnić jeśli ktoś zrozumie co się stało, wczoraj nie pozwolono mi lecieć do Dablina ponieważ usłyszałam przy odprawie, ze system nakazuje zatrzymać mój dowód ponieważ zgłoszona została jego kradzież ponad rok temu. Faktyczne była taka sytuacja przeze mnie zgłoszona, skradziono mi cały portfel, dowód zablokowałam przez bank i odblokowałam w banku na dugi dzień ponieważ został mi zwrócony przez znalazcę. Od tej pory przynajmniej z trzy razy gdzieś leciałam np. Do Paryża, zawsze sprawdzano dowód, posługuje się nim na codzień, zaciągnelam tez raty. Skąd wiec ta sytuacja ? Nie poleciałam , zabrano mi dowód, przepadł urlop i pieniądze, ktoś coś rozumie ? Linie Ryanair. Coś mogę zrobić ? Dzięki

Każde zgłoszenie kradzieży dowodu na Policję, zgubienie do urzędu powoduje jego anulowanie. :!:
Odnaleziony dowód należy zawsze zwrócić :!: do najbliższego urzędu miasta, jego użytkowanie skutkuje tylko problemami np takimi jak opisanymi.

Do banku zgubienie, kradzież się zgłasza, by odnotować ten fakt w, systemach bankowych. Banki nie mają dostępu do systemów urzędów czy Policji.

Zgubienie zgłasza się tylko w dowolnym urzędzie miasta i występuje o wydanie nowego dowodu. Nie jest to czyni prawnie zabroniony, z tego tytułu np Policji to nie interesuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Maj 2023 11:26 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Nie wierze, ze zglaszajac i zastrzegajac dowod na policji przyjmujacy zgloszenie nie poucza zglaszajacego ze w przypadku znalezienia zguby dowod jest niewazny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Maj 2023 12:10 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4807
platynowy
@Jac
Bo to nie rola Policji, Prokuratury itp
Zgłaszając w urzędzie wniosek o nowy dowód z trylion razy o tym powiedzą, osobna kwestia że jest na zaświadczeniu o złożeniu wniosku o nowy dokument
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Maj 2023 12:50 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 940
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Autorka tego postu napisała jeszcze w komentarzach, że zgłosiła to także na policję. Z komentarzy wynika, że się systemy bankowe i policji są zupełnie oddzielne i można mieć w policji dowód jako zgubiony/skradziony, a banki nic o tym nie wiedzą. Stąd Autorka mogła brać na niego raty... W policji podobno można zgłosić, że dowód się odnalazł, i usuwają jego zastrzeżenie.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Maj 2023 13:02 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4807
platynowy
Tak, nie pokrywają się.
Z chwilą odnalezienia i zgłoszenia tego :!: dokument ten jest wyrejestrowywany jako utracony w wyniku przestępstwa. Ale od chwili rejestracji jest nieważny.

Zgubienie zgłasza się tylko do :!: banku i najbliższego urzędu miasta. :!: :!: :!:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group