Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Sty 2021 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Potwierdzam też, że lot powrotny przez LHR możliwy bez testu. Sprawdzone osobiście.
W jedną stronę leciałem przez MXP i ADD, powrót ADD i LHR. Żadnego testu po drodze. Żadnego testu przed wylotem. Tylko raz na powrocie z LHR do WAW mierzyli mi temperaturę. Poza tym nic. Jakby COVIDa nie było na świecie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
#42 PostWysłany: 22 Sty 2021 12:11 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 325
niebieski
A przez ATH? da się bez testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 22 Sty 2021 13:10 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
-- 22 Sty 2021 12:42 --

W moich datach najtaniej w pierwsza strone ARN, w druga BRU - ktoś potwierdzi info o braku konieczności przedstawiania testu PCR?

-- 22 Sty 2021 13:10 --

Zaczynam gubić się w tych wszystkich obostrzeniach.. Poprzednicy pisali, że przelot przez ARN i BRU dozwolony bez testu. Ja czytam na stronie lotniska BRU:

You do not live in Belgium (non resident) and are coming from a red zone to our country ? Whether Belgium is your final destination or you travel through Belgium with another mode of transport (car, train, bus,...), you must be able to present a negative COVID test. The certificate may not be older than 72 hours. You provide this test result at the moment of your departure before coming to Belgium. The airline will check this before boarding the flight. If you are unable to present a valid certificate, you may not board the flight.This rule is applicable as from 12 years old.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 22 Sty 2021 13:19 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 486
złoty
@Kothson

Abstrahując od tego, czy Tanzania to jest "red zone" (raczej nie jest), testowałem powrót tranzytem przez Brukselę 11 stycznia. Żaden test wymagany nie był. Wypełniałem tylko kartę lokalizacyjną, którą oddałem na kontroli paszportowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 22 Sty 2021 13:29 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Może się coś zmieniło? Praktycznie cały świat na czerwono.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 22 Sty 2021 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
@Kothson

Co do BRU, nie wiem czy masz na mysli transfer, ale jesli wylot z BRU to od 25.12.2020 byl wymagany test na wjezdzie. Wylatywalem 24.12 i dlatego utkwila mi ta data w glowie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 22 Sty 2021 14:30 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Ok, może trochę zagmatwałem. Szukam lotu na Zanzibar z Warszawy z wylotem 26/27/28 lutego oraz przylotem 5/6/7 marca. Kupuję z Warszawy, jeżeli utrzymana w Polsce będzie kwarantanna, będę bezpłatnie zmieniał na wylot z Berlina. Najniższe dopłaty znalazłem za lot 26 luty - 5 marca, 421,47 PLN. Chciałem się upewnić, czy w BRU lub ARN nie będą oczekiwali od nas testów PCR?

Załączniki:
26marzec-05kwiecien.png
26marzec-05kwiecien.png [ 46.57 KiB | Obejrzany 2432 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 22 Sty 2021 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Na to pytanie nikt Ci dzisiaj nie odpowie, na chwile obecna w BRU na tranzycie jesli nie wychodzisz poza strefe nie potrzebujesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 22 Sty 2021 15:18 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2277
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Woy napisał(a):
[...] a i IST się kwalifikuje, jeśli tranzyt będzie odpowiednio krótki.


W IST trzeba test nawet na tranzycie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 22 Sty 2021 15:26 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Kothson napisał(a):
Kupuję z Warszawy, jeżeli utrzymana w Polsce będzie kwarantanna, będę bezpłatnie zmieniał na wylot z Berlina.


Czy taka zmiana będzie rzeczywiście bezpłatna? Mi na infolinii powiedziano, że za darmo jest tylko zmiana terminu, trasa musi pozostać ta sama.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 22 Sty 2021 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
On pisze o lotach za mile, jesli wartosc mil jest taka sama to pokrywasz ewentulana roznice w doplatach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 22 Sty 2021 15:48 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Mi też chodzi o trasę za mile. Taką informację uzyskałem na infolinii M&M, że można zmienić datę, ale nie trasę.

Nie twierdzę, że mieli rację, wręcz znacznie bardziej pasowałaby mi sytuacją, w której taka zmiana jest możliwa :) Dlatego też dopytuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 22 Sty 2021 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2714
HON fly4free
Jeszcze raz - do 28.02 bezpłatna zmiana daty, nie trasy.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 22 Sty 2021 16:00 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 486
złoty
seal napisał(a):
Woy napisał(a):
[...] a i IST się kwalifikuje, jeśli tranzyt będzie odpowiednio krótki.


W IST trzeba test nawet na tranzycie.


Warto jednak sprawdzić, zanim się napisze. Owszem, Turcja wprowadziła test na tranzycie od 30.12, ale bardzo szybko się z niego wycofała.

https://tr.usembassy.gov/covid-19-information-2/
https://www.turkishairlines.com/en-us/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 22 Sty 2021 16:14 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2277
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Woy: ok to się zmienia widać. Jak szukałem lotów na początku stycznia to był konieczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 22 Sty 2021 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Garmond napisał(a):
Jeszcze raz - do 28.02 bezpłatna zmiana daty, nie trasy.


Racja: w warunkach ogolnych zmiany nie ma ani slowa o tym, jest tylko napisane ze musi byc zmieniony na lot z grupy LH, natomiast w FAQ jest ta informacja:
Eine Umbuchung ist für Flugprämientickets innerhalb der Ticketgültigkeit möglich. Sie können das Datum und die Uhrzeit, nicht aber die Strecke ändern. Tickets für Fly Smart Flugprämien und Meilenschnäppchen sind nach der Ausstellung nicht mehr abänderbar.

Znalazlem po niemiecku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tomlesz lubi ten post.
tomlesz uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 22 Sty 2021 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Co do bezpłatnej zmiany trasy M&M to są dwa przypadki:
1) Zmiana dotyczy jedynie trasy "w środku" z pozostawieniem startu i końca bez zmian. NP. WAW-MXP-ADD zmieniamy na WAW-LHR-ADD.
2) Zmiana trasy obejmująca zmianę startu lub końca.

Przypadek nr 2 na pewno nie jest bezpłatny, natomiast wydaje mi się że przypadek nr 1 jest obecnie do końca lutego możliwy jako bezpłatny. Proponuję jeszcze skonsultować telefonicznie na infolinii M&M.

Oczywiście jest jeszcze do uregulowania ew. różnica w opłatach lotniskowych i tutaj znów są dwa warianty tj. "a)" klient zmienia trasę, więc klient płaci lub "b)" linia zmienia trasę z uwagi na zmianę w rozkładzie lotów i tutaj raczej dopłaty ze strony klienta nie będzie, ale znów proponuję jeszcze skonsultować telefonicznie na infolinii M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off
tomlesz lubi ten post.
tomlesz uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 26 Sty 2021 19:03 

Rejestracja: 01 Kwi 2018
Posty: 26
-- 26 Sty 2021 18:55 --

ciachu25 napisał(a):
Pan Wojtek chyba się sporo obłowił na tych czarterach, bo obecnie wynajmuje i sprzedaje osiedla domków i udziały w nich na wyspie, cos w stylu "bajkowej Arkadii "na Filipinach również podobnego twórcy;)


Coś w tym jest :) gdy na niego natrafiłam to w promce można było kupić bilet bezterminowy w obie strony za 1222 zł a już ostatnia promocja była za 1599 zł czyli każdy miesiąc stówka w górę.....
Generalnie nie mam nic do Pana Wojtka :)

-- 26 Sty 2021 19:03 --

kostek966 napisał(a):
No, ale jak chce się tam pojechać, a nie zna się innego języka to Polak będzie przydatny, dobrze gdyby jeszcze jakaś knajpka ze schabowymi była, a nie tylko ośmiornice i kalmary :lol:


Nie jem mięsa zadowolą mnie same owocoe :D :mrgreen: :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 18 Lut 2021 14:14 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Proszę o pomoc. 26 lutego mam bilety dla 2 PAX na ZNZ z WAW przez ARN. Niestety, Szwecja wprowadziła testy również w przypadku lotów transferowych, chciałbym uniknąć konieczności badania się. Chcę spróbować na infolinii zmienić lotnisko przelotowe na takie, w którym nie obowiązują testy na transferze, np. IST, ale nie posiadam wystarczającej ilości mil na koncie, aby podejrzeć kalendarz. Czy ktoś dla mnie mógłby sprawdzić dostępność lotów dla 2 osób na 26 lub maksymalnie 27 lutego, długość lotu bez znaczenia, istotna jest dla mnie cena.

Będę mega, mega wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 18 Lut 2021 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
U mnie akurat wyszukiwarka M&M dziś nie działa, ale sprawdź na stronie United https://www.united.com/en/pl/ wybierając "Book with Miles"
Działa lepiej niż wyszukiwarka M&M, choć kwoty dopłat nie są poprawne.
Zrób tak:
1. Wyszukaj połączenie na stronie United aby ustalić dogodny dla Ciebie routing i nr lotów
2. Zadzwoń na infolinię M&M z prośbą o potwierdzenie dostępności na konkretne już numery lotów.

Pamiętaj, że w związku z COVID‑19 zmiana rezerwacji biletów-nagród jest bezpłatna do 31.05.2021 r. (nie każdy wie)
Możesz też anulować bilet za 50 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group