Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Cze 2019 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Konkretnie interesuje mnie sytuacja na lotnisku Luton ale podejrzewam, że działa to tak samo na każdym lotnisku, pytam więc ogólnie:

Czy jeśli lot jest zaplanowany na konkretną godzinę np. 19:00 - pomijając kwestię wpuszczenia do gate'u w zależności od kolejek/sprawności obsługi/opónienia - czy same bramki do security są jakoś automatycznie blokowane?

W sensie: czy stawiając się o 18:35, bo się spóźniłem, to jeśli przy 'gate' jeszcze przyjmują pasażerów, czy sama bramka do security zawsze mnie wpuści?

Co właściwie sprawdza bramka do security - wpuszcza do godziny odlotu, wpuszcza przez cały dzień, sprawdza tylko zgodność lotu z terminalem czy może np. zapisuje w jakichś systemach, także przewoźników, że przeszliśmy przez bramkę wejściową do Odlotów i przewoźnik wie, że np. fizycznie weszliśmy na lotnisko i wie (w przypadku części linii i lotnisk) że może wezwać pilnie z nazwiska pasażera, bo inaczej nie poleci.

Pytam z ciekawości ale też dlatego, że lecąc parę razy z Luton praktycznie zawsze jest tam tłok do gate'u do niemal samej godziny odlotu co może nas uratować w razie utknięcia na drogach dojazdowych (co w rejonie Londynu jest nieprzewidywalnym koszmarem). Chcę wiedzieć, czy w takim scenariuszu wpuszczą mnie do security i mogę próbować dobiegnąć, czy są jakieś ograniczenia, że do samego security nie wejdę.

Czytałem tu, że np. w Modlinie nie wpuścili kogoś do security 25 min przed odlotem - pytanie, czy sama bramka to blokuje, czy dlatego, że ktoś fizycznie nie wpuścił pasażera (tam jest specjalna "ochrona" na wejściu do security, przed którą skanujemy kartę pokładową).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 11 Cze 2019 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Na Luton kilka lat temu wbieglismy grubo po zamknięciu bramki, czy po ustalonym odlocie to nie wiem. Samolot jednak był spóźniony.
Na innym lotnisku 15 minut przed odlotem obsługa security stwierdziła, że możemy już wyluzować i nie biec. Samolot poczeka ale to była inna linia lotnicza (WestJet).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Cze 2019 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jeśli przechodzisz o 18:35, a samolot ma odlot o 19:00 to sie nie spóźniłeś, na pewno nie z punktu widzenia security. Osobiście wątpie żeby przy przejsciu (automatycznym) do security system wiedział, że taki Wizz zamyka boarding np 20 minut przed wylotem. Jesli już cokolwiek sprawdza to datę, może faktycznie godzinę odlotu. W miejscu gdzie karty przy security sprawdzane są ręcznie, to personel może wyłapać że samolot poleciał i nie wpuści. Ale nie widziałem nigdy na żywo takiej sytuacji, widziałem natomiast zziajanych ludzi którzy przybiegali do zamkniętego gate'u wprost z security - i nie udało im się polecieć.
Na wielu lotniskach faktycznie siedzi ktoś przed wejściem do strefy security i przy skanowaniu karty wyświetlają mu dane pasażera i lotu. Więc może wyłapać, że np boarding jest już zakończony.

Co do wołania przez megafon - wywołują tych, którzy są poprawnie odprawieni, jestem przekonany że bez związku z tym czy gość przeszedł security czy nie. W szczególności wywołują tych , którzy nadali wcześniej bagaż, bo jak się nie stawią, to trzeba torbę wyładować, a to oznacza opóźnienie. Jak ktoś ma tylko podręczny to najwyżej nie poleci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Cze 2019 08:09 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Kiedyś durnolecąc WAW-POZ-WAW tym samym samolotem przylot do Poznania miał miejsce już po godzinie odlotu do Warszawy (jakieś chwilowe zamknięcie drogi startowej i kręcił kółka pół godziny). Na security pan ręcznie sprawdzał karty i mówi, że to przecież już po czasie. Wytłumaczyłem, że opóźnienie i jeszcze mnie wpuszczą, zresztą na tablicy było last call. Bez problemu zostałem przepuszczony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Cze 2019 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Na Heathrow T5, jestes automatycznie wyładowany z lotu jesli nie przejdziesz przez bramke sprawdzajaca karte pokladowa przed okreslona godzina. Dla europejskich lotow jest to 45minut przed odlotem, dla dalszych 1h.

Te ustawienia sa zalezne od lotniska/linii lotniczych. Nie ma jakichś ogolnych zasad ogolnoswiatowych czy krajowych. Nie wiem jak dziala Luton i Wizzair, ale podaje przykład z innego lotniska w tym samym rejonie.

Na lotniskach, które wyrzucaja przylatujących do hali odlotów, nie ma takiego sprawdzenia czy automatycznego wyładowania. Na przyklad w Amsterdamie, Munich, itp.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Cze 2019 11:23 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@Aga_podrozniczka akurat Heathrow T5 jest jedynym na świecie miejscem gdzie stosuje się tego typu automatyczny offloading zwany "conformance".

Na każdym innym lotnisku na świecie offloading robiony jest dopiero jak spóźnisz się do swojego gate, albo na życzenie pasażera.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group