Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zamieszki w Santiago
#1 PostWysłany: 19 Paź 2019 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =BoxNewsMT

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 19 Paź 2019 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Widzę, że gdzie @tropikey nie pojedzie, tam zaraz zamieszki wybuchają... Jeszcze brakuje aby żółwie na Galapagos strajk zaczęły

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Paź 2019 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Już wolałem o tym nawet nie wspominać, żeby nie wywołać wilka z lasu, ale faktycznie, dziwne zbiegi okoliczności :)
A tak na serio, to żeby się tam jakaś latynoska wiosna, na wzór tej arabskiej, nie zrobiła.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Paź 2019 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
specjalnie mnie te protesty nie dziwią, wszyscy, może po za mieszkańcami Valparaiso-Vina, lgną do stolicy w nadziei na lepsze życie, a tam ceny wysokie nawet dla nas, ja byłem zaskoczony poziomem cen w marketach, dopiero na rynkach owocowo-warzywnych były niskie ceny, czasami np. pomidory były 3-4 razy tańsze niż w marketach, zarobki niskie, ceny wysokie i to jest recepta zamieszki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Paź 2019 03:22 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Zamieszki nie sa tylko w Santiago ...przed chwilka w jednej z Tv poludniowoamerykanskiej informuja ze okolo 80 supermercadow w calym kraju zostalo spladrowanych , w Santiago wprowadzono godzine policyjna od 22 do 7 rano...przed chwila przemiawial prezydent Pinera ...w ponidzialek i wtorek juz sie mowi ze nie bedzie lekcji w szkolach
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Paź 2019 14:18 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
-- 20 Paź 2019 14:13 --

W chwili obecnej mowi sie o 3 ofiarach ( 2 osoby znalezione w jednym ze spalonych supermarketow i 1 osoba po przewiezienu do szpitala zmarla)...na ulice Santiago wprowadzono dodatkowo 1500 wojskowych ...obowiazuje nocna godzina policyjna

-- 20 Paź 2019 14:18 --

Odwolano zamierzane podwyzki biletow na metro w Santiago ...niemniej niezadowolenie spoleczne z obecnej sytuacji socjo-ekonomicznej jest duze ....zastanawiaja sie czy jest mozliwe spotkanie przywodcow politycznych w listopadzie biezacego roku gdzie Trump mialby podpisywac porozumienie komercjalne z szefem chinskm...w spotkaniu mieliby tez uczestrniczyc inni szefowie m.in Putin, premier Candy i inni
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Paź 2019 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Lecę we Wtorek do Santiago z United. Dzwoniłem na infolinię i dowiedziałem się, że mogę zamienić termin za darmo ale szczerze mówiąc to jestem już na urlopie więc jakoś średnio mi to pasuje. Zmiana na inne lotnisko wiąże się z opłatą. Tak czy owak lecę, przecież nie będę siedział w domu na urlopie. Wrzucę wam przynajmniej jakąś relację z pierwszej ręki.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Paź 2019 20:57 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@macq91 @tropikey - skrobnijcie proszę jak będziecie na miejscu jak wygląda sytuacja. Ja w pierwszej połowie grudnia wracam z Santiago do Europy ale nie planuję się zatrzymywać w samym Santiago (przyjeżdżam do Santiago z Mendozy autobusem i od razu jadę do Valpo a stamtąd z przesiadką na dworcu w Santiago prosto na lotnisko). Wszelkie informacje - w szczególności dot. tego czy autobusy kursują normalnie i czy sytuacja w okolicy dworca autobusowego jest w miarę bezpieczna są mile widziane. Mam nadzieję, że przez półtora miesiąca się to jakoś uspokoi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Paź 2019 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Ja już nie pomogę, bo moje dwie wizyty już zakończone.
Jestem szczerze zaskoczony doniesieniami z Santiago. Po tym, co tam widziałem przy okazji tych 2 wizyt, w życiu nie pomyślałbym, że po tygodniu, czy dwóch, mogą tam być takie sytuacje :(

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 21 Paź 2019 00:33 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Wszystkie loty z Calamy odwołane, lotnisko pełne ludzi. Jestem teraz w mieście Calamie, ulicami idzie protestacja demolują latarnie itp, wojsko i policja na ulicach, moj lot jutro o 9, ciekawe czy będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 21 Paź 2019 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Na SCL także prawie wszystkie loty odwołanie.

Załączniki:
Screenshot_2019-10-21-08-30-03-598_top.flightboard.departures.jpg
Screenshot_2019-10-21-08-30-03-598_top.flightboard.departures.jpg [ 108.17 KiB | Obejrzany 2158 razy ]
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Paź 2019 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,253 ... BoxBizImg1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Paź 2019 12:02 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Dzisiejszy El Pais podaje , że już 8 zabitych po kolejnych zamieszkach. Prezydent Chile mówi -,,Estamos en guerra", czyli ...jesteśmy w stanie WOJNY :oops: :oops: :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Paź 2019 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
@tropikey, byłem tam co prawda w lutym, ale widać wystarczająco długo, aby się nie dziwić temu co się dzieje, to było jak wulkan, niby spokojny ale wybucha niespodziewanie i mocno, wystarczy jakiś mały wstrząs, w tym wypadku podwyżki cen biletów, dodatkowo rozmawiając z mieszkańcami i nocując w 4 różnych miejscach w Santiago, to mnie nie dziwi,
jak ktoś przyjedzie i zamieszka 2 noce w dobrym hotelu na Las Condes, a potem pojedzie do Vina to może się dziwić, a jak się pochodzi wieczorem w okolicach dworca kolejowego to zobaczy inne życie, taki przykład, weszliśmy do apartamentowca, albo po prostu bloku, na dole recepcja i wejście dalej na kartę albo otwiera recepcjonista, który też ma klucze do naszego mieszkania, mam rozładowany telefon i proszę żeby mi podładował, a podchodzi do mnie kobieta i mówi mi żebym nie oddawał telefonu, bo mogę go już nie zobaczyć, i rzeczywiście następnego dnia wieczorem przed pałacem prezydenckim stoimy we czwórkę, nagle ktoś wyrasta jak z pod ziemi, wyrywa mi komórkę z ręki podczas oglądania mapy i ucieka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 21 Paź 2019 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
No tak, to kwestia osobistych doświadczeń. Twoich oczywiście nie kwestionuję i współczuję negatywnych przeżyć, ale ze mną to też nie do końca tak, że ja sobie jedynie przekimałem w Doubletree i wyskoczyłem autem do winnicy :)
Spędziłem sporo czasu na wzgórzu San Cristobal i okolicy, a potem też pół dnia w centrum (gdzie nawet wymachiwałem telefonem, żeby złapać wifi) i czułem się zupełnie normalnie.
Zdaję sobie jednak sprawę, że to, co dzieje się teraz, to zupełnie inna sprawa. To raczej wybuch skrywanych masowo frustracji i niezadowolenia, które nieoczekiwanie znalazły powód, by eksplodować. Ciekawe, czy i jak duży wpływ miały na to wydarzenia w Ekwadorze?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 21 Paź 2019 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
@tropikey, absolutnie nie odnosiłem mojego :x tekstu do Ciebie, napisałem tak ogólnie o przeciętnym turyście, szczególnie amerykańskim, a swoje sądy wypowiedziałem na podstawie rozmów z miejscowymi, a moje przygody niewiele zminiają moje myślenie, telefon można też stracić w paryskim metrze,
Trzymajmy kciuki za tych co są w tym jakby nie było pięknym kraju, żeby ich podróże odbyły się bez większych problemów


Ostatnio edytowany przez kostek966, 21 Paź 2019 16:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Paź 2019 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Też poproszę o informacje z pierwszej ręki... Santiago i Patagonia w planach w przyszłym tygodniu... :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Paź 2019 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Proszę bardzo... Mój chilijski współpasażer odpowiedział przed chwilą na prośbę o krótką informację na temat sytuacji w Santiago. Napisał z grubsza, że tam gdzie mieszka i gdzie też pracuje (kawałek za Vitacurą) nie było jakiegoś bałaganu. Problemy pojawiły się w niektórych dzielnicach, gdzie doszło do serii grabieży supermarketów i sklepów. W ciągu ostatnich dwóch dni rząd zarządził godzinę policyjną. Pierwszy dzień od 22:00 do 7:00, a drugi od 19:00 do 6:00. Metro zostało dotknięte pożarem, ponieważ kilka stacji zostało podpalonych. Generalnie, typowa sytuacja - jedni mają mniej lub bardziej słuszne żądania społeczne, a inni wykorzystali to do rabunków i pożarów (w iluż to miejscach na świecie było lub jest podobnie...). Ale pisze też, że nie wiedzą, co może się wydarzyć w ciągu najbliższych kilku dni.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Paź 2019 18:47 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Nasz dzisiejszy lot z Calamy został odwołany tak jak zresztą wszystkie inne kolejka na kilka godzin czekania do zmiany lotu, przełożyli nam lot na środę wieczorem ale nikt nie gwarantuje że samolot w ogóle poleci, Chilijczycy mówią ze najgorsze dopiero będzie, jest godzina policyjna od 21-9, autobusy również nie jeżdżą. My wróciliśmy do San Pedro ale większość ludzi została w Calamy. W San Pedro znaleźliśmy hotel za mniej niż pół ceny bo wszystkie rezerwacje są odwołane.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 22 Paź 2019 04:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
@aviel daj znać jak Ci się uda odlecieć. United umożliwiło mi zmianę rezerwacji online za darmo także dodałem sobie stopa w NY i będę na SCL dopiero w czwartek. Ponoć na lotnisku w stolicy jest tragedia. Mnóstwo ludzi, zero informacji. Anulowałem wszystkie moje rezerwacje w Chile bo nie wiem czego się spodziewać i będę kombinować jak dolecę.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group