Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Cze 2019 18:39 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
Miałem podobne przemyślenia jak @horacy19. W innym miejscu na forum, ktoś wymieniał Axa.ie i Aviva.ie i z tego co widzę mają roczne ubezpieczenie podróżne w bardzo przyzwoitej cenie: viewtopic.php?p=1222746#p1222746

Wyszedłbym z założenia, że nie musisz od razu permanentnie i oficjalnie przeprowadzać się, a raczej pojechać na jakiś czas w ramach krótkiego pobytu i poznać sytuację na miejscu.

Osobiście, tak jak planujesz, podnająłbym pokoje w mieszkaniu w Dublinie wstępnie na kilka miesięcy, w tym czasie znalazłbym coś rozsądnego we Lwowie i posiedziałbym miesiąc, dwa. Po czym zobaczyłbym, czy i co mi się podoba. Jeżeli wszystko spoko, to niezależnie od wymienianych w tym wątku przeszkód, zacząłbym organizować sobie pobyt na dłuższy czas (ew. ponowny visa-run). Jeżeli nie, to przynajmniej masz szansę pomieszkać w innym miejscu, o szczególnej historii i zebrać nowe doświadczenia. Z tego co piszesz, mostów za sobą nie spalisz, więc do Irlandii (czy ew. Polski) w razie potrzeby będziesz mógł wrócić.

PS. Forum dla expatów na Ukrainie: http://forum.expatua.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
 
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#42 PostWysłany: 27 Cze 2019 18:42 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Moze pomoglby tu Slavko Novak - ma wiadomosci z 1 reki, a i moze dobra robote by ogarnal... :)

Poki co bilans wychodzi na + (odrzucajac sprawy urzedowe, bo na poczatku nic nie bedziemy musieli zalatwiac).
Gdybysmy sie zdecydowali na wyjazd, to strat finansowych nie poniesiemy wlasciwie zadnych, z obecnej pracy i tak sie mam zamiar zwolnic (wypalenie zawodowe).
Mostow nie spalimy - 2 pokoje w wynajmowanym w Irlandii domu podnajmiemy, to pokryje praktycznie koszt calosci, 1 pokoj zamieszkuje syn student, wiec bedziemy mieli gdzie przyjezdzac.
Ludzie wyjezdzaja na koniec swiata i tam szukaja szczescia, wiec Lwow to nie jest jeszcze ekstremalny kierunek.
Samolot Lwow - Dublin (z przesiadka) mozna wyczaic za +/--60€, takze i tu tragedii nie ma, ewentualnie Rzeszow -Dublin za 30 -40€
Z praca w Irlandii problemu nie ma, wiec nawet gdyby mi z biznesem nie poszlo, to w ostatecznosci zawsze mozemy wrocic do Irlandii...

O ile nic sie nie zmieni i nie znajde slabych stron mojego misternego planu, to za pare miesiecy ruszamy na Lwow - kto nie ryzykuje nie pije szampana, a mocne wrazenia nalezy w zyciu kolekcjonowac :)
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 27 Cze 2019 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tom Jed napisał(a):
kto nie ryzykuje nie pije szampana, a mocne wrazenia nalezy w zyciu kolekcjonowac :)

Ja to mówią - co Cię nie zabije, to Cie wzmocni. Tylko, że w tle takich górnolotnych haseł, trzeba też spojrzeć z punktu widzenia jednostki, czyli końca własnego nosa. Bo czasem jednak "zabije". Albo częściej niż czasem.
Ale widzę, że kolega optymista jest, to dobrze. ja akurat raczej pesymista. Pesymista, to taki optymista, tylko już doświadczony... ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 27 Cze 2019 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
BrunoJ napisał(a):
co Cię nie zabije, to Cie...


...poważnie okaleczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 27 Cze 2019 20:20 

Rejestracja: 17 Cze 2019
Posty: 3
Zbanowany
Chciałoby się powiedzieć: lepiej przemyśl to czy by lepszy nie był ... Przemyśl?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 27 Cze 2019 23:32 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Na ta chwile jestem zdecydowany na taki przerywnik, bo popadlismy tu w rutyne i zrobilo sie monotonnie.
Przygotowania zajma do pol roku, ale styczniowa pogoda nie sklania do wyjazdu, wiec pewnie operacja przypadnie na kwiecien, mamy wiec duzo czasu na rozwazania, googlowania i dopinania na ostatni guzik.
Sama swiadomosc, ze koszty zycia obnizymy o 2/3 juz jest budujaca :)
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 28 Cze 2019 01:00 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
-- 28 Cze 2019 00:36 --

jeslichceszsobieobnizyckosztyzyciao2/3towyprowadzsiezddublinatorzeszowa.

-- 28 Cze 2019 01:00 --

michcioj napisał(a):
jeslichceszsobieobnizyckosztyzyciao2/3towyprowadzsiezddublinatorzeszowa.

@Abcn cos ty mi zrobil z moim postem ? :)


Ostatnio edytowany przez Abcn 28 Cze 2019 01:17, edytowano w sumie 2 razy
ułatwiłem pisownię ;) + Literówka mniej widoczna
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 28 Cze 2019 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Podumuje, nie bedzie latwo ale jedz i próbuj ;) (i zdaj relacje za 3 miesiace)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 28 Cze 2019 09:58 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
LonDynia napisał(a):
Podumuje... jedz i próbuj ;)

I z umiarem popijaj,bo wybór znakomitych trunków spory ;) Powodzenia :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 28 Cze 2019 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 785
złoty
To i ja dorzucę dwa grosze od siebie, jako osoba która była kilkukrotnie we Lwowie, mająca stamtąd znajomych.
Osobiście spędziłem we Lwowie łącznie ok. 3 tygodni, więc moje osobiste odczucia ograniczałyby się najwyżej do relacji turysty nieco bardziej czującego klimat miasta. Większość problemów została już w tym wątku trafnie podniesiona (kwestia języka, korupcja na porządku dziennym). Jednakże w kwestii działalności gospodarczej zarejestrowanej poza Ukraina, ale świadczenia usług w jej obrębie opiszę pewną anegdotę.

Jeden z moich znajomych Ukraińców, lwowianin, mający silne powiązania z Polską (skończył tutaj studia, miał mieszkanie, poznał dziewczynę) postanowił kilka lat temu, lata 2013/14, spróbować zarejestrować działalność w Polsce, ale prowadzić ją właśnie w rodzinnym Lwowie. Taki fintech polegający na wdrażaniu nanochipów w życiu codziennym, sprzęcie domowym itp. Początkowo sądził, że jest tam lepsza koniunktura na start, firma 'z Polski' będzie na Ukrainie PR-owo wyglądać lepiej, a on sam jako "swojak" łatwo ogarnie tam kwestie formalne. Niestety w praktyce po 2-3 miesiącach walki ostatecznie odbił się od biurokratyczno-korupcyjnej ściany. Niby firma była zarejestrowana u nas, ale we Lwowie praktycznie na wszystko potrzebował szeregu zezwoleń. Nie mógł oczywiście sam tłumaczyć dokumentów, a taki tłumacz przysięgły widząc, że trafił na klienta przyjeżdżającego 'od zachodniego sąsiada' kasował go za każdą stronę 2x. Widząc to kolega, kolejne dokumenty tłumaczył już w PL. Ukraiński fiskus oczekiwał odprowadzania jakiegoś fikcyjnego podatku. Na pytania 'na jakiej podstawie?' odpowiadał, że przymknie na to oko tylko chce w łapę.
Jakiś Ukraiński Instytut Technologii przysłał mu pismo, że do wdrażania takich chipów to musi mieć i od nich jakieś zezwolenia (choć odpowiedniki wydane w Polsce już posiadał).
Zawitała do niego policja pod pretekstem 'rutynowej kontroli', zarekwirowali całe pudło układów scalonych, żadnych wytłumaczeń o co chodzi. Jak zgłosił się na komisariat to ostatecznie oddali może połowę tego co zabrali.
Na granicy w Korczowie co druga przeprawa jakieś numery. Ukraińscy celnicy niby losowo, ale regularnie kolegę sprawdzali (pamiętali go, kilka razy w msc przekraczał tam granicę). W bagażniku układy scalone, laptopy, okablowanie. Jeden z celników mówi 'to mogą być narzędzia służące terrorowi lub szpiegostwu" (WTF??) i z tej okazji zapraszają na kanał, będzie rozkręcana karoseria, czy nie ma czegoś schowanego pod nią . Samochód prawie nowe audi na leasingu, więc kolega aby tylko nie rozbierali auta każdorazowo dawał w łapę - z resztą nie było żadną tajemnicą, że tylko o to im chodzi.
Takich historii było więcej, opisuję tylko kilka o których pamiętam.Generalnie po 3 miesiącach takiego życia chłopakowi tylko przybyło siwych włosów na głowie (a młody, koło 30-ki). Rzucił to w cholerę, otworzył niewielką restaurację we Wrocławiu i dziś żyje względnie szczęśliwe.
Jeszcze z tego co wiem od znajomych lwowian i co zostało tutaj już poruszone - publiczna opieka medyczna na Ukrainie stoi na bardzo niskim poziomie, gdyż zawód lekarza nie jest ceniony tak jak u nas i jest słabo płatny. Który lekarz bardziej ambitny to ucieka za granicę, niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
DMW uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 28 Cze 2019 12:07 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
no tak to w praktyce wyglada prowadzenie biznesu na Ukrainie, wszedzie robia pod gorke zeby dostac w lape.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 28 Cze 2019 12:19 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6244
HON fly4free
w tej kwestii najgorsze jest to, że nie wiadomo dokładnie komu i za co trzeba będzie dać w łapę...

bliska mi osoba, która działała na rynkach wschodnich (RU i UA) podzieliła się kiedyś takimi spostrzeżeniami:
w RU - wiesz komu, ile i za co zapłacić. w zamian masz święty spokój - system "ochrony" działa
na UA - dziki wschód, każdy chce kasę, w zasadzie nic nie gwarantując

efekt jej działań na tych rynkach jest następujący:
- w RU - firma działa od kilku lat na stabilnym poziomie
- na UA - po paru latach oddział padł, głównie przez brak stabilności i przewidywalności "otoczenia" gospodarczego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 28 Cze 2019 12:22 

Rejestracja: 17 Cze 2019
Posty: 3
Zbanowany
Panie @Tom Jed - mile widziana relacja LIVE na tutejszym forum, gdy przejdzie Pan od słów do czynów. Jestem bardzo ciekawa, jakie będą Pana bieżące odczucia, gdy zamieszka Pan we Lwowie i podejmie działania biznesowe na Ukrainie.
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 28 Cze 2019 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Gość chyba nie chce zakładać firmy na Ukrainie. Przynajmniej ja tak zrozumiałem....
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 28 Cze 2019 12:37 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6244
HON fly4free
tak, chce prowadzić firmę zarejestrowaną w Irlandii
fakt, że nie znamy profilu tej działalności i jeśli to ma być np. pośrednictwo, to rzeczywiście może mu być łatwiej i na terenie UA nie musi się z tym ujawniać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 28 Cze 2019 14:03 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Zobaczymy co z tego wyjdzie, przy moim rodzaju dzialalnosci raczej nie bede musi nic a nic zalatwiac z administracja, a jedynie z ukrainskimi kooperatorami, wiec moze obedzie sie bez wiekszych stresow.

Relacje/Bloga oczywiscie zaczne prowadzic, bede mial na takie rzeczy wiecej czasu, niz teraz, usiade sobie w przyjemnej knajpce na rynku i bede opisywal wrazenia i analizowal oplacalnosc swojej decyzji, a jak nadejdzie pazdziernik, spakujemy sie i sru spowrotem do Irlandii (tu nie ma mrozow i) w najgorszym wypadku zalapie sie gdziekolwiek do pracy, a na wiosne powrot do lwowskiej sielanki.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 27 Sie 2019 22:56 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
To chyba lepiej zamieszkac w takim Przemyslu i majac mobilny biznes w razie potrzeby dojezdzac sobie do Lwowa pociągiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group