Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ebola w Gwinei
#1 PostWysłany: 11 Sie 2014 23:58 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Ostatnio przewinął się na forum wątek dotyczący Eboli ale został wrzucony do kosza. ebola-na-swiecie,183,53371
Ponieważ jestem aktualnie w Gwinei (w Conakry) toteż w skrócie przedstawię sytuację w tym kraju. Chciałbym zaznaczyć, że nie jest moim celem nakłanianie nikogo do zaniechania niezbędnych środków ostrożności ale z drugiej strony nie należy popadać w panikę.
Do tej pory w Gwinei zmarło na Ebolę kilkaset osób. Byli to tylko i wyłącznie czarni mieszkańcy Gwinei, białych przebywa tutaj kilkanaście tysięcy osób i nikt z nich nie zaraził się wirusem (jak na razie). Choroba ma raczej charakter endemii i występuje w interiorze na wiejskich obszarach. Pierwotnym źródłem zakażenia jest spożywanie mięsa zakażonych/padłych zwierząt takich jak: małpy czy nietoperze. Natomiast podstawową przyczyną rozprzestrzeniania się są miejscowe zwyczaje nakazujące np. bezpośredni kontakt uczestników pogrzebu z ciałem osoby zmarłej, mycie i całowanie swoich zmarłych. Nagminne są przypadki wykradania chorych ze szpitali z powodu rzekomo złej opieki medycznej i opiekowanie się nimi w domu. To powoduje, ze kolejne osoby ulegają zakażeniu.
Przeniesienie wirusa Eboli następuje przez bezpośredni kontakt z krwią, wydzielinami i wydalinami osoby zakażonej, a także drogą kropelkową.
Wystarczy więc zachować w tym zakresie odpowiednią ostrożność i prawdopodobieństwo zakażenia spada (prawie) do zera.
Moi tutejsi znajomi twierdzą, że problem jest wyolbrzymiony przez żądnych sensacji dziennikarzy świata zachodniego. Miejscowa prasa (francuskojęzyczna) porusza temat Eboli na pierwszych stronach ale głównie w aspekcie finansowym, chodzi o spore środki wyasygnowane przez różne państwa i organizacje na pomoc w zwalczaniu zagrożenia.
Na lotnisku można znaleźć ulotki informujące o chorobie i profilaktyce.
Zalecenia naszego GIS-u na podstawie wytycznych WHO:
http://www.gis.gov.pl/?go=news&id=184
Ciekaw jestem jak będzie wyglądał mój powrót do Europy, jak zareagują na lotniskach na informację skąd wracam…
http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/ ... olski.html
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
gecko uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Ebola w Gwinei
#2 PostWysłany: 12 Sie 2014 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
Kolego pewnie jestem wścibski, ale mogę zapytać co robisz w Conakry?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ebola w Gwinei
#3 PostWysłany: 12 Sie 2014 00:26 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
DenisP napisał(a):
Kolego pewnie jestem wścibski, ale mogę zapytać co robisz w Conakry?

biznesowo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ebola w Gwinei
#4 PostWysłany: 12 Sie 2014 13:22 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
DMW napisał(a):
....
Przeniesienie wirusa Eboli następuje przez bezpośredni kontakt z krwią, wydzielinami i wydalinami osoby zakażonej, a także drogą kropelkowa.

Ta jedna informacja mija sie z prawda ;)
przynajmniej z ta, rozpowszechniana w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
hania lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ebola w Gwinei
#5 PostWysłany: 12 Sie 2014 13:32 

DMW napisał(a):
Byli to tylko i wyłącznie czarni mieszkańcy Gwinei, białych przebywa tutaj kilkanaście tysięcy osób i nikt z nich nie zaraził się wirusem

dwie osoby z Hiszpanii zmarły, mezczyzna 75 lat i kobieta, ale fakt ze pracowali w szpitalu wiec przebywali wsrod chorych na okraglo
{ dopis mod: biały zakonnik i czarnoskóra zakonnica, o ile ma to znaczenie, ten pierwszy przewieziony z Liberii do Madrytu na eksperymentalne leczenie, niestety nieskuteczne...
Dopis 2- zmarł drugi zakonnik (62 lata), również po przewiezieniu do Hiszpanii - z Sierra Leone - w ciągu kilku dni nie doczekal się na eksperymentalny lek zmapp
Dwoje lekarzy ewakuowanych do Stanów ma dotychczas więcej szczęścia.
Nb Mówimy tu o ewakuowanych z Liberii}
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Ebola w Gwinei
#6 PostWysłany: 12 Sie 2014 16:34 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
To potwierdza fakt, że osoby mające kontakt z wirusem (a więc z chorymi) są wybitnie narażone na zarażenie. A już szczególnie personel medyczny.
Dzisiaj dowiedziałem się, że samych Francuzów jest tu około 15.000 osób a innych cudzoziemców - białych ( Rosjan, Amerykanów, Anglików ), kilkakrotnie więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ebola w Gwinei
#7 PostWysłany: 27 Sie 2014 00:32 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
ciąg dalszy...
Podczas powrotu z Gwinei na lotnisku w Conakry mieli kamerę termowizyjną i trzeba było wypełnić prosty formularz nt swojego bieżącego stanu zdrowia. Na lotnisku w Casablance to samo. W Paryżu żadnych pytań.

-- 27 Sie 2014 00:34 --

Były też dostępne ulotki, wprawdzie tylko po francusku ale za to z sugestywnymi rysunkami

Załączniki:
ulotka 2.jpg
ulotka 2.jpg [ 115.69 KiB | Obejrzany 5570 razy ]
ulotka 1.jpg
ulotka 1.jpg [ 149.38 KiB | Obejrzany 5570 razy ]
ulotka.jpg
ulotka.jpg [ 140.3 KiB | Obejrzany 5570 razy ]
termowizja1.jpg
termowizja1.jpg [ 142.87 KiB | Obejrzany 5573 razy ]
termowizja2.JPG
termowizja2.JPG [ 110.88 KiB | Obejrzany 5573 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ebola w Gwinei
#8 PostWysłany: 17 Lut 2021 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Gwinea ogłosiła stan epidemii
https://www.o2.pl/informacje/nietoperze ... 643447168a
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ebola w Gwinei
#9 PostWysłany: 17 Lut 2021 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
W porównaniu z poprzednią epidemią różnica jest taka, że stworzono szczepionkę, zatwierdzoną w USA w 2019 a w Europie w 2020 roku:
https://www.fda.gov/news-events/press-a ... lic-health
https://www.ema.europa.eu/en/news/new-v ... pean-union
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ebola w Gwinei
#10 PostWysłany: 14 Mar 2021 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
WHO poinformowała, że wybuch epidemii wirusa Ebola w Gwinei w Afryce Zachodniej mógł zostać wywołany przez nieświadome "ludzkie źródło"
https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Eb ... j-epidemii
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group