Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Mar 2019 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Mój wujek czasami powtarzał: "nie jeździ się za granicę, jeżeli nie zna się swojego kraju". Lub znane powiedzenie, że "cudze chwalicie, swego nie znacie". Jest w tym trochę prawdy ;)

Po wczorajszym weekendzie w Białymstoku w końcu mogę powiedzieć, że byłem w każdym województwie w Polsce :) do tej pory jakoś Podlasie było mi nie po drodze. Albo zawsze miałem inne plany. Tym razem moja sytuacja taka była, że na kilka godzin wpadłem do Białegostoku ;) zdążyłem być oczywiście na ładnym rynku ;)

A poza tym inne województwa czasami bywały przejazdem, choć najczęściej celowym, bo oprócz głównego celu, chciałem zobaczyć jeszcze coś po drodze.Tak było chociażby ze Świętokrzyskim, gdzie byłem przez 2 godziny w Kielcach (co ciekawe, to jedyne miasto, które zwiedziłem, ale nie wziąłem aparatu, bo stwierdziłem, że nie ma potrzeby :D ) albo jechaliśmy samochodem do Lublina i Świętokrzyskie było po drodze. Dużo różnych sytuacji bywało ;) poniżej po jednym zdjęciu z każdego województwa i skrótowe opowieści ;)

1 LUBUSKIE

Moje województwo, a dokładniej Zielona Góra. Dużo tu jezior, najwięcej w Polsce lasów oraz Zielona Góra znana z winnic oraz Winobrania, które odbywa się tu zawsze we wrześniu:

Załącznik:
1Lubuskie.jpg
1Lubuskie.jpg [ 262.22 KiB | Obejrzany 9507 razy ]


2 ZACHODNIOPOMORSKIE

Jak Zachodnie Pomorze to najczęściej nad morze. Specjalnie jeździć, aby zwiedzać to nie jeździłem. Przez Szczecin rowerem przejeżdżałem i spałem na Campingu nad Dąbiem, jednak samego Szczecina już nie zwiedzałem. Ogólnie to chyba jedno z najbardziej niedocenianych miast w Polsce. Poniżej widoki z latarni w Świnoujściu ;)

Załącznik:
2Zachodniopomorskie.jpg
2Zachodniopomorskie.jpg [ 192.23 KiB | Obejrzany 9507 razy ]


3 DOLNY ŚLĄSK

Oczywiście Wrocław. 3 razy od siebie z domu do oddalonego od siebie 150 km Wrocławia jechałem rowerem. Ale oprócz Wrocławia, warto zwiedzać mniejsze miejscowości jak choćby Bolesławiec czy Polkowice, bo centra są piękne. Poniżej Bolesławiec:

Załącznik:
3DolnySlask.jpg
3DolnySlask.jpg [ 248.88 KiB | Obejrzany 9507 razy ]


4 POMORSKIE

Oprócz znanego i obleganego Trójmiasta oraz mierzei helskiej, warto zobaczyć mniej znane miejsca. Chociażby w Jastrzębiej Górze mamy najbardziej wysunięty na Północ punkt Polski ;)

Załącznik:
4Pomorskie.jpg
4Pomorskie.jpg [ 415.88 KiB | Obejrzany 9507 razy ]


5 KUJAWY

Tu najczęściej jeździ się do Torunia na pierniki, ale warto również zobaczyć o dziwo pomijana Bydgoszcz, ale i też Inowrocław. Inowrocław wziął się u mnie stąd, że pociągi jadące z Poznania do Warszawy jeżdżą objazdem przez Inowrocław Rąbinek :) i na tej stacji wysiadłem z rowerem, aby odwiedzić Kujawy ;) Inowrocław:

Załącznik:
5Kujawy.jpg
5Kujawy.jpg [ 267.89 KiB | Obejrzany 9507 razy ]


6 WIELKOPOLSKA

O ile Poznań już większość osób zna to mniej oczywistych zakątków już nie. Mamy blisko Gniezno - pierwsza Stolica Polski. A oprócz tego np jezioro Turkusowe pod Koninem:

Załącznik:
6Wielkopolska.JPG
6Wielkopolska.JPG [ 408.57 KiB | Obejrzany 9507 razy ]


7 OPOLSKIE

Często pomijane, a szkoda. Opole to ładna miejscowość, w której warto chociaż raz być. W kierunku gór również warto się wybrać i zobaczyć okolice Nysy lub Głuchołaz.

Załącznik:
7Opolskie.JPG
7Opolskie.JPG [ 217.38 KiB | Obejrzany 9507 razy ]


8 ŚLĄSKIE

Śląsk to nie tylko zespół dużych miast. To też piękne zakątki Jury Krakowsko - Częstochowskiej:

Załącznik:
8Slaskie.jpg
8Slaskie.jpg [ 259.3 KiB | Obejrzany 9507 razy ]


9 ŁÓDZKIE

W samej Łodzi nie byłem, jednak w samym województwie tak. Na szczególną uwagę przykuły mnie dwie miejscowości: Kutno i Łowicz. Łowicz w końcu znany jest z dżemów, stąd warto tam raz pojechać ;) poniżej Kutno:

Załącznik:
9Lodzkie.jpg
9Lodzkie.jpg [ 199.65 KiB | Obejrzany 9507 razy ]


10 MAZOWIECKIE

Oczywiście Stolyca. Ale nie tylko. Mniejsze miejscowości również ciekawe, jak chociażby Sochaczew:

Załącznik:
10Mazowieckie.JPG
10Mazowieckie.JPG [ 335.75 KiB | Obejrzany 9507 razy ]


11 WARMIŃSKO-MAZURSKIE

Na Warmię i Mazury najczęściej jeździ się nad jeziora, ale o dziwo Olsztyn często pomija. Warto tu być. Oprócz Olsztyna jest tu jedyna w Polsce (póki co) świecąca ścieżka rowerowa pod Lidzbarkiem Warmińskim:

Załącznik:
11Warminsko-Mazurskie.JPG
11Warminsko-Mazurskie.JPG [ 151.27 KiB | Obejrzany 9507 razy ]


12 MAŁOPOLSKIE

Czyli smok wawelski, Oświęcim oraz korek na zakopiance ;) w Zakopanem byłem na kolonii kilkanaście lat temu, w Oświęcimiu raz przejazdem, a w Krakowie kilka razy:

Załącznik:
12Malopolskie.jpg
12Malopolskie.jpg [ 292.05 KiB | Obejrzany 9507 razy ]


13 PODKARPACKIE

Często traktowane jako tranzyt do Lwowa lub ogólnie na Ukrainę. Jeszcze w Bieszczady wiele osób jeździ, ale w Rzeszowie czy Przemyślu również warto się zatrzymać. Szczególnie w Przemyślu. Tu piękny dworzec PKP:

Załącznik:
13Podkarpackie.JPG
13Podkarpackie.JPG [ 250.81 KiB | Obejrzany 9507 razy ]


14 ŚWIĘTOKRZYSKIE

Najsłabiej ze wszystkich poznałem. Albo byłem (jak wspominałem wyżej) w Kielcach na chwilę i to bez aparatu, albo przejazdem do Lublina. W okolicach Pacanowa na taki krzyż trafiłem, jednak nie pamiętam dokładniejszej lokalizacji. Może ktoś wie?

Załącznik:
14Swietokrzyskie.jpg
14Swietokrzyskie.jpg [ 321.34 KiB | Obejrzany 9507 razy ]


15 LUBELSKIE

Lublin, Zamość bądź Roztocze. W każdym z tych miejsc byłem, a na Roztoczu warto mieć rower ;)

Załącznik:
15Lubelskie.jpg
15Lubelskie.jpg [ 419.31 KiB | Obejrzany 9507 razy ]


16 PODLASKIE

Wczorajszy weekend w Białymstoku na kilka godzin. Są oczywiście bardziej zielone tereny do odkrycia, jak chociażby Białowieża, na pewno tu kiedyś wrócę i to z rowerem, aby pojeździć więcej i zagłębić się gdzieś dalej niż sam Białystok ;)

Załącznik:
16Podlaskie.jpg
16Podlaskie.jpg [ 339.48 KiB | Obejrzany 9507 razy ]
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:


Ostatnio edytowany przez NikodemFM 02 Maj 2019 15:55, edytowano w sumie 5 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
20 ludzi lubi ten post.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 17 Mar 2019 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
na moim koncie od 2001 mam 15/16 województw
nigdy jeszcze w lubuskim nie byłem... i możliwe, że nie będę skoro tego nie zrobiłem przez ostatnie 18 lat
obecnie dużo więcej czasu spędzam na zwiedzaniu europy niż naszego kraju
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Mar 2019 15:20 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Dałem lajka za ten Bolesławiec. Piękne miasto. Takiego mostu/akweduktu kolejowego, nie ma nigdzie w Polsce. I wiele innych np słynna ceramika.
A jak ktoś chce odwiedzić nietuzinkową knajpę to do " Piwnicy paryskiej" na ulicy.... Komuny Paryskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Mar 2019 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
@4989341 To zapraszamy byś mógł odhaczyć ostatnie województwo ;) myślę że warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Mar 2019 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
4989341 napisał(a):
na moim koncie od 2001 mam 15/16 województw
nigdy jeszcze w lubuskim nie byłem... i możliwe, że nie będę skoro tego nie zrobiłem przez ostatnie 18 lat
obecnie dużo więcej czasu spędzam na zwiedzaniu europy niż naszego kraju


Jak to się mówi: "nigdy nie mów nigdy" ;)

Na początku lub w połowie września odbywa się w Zielonej Górze winobranie, na które warto chociaż raz przyjechać ;) a poza tym lubuskie to wg mnie takie połączenie Mazur i Podlasia. Bo dużo terenów zielonych (Podlasie) oraz jeziora (Mazury) :) no i potęga w ilości lasów. Jak gdzieś jeżdżę w inne województwa to jestem zaskoczony, że co chwilę ciągną się tylko pola, a lasy praktycznie wcale...
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Mar 2019 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Bardzo ciekawe podsumowanie.

Popraw tylko tego "Bydgoszcza" bo aż w oczy razi. :D
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Mar 2019 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Rzeczywiście, bo Bydgoszcz to jest "ona", a nie "on", więc pomijana, a nie pomijany :) dzienks
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Mar 2019 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@NikodemFM też lubię takie podróżnicze "wariactwa"
- odwiedziłem wszystkie 49 stolic województw byłego podziału administracyjnego
- prawie wszystkie europejskie stolice (poza Moskwą - co zamierzam w tym roku zmienić)
- prawie wszystkie polskie lotniska (poza BZG i LCJ)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Mar 2019 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Właśnie. Powinno byc „w Bydgoszczu”, lub jak zagraniczni koledzy czasem kaleczą - bigosh ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 17 Mar 2019 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Lokalni to jeszcze potrafią pieszczotliwie mówić "w Bydzi" :D

@Hose brawo! W sumie ciekawe ile regionów wg byłego podziału zobaczyłem ;) na szczęście żyję w "prostszych" czasach, gdzie zaledwie 16 województw jest :D
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Mar 2019 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
NikodemFM napisał(a):
na szczęście żyję w "prostszych" czasach, gdzie zaledwie 16 województw jest :D

Ja właśnie większość z tych 49 województw odwiedziłem w czasach gdy było ich już tylko 16 :)
Ostatni był Przemyśl w 2016.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 17 Mar 2019 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Fajne zestawienie.Piona ;)

Ale przyczepię się do nazewnictwa - zaliczania / odhaczania danych miejsc.IMO bez sensu, bo chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 17 Mar 2019 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
NikodemFM napisał(a):
,
14 ŚWIĘTOKRZYSKIE

Najsłabiej ze wszystkich poznałem. Albo byłem (jak wspominałem wyżej) w Kielcach na chwilę i to bez aparatu, albo przejazdem do Lublina. W okolicach Pacanowa na taki krzyż trafiłem, jednak nie pamiętam dokładniejszej lokalizacji. Może ktoś wie?

Załącznik:
14Swietokrzyskie.jpg




https://pl.wikipedia.org/wiki/Kopiec_Ko%C5%9Bciuszki_w_Po%C5%82a%C5%84cu
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 17 Mar 2019 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Hose napisał(a):
NikodemFM napisał(a):
na szczęście żyję w "prostszych" czasach, gdzie zaledwie 16 województw jest :D

Ja właśnie większość z tych 49 województw odwiedziłem w czasach gdy było ich już tylko 16 :)
Ostatni był Przemyśl w 2016.

Poczułem się staro... ja większość swojego zwiedzania PL robiłem gdy było 49. Koleją, PKSem, na czterach i dwóch kółkach, ciekami wodnymi (pozdrowienia dla forumowego mistrza wiosła @BooBooZB) i oczywiście z buta. Z Polską nowoczesną mam drobne zaległości, ale czoło podniesione wysoko, a gdy ktoś mi dziś zarzuca, że się po świecie wożę, a swojego kraju nie znam, to mogę sobie pozwolić na pobłażliwy uśmiech ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Mar 2019 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@BooBooZB wiadomo, takie zaliczanie na zasadzie, żeby tylko postawić nogę i powiedzieć, że się było to bez sensu ;) tak to bym się nawet nie chwalił, zresztą można też "odhaczyć" listę miejsc do odwiedzenia :)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Mar 2019 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
peta napisał(a):
@4989341 To zapraszamy byś mógł odhaczyć ostatnie województwo ;) myślę że warto.

czas pokaże.

NikodemFM napisał(a):
Jak to się mówi: "nigdy nie mów nigdy" ;)
Na początku lub w połowie września odbywa się w Zielonej Górze winobranie, na które warto chociaż raz przyjechać ;) a poza tym lubuskie to wg mnie takie połączenie Mazur i Podlasia. Bo dużo terenów zielonych (Podlasie) oraz jeziora (Mazury) :) no i potęga w ilości lasów. Jak gdzieś jeżdżę w inne województwa to jestem zaskoczony, że co chwilę ciągną się tylko pola, a lasy praktycznie wcale...

faktycznie nigdy nie mów nigdy...
zielona górą przede mną
wszystko przede mną
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Kwi 2019 20:20 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Śląskie to nie tylko Jura, która jakoś mocniej kojarzy mi się z Krakowem i Częstochową. Gdzie zacne Gliwice? Piękne i arcyciekawe architekturalnie Zabrze? Gdzie mały Wiedeń czyli Bielsko i jego siostra Biała, Żywiec z zespołem zamkowo-pałacowym od Kazimierza do Habsburga? Gdzie Cieszyn ze swoją starówką i rotundą? Piękna jak księżniczka Pszczyna z parkiem pełnym kwitnących magnolii i zapierającym dech pałacem Daisy? A opactwo Cystersów w Rudach, zameczek myśliwski w Promnicach? Tarnowskie Góry ze sztolnią Czarnego Pstrąga? A szyb Guido? Przecież Śląsk to przede wszystkim czarne złoto :) a gdzie miejsce na Spodek, Osiedle Gwiazdy czy Tysiąclecia i Kocioł Czarownic z chorzowską żyrafą i peerelowskim praterem? I gdzie się podział Beskid Śląski, który jak długi jest chyba ulubionym miejscem górskich rowerzystów? A Żar gdzie ponoć załamuje się grawitacja i rower toczy się pod górkę ;) Widokówkowa zapora w Tresnej albo elektrownia Porąbka według projektu Narutowicza? Sztuczny zbiornik pięknego Jeziora Żywieckiego gdzie spod żagli widać cały majestat Beskidów łącznie z królującą nad nimi Babią? Gdzie postapokaliptyczny kurort w Kozubniku? Można tak długo wymieniać i wymieniać, a Waść nam tu wciskasz Jurę na rubieżach jako sztandarową atrakcję ;-) wstyd normalnie...popraw się Waść i wsiadaj na rower :D poza tym mamy tu na Śląsku najładniejsze hetery :mrgreen: a górale na młode kury wołają cipki


Ostatnio edytowany przez baja, 24 Kwi 2019 16:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 24 Kwi 2019 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@baja dzięki za motywację, każda wskazówka dotycząca zwiedzania zawsze mile widziana :) generalnie większość osób kojarzy te wszystkie miasta, od Gliwic po Mysłowice itp za smog i że tam nic ciekawego. A jak widać, nawet w takich zakątkach jest co zobaczyć ;) będzie okazja w któryś weekend wybrać się w część tych miejsc, które wymieniłeś ;) jedyne gdzie byłem to w Katowicach i faktycznie Spodek widziałem, do tego spędziłem tam Sylwestra 2017/18 ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
baja lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 24 Kwi 2019 16:47 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Masz co nadrabiać ;) w Gliwicach już sam spacer ulicą Zwycięstwa jest ciekawy, a gdzie Willa Caro, Palmiarnia czy Radiostacja. Niedaleko jest przepiękny pałac w Pławniowicach. Z kolei w Zabrzu masz monumentalny hotel Admiralspalast, a wokół sporo ciekawych kamienic. Budynek straży pożarnej czy znikające powoli fantastyczne osiedle Donnersmarcka albo Szpital Kliniczny Nr 1 są przepięknie niepowtarzalne w swoim stylowym klimacie. Poza tym wspomniany już Guido czy restauracja-szyb Maciej, sztolnia Luiza i prawdziwa perła architektury czyli kościół św. Józefa tuż obok stadionu Górnika. A zamek Będzin? Pałac w Sławikowie i zamek w Raciborzu? Giszowiec/Nikiszowiec, browary Tyskie i ten arcyksiążęcy w Żywcu? wszystko można zwiedzać i zdecydowanie warto :) pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 01 Maj 2019 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@patpul

Oczywiśnie ;) tu chodzi jednak o województwa jako całość :) choć w sumie to fakt - zamiast "Mazury" powinienem był napisać "Warmia i Mazury". Zrobiłem EDIT ;)

No i ogólnie kiedyś czytałem listę miast często niedocenianych w Polsce to było nawet napisane, że dla turystów to miasto praktycznie nie istnieje ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:


Ostatnio edytowany przez NikodemFM, 02 Maj 2019 15:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group