Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 07 Lip 2017 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
kumkwat_kwiat napisał(a):
Djorkaeff napisał(a):
Ale też może nie przesadzajmy żeby nazywać wyrobem czekoladopodobnym lot long-haulowy w Y - rzecz na którą w miarę regularnie stać znikomy procent społeczności naszego kraju, a jeszcze mniejszy w skali ogólnoświatowej :)


Mało osób w PL poza oszołomami z tego forum, lata za swoją kasę regularnie (czyli jak dla mnie więcej niż 1 do roku RT) na lotach long-haul. Ale nie zgadzam się też, że stać na to znikomy procent społeczeństwa (chodzi mi o lot, a nie cały wyjazd). Loty dalekie można spokojnie mieć poniżej 2 tyś PLN. To jest kwestia priorytetów, jeden kupi nowy duży TV, inny piwo w Biedronce a kolejny fajki. Lot long-haul to tylko około 130 paczek papierosów. Czyli 2,5 paczki tygodniowo. Dużo??

Pisałem właśnie w kontekście ceny całego wyjazdu, bo cena samego lotu może mieć rację bytu tylko w przypadku tego forum i wypadów typu Japonia na 8 godzin lub RTW z noclegami za mile. ;) Też raczej mało prawdopodobne, żeby taki wyjazd miał być krótszy niż powiedzmy 10 dni, a to już spory wydatek dla przeciętnego obywatela, który według corocznych artykułów w mediach, na wakacje wydaje średnio nie więcej niż 2-3 tysiące złotych. A i tak odejmujemy tu tych, którzy na urlopie zostają w domu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 08 Lip 2017 00:02 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
No ale tu piszemy tylko i wyłącznie o locie (poza dywagacjami manual vs. automat :D ), nikt nie mówi, czy ktoś na miejscu chodzi na piechotę vs. jeździ limuzyną, czy nocuje w namiocie czy w 5* hotelu itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 08 Lip 2017 04:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
kumkwat_kwiat napisał(a):
(poza dywagacjami manual vs. automat :D )


Wydaje mi sie, ze porownania klasy X z autami X dla pewnej grupy ludzi nie maja sensu. ;)
Przypuszczam, ze sa ludzie ktorych auta nie interesuja, ale gdzies tam sobie lataja po swiecie w takiej, czy innej klasie.

A co ma zrobic biedny Forumowicz, ktory przeczyta te watki, nigdy nie widzial klasy drewnianej od srodka i zacznie tam szukac manualnej skrzyni biegow? :D
Przypomniala mi sie wlasnie jedna historia, a bylo to jeszcze za czasow glebokiej komuny.
Znajomy opowiadal, ze zaprosil brata samolotem na Zachod. Brat potezne chlopisko, de facto kowal z zawodu, ale nigdy wczesniej nie lecial samolotem.
A wiec Brat dolecial szczesliwie, po kontroli odebral bagaz, wyszedl, ale byl strasznie spocony.
Na pytanie brata o podroz, odpowiedzial:
Nawet nic nie jodlem i nie pilem, bo miolem grube sztresisko. ;)
A co sie stalo?
Ano musiolem ciagle prostowoc samolot, kak sie przechylol... :D :D :D

Milej Niedzieli!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 08 Lip 2017 09:09 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
kumkwat_kwiat napisał(a):
No ale tu piszemy tylko i wyłącznie o locie (poza dywagacjami manual vs. automat :D ), nikt nie mówi, czy ktoś na miejscu chodzi na piechotę vs. jeździ limuzyną, czy nocuje w namiocie czy w 5* hotelu itp.


Ano, jasne! :)

Przecież biznesem latają głównie ci, którzy w relacji poświęcą 70-80% miejsca na opowiedzenie, jak leżały im kolana przez te 10h i czy stewardessa przynosiła napoje 5 czy 15min po zniknięciu sygnalizacji pasów. To jest najbardziej pasjonujące w całej podrózy!

A po dolocie na miejsce "jedyne 3,5km na piechotę od lotniska wzdłuż trasy jest przystanek autobusu N123, którzy jest tańszy o 2 euro niż ten z lotniska..." ;) ;)

Śmieję się, oczywiście.

kumkwat_kwiat napisał(a):
Cały czas nie łapię jaki niektórzy mają wielki ból, że innych stać na latanie w C.


A kto tak ma?

Ja mam co najwyżej ubaw, bo dyskutujemy o sercu, mateczni tego, jak bardzo zabawna i niezwykła jest to branża.
Siedzi w samolocie 220 osób i praktycznie każda zapłaciła zupełnie inną cenę za >to samo< . A ci, co siedzą z przodu- średnio 2-3x tyle co ci z tyłu. To pośmiać się chyba można?

Bo jak w takich warunkach w ogóle mówić o "stać" czy "nie stać"?

I kolejny raz- bo takie parszywe czasy- notka, że to, że śmieję się z pricingu czy z biznes klasy wcale nie oznacza, że chciałbym:
- Zakazać
- Wyrównać ceny
- Uważam to za coś złego ogólnie
- Mam ból d.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 08 Lip 2017 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Anonymous napisał(a):
A może mi ktoś, stosując popularną metodę "spod dużego palucha", powiedzieć - zakładając, że skorzystam z takiego EF do Japonii za 2500 zł w C - ile do mnie wróci w milach? Gdzie za te mile będę mógł sobie np polecieć? Warto byłoby to jakoś z grubsza rozgryźć na zasadzie:

1) "typowy EF" w Y na tej trasie to cena rzędu 1000 zł
2) EF w C kosztuje 2500 zł
3) oznacza, że dopłacam 1500 zł za wygodę, salonik i lepszą obsługę,
4) ale wraca do mnie X w milach, za to mogę sobie kupić bilet, który normalnie kosztuje np 800 zł. Więc dopłaciłem 700 zł za bagaż, salonik i lepsze żarcie.

Wiem, że odpowiedź zacznie się zapewne od "to zależy", ale jakieś przybliżenie mi wystarczy. Ewentualnie, bo pewnie ktoś z takiego EF skorzystał, niech napisze na jakiej trasie, ile mil dostał i na co to mu potem pozwoliło.

W mojej relacji z Hawajow zrobilam na koncu porownanie wydatkow i korzysci z lotu w biznes. Wymienilam tam ile dokladnie wpadlo mil i jak moge to wydac w przyszlosci (co oczywiscie zrobilam przez te 2 lata). Byly oczywiscie sceptyczne komentarze na temat kosztu. Nie wspomne o korzysciach w przypadku pozniejszego EF, gdy zaplacilam tyle samo co za lot w ekonomicznej, a zebralam niezle zniwa.
relacja-tier-point-run-i-wakacje-na-hawajach-w-jednym,210,70549

Pabloo napisał(a):
A zna ktoś kogoś kto kupuje bilety w klasie biznes za swoje, a nie za państwowe albo finansowane przez dużego globalnego pracodawcę(a pamiętajcie, że wydatki poniesione na bilet w wielu systemach podatkowych można odliczyć od podatku dochodowego)? I nie chodzi mi tu o super okazje, tylko o standardowe ceny.

Znam, od dziecka lata klasa biznes, ale za kazdym razem jak kupuje bilety dla siebie to szuka dobrej ceny czy leci z przesiadka po drodze, nie placi jak za zboze bo moze. Ale to wyjatkowy przypadek, bo to Szkot i zawsze szuka okazji na wszystko (a potem wydaje fortune na jakies duperele czy alkohol) ;-) Na krotkich lotach lata ekonomiczna, chociaz ostatnio okropnie narzekal, ze lecimy z Amsterdamu do Londynu w "cattle class", wiec powiedzialam, ze powinien sie cieszyc, ze nie zaplacil za ten bilet £600, bo taka byla cena za gotowke dzien przed, a nastepnym razem kupie mu bilet w biznes (za mile oczywiscie).

Zwrociliscie uwage na to ile dzieci lata klasa biznes? One w przyszlosci beda kontynuowac te tradycyje jak bedzie ich stac albo beda mialy szok jak bedzie trzeba zaplacic samemu za bilet bez pomocy rodzicow i poleca w ekonomicznej.

Co do jakosci innych produktow, chociazby rzeczonych samochodow: jest ogromna roznica w komforcie, wykonczeniu i wyposazeniu, a roznica w cenie podobna jak miedzy eko i biznes. Zarowno kompakt jak i limuzyna dojada w to samo miejsce, ale jest roznica w standardzie podrozy.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 08 Lip 2017 13:06 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
Tak sobie myślę - dlaczego nie ma tematu "Zalety spania w luksusowych hotelach" i takiego spięcia pośladków, że na piętrowym łóżku w hostelu śpi się tak samo jak w Waldorf Astorii, a przecież chodzi o to żeby przez 8h spać, więc po co płacić 3x tyle? :roll:

Cena dobrze kupionego lotu w C do Nowego Jorku jest porównywalna z cena jednej nocy dla dwóch osób w bdb hotelu na Manhattanie, a różnica w komforcie między C a Y przez te 8h... 10h (jeszcze salonik :D ) jest większa niż pomiędzy 8h snu w bdb 5* hotelem a przyzwoitym 3* położonym kilkanaście przecznic dalej...

Nie wiem dlaczego to właśnie wydatki na "luksusowy lot" a nie na "luksusowy hotel" robia takie wrażenie i wywołuja takie emocje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 08 Lip 2017 13:40 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Gdyż bardzo dobry hotel może podczas pobytu oferować dużo więcej niźli biznes klasa. W biznes klasie to jest kwestia innego jedzenia, większej przestrzeni, innej obsługi ( choć to już kwestia dyskusyjna bo nigdy w economy nikt mnie źle nie potraktował i nie wyobrażam sobie jak można obsługiwać lepiej w C )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 08 Lip 2017 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
tropikey napisał(a):
[...]
Myślę, że kolega @p.wl powiedziałby na ten temat znacznie więcej :D

Kolego @tropikey, dziekuje za wywolanie do tablicy :D

Nie przeczytalem calej dyskusji, wiec odpowiem pokrotce koncentrujac sie teraz tylko na stosunku liczby mil do kosztu naszych (moich oraz drugiej polowki) biletow w QR C zakupionych w ramach styczniowej promocji Travel Festival.
1. podroz: HEL-HKT-HEL - 2,300 eur/2 os. (5x mile - dla rezerwacji dokonanych 9 stycznia)
2. podroz: ARN-ICN // NRT-ARN - 2,800 eur/2 os. (5x mile - dla rezerwacji dokonanych 9 stycznia)
3. podroz: CDG-HND // NRT-DUB - 1,280 eur/2 os. ("tylko" 4x mile)
Calosc za bilety to 6,400 eur przy sredniej cenie na osobe ponizej 1,100 eur i wszystkich lotach w C.

Po uwzglednieniu dodatkowych bonusow (za status, klase rezerwacji: R, R, D) zwrot w milach wyniesie okolo 590 tys. Qmiles, co przeklada sie na okolo 16,000 eur(!) w przypadku zakupu mil od QR (oczywiscie wylacznie na potrzeby tego wyliczenia, bo maksymalnie kupic mozna 60 tys mil) albo loty RT dla 2 osob na trasie CDG-SYD-CDG A380 w klasie pierwszej (F) za 540 tys. mil (koszt 2 biletow First Value to okolo 13,500 eur) lub tez na tej samej trasie loty RT dla 3 osob w klasie C za 540 tys. mil (koszt 3 biletow w najtanszej taryfie biznes to okolo 11,100 eur).

Jezeli ktos planuje (a przynajmniej nie wyklucza) podroz w dalekie strony w klasie premium, to styczniowa promocja QR bardzo sie oplaca. Pieniadze wydane na bilety z bonusem 4x, 5x daja ogromny zwrot w milach.
Jednakze jesli ktos nie chce placic dodatkowo za klase biznes/pierwsza, to da rade poleciec na drugi koniec swiata za 300 eur i tez bedzie zadowolony.
Dodam jeszcze, ze w czasie Travel Festival mozna bylo kupic promocyjne bilety eco z bonusem mil 3x, wiec dalo sie "oblowic" mniejszym kosztem.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 08 Lip 2017 17:50 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
ind_globtroter napisał(a):
nie wyobrażam sobie jak można obsługiwać lepiej w C


Poleć - zobaczysz ;)
To przepaść 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 08 Lip 2017 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ten opis że udało się zebrać 590tys mil w QR za które można kupić ichniejszy lot w F, warty 13kEUR, to mi taki stary kawał przypomniał, jak baca stał na rynku i sprzedawał psa za milion. Ludzie się śmiali, ale nikt kupić nie chciał. Aż w końcu się udało. Baca wymienił psa wartego milion, na dwa koty, po pół miliona każdy. ;-)

A co do różnic w C i Y, podobnie jak w polonezie vs tesla (swoją droga hardcorowe porównanie...) - to są bardzo duże, chociaż doceniać będą je będą głównie Ci którzy będą częściej korzystali. Dla kogoś kto skorzysta okazjonalnie, będzie to raczej ciekawostka, nie warta 3x większych pieniędzy. Albo dokładnie odwrotnie - warta wydanie tych pieniędzy, dla jednorazowego przeżycia frajdy. Ja w każdym razie miałem przyjemność powozić się całkiem niedawno Teslą S, i wrażenia zarówno z jakości wykonania auta jak i jego "jezdności" stanowczo highendowe. Polonezem jeździłem tak dawno że na szczęście niewiele pamiętam ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 08 Lip 2017 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Dla mnie zaden lot w F nie jest wart 13 tys. eur ani nawet polowy tego, jednakze czego sie nie robi dla celow porownawczych... Faktem jest, ze gdyby ktos chcial wysuplac jakies drobne na bilet w F dla dwoch osob, to tyle wlasnie kosztuje. A skoro mozna miec za mile...

Tak troche z innej beczki.
Szanowni forumowicze oczywiscie orientuja sie w biezacych mega promocjach Star Alliance (do wygrania 1 milion mil) oraz Accor Smart Explorer (1 milion punktow do wziecia).
Takie pytanie - w przypadku wygranej, wydal(a)bys owe mile/punkty na setki noclegow w hostelach oraz przeloty w klasie Y bez rezerwacji miejsca, czy moze, moze cos odrobine bardziej, hmm... ekstrawaganckiego (zeby uniknac tego wstretnego slowa 'luksus')?
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 08 Lip 2017 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
p.wl napisał(a):
setki noclegow w hostelach oraz przeloty w klasie Y
Trochę żeś popłynął w tych wyliczeniach.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 08 Lip 2017 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
OK, niech bedzie "dziesiatki" noclegow i lotow, chociaz za milion mil mozna by kupic 200 biletow ow w LOTowskiej promocji milowej.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 09 Lip 2017 00:49 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
antolll napisał(a):
Tak sobie myślę - dlaczego nie ma tematu "Zalety spania w luksusowych hotelach" i takiego spięcia pośladków, że na piętrowym łóżku w hostelu śpi się tak samo jak w Waldorf Astorii, a przecież chodzi o to żeby przez 8h spać, więc po co płacić 3x tyle? :roll:

Nie wiem dlaczego to właśnie wydatki na "luksusowy lot" a nie na "luksusowy hotel" robia takie wrażenie i wywołuja takie emocje ;)


Ech- odpowiem, bo przecież ja w tym wątku robię za "tego złego trollującego" (gdyybście mnie nie znali z wcześniejszych postów...)

Pierwsza część to typowa demagogia- bo znów stanów pośrednich między dormem w hostelu a hotelami 5* jest bardzo bardzo dużo.
Tutaj na pewno każdy ma swoje doświadczenia i swój pułap akceptacji minimalnego dopuszczalnego standardu. Także tak łatwo forumowych czytaczy w bambuko nie zrobicie.

Druga część- jak już chyba wspomniałem- tak, oczywiście *zazwyczaj*, dla mnie, wydawanie pieniędzy na 5* hotele w cywilizowanych krajach to również fanaberia, wyrzucanie forsy w błoto. Bardzo podobnie jak latanie w C. Wywołuje emocje nie mniejsze- zwłaszcza, że różnice cenowe też są czasem bardzo znaczące.

BTW- śpisz może i 8h, ale z doby hotelowej korzystasz nawet 20-24h jak masz fajne przywileje ;)

Moim wymaganiem minimalnym zawsze jest czysty, schludny pokój z osobną schludną łazienką. Reszta wymagań- jeszcze 10 lat temu dość istotne- to dziś standard, czyli np. darmowe WiFi.
Zwykle z ofert hotels.com / booking.com sortuję po najtańszych i wybieram coś, co ma w miarę dobre opinie (zależnie od miejsca i "tła"- od 6 lub 7 na booking.com). Bidok ze mnie, wiem.

Ostatnio we Lwowie zaszalałem w 4-gwiazdkowcu na przedłużony weekend- cena była po prostu bardzo dobra. Ale dojechałem marszrutką z Szegini. Wstyd. Powinienem zapłacić nawet nie standardowe 100zł, ale ze 300zł , żeby był Mercedes albo Maybach, bo to różnica jak między łóżkiem piętrowym a... Ech, rozmarzyłem się.

Jednoczesnie zbieram uporczywie punkty Hilton Honors. Po spędzeniu ~100 nocy w USA czy tam ilu, uzbierałem łaskawie na 2-4 noclegi w Warszawie w Hiltonach. Normalnie tak mi się opłacało, że aż zacznę spać w Hiltonach za własne pieniądze ;) ;) [Uprzejmie proszę specjalistów od programu lojalnościowego HH o nie-czepianie-się, bo rzuciłem bardzo szacunkowe dane z tzw. "pamięci"].

A jeszcze co ważne- aby dolać oliwy do ognia- zwykle przez "ja" mam na myśli ja + żona. Co Ona we mnie widzi?
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 09 Lip 2017 00:54 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
antolll napisał(a):
ind_globtroter napisał(a):
nie wyobrażam sobie jak można obsługiwać lepiej w C


Poleć - zobaczysz ;)
To przepaść 8-)

na long haulu tak, na lotach w Europie niekoniecznie az taka wielka przepasc...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 09 Lip 2017 01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
john_doe napisał(a):
[...]tak, oczywiście zazwyczaj, dla mnie, wydawanie pieniędzy na 5* hotele w cywilizowanych krajach to również fanaberia, wyrzucanie forsy w błoto.[...]

Piszesz "zazwyczaj", co sugeruje, ze czasem spanie w hotelu 5* jest dla ciebie w porzadku.
Jesli moge zapytac - w jakich sytuacjach uwazasz, ze nocleg w 5* jest ok, a w jakich to dla ciebie bezsensowny wydatek (przy zalozeniu, ze budzet pozwala)?

john_doe napisał(a):
Zwykle z ofert hotels.com / booking.com sortuję po najtańszych i wybieram coś, co ma w miarę dobre opinie (zależnie od miejsca i "tła"- od 6 lub 7 na booking.com).
Ostatnio we Lwowie zaszalałem w 4-gwiazdkowcu na przedłużony weekend- cena była po prostu bardzo dobra[...]

Dlaczego wybrales nocleg w 4* hotelu z wyzszej polki zamiast zadowolic sie schludnym 2* z ocena 6+ na Booking?

john_doe napisał(a):
A jeszcze co ważne- aby dolać oliwy do ognia- zwykle przez "ja" mam na myśli ja + żona. Co Ona we mnie widzi?

Kochajaca zona nie patrzy przez pryzmat hotelu i klasy biletu lotniczego :D
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 09 Lip 2017 10:05 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
antolll napisał(a):
ind_globtroter napisał(a):
nie wyobrażam sobie jak można obsługiwać lepiej w C


Poleć - zobaczysz ;)
To przepaść 8-)


Nie sądzę , że kiedykolwiek polecę no chyba , że trafi się jakieś dobre promo, choć te w biznesie faktycznie nie są uznawane.

Przepaść w obsłudze? To może wyjaśnisz mi na czym ona polega? Jestem bardzo ciekaw.
W każdym lh w którym do tej pory leciałem cc zachowywało się tak , że jakby mogło i chciało to nie powiem co by zrobiło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 09 Lip 2017 10:19 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
p.wl napisał(a):
Piszesz "zazwyczaj", co sugeruje, ze czasem spanie w hotelu 5* jest dla ciebie w porzadku.
Jesli moge zapytac - w jakich sytuacjach uwazasz, ze nocleg w 5* jest ok, a w jakich to dla ciebie bezsensowny wydatek (przy zalozeniu, ze budzet pozwala)?
Dlaczego wybrales nocleg w 4* hotelu z wyzszej polki zamiast zadowolic sie schludnym 2* z ocena 6+ na Booking?

Kochajaca zona nie patrzy przez pryzmat hotelu i klasy biletu lotniczego :D


Czasem spanie w hotelu 5* może być "w porządku" jeśli np. trafi się promocja, błąd cenowy, punkty, które pozwalają na skorzystanie z 5* w cenach podobnych do tańszych opcji.

We Lwowie było podobnie + różnica cenowa była mało znacząca w/s do 2*, bo Lwów hotelowo (wciąż) bardzo tani + ten hotel miał SPA, a to akurat było na liście fanaberyjnych wymagań;) Ot co... SPA.

Żona kochająca, bo póki co nie czytała tego wątku ;) ;)

No i przypominam przypominam- fanaberie i bezsensowne wydawanie kasy jest wspaniałe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 09 Lip 2017 11:25 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
Trochę może nie na temat.Mam kumpla w robocie naprawde spoko chlop.Lubię się włoczyć po swiecie nie zwracając uwagi w jakich warunkach śpię. Byle grzybów nie skrobnąć ze ściany i nie walczyć o materac z karaluchami. Często kumpel wyskakuje z tekstami odnośnie moich noclegów, chodzisz do roboty to nie dziaduj i bierz przynajmniej 4☆, poki to robił w cztery oczy ok, jak zaczął publicznie to się miarka przebrała. Odpowiedziałem w takich warunkach mieszkam na codzień spowszednialo mi Ale rozumiem Twoją potrzebę by raz w roku odmiec swoje zycie i pomieszać w lepszych warunkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 09 Lip 2017 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
john_doe napisał(a):
Czasem spanie w hotelu 5* może być "w porządku" jeśli np. trafi się promocja, błąd cenowy, punkty, które pozwalają na skorzystanie z 5* w cenach podobnych do tańszych opcji.

We Lwowie było podobnie + różnica cenowa była mało znacząca w/s do 2*, bo Lwów hotelowo (wciąż) bardzo tani + ten hotel miał SPA, a to akurat było na liście fanaberyjnych wymagań;) Ot co... SPA.

Ha, zatem zgadzamy sie, ze jest roznica pomiedzy spaniem w hotelach 5* 9+ a 2* 6+.
Chodzi tylko o to, by za te roznice zaplacic jak najmniej i zeby owo "jak najmniej" nie poczynilo zbytniego spustoszenia w portfelu (tym niech sie zajma zony i kochanki) :D
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group