Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Lut 2014 13:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
mozesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#22 PostWysłany: 05 Lut 2014 13:20 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
dzięki!:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Lut 2014 16:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Właśnie weszły w życie korzystne zmiany - będzie można przewozić tranzytem alkohol i kosmetyki zakupione poza Unią pod warunkiem ich właściwego zapakowania:

Cytuj:
Passengers transferring at European (EU, Switzerland, Iceland, Norway), Canadian, or Australian (to be confirmed) airports will be allowed to carry LAGs bought at an airport or onboard an aircraft anywhere in the world, provided they are sealed in an ICAO approved STEB (Security Tamper-Evident Bag) together with proof of purchase (receipt). LAGs over 100ml will have to be successfully screened with Enhanced Screening Technology at the transfer airport security check point. Duty free LAGs in containers of 100 ml or less do not need to be screened but should be carried separately in STEBs.


http://www.etrc.org/current-issues/avia ... urity.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Lut 2014 16:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
poza Unię Europejską:
napoje spirytusowe - 1 litr
wino - 4 litry
piwo - 16 litrów
Góra
 Profil Relacje PM off
lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 07 Sie 2014 12:21 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Lecialam z Bejrutu do Brukseli z przesiadka we Frankfurcie.
W sklepie wolnoclowym w Bejrucie zakupilam ... nie, nie - nawet nie byl to alkohol - melase z granatow (ma to konsystencje gestego syropu albo jak kto woli przecieru pomidorowego).

We Frankfurcie towar mi zabrano, argumentujac, ze nie wolno wwozic plynow w opkaowaniach powyzej 100 ml spoza UE, nawet jesli byly zakupione w duty free i posiadam paragon (a posiadalam).

I tyle z doswiadczen praktycznych.

Aha! Nie opuszczalam strefu tranzytowej bo na przesiadke mialam raptem 50 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 07 Sie 2014 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
A jak wyglada to na trasie Krakow->Oslo Rygge->Manchester? Tez nie bedzie problemu z przewiezieniem? (lotnisko w Manchesterze to tragedia jesli chodzi o uprzejmosc obslugi...) Znajomy bedzie tak lecial i chcial kupic troszke dobrej polskiej wodki na bezclowce na Balicach...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 07 Sie 2014 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Generalnie jeżeli torba na lotnisku A będzie zamknięta i będzie rachunek do "tematu" to nie powinno być problemu. W przypadku zwykłego wsadzenia w reklamówkę czeka cię degustacja przed kontrolą na lotnisku B lub wyrzucenie butelki. Problem odpadnie jeżeli na lotnisku jest strefa tranzytowa.

Analogiczny przypadek miał kolega na trasie Stavanger > Gdańsk > Warszawa. Niestety nie poprosił w Stavanger o odpowiednie zabezpieczenie zakupu i w Gdańsku chcieć nie chcieć wypił pół flaszki likieru bo więcej nie dał rady.
Osoby z kontroli w Gdańsku twierdziły że gdyby zakup był odpowiednio zapakowany w Stavanger to nie było by problemu a tak niestety pozostało albo wypicie (oczywiście nie na punkcie kontroli) albo wyrzucenie do kosza przy kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 07 Sie 2014 13:43 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
lillymy napisał(a):
A jak wyglada to na trasie Krakow->Oslo Rygge->Manchester? Tez nie bedzie problemu z przewiezieniem? (lotnisko w Manchesterze to tragedia jesli chodzi o uprzejmosc obslugi...) Znajomy bedzie tak lecial i chcial kupic troszke dobrej polskiej wodki na bezclowce na Balicach...


Manchester nic tu nie ma do rzeczy, bo tam już nie będzie przechodził kontroli bezpieczeństwa.

Jeżeli zakupiony w Polsce alkohol będzie odpowiednio zapakowany, to nie powinno być problemu w Rygge, o ile przesiadka odbywa się w ciągu 24 godzin od zakupu (paragon musi być też spakowany do torby i widoczna na nim data i godzina transakcji).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Sie 2014 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Sudoku napisał(a):
lillymy napisał(a):
A jak wyglada to na trasie Krakow->Oslo Rygge->Manchester? Tez nie bedzie problemu z przewiezieniem? (lotnisko w Manchesterze to tragedia jesli chodzi o uprzejmosc obslugi...) Znajomy bedzie tak lecial i chcial kupic troszke dobrej polskiej wodki na bezclowce na Balicach...


Manchester nic tu nie ma do rzeczy, bo tam już nie będzie przechodził kontroli bezpieczeństwa.

Jeżeli zakupiony w Polsce alkohol będzie odpowiednio zapakowany, to nie powinno być problemu w Rygge, o ile przesiadka odbywa się w ciągu 24 godzin od zakupu (paragon musi być też spakowany do torby i widoczna na nim data i godzina transakcji).


Dzięki za odpowiedź! A jak to wygląda, jeśli chciałby na chwilę opuścić lotnisko w Rygge? Jego przesiadka trwa kilkanascie godzin wiec podejrzewam ze moze chciec opuscic teren lotniska na chwile. On tez sie "boi" bo Norwegia to jednak nie UE wiec nie wiem jakie do konca restrycje tam panuja. Moze to glupie pytanie, ale nie latam na tyle by sie orientowac ;) Z gory dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Sie 2014 00:32 

Opuszczenie lotniska na jakiś czas nie ma tu znaczenia. Ma być 24 h od kupna do ponownego seciurity. W Oslo Rygge kilkakrotnie tak opuszczłem lotnisko i wracałem z POLSKĄ WÓDECZKĄ
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Sie 2014 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Anonymous napisał(a):
Opuszczenie lotniska na jakiś czas nie ma tu znaczenia. Ma być 24 h od kupna do ponownego seciurity. W Oslo Rygge kilkakrotnie tak opuszczłem lotnisko i wracałem z POLSKĄ WÓDECZKĄ


Dzięki, mam nadzieję, że nie będzie problemu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 16 Sie 2014 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
sofizmat napisał(a):
Lecialam z Bejrutu do Brukseli z przesiadka we Frankfurcie.
W sklepie wolnoclowym w Bejrucie zakupilam ... nie, nie - nawet nie byl to alkohol - melase z granatow (ma to konsystencje gestego syropu albo jak kto woli przecieru pomidorowego).

We Frankfurcie towar mi zabrano, argumentujac, ze nie wolno wwozic plynow w opkaowaniach powyzej 100 ml spoza UE, nawet jesli byly zakupione w duty free i posiadam paragon (a posiadalam).

I tyle z doswiadczen praktycznych.

Aha! Nie opuszczalam strefu tranzytowej bo na przesiadke mialam raptem 50 minut.


Wniosek jest jeden, zaskoczyłaś ochronę nietypowym trunkiem więc przechwycili... Ciekawe czy smakowało ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Sie 2014 18:14 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 3
Ja leciałem Bangkok-Paryż-Warszawa, zakupiony alkohol miałem w odpowiedniej torbie, z odpowiednim paragonem. Niestety w Paryżu trafił do kosza podczas kontroli i usłyszałem informację na temat tego, że jest spoza UE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Wrz 2014 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Moze wypowie sie ktos bardziej doswiadczony kto ma te trase za soba :)
Za 2 tygodnie lece trase KRK -> BGY -> MAN. wydawaloby sie, ze nie mam co pytac o kontrole - powinni mnie spokonie z bergamo przepuscic z alkoholem z duty free w Krakowie. Niestety siostra leciala tydzien temu rowniez z Krakowa do Bergamo a pozniej do innego europejskiego miasta i niestety zabrali jej alkohol mimo tego, ze byl odpowiednio opakowany. Jest na to jakas regula, powinnam sie martwic?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 19 Wrz 2014 16:11 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 2
Witam, mam pytanie związane z tematem. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, ponieważ do 2 w nocy muszę dać znać narzeczonemu co i jak a w sumie pogubiłam się już w tych wszystkich prawach lotniskowych.. Sprawa wygląda tak: Mój narzeczony właśnie Wraca do Polski z Australii. Jego trasa wygląda tak: Melbourne-Singapur(międzylądowanie)-Dubaj-Warszawa-Kraków. Chciał zrobić nie duże zakupy w strefie wolnocłowej w Melbourne, ale kobieta z obsługi powiedziała mu że w Warszawie i tak wszystko mu zabiorą. Więc moje pytanie jest następujące czy przy ewentualnych zakupach w Dubaju taka sytuacja może mieć miejsce w Warszawie? Rozumiem, że wszystko ma być odpowiednio zapakowane i z paragonem, ale cze jest sens 'ryzykować', czy to że kupiło się parę rzeczy na strefie wolnocłowej w kraju poza granicami UE na własny użytek ma jakieś znaczenie, czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 19 Wrz 2014 16:41 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Nie wiem, jak do tego podchodzą w Singapurze lub Dubaju, jakie mają zasady itd.

Natomiast w EU są 2 podstawowe warunki:

- odpowiednie zapakowanie
- max 24 godziny od momentu zakupu (paragon musi być w opakowaniu w taki sposób, aby widoczna była godzina) do kolejnej kontroli

Więc zależy to od tego, ile czasu upłynie między zakupami w Australii lub Dubaju, a kontrolą bezpieczeństwa w W-wie. Jeśli mniej niż 24 godz., to nie powinno być problemu, jeśli więcej, to nie ma szans.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 19 Wrz 2014 17:01 

rowniez zalezy ile ma czasu na przesiadke - zawsze moze opuscic lotnisko, odebrac bagaz (trzeba poinformowac o takim zamiarze) - wrzucic alkohol do torby i nadac raz jeszcze
Góra
 PM off  
      
#38 PostWysłany: 19 Wrz 2014 18:18 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 2
Anonymous napisał(a):
rowniez zalezy ile ma czasu na przesiadke - zawsze moze opuscic lotnisko, odebrac bagaz (trzeba poinformowac o takim zamiarze) - wrzucic alkohol do torby i nadac raz jeszcze


Czasu na przesiadke ma 1,5h. A poinformować o chęci odebrania bagażu trzeba było poinformować w Melbourne czy gdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Paź 2014 09:47 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
Witam, z góry przepraszam jeśli był już taki wątek ale nie mam na telefonie za bardzo możliwości wyszukania dokładnie tego co mnie interesuje i może ktoś obeznany po prostu mi pomoże.. Będę lecieć rano z Girony do Eindhoven Ryanairem i stamtąd Wizzem tego samego dnia do Polski. Czy jeśli kupię np. Jakieś małe ilości alkoholu w duty free na gironie i wrzucę do podręcznego czy w Eindhoven przy ponownej kontroli będą kazali mi to wyrzucić? Ew.jak tego uniknąć? Specjalne zapakowanie?

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Paź 2014 09:52 

Musisz powiedzieć w sklepie, ze lecisz dalej i żeby Ci to zapakowali w specjalną torbę. W niej będą zakupy, paragon z Twoim nazwiskiem i przy kolejnej kontroli bezpieczeństwa wyciągasz to z bagażu, oni to mniej lub bardziej dokładnie oglądają a Ty lecisz dalej ze swoimi zakupami.
Góra
 PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group