Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 15 Mar 2017 14:35 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 101
Czesc
Lece z Gdansk z przesiadka w Frankfurcie HHN do Bośni i Hercegowiny do Tuzli. We Frankfurcie mamy 4 godz. Czy jak kupimy w wolnocłowce co nieco % w Gdansk, zapakują nam do toreb i zalepia to moge:
1) Wejsc z nimi do samolotu we Frankfurcie
2) wyjsc z lotniska i wrocic i wtedy wejsc na pokład samolotu
Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#62 PostWysłany: 17 Mar 2017 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jeśli będziesz miał zapakowane w torbę "duty free", nienaruszoną i z widocznym paragonem potwierdzającym czas zakupu <24h, to nie powinno być problemu, choć na tym forum niejedną historię życie (i widzimisię ochrony) pisało.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 23 Mar 2017 10:11 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 101
dzieki, zdam relacje o ile dotrwa "torba" 4h oczekiwania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 31 Mar 2017 21:11 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 101
manro1 napisał(a):
dzieki, zdam relacje o ile dotrwa "torba" 4h oczekiwania :)

Torba nie dotarla do kolejnego lotu... Zdam relacje kolejnym razem, ale na lotnisku powiedział koles z wolnocłowego ze faktycznie 24h z paragonem w srodku powinno pozwolić przejsc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 29 Kwi 2017 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Generalnie jest tak, że na pokład można wnieść 1 walizkę + 1 mały bagaż np torbę na laptopa. Są linie, które pozwalają wnieść na pokład tylko 1 walizkę. A jak to jest z trzecim (lub drugim) "bagażem" w postaci reklamówki z zakupami w duty free?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 29 Kwi 2017 18:59 

Nikt na to nie zwraca uwagi, możesz mieć ich kilka.
Góra
 PM off  
      
#67 PostWysłany: 29 Kwi 2017 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Gorzej, jak nie będzie gdzie tego schować. Pozostaje przestrzeń pomiędzy fotelem, a łydkami. Oczywiście nie mam tutaj na myśli alkoholu. Ostatnio jak byłem w Dubaju, to z żalem kupiłem "tylko" 2 opakowania tych słynnych łakoci, bo tylko tyle do walizki mogłem zmieścić. Czyli następnym razem spokojnie (teoretycznie przynajmniej) mogę kupił całą siatkę :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 29 Kwi 2017 19:11 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Właśnie z tymi reklamówkami z duty free jest różnie ;) . Trzy ostatnie loty z WAW Wizzem-nie zwracano żadnej uwagi na bagaże, a kilka osób miało dodatkowe torebki na ramieniu. Plus reklamówki z bezcłowego. Z kolei na OPO ( Ryan) pani kategorycznie nie chciała mnie przepuścić z zakupionym porto; twierdziła, ze musi zmieścić się w torbie. Udało się fuksem, bo pan (z drugiej strony kolejki) kiwnął, żebym przeszła :) . Tak, że właściwie nie wiem, od czego to zależy:linii/lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 29 Kwi 2017 20:01 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
ewaolivka napisał(a):
Z kolei na OPO ( Ryan) pani kategorycznie nie chciała mnie przepuścić z zakupionym porto; twierdziła, ze musi zmieścić się w torbie. Udało się fuksem, bo pan (z drugiej strony kolejki) kiwnął, żebym przeszła :) . Tak, że właściwie nie wiem, od czego to zależy:linii/lotniska?

Pani chyba miała zły dzień a pan znał się na rzeczy ;) Zawsze widzę jak pasażerowie (sama też)reklamówki z zakupami z bezcłówki wnoszą osobno i nigdy z tego tytułu nie było problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 29 Kwi 2017 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
manro1 napisał(a):
na lotnisku powiedział koles z wolnocłowego ze faktycznie 24h z paragonem w srodku powinno pozwolić przejsc


Ja ćwiczyłem taki przewóz procentów na raty i w ramach 24 godzin przechodziło. Nawet w podręcznym przeszło choć sprawdzający bagaż nieco się burzył i wzywał supervisora. Do tego (ponieważ drugi lot miałem poza Europę) kupione jako bezcłowe do wywozu poza UE. Trzeba było podac tylko nr drugiego lotu do wpisania na paragon.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 30 Kwi 2017 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Czyli wylatując z Dubaju spokojnie można zabierać ze sobą całe kartony tej słynnej bakławy :twisted: :twisted: :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 30 Kwi 2017 18:24 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Można.Jak tak ci smakuje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 02 Wrz 2017 17:36 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 15
Orientujecie się jak to wygląda w Edynburgu?

Wylot o 20 z Madery
Przylot o 0:00 do Edynburga
Wylot z Edynburga o 9:00 do portu docelowego.

Jak zakupię parę butelek Madery to uda mi się to przewieźć do portu docelowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 02 Wrz 2017 17:39 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Spokojnie mieścisz się z przesiadką w limicie 24 godzin,więc bez przeszkód przewieziesz zakupy.Pamiętaj o dozwolonych limitach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pacpaw lubi ten post.
pacpaw uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 02 Wrz 2017 17:45 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 15
A mógłbyś jeszcze dopisać jak wyglądają obecnie te limity? Dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 02 Wrz 2017 18:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@pacpaw Zartowałam,limity obecnie są tak wysokie,że raczej nie masz szans przekroczyć :P 10 litrów alkoholu spirytusowego
90 litrów wina
110 litrów piwa
20 litrów wina wysokoprocentowego
Góra
 Profil Relacje PM off
pacpaw lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 16 Lut 2018 11:36 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Witam, czy ktoś może mi doradzić w następującej sprawie:

Wylatuję z rodziną (2+ dziecko 3 latka) z PRAGI do DUBAJU liniami Aeroflot przez MOSKWĘ w której mam 3h25min czekania w terminalu E (tu przylatuję z Pragi i odlatuję do Dubaj).
Jak ma się kwestia rzeczy zakupionych w Pradze w strefie bezcłowej? Czy jak kupię np. wodę 1L w Pradze będę musiał oddać ją w Moskwie na kontroli? Lub Soczek czy przekąskę dla dziecka?

Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 16 Lut 2018 12:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie, możesz mieć ze sobą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 23 Kwi 2018 17:44 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
LKay napisał(a):
jacek69 napisał(a):
Mozesz podac konkretne przepisy, bo wydaje mi sie ze poniosla Cie bardzo wyobraznia. Wystarczy, ze opuscisz strefe tranzytowa na minute i juz nie wejdziesz z plynami do strefy odlotow, a co dopiero, gdy ja opuszczasz na 20h!


Przewóz płynów w takiej formie reguluje Rozporządzenie 185/2010. A tutaj odpowiednie wyjaśnienie na stronie ULC. W skrócie - możesz opuscic strefę tranzytową i jeli nie minęło 24h od zakupu i płyny sa zapakowane w specjalna torbę z paragonem to wewnątrz UE/Schengen są zwolnione z kontroli bezpieczeństwa przy ponownym security.

EDIT: W rozporządzeniu jest stwierdzenie "zakupione tego samego dnia", ale interpretacja tego stwierdzenia to okres 24 godzin poprzedzających zakup.

A jeżeli zakup odbywał się na lotnisku spoza UE, wszystko zapakowane w próżniową torbę z paragonem, przylatuje do UE i za kilka godzin mam kolejny lot do kraju UE to też przejdzie czy ten "patent" z pakowaniem próżniowym ma zastosowanie w sklepach i na lotach wewnątrz UE?

Obrazując: zakupy w Duty Free w Moskwie, przylot do Warszawy, kontrola bezpieczeństwa, przelot do Gdańska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 23 Kwi 2018 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
@Manuel możesz chodzi o to aby na ponownej kontroli na przesiadce większe opakowania płynów >100ml nie wylądowały w koszu. Zrobisz tak jak piszesz będzie ok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Mail.ru [Bot] oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group