Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [SFO] [LAS] Zakup SIM
#1 PostWysłany: 01 Sie 2018 01:19 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Przylatujemy do SFO i mamy 5h na Immigration i ogarnięcie się, następnie lot do LAS.
Jakaś porada gdzie mogę kupić kartę SIM? Najchętniej t-mobile, ale Ultra mobile też wygląda dobrze.
Dam radę w SFO na lotnisku lub w bezpośrednim sąsiedztwie? Może lepiej w Vagas? Tam będę się śpieszył już tylko pod prysznic i do łóżka.

A może nie da się kupić na lotnisku. To czy ktoś wie, czy na LAS dam radę złapać jakieś WiFi i zamówić Ubera?
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
#2 PostWysłany: 03 Sie 2018 09:19 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 119
Loty: 115
Kilometry: 322 543
niebieski
Zarówno na SFO jak i LAS jest free wifi. Co do sklepów gdzie można kupić sim linki do sprawdzenia poniżej:

https://www.ultramobile.com/store-locator/
https://www.t-mobile.com/store-locator

Ja ze swojej strony polecam UltraMobile sprawdzone w zeszłym roku na wschodnim wybrzeżu a w tym roku na Hawajach i zachodnim wybrzeżu. Zawsze działało bez problemu i cenowo ok.

W USA zamiast Ubera to Lyft - większa dostępność i tańszy.

Pozdrawiam,
Sergio_
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Sie 2018 10:52 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
Sergio_ napisał(a):
W USA zamiast Ubera to Lyft - większa dostępność i tańszy.


jeżeli mówimy o lotniskach typu LAS, SFO itp. to nie ma mowy o małej dostępności kierowców, czas oczekiwania to praktycznie natychmiast. Uber i Lyft mają wręcz na dużych lotniskach określone (chyba nawet oficjalnie) spod których drzwi odbierają klientów, zazwyczaj stoi tam jednocześnie co najmniej kilka(naście) osób w oczekiwaniu na swojego kierowcę. Dostępność kierowców jest ogromna, cenowo trzeba porównać, na pewno trzeba zwracać baczną uwagę na nr rejestracyjny naszego samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Sie 2018 17:03 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Co do zakupu karty SIM, to już mogę sam sobie odpowiedzieć, a może jeszcze komuś się przyda.
W SFO, terminal nr 3, jest sklep z elektroniką, w którym były startery zarówno t-mobile, jak i ultramobile. Nie kupiłem, ponieważ sprzedawca zaznaczył, że on tylko sprzedaje i nie pomoże z aktywacją czy rejestracją karty. Bałem się, że mogę mieć z tym jakieś problemy, a wifi działa tam bardzo dobrze.
W LAS, przy pasach bagażowych jest nawet automat sprzedający startery (ale akurat t-mobile i ultramobile tam nie widziałem).
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Sie 2018 21:26 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Sam sobie część 2...
I dobrze, że nie kupiłem. Okazuje się, że mój "Chińczyk" kiepsko sobie radził z amerykańskim standardem GSM. Skończyło się zakupem telefonu Motorola + nielimitowane rozmowy (międzynarodowe też), dane i SMS na miesiąc za $100.
Szkoda, że ta Motorola z kolei nie będzie działała w Polsce. Zastanawiałem się, nad zakupem niejako przy okazji jakiegoś topowego modelu (iPhone X czy coś), który by mi posłużył przez miesiąc w USA a później bym go sprzedał w PL, ale ostatecznie zrobiłem, jak zrobiłem.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group