Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Wrz 2015 12:27 

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 21
Loty: 54
Kilometry: 115 206
Hej,

czy ktoś z Was kupował jakiś sprzęt Apple podczas wakacji w Tajlandii?

Z tego co się orientuję, gwarancja 1 rok jest międzynarodowa i respektowana w Polsce. Ceny porównując oficjalną stronę apple polska (wyższe jak u resellerów) a Apple Tajlandia - dużo niższe, nawet 1300 zł różnicy.
Dodatkowo z tego co się orientuję mogę ubiegać się o tax refound -7%, więc robi się jeszcze taniej.

Waham się czy podczas wakacji nie kupić MacBook air, który i tak miałem w planach kupić po powrocie.

Jakie są Wasze doświadczenia? Czy jesteście w stanie doradzić w tej kwestii?

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 02 Wrz 2015 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Co do zakupu akurat tam nie pomogę, ale gwarancja apple jest światowa, więc będzie na 100% ważna w Polsce czy gdziekolwiek na świecie będziesz, gdy sprzęt się popsuje ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Wrz 2015 12:54 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Bierzesz pod uwage, ze w EEC dojdzie clo i VAT?
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!


Ostatnio edytowany przez 01ERES, 02 Wrz 2015 13:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Wrz 2015 13:00 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Jeśli przywiezie to osobiście jako podręczny laptop bez pudełek itp. i jeszcze sobie np. wrzuci tam wakacyjne zdjęcia z Tajlandii to nikt niczego nie naliczy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Wrz 2015 13:04 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Oczywiście, że może naliczyć... Bez problemu mogą dojść kiedy i gdzie był kupiony. To, że szansa na "złapanie" jest mała to nie znaczy, że nie ma takiego zagrożenia.
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off
01ERES lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 02 Wrz 2015 13:13 

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 21
Loty: 54
Kilometry: 115 206
Akurat cłem i podatkiem się nie martwię, gdyż szansa na doliczanie w sytuacji gdy faktycznie będzie wracał jedynie w jakiejś torbie na laptopa jest znikoma.

Jak do tej pory nie spotkałem się z takim przypadkiem, choć nierzadko znajomi przewozili również w oryginalnych opakowaniach. Podróżując służbowo przewoziliśmy niejednokrotnie sporo sprzętu, nigdy nie było problemu. Sprzęt elektroniczny zawsze w podręcznym.

Większe prawdopodobieństwo jest w momencie, gdy człowiek przewozi: w oryginalnym opakowaniu, większe ilości.

Ciekawe czy ktoś z Was kupował coś Appla w Tajlandii, jakie są Wasze doświadczenia zwłaszcza tax refound.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Wrz 2015 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Tax refund raczej nie zależy od rodzaju produktu. A zwrot dość sprawny. W internecie jest jakiś "przewodnik" o tym. Głównej uwagi dotyczą kwoty zwrotu oraz związanych z tym progów kwotowych. Sama operacja nie jest skomplikowana, przeprowadziłem ją na Don Muang Airport w Bangkoku.
Produkt to obiektyw Canona, pudełko zgniecione w walizce, szkło w plecaku foto jako podręczny. Wypełniony druczek, prośba o zwrot na kartę kredytową i po miesiącu kasa na koncie.

E: Oczywiście należy również przypilnować w sklepie aby oni ze swojej strony wszystko Ci ładnie wypełnili.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Wrz 2015 14:09 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
@zakino
Może w przypadku Apple możliwości identyfikacji celnicy faktycznie mają większe bo to specyficzna firma, ale nie bardzo sobie wyobrażam jak każdy sprzęt elektroniczny z kieszeni, plecaka turysty, typu telefon, aparat, tablet, laptop mieliby tak szybko na lotnisku sprawdzić.
Obawiam się, że technicznie nie jest to takie różowe. Nawet ciekawy jestem bardzo jak to wygląda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Wrz 2015 14:38 

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 21
Loty: 54
Kilometry: 115 206
Tom K

fajnie, że Ci się udało. Na pewno jak zdecyduje się dowiem się jak powinien być wypełniony. Na samej wartości sprzętu jest wystarczająca różnica aby dokonać zakupu -7% jest tylko kolejnym bardzo silnym argumentem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Wrz 2015 14:55 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
greg0 napisał(a):
@zakino
Może w przypadku Apple możliwości identyfikacji celnicy faktycznie mają większe bo to specyficzna firma, ale nie bardzo sobie wyobrażam jak każdy sprzęt elektroniczny z kieszeni, plecaka turysty, typu telefon, aparat, tablet, laptop mieliby tak szybko na lotnisku sprawdzić.
Obawiam się, że technicznie nie jest to takie różowe. Nawet ciekawy jestem bardzo jak to wygląda.


Przy aparacie to już może nie. Ale co za problem przy sprzęcie Apple zerknąć na numer seryjny i szybko sprawdzić w necie? Wyjdzie, że produkt ma gwarancję np do 27 marca 2017 roku a Ciebie zgarneli na lotnisku 29 marca 2016. To logiczne, że laptopa nie wziąłeś z domu...
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Wrz 2015 15:18 

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 21
Loty: 54
Kilometry: 115 206
Zakino,

jak często podróżujesz samolotami? Myślę, że nie warto popadać w paranoję. Owszem, jest taka możliwość ale czy faktycznie prawdopodobna? Z moich obserwacji, jak do tej pory nie spotkałem się z przypadkiem takiej kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Wrz 2015 15:34 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
Problemem moze byc klawiatura. Tez chcialem swego czasu nabyc laptop w BKK i maja te ich literki na klawiaturze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Wrz 2015 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Mój poprzedni Macbook pochodził z kraju z 'krzaczkami' - już nawet nie pamiętam skąd dokładnie, ale nie było problemu by zamówić w Apple Store klawiaturę amerykańską (czyli praktycznie taką jak nasza - trochę inny układ klawisza enter - 'poziomy enter', wielu (w tym ja) twierdzi ze wygodniejszy). W niektórych sklepach komputery z tą klawiaturą są dostępne od ręki, w innych trzeba wcześniej zamówić przez Internet.

@zakino - nie przesadzajmy i nie twórzmy teorii spiskowych ;) Jak ktoś jest ogarnięty w apple to może i wie, że to można sprawdzić, a typowy urzędnik na lotnisku niekoniecznie. Inna sprawa to fakt, że powinieneś wiedzieć, że komputera nie trzeba rejestrować od razu :) Ale wg mnie to nie miejsce na wywody, bo wydaje mi się, że nie ma co się popisywać wiedzą na temat apple. Prawda jest taka, że jak ktoś kupi Maca na własny użytek, przywiezie jedną skonfigurowaną sztukę w plecaku to na 99,99% nic nikt nie skasuje. Tyle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Wrz 2015 15:48 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
borkowski napisał(a):
Zakino,

jak często podróżujesz samolotami? Myślę, że nie warto popadać w paranoję. Owszem, jest taka możliwość ale czy faktycznie prawdopodobna? Z moich obserwacji, jak do tej pory nie spotkałem się z przypadkiem takiej kontroli.


Ja nie miałem nigdy ;) Znajomy 2 razy miał pecha i to z rzędu ;)
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4


Ostatnio edytowany przez zakino, 02 Wrz 2015 16:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Wrz 2015 16:03 

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 21
Loty: 54
Kilometry: 115 206
Faktycznie musiał mieć wyjątkowego pecha, albo przewoził większe ilości elektroniki lub w oryginalnych opakowaniach. Te ostatnie jak służby mają czas na pewno dają do myślenia.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Wrz 2015 16:35 

Rejestracja: 20 Sty 2011
Posty: 353
Loty: 200
Kilometry: 409 881
niebieski
2 lata temu wiozłem z Tajlandii iPada. Nie wyciągałem go z pudełka, był nawet oryginalnie zafoliowany i przewożony w plecaku (bagaży podręcznym). Na lotnisku w Bangkoku nikt nawet słowa o tym nie powiedział, więc nie sądzę, aby chciało im się robić aferę o jednego Maca. Później tylko kupujesz europejską wtyczkę i cieszysz się sporą oszczędnością :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Wrz 2015 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
a to nie celnicy w Warszawie sie przyczepiaja? tam sie powinni cieszyc ze kupiles cos w ich kraju
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Wrz 2015 16:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Ja widziałam, jak celnicy we Frankfurcie sprawdzali sprzęt elektroniczny, właśnie pod kontem nowego zakupu i zapłaty cła i VATu.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Wrz 2015 16:54 

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 21
Loty: 54
Kilometry: 115 206
W moim przypadku interesują mnie jedynie nasi Polscy [WHITE SMILING FACE]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Wrz 2015 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
Aktualnie u nas są mocne przeceny macbooków i część bardzo spadła.
Zakup akurat tego sprzętu jest zdecydowanie lepszym pomysłem w kraju, chociażby z uwagi na możliwość odliczenia vatu/podatku, oraz dwu letniej odpowiedzialności sprzedawcy za towar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group