Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Kwi 2018 23:36 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Pytanie na razie hipotetyczne: bilet zakupiony w OTA - z jakichś powodów nie można z niego skorzystać, zwrócić się nie da - można próbować odzyskać podatki - ale koszt podatków jest równy kosztowi "przeprocesowania" tego przez OTA - tzn podatków jest ok 250zł z Agent za usługę chce 260zł (tak jest w regulaminie i nie ma z tym dyskusji).

Czy można zwrócić się o zwrot tych podatków bezpośrednio do linii lotniczej? Czy musi być to przez pośrednika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 16 Kwi 2018 23:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Możesz się spytać, ale na 90% przekierują się do OTA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Kwi 2018 23:40 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Zeus: tak pytałem i powiedziano że wszystkie sprawy należy załatwiać tam ale czy to jest oblig czy ich "wymysł"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Kwi 2018 23:45 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Jeśli pośrednik płacił linii lotniczej za bilet (w takim czy innym systemie) to jest dość logiczne, że przewoźnik rozliczy to co należne z tym, kto płacił...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Sie 2018 11:49 

Rejestracja: 30 Mar 2017
Posty: 5
Czy w przypadku niewykorzystanego biletu istnieje możliwość zwrotu podatków od:

- Brussels Airlines - kupowane na stronie przewoźnika
- WestJet - kupowane przez expedia.co.uk?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Sie 2018 12:24 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@zbój w przypadku Brussels masz to opisane na stronie, to jest do znalezienia w 5sek w Google: https://www.brusselsairlines.com/en-be/ ... fault.aspx - zwrócą Ci podatki ale potrącą 20€

Jeśli chodzi o WestJet, musisz napisać/zadzwonić do Expedia i zapytać.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 14 Sie 2018 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Expedia niby pobiera £25 od pasazera, ale pisze ze nie dotyczy to LCC, pod co WestJet chyba podlega. Z drugiej strony WestJet pewnie kasuje cos za to wiec bym nie liczyl na jakas duza kwote. Sam mam podobna sytuacje, lot kupilem za £45, z czego podatki tam sa okolo polowy, wiec cos mi sie wydaje ze to wystarczy na pokrycie oplaty.. tylko jeszcze nie wiem kto sobie ta kase wezmie. Ale jak rzeczywiscie nie polece, to spróbuje, chociaz ciagle po cichu licze na zmiane godziny :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Wrz 2018 09:07 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 49
Przeraża mnie to co czytam. Prawie kupilam bilety przez Mytrip?? Chcemy wybrac sie na kube od 13 do 25 listopada. Na jetradar sa najtansze oferty po 2500 z aircanada, ale oferowane przez mytrip i myholiday z berlina...przesiadki we franfurcie i toronto. Nasz angielski jest coraz slabszy i wlasnie naszły mnie lęki że sobie nie poradzimy jak coś bedzie nie tak..?? czy czesto sie zdarzaja problemy o jakich piszecie. ? Wytlumaczcie mi tez prosze jak to jest z odprawami jak jest tyle odcinkow podróży?. W ofercie mytrip niby lot jest aircanada ale na odcinku berlin -frankfurt -lufthansa jest lot a z powrotem jeszcze Swissem wiec to oznacza ze beda osobne bilety czy wszystko w ramach jednego biletu?? Marzyło by mi sie porozmawiac z kims ze by mi to wszystko wytłumaczyl jak to jest bo to nasza pierwsza podróż tak daleko i pierwsze bilety z przesiadkami od przewoznikow?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Wrz 2018 09:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
No to dopłaćcie i leczcie polskim OTA (flipo, tickets.pl)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Wrz 2018 11:08 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 49
Ok. Sprawdzilam i jest drożej o 300zl wiec jestem w stanie dopłacic. Czyli kwestie ewentualnie dogadania sie mamy załatwioną, ale czy i tak moge spać spokojnie?? Jak jest z odprawami? O ile bedac w Pl to zalatwie odraze na odciunku w strone Havany ale z powrotem? Internet na kubie działa jak działa, czy so dodatkowe opłaty na lotnisku za brak odprawy online?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Paź 2018 13:40 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
LonDynia napisał(a):
Expedia niby pobiera £25 od pasazera, ale pisze ze nie dotyczy to LCC, pod co WestJet chyba podlega. Z drugiej strony WestJet pewnie kasuje cos za to wiec bym nie liczyl na jakas duza kwote. Sam mam podobna sytuacje, lot kupilem za £45, z czego podatki tam sa okolo polowy, wiec cos mi sie wydaje ze to wystarczy na pokrycie oplaty.. tylko jeszcze nie wiem kto sobie ta kase wezmie. Ale jak rzeczywiscie nie polece, to spróbuje, chociaz ciagle po cichu licze na zmiane godziny :lol:


Jeżeli nie lecisz, to warto zadzwonić i anulować. Sprawny kontakt telefoniczny i szybko zlecony zwrot. Bilet kupowany w wersji co.uk za niecałe 43 GBP, do zwrotu około 28 GBP :)
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Paź 2018 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ok, ale da sie przed wylotem? Myslalem ze trzeba odczekac zeby mieli w systemie ze nie lecialo sie? Super zadzwonie do nich pozniej, mam dokladnie ta same sprawe, wersja co.uk I ta sama cena :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Paź 2018 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@SaAra88 czym sie przejmujesz, mozesz kupic 1 bilet na cala trase, tam gdzie taniej. ;)
To normalne, ze mozesz leciec innym przewoznikiem niz na bilecie.
Przykladowo ja mialem bilet do na United, a lecialem AC, czyli tzw. codeshare.
Mozesz miec rowniez rozne linie na 1 bilecie, dzis to normalka.
Przesiadki nie sa straszne i spokojnie ogarniesz, sporo ludzi lata bez dobrej znajomoaci angielskiego. ;)
Jesli masz bagaz rejestrowany to nadajesz docelowo, niezaleznie od ilosci przesiadek.
Z powrotem mozesz zrobic odprawe online, a jesli bagaz rejestrowany to i tak musisz podejsc i odprawic na check-in.
Btw odprawy sa mozliwe bez zrobienia wczesniej online i dopiero na lotnisku otrzymasz karte pokladowa, korzystalem nie raz, albo zapomnialem albo byly problemy z internetem czy nawet strona linii. ;)
Co do internetu to poczytaj w postach o Cubie.
Udanej wyprawy!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], szpaczny oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group