Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Wrz 2016 16:38 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Co do samego zakupu biletów, my potrzebowaliśmy biletu OW DPS-LOP. Przez około 2 miesiące cena na kayaku stała w miejscu, koniec końców nie byliśmy zdecydowani na konkretny termin i za radą kilku forumowiczów postanowiłem dokonać zakupu biletu na miejscu, w pierwszym lepszym biurze podróży. Na kilka dni przed wylotem wyszło nawet trochę taniej niż przy próbie zarezerwowania przez internet.

Oczywiście nie ma reguły i jest szansa 'przejechać się' w takim wpadku, może jednak komuś przyda się rada :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#42 PostWysłany: 10 Wrz 2016 14:28 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 6
Loty: 8
Kilometry: 38 732
Witam, chciałbym zakupić bilety na tiket.com , i przy podawaniu danych pasażerów jest pole : Full name . Co powinienem wpisać pierwsze , nazwisko czy imię? Nie ma tam żadnego podziału na surname czy Name więc mam wątpliwości, bilety na Lion Air.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 10 Wrz 2016 22:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kolejność imię, nazwisko będzie OK. Ja tak podawałem i nie było problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 11 Wrz 2016 08:48 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 6
Loty: 8
Kilometry: 38 732
Ok, wielkie dzięki. Dokonam rezerwacji i sprawdzę jak pójdzie z debetowa banku millenium.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 04 Paź 2016 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2016
Posty: 16
Loty: 23
Kilometry: 62 649
Witam,

kupiłem bilet na Thai Lion Air przez jetradar. Dostałem od nich plik *.PDF

Image

Patrzyłem na stronie Lion Air Thai i airline booking number nie jest wyszukiwany na stronie przewoźnika.
Jakieś sugestie co może być przyczyną, jakieś rady ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 05 Paź 2016 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Trochę przepłaciłeś ;)

Na stronie Thai Lion nie sprawdzisz rezerwacji jeśli bookowałeś przez pośrednika. Na lotnisku udajesz się do check in z paszportem, nic więcej nie będzie potrzebne.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Cieptak lubi ten post.
Cieptak uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 05 Paź 2016 07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2016
Posty: 16
Loty: 23
Kilometry: 62 649
Jak to przedpłaciem? 200 zł za 2 osoby? Okej, a czy check in jest płatne w okienku?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 05 Paź 2016 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 91
Loty: 77
Kilometry: 250 316
W okienku zrobisz check-in bezpłatnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cieptak lubi ten post.
Cieptak uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 05 Paź 2016 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2016
Posty: 16
Loty: 23
Kilometry: 62 649
super, a czy na tej stronie nie powinna mi wyskoczyć moja rezerwacja ? http://www.lionair.co.id/booking-and-services/retrieve-booking i kolejne pytanie czy w polu name muszę podać jedno imię czy obydwa imiona które podawałem jako dane pasażera? Dane muszą być płatnika czy obojętnie której osoby z biletu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 05 Paź 2016 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Ważna informacja dla lecących linią Lion Air. Kupowałam bilety przez pośredników tiket.com i tiket2.com. Wszystko bezproblemowo. Jednakże w przypadku jednej rezerwacji (nie pamiętam już której) wystąpił problem przy odprawie. Pani do mnie w chińskim angielskim "tiket, tiket". No to daje jej potwierdzenie rezerwacji z numerem, z nazwiskami, wszystko co miałam z maila wydrukowane. Pani dalej swoje, tłumaczy mi jak krowie na miedzy, a ja w angielskim może ze 300 słów znam. Odsunęła mnie z rodziną na bok i czekaliśmy jak mumie pół godziny. Potem coś naskrobała na rezerwacji i kazała mi się pod tym podpisać. Podpisałam nie wiem co, bo chciałam polecieć. W samolocie zajarzyłam o co jej chodziło. Chciała potwierdzenie zapłaty dla tiket czy tam tiket2.com (wyciąg z karty kredytowej), bo pośrednik nie przelał im pieniędzy. Tak więc dobrze radzę, weźcie ze sobą potwierdzenie zapłaty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cieptak lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 05 Paź 2016 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 91
Loty: 77
Kilometry: 250 316
Załącznik:
image.jpeg
image.jpeg [ 130.74 KiB | Obejrzany 7742 razy ]
Cieptak napisał(a):
super, a czy na tej stronie nie powinna mi wyskoczyć moja rezerwacja ? http://www.lionair.co.id/booking-and-services/retrieve-booking i kolejne pytanie czy w polu name muszę podać jedno imię czy obydwa imiona które podawałem jako dane pasażera? Dane muszą być płatnika czy obojętnie której osoby z biletu ?


Spróbuj wypełnić według ich zaleceń. Ja robiłam rezerwację na ich stronie i też niestety system jej nie znajduje :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 05 Paź 2016 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2016
Posty: 16
Loty: 23
Kilometry: 62 649
No niestety proponowałem wszystkie możliwości, dalej lipa ale skoro mówię że na lotnisku wszystko się da ogarnąć to jestem spokojny :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 05 Paź 2016 16:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
elwirka napisał(a):
Ważna informacja dla lecących linią Lion Air. Kupowałam bilety przez pośredników tiket.com i tiket2.com. Wszystko bezproblemowo. Jednakże w przypadku jednej rezerwacji (nie pamiętam już której) wystąpił problem przy odprawie. Pani do mnie w chińskim angielskim "tiket, tiket". No to daje jej potwierdzenie rezerwacji z numerem, z nazwiskami, wszystko co miałam z maila wydrukowane. Pani dalej swoje, tłumaczy mi jak krowie na miedzy, a ja w angielskim może ze 300 słów znam. Odsunęła mnie z rodziną na bok i czekaliśmy jak mumie pół godziny. Potem coś naskrobała na rezerwacji i kazała mi się pod tym podpisać. Podpisałam nie wiem co, bo chciałam polecieć. W samolocie zajarzyłam o co jej chodziło. Chciała potwierdzenie zapłaty dla tiket czy tam tiket2.com (wyciąg z karty kredytowej), bo pośrednik nie przelał im pieniędzy. Tak więc dobrze radzę, weźcie ze sobą potwierdzenie zapłaty.


Hmmm... Wydaje mi się, że jak masz e-ticket to kwestia rozliczeń między pośrednikiem a linią lotniczą nie jest - a przynajmniej nie powinna być - już twoim problemem. A nawet jeśli było tak jak piszesz, to patrzę w swoje bilety kupowane przez tiket.com i na ostatniej stronie pliku pdf jak wół mam sekcję "Payment detail" z numerem transakcji, datą i metodą płatności. Z ciekawości spytam w jakim kraju to się wydarzyło?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 05 Paź 2016 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
W Indonezji. Lotnisko na Lomboku. LOP. Ja na rezerwacji nie miałam takich danych. Tak więc uprzedzam, że lepiej w razie potrzeby mieć dowód zapłaty. Na moim wydruku była oczywiście kwota, którą zapłaciłam. Ale nie było daty i metody płatności.
ps. Sprawdziłam dla porządku to był tiket2.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 10 Lut 2017 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 852
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Witam. A próbował ktoś dokupić bagaż w Lion Air? Mam 15 kg, ale wolę mieć 20 kg dla pewności. Bilet kupowany przez pośrednika. Nie znajduje na ich stronie. Ktoś to przerabiał ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 10 Lut 2017 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Z moich ostatnich doświadczeń z Lionem wynika, że nie bardzo czepiają się wagi bagażu. W cenie jest 15 kg, miałem 18 kg i przeszło.
Z dokupieniem bagażu do biletu zakupionego przez OTA może być problem. Ich system często nie widzi tych rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 10 Lut 2017 13:16 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Mi akurat czepiali się 15,9 kg i musialem wyciągać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 25 Lut 2017 22:59 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Przez pomyłkę zadawałam już to pytanie w jakimś starym wątku.

ybkie pytanie - czy bilety w taryfie "promo" mają także bagaż 15 kg w cenie?

Dopytuję, bo i w Nok Air i w Air Asie te najtańsze taryfy są tylko z bagażem podręcznym.
Na stronie informacji brak o "promo" brak, natomiast wszędzie podają, że bagaż rejestrowany jest w cenie biletu.
Potrzebuję 3 biletów na 2 odcinkach i akurat mi się w Thai w wybranych okresach promo pojawia, cenowo wychodzi dwukrotnie taniej niż w Air Asi z bagażem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 26 Lut 2017 01:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Wydaje mi się, że wszystkie Lion Air mają bagaż rejestrowany w cenie biletu. potwierdza to zarówno strona Thai Lion Air jak i tiket.com. Gdybyś miał problem z płatnością za bilety polską kartą - bo np. na indonezyjskim Lion Air nie przechodzą - to kupuj właśnie przez tiket.com (nie ticket!). Może wyjść nawet taniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 26 Lut 2017 11:04 

Rejestracja: 15 Lis 2011
Posty: 56
eowen napisał(a):
czy bilety w taryfie "promo" mają także bagaż 15 kg w cenie?


Tydzien temy lecielismy Chiang Mai>Dong Muang w taryfie PROMO (V) - 15 kg w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
eowen uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group