Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 20 Lip 2015 22:01 

Rejestracja: 23 Kwi 2015
Posty: 17
Pebe86 dzięki za pomoc, trochę mi rozjaśniłeś sytuację. Zastanowię się jeszcze ale skłaniam się ku Canonowi. Haxzje napisz trochę więcej na czym Ci zależy najbardziej w aparacie. Na pewno zawęzi krąg aparatów i łatwiej coś będzie dobrać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#82 PostWysłany: 07 Sie 2015 12:23 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 5
Loty: 2
Kilometry: 3 942
Podepnę się pod temat, potrzebuje pilnie kupić rodzicom do dokumentowania swoich wycieczek aparatu kompaktowego najlepiej z zoomem do 2tyś złotych rozważam opcję z Olympus stylus 1 który jest świetnym sprzętem jednak cena troszkę przewyższa budżet chcę się zamknąć w 2tyś ktoś coś mógłby polecić tańszego ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 07 Sie 2015 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 777
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
AmRoZ napisał(a):
Podepnę się pod temat, potrzebuje pilnie kupić rodzicom do dokumentowania swoich wycieczek aparatu kompaktowego najlepiej z zoomem do 2tyś złotych rozważam opcję z Olympus stylus 1 który jest świetnym sprzętem jednak cena troszkę przewyższa budżet chcę się zamknąć w 2tyś ktoś coś mógłby polecić tańszego ??

Ponad 2 tys. za aparat kompaktowy to trochę dużo. Spośród kompaktowych aparatów rozważ zakup Panasonica TZ60. Bardzo dobrze wypada w testach, które zazwyczaj wygrywa. Posiada elektroniczny wizjer oraz podobnie jak Olympus, posiada możliwość zapisu zdjęć w formacie RAW. Ma też wbudowany GPS i po update zdjęć do komputera wszytko integruje się z aplikacjami na telefon czy Google i możesz podejrzeć sobie miejsce zrobienia zdjęcia, nazwę miejscowości, itp. Sam posiadam straszy, zeszłoroczny model TZ40 i porównywałem zdjęcia zrobione nim do lustrzanki Nikon D60 i dla zdjęć robionych w dzień nie widać różnić (nocne to już znaczna przewaga Nikona).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 07 Sie 2015 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Rewelacja w budżecie do 800 zł:

http://allegro.pl/aparat-samsung-nx1100 ... 78123.html

Do niedawna sam obiektyw kitowy tyle kosztował.
Niewielki bezlusterkowiec z matrycą APS-C 20 MPx, wymienną optyką i wifi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 07 Sie 2015 17:00 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 144
Cena bardzo dobra, ale brak stabilizacji w korpusie i kitowym obiektywie w mojej ocenie dyskwalifikuje ten aparat jako sprzęt dla amatora. No chyba że ktoś planuje dodatkowe obiektywy, ale myślę że to zdecydowana mniejszość nabywców. Pomijam kwestię braku wbudowanej lampy, która jednak czasem się przydaje (dla mnie to upierdliwy brak w codziennym, amatorskim użytkowaniu :))
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 07 Sie 2015 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Wszystko to prawda, ale po pierwsze, lampa jest w zestawie (pewnie że lepiej, jakby była wbudowana, ale za 800 zł nie ma się co czepiać), po drugie, obiektyw 20-50mm nie jest zły jak na kita.
W końcu to tylko 20-50mm a nie jakiś teleskop, żeby bez stabilizacji nie dało się przeżyć.
Brak stabilizacji wymusza częste stosowanie statywu, to fakt.
Ale ja używam obecnie amatorsko NX30 ze wspaniałym naleśnikiem 30mm F2.0 i zdjęcia z ręki wychodzą piękne.
Praktycznie nie wpinam innych obiektywów w podróży (mam kitowy 18-55 i 50-200, oba stabilizowane).
Jakoś nie zauważyłem, żeby brak stabilizacji się bardzo dawał we znaki, no może jak dam kamerkę komuś na pstryka, to wtedy faktycznie bywa, że wszystko jest zamazane :roll:
NX1100 z takim naleśnikiem (na Allegro 30mm F2.0 kosztuje 800 zł) jest prawdziwą "kill to go" kamerą za niecałe 1600 zł wszystko razem.

Co oczywiście nie znaczy, że nie ma lepszych aparatów.
Ale zainwestowanie 800 zł w aparat z matrycą APS-C, wymiennym obiektywem o niewielkich rozmiarach i przyzwoitych parametrach to z pewnością niezła inwestycja - o ile się nie planuje w tej chwili większych wydatków na fotografię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 09 Sie 2015 14:20 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
A co byście powiedzieli na wybór pomiędzy Panasonic DMC-GF6 + 14-42 mm + 45-150 mm (czarny) + torba + akumulator za 1799zł a
Sony Alpha a5000 (ILCE-5000Y) + 16-50 mm + 55-210 mm (czarny) za 2199zł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 09 Sie 2015 23:31 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 144
Z tej dwójki o dziwo polecałbym tańszy wariant, czyli GF6- Sony te kitowe obiektywy 16-50 ma fatalne... Do tego jeśli mnie pamięć nie myli to Panasonic ma ekran o wyższej rozdzielczości, oraz istotną zaletę- jest dotykowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Damianek uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 10 Sie 2015 08:09 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
szczerze to teraz mam zamęt w głowie bo jeszcze jak poczytałem/pooglądałem to doszły takie modele jak nx300, e-pl5, e-pl6, alpha a5100..

//edit

Już po zakupie. Kupiłem olympusa e-pl6 z obiektywem 14-42 Pancake. Wybrałem za względu na dobre opinie i małe gabaryty z obiektywem pancake (praktycznie nie różni się od kompaktu). Jak się sprawdzi w użytkowaniu pochwalę się po przetestowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 12 Sie 2015 01:36 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
Szukam aparatu do 600 PLN, którego będę używał tylko do uwieczniania własnych wypadów. Ciężko mi, jako laikowi, określić najistotniejsze cechy, istotne tylko, żebym jako amator mógł się nim swobodnie posługiwać to uzyskania znośnych zdjęć. We wspomnianym budżecie chciałbym poszukać raczej sprzętu używanego. Mogę liczyć na podanie kilku modeli, na które będę zwracał uwagę przeszukując internety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 12 Sie 2015 01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@haxzje

Jako laik mogę polecić Sony NEX-3. Wybierając go kierowałem się podobnymi kryteriami jak Ty, bo umiejętności ani cierpliwości do fotografii specjalnie nie posiadam, natomiast zdjęcia wychodzą bardzo ładne. Kupiłem 1,5 roku temu za 300$, więc podejrzewam, że używany w okolicach 600 zł można teraz znaleźć. Używam też Sony DSC-HX50V, którego przewagą jest zoom, natomiast zdjęcia nie wychodzą tak ładne jak w NEX-3.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 18 Sie 2015 13:50 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
Poczytałem recenzje i wygląda fajnie, ale niestety nie mogę teraz nic konkretnego w moim budżecie znaleźć. Czy mógłby ktoś jeszcze podrzucić kilka modeli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 28 Sty 2016 01:17 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Podbijam temat trochę wyższą kwotą max. 2200 zł. W zasadzie jestem prawie zdecydowana na Sony ILCE 5100 + 16-50 mm (koszt ok. 2100). Używa ktoś i może zarekomendować? Wypatrzyłam też promocję Cashback na Nikon do 31 stycznia i zastanawiam się nad modelem Nikon 1 J5 + 10-30 mm (koszt 1900), ale od tego byłoby 500 zł cashback, co czyni cenę 1400 - b. atrakcyjną. Myślicie, że warto przyoszczędzić i kupić Nikona, czy różnica pomiędzy tymi modelami jest adekwatna do różnicy w cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 28 Sty 2016 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 79
Też zastanawiałem się nad modelem który wybrałeś, ale odpuściłem ze względu na brak pokrętła funkcji. Dla mnie to podstawa, ale może Tobie nie będzie to przeszkadzać. Czytałem tez ze Soniaki mocno ingerują upiększają JPG przez ostrość elementów traci na jakości. Nie miej jednak to dobry aparat. Nikona odpuścił bym całkowicie, nie radzą sobie z aparatami systemowi, bazują jedynie na marce.

Może zastanów się jeszcze nad tym: https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/apa ... -srebrny-2

Dostaniesz dwa obiektywy, a zostanie jeszcze na akcesoria. Z minusów to jedyne co przychodzi mi do głowy to brak wodotrysków. na pewno nie am trybu panoramy i HDR. W podobnej cenie dostaniesz też E-pl6 ale praktycznie niczym się nie różni od E-Pl5


Ostatnio edytowany przez wordlord, 28 Sty 2016 10:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
lia lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 28 Sty 2016 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
jak kupujecie takie cudaki to pamietajcie zeby od razu dokupic 2-3 baterie
bo blyskawicznie sie rozladowywuja
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 28 Sty 2016 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 79
Tak, tu masz racje baterie idą, ale to prze małe ich rozmiary i tak wolę to od ciężkiej lustrzanki. Do Olympusa dwie wystarczą by cały dzień cykać fotki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 28 Sty 2016 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ja biore 3 na dwa tyg i nie musze ladowac, lustro nie jest takie ciezkie
wiec majac takiego olka to trzeba miec min 4 bo co jak pradu nie bedzie i nie bedzie mozna naladowac?
dla mnie czeste ladowanie w podrozy to absurd
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 28 Sty 2016 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Mam nikon j3 i jestem zadowolony. Jakość zdjęć dla mnie wystarczająca, szybkość rewelacyjna, rozmiar ok tylko niestety bateria potrafi wystarczyć na jeden dzień. Do sony porównania nie mam.
Góra
 Profil Relacje PM off
lia lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 28 Sty 2016 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 777
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Ten konkretny Nikon ma bardzo mała matrycę co jak na bezlusterkowiec to niewiele różni się od kompaktu.
Chcesz tani w miarę dobry aparat to może wybierz Panasonica z matrycą micro 4/3 np. GF5 lub sporo droższy ale znacznie lepszy GX7. Bardzo dobre jakościowo zdjęcia robi Olympus M10 tyle że to koszt ok. 2500 (z kitowymn obiektywem).
Co do Sony to dla mnie aparat bez wizjera kategorycznie odpada i jeżeli chcesz już wydać ponad 2 tys. to już szedłbym w model 6000, który ma rewelacyjny autofokus i robi świetne zdjęcia. Minusem są obiektywy, które są słabiej dostępne i droższe w porównaniu do aparatów z matrycą micro 4/3. Tu masz przykładową relację z podróży udokumentowanej Sony 6000, naprawdę fajne fotki: http://www.fly4free.pl/forum/west-coast-2015-go-big-or-go-home,210,84437

Pamiętaj, że zakup tego typu aparatu (z wymiennym obiektywem) to często dodatkowe wydatki, z czego największe stanowią obiektywy.

wordlord napisał(a):
Może zastanów się jeszcze nad tym: http://www.agito.pl/ekspres-do-kawy-del ... 358c751689
-Niezła maszyna :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 28 Sty 2016 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
wordlord napisał(a):
Też zastanawiałem się nad modelem który wybrałeś, ale odpuściłem ze względu na brak pokrętła funkcji. Dla mnie to podstawa, ale może Tobie nie będzie to przeszkadzać.
Może zastanów się jeszcze nad tym: http://www.agito.pl/ekspres-do-kawy-del ... 358c751689

Rozumiem, że jesteś fanem pokręteł, ale zamiast ekspresu do kawy z dwoma pokrętłami, może byś jednak podlinkował aparat chociaż z jednym pokrętłem ;)

wordlord napisał(a):
Tak, tu masz racje baterie idą, ale to prze małe ich rozmiary i tak wolę to od ciężkiej lustrzanki. Do Olympusa dwie wystarczą by cały dzień cykać fotki.

Tylko, że jak zapniesz porządnego spacerniaka typu 12-40 mm f/2.8 a nie wydmuszkę 14-42 mm f/3.5-5.6 to już waga rośnie znacznie.
Osoba wychowana na porządnych szkłach i korpusach (metal i szkło) przy obcowaniu z tymi plasticzanymi zabawkami ma mieszane uczucia.

Ostatnio bawiłem się bardzo fajnym i funkcjonalnym kompaktem fuji x30. Ma magnezowy korpus, wizjer elektroniczny, rolkę i masę innych przydatnych dupereli, ale zdjęcia z tej malutkiej matrycy to niestety kaszanka :(

Swoją drogą z fotopstrykaczami jest jak z właścicielami samochodów. Zawsze wszyscy zadowoleni.
Panie, wymieniam tylko oleje i uzupełniam płyny. Super zawieszenie, nic nie stuka, nic nie puka. Spalanie ok. 3L/100km, jak są korki to 3.5L/100km. Furmanka bezawaryjna, nie pamiętam jak mechanik wygląda, maskę można zaspawać. Leje tylko ropę i śmigam.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group