Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 12 Gru 2012 20:07 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
W teorii najlepszym obiektywem do portretów jest 100 mm. Twarz wtedy wygląda
najbardziej naturalnie - stosując np tele jest zbyt spłaszczona. W dobie lustrzanek
z croppem popularnym obiektywem do obiektywów jest stałka 85 mm.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#42 PostWysłany: 12 Gru 2012 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
za najbardziej optymalną ogniskową do porterów uważa się ok. 85 mm
nie bez kozery jedne z najlepszych i najbardziej uznanych portetrowych szkieł to
Carl Zeiss 85mm f/1.4 Planar T*
Pentax smc FA 77 mm f/1.8 Limited,
Leica 90mm f/2 APO Summicron,
Nikkor 85mm f/1.4 G,
Canon EF 85 mm f/1.2L

50 to najłatwiej skonstruować, ale do portretówki to tak średnio się nadaje, od biedy do półportretu,
za 50 przemawia niska cena i dobre światło a nie ogniskowa
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 12 Gru 2012 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Myślę, że większość forumowiczów potrzebuje aparatu do rejestrowania podróży, a nie robienia portretów.
Dlatego uważam, że troszkę odbiegacie od głównego tematu.
Skupmy się na aparatach a nie na ogniskowych, jasności przysłony, głębi ostrości czy aberracji.

Ale proponuję jak najbardziej utworzyć nowy temat z fachowymi poradami i umieszczać w nim przykłady artystycznych zdjęć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 13 Gru 2012 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Po co skupiać się na aparatach skoro w lustrzankach to obiektyw ma kluczowe znaczenie?
A czemu 50/1.8? Bo jest to szkiełko już dość stare(np. Minolta 50/1.7 to praktycznie ten sam twór, tylko, że metalowy), bardzo popularne przez co można przebierać w jakości i cenie. A co do ogniskowej to już kwestia indywidualna jak co komu pasuje. Wiadomo, że najlepiej jest mieć 10 obiektywów w tym stałki, tele, rybie oka, ale mówimy o sprzęcie dla początkującego w budżecie do 1,5k więc cudów nie wymagajmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 13 Gru 2012 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
jajacekk napisał(a):
Myślę, że większość forumowiczów potrzebuje aparatu do rejestrowania podróży, a nie robienia portretów.
Dlatego uważam, że troszkę odbiegacie od głównego tematu.
Skupmy się na aparatach a nie na ogniskowych, jasności przysłony, głębi ostrości czy aberracji.

Ale proponuję jak najbardziej utworzyć nowy temat z fachowymi poradami i umieszczać w nim przykłady artystycznych zdjęć.

Akurat na jasność obiektywu to warto popatrzeć i co nieco się orientować, bo to się bezpośrednio przekłada na możliwość robienia porządnych zdjęć bez lampy w kiepskich warunkach oświetleniowych. Oczywiście można też mocno podbić czułość ISO, ale to wprowadza paskudne szumy.

Polecam stronę http://www.optyczne.pl/ - ja ją przeglądam głównie ze względu na testy lustrzanek i obiektywów, ale biorą pod lupę też zwykłe kompakty.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 13 Gru 2012 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
jajacekk napisał(a):
To zdjęcie zrobione jest Canonem PowerShot SX30 IS
Czy naprawdę jest to taki syf jak tu piszecie.
Wiem że nocne zdjęcia wychodzą kiepsko i że ma złe makro, ale może ma jakieś plusy?


Ja nie napisałem, że ten aparat robi każde zdjęcie złe. Chodzi o to, że jeśli go kupisz, po miesiącu krew cię zaleje, jeśli aparat będzie ostrzył zdjęcia przy dużym zachmurzeniu po kilkanaście sekund, albo np. Nie będzie się dało zrobić dobrej panoramki przy pochmurnym niebie bo po przyjeździe do domu okaże się że 25 procent zdjęć jest nieostra, czego nie widziałeś na ekranie.

W słońcu dobre zdjęcie zrobisz nawet Samsungiem Avilą ;) Moim zdaniem sx30 nie jest wart tych pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 13 Gru 2012 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 1
Jako totalna amatorka, dla której liczą się ładne (oczywiście ocena subiektywna) fotki z wakacji, imprez rodzinnych czy zabaw na śniegu z synkiem uważam, że aparat musi być przede wszystkim praktyczny i łatwy w obsłudze. Power Shot nie sprawdził się gdyż zdjęcia były niedoświetlone i często nieostre. Teraz są nowsze modele, z pewnością lepsze, ale po doświadczeniach z SX30 bałam się zaryzykować. Obecnie mój wybór padł na zupełnie inny aparat sony hx20.Po trzech tygodniach testów wydaje mi się, że to dobry wybór.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 13 Gru 2012 19:38 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
Ja już w jakimś wątku wrzucałem mój podręczny, ale dla przypomnienia :-)

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 13 Gru 2012 20:21 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Cytuj:
Ja już w jakimś wątku wrzucałem mój podręczny, ale dla przypomnienia

Jej. Podziwiam osoby z pasją i zdrowymi plecami, żeby to nosić. Z drugiej strony pytanie czy dla mniej profesjonalnych osób wyjściem nie jest np SONY RX-100.
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 13 Gru 2012 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
wzieli

SONY RX-100 kosztowna zabawka - czytam o nim art. ma wyjatkowo dobra prase w necie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 13 Gru 2012 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
joker Ty poważnie to nosisz jako podręczny ?
3 szkła + zapasowy korpus ?
jeśli dłubiesz w reporterce albo ślubie to rozumiem 2 puszki, ale tak to po co
co tam masz skitrane po lewej w rogu ? palnik ?

ale paski to masz po chuyu kolego :mrgreen:
zainwestuj w coś wygodnego i użytecznego, no chyba, że Ci zależy na napisie canon
mogę Ci polecić http://optechusa.com/
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 14 Gru 2012 10:56 

Rejestracja: 25 Gru 2011
Posty: 16
a nie wiecie może co warte są aparaty NEX 3 lub 5? Myślałem także nad znacznie tańszym Samsungiem NX 100. Szukam czegoś małego z wymiennym szkłem (ale niekoniecznie), żeby robił dobre zdjęcia miast nocą no i ogólnie radził sobie w trochę trudniejszych warunkach oświetleniowych. Mój obecny Canon SX 130 przestał mi wystarczać. Fotograf ze mnie żaden dlatego nie mam pojęcia o jakichś super zaawansowanych ustawieniach oprócz przysłony i czasu naświetlania. Aha lustrzanki raczej odpadają bo nie będzie chciało mi się tego nosić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 14 Gru 2012 11:50 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
@cypel
Zazwyczaj "trzysetka" zostaje w domu, ale akurat podczas tej wyprawy liczyłem na mini-safari
wśród dzikich ptaków. Kiedyś brałem jedną puszkę, ale traciłem za dużo czasu na zmianie szkieł.
Teraz zazwyczaj mam podpięty fisheye na jednym body i 24-70 na drugim. Tam po lewej stronie
jest w pokrowcu rybka właśnie oraz programowalny pilot do timelapse.

Co do pasków nie zależy mi na napisach :-) Do tej pory po prostu nie czułem potrzeby zaopatrzenia
w jakieś lepsze paski. Pewnie jak przymierzę jakieś wygodniejsze to zmienię zdanie :-P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 14 Maj 2014 11:05 

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 82
Osobiście uważam za warte rozważenia w tym budżecie zakup aparatu hybrydowego. W tym budżecie kupisz coś zarówno z Samsunga, jak i z Sony. Bardzo odbra matryca + wymienne obiektywy dają bardzo dobre zdjęcia, lepsze niż w kompakcie, a budżetowo wychodzi lepiej niż lustrzanka. I jest to zdecydowanie mniejsze niż cały plecak luster:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 05 Wrz 2014 13:16 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 206
Loty: 64
Kilometry: 82 713
Do 1500 zł polecam Samsung NX1000 + naleśnik 30mm f/2.0. Do zastosowań typowo wakacyjnych jest idealny i robi świetne zdjęcia (mam ten sam obiektyw i matrycę w NX20), a w cenie jeszcze dostajemy kita 20-50.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 06 Wrz 2014 12:23 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Zastanawiam się nad zakupem Lumixa FZ72
Możecie mi doradzić, czy to dobra opcja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 06 Wrz 2014 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
każdy aparat służy do tego samego
kup,rób zdjęcia i ciesz się nim
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 06 Wrz 2014 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
codriver napisał(a):
Zastanawiam się nad zakupem Lumixa FZ72
Możecie mi doradzić, czy to dobra opcja?


Jak jesteś ornitologiem to kupuj ;)

A tak poważnie, jeśli potrzebujesz megazooma to wybór całkiem ok, aczkolwiek moja prywatna opinia jest taka, że w zastosowania typowo podróżniczych nie jest on nadto przydatny.

Dla mnie najistotniejszy jest jasny obiektyw, duża matryca i zapis RAW i w tym przedziale cenowym brałbym jeśli chodzi o kompakty brałbym Olympusa XZ-2, ale to moja prywatna opinia. Każdy ma inne priorytety :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
codriver lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 06 Wrz 2014 15:31 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Z aparatow kompaktowych wez Sony.Optyka Carl Zeiss i cala gama bardzo przydatnych funkcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 07 Gru 2014 12:25 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Generalnie zakup lustrzanek to z punktu widzenia podróżnika to trochę ślepa uliczka.
No chyba że ktoś sie zapali do fotografowania, albo zamierza żyć ze swoich zdjęć. W innym przypadku, to trochę przerost formy nad treścią. Zwłaszcza teraz w dobie bezlusterkowców, które oferują fantastyczną jakość dla amatora. Do tego wymienna optyka zadowoli nawet wybrednych użytkowników.
Sam niedawno zamieniłem kupionego w zeszłym roku D90 z całą szklarnią, na bezlusterkowca, z tej prostej przyczyny, że gdy przyszło mi podróżować po Rosji, to połowę bagażu zajmował sprzęt foto, z którego możliwości i tak nie skorzystałem w pełni.
A obecnie w bezlusterkowcach można przebierać jak w ulęgałkach. Soniak, Samsung, Fuji, który przebojem zdobywa rynek. W cenie do 1500 zł spokojnie się coś znajdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group